Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

zato ja volim haskije, akite i tako te pse :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius

Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2015, 22:40
Priroda nije stvorila Dobermana nego covek!
Добермана је први одгојио Фридрих Луис Доберман у Немачкој око 1890. године. Као порезнику, полицајцу, а понекад и ноћном чувару, требао му је пас за заштиту, па је одлучио да одгаји нову расу, која би по његовом мишљењу била идеална комбинација снаге, оданости, интелигенције, и неустрашивости. Развој и усавршавање расе су наставили Ото Гелер и Филип Грининг.
Ти очигледно ниси укапирао шта је Марескин хтео да каже чим си безпотребно копи/пејст са википедије.

UFF

sme li vlasnik da zakolje svoju kokosku, svinju, kravu, konja?

sto ne bi smeo i psu da odsece usi?

nek puse bas kurac svi iz orke i zastite zivotinja, kad zabrane da se kolju radi hrane tad mogu da seri i za ostalo
do tad postoje ljudi i zivotinje, prve ne smes da ubijas nekaznjeno a druge smes, pogotovo ako si ti vlasnik

i to je cinjenica

ne pricam o moralu, sta je ispravno a sta ne vec sta je logicno, zivo bice je u svakom slucaju i ko ce da mi dokaze da pas vredi vise od konja ili krave?

konja mogu da jasem a krava mi daje mleko, kokoska jaja, od psa ili macke nemam nista pa mogu bar da ih pojedem ako pozelim zar ne? :D sto je njihov zivot vredniji?
sto papagaj vredi vise nego golub? i ko odredjuje cij zivot vise vredi?

a vamo mi neko place sto su mu kupirane usi ili rep

pali bre tamo, ni dete muslimana nisu pitali da li da mu skrate kozuru sa glavica vec su je samo odsekli PA STA??

neskez


Nisu udru¾enja za za¹titu ¾ivotinja izdejstvovale zabranu kupiranja (i ako bi to voleli), veæ je NEMAÈKO udru¾enje odgajivaèa donelo tu odluku.
Dobermani su RADNI psi i kao takve ih koriste vojska i policija. Po¹to su vremenom, selekcijom psi postali ogromni (standard do pre par desetina godina je bio 65cm a sada 72cm), a nisu retki i veæi, postali su previ¹e zastra¹ujuæi. Kada ga policajac provede po aerodromu - mala deca plaèu. Tako da je pre 2 godine doneta odluka da se dobermanima ne kupiraju ni u¹i ni rep.

Sada imamo situaciju da kad ga vidite na ulici prvo ¹to pomislite "Kako je lep ptièar" i dok jo¹ niste zavr¹ili misao veæ vas je pojeo, jer ipak je to  DOBERMANN

bigbad86

Pa mislim ako mu je i namena da bude zastrasujuc sto su uveli da vise ne bude? Posto Doberman ako nema kupirane usi stvarno deluje miroljubivo. Kad ima kupirane? Ma zajebi, ne prilazim :P

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

neskez

To mu je samo jedna od namena - zaštita lica, kod ostalih namena postaje smetnja, prosto više nisu mogli da prođu sa njima kroz čekaonice na aerodromima, stanicama a da ljudi ne zentaju.

Inače ameri i dalje kupiraju i imaju svoj standard, tako da ako bi uporedio evropskog i američkog dobermana mislio bi da su dve potpuno različite rase

www.facebook.com/photo.php?fbid=10203422778076315&set=t.100000850345107&type=3&theater

bigbad86

Ko neki nemacki pticar.
https://www.google.rs/search?q=nemacki+pticar&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjArsTL4qfJAhUK1iwKHTGmDiAQ_AUIBygB&biw=1920&bih=920#imgrc=2PBIGFh3bd-kQM%3A
Jeste i dalje lep pas, al kao takav nije zastrasujuc. Sta god ionako ne volem radne pse pa me bas briga, ne bih uzeo ni jednog ni drugog :)

mareskin

Citat: bigbad86 poslato 23 Novembar, 2015, 22:40
Priroda nije stvorila Dobermana nego covek!
Добермана је први одгојио Фридрих Луис Доберман у Немачкој око 1890. године. Као порезнику, полицајцу, а понекад и ноћном чувару, требао му је пас за заштиту, па је одлучио да одгаји нову расу, која би по његовом мишљењу била идеална комбинација снаге, оданости, интелигенције, и неустрашивости. Развој и усавршавање расе су наставили Ото Гелер и Филип Грининг.

Onda se zajebo u stvaranju. Da ga je stvorio sa kupiranim ušima i bez repa bio bi uspešan ;)
Da li je pas svestan svog izgleda? Da li će se drugačije ponašati kad se "češlja na opasno" ili kada je prirodan?
Neće. Biće onakav kakva mu je priroda i kako je odgojen.
Tako da se sečenje ušiju i repa radi zbog vlasnika, a ne zbog psa.

Recimo kada se moj Maks zaleti po mrklom mraku, kada krene neki demonski zvuk iz dubine grla, pa kad čuješ kako neka masivna životinja trči prema tebi, a onda se prolomi duboki lavež i režanje, a zatim skontaš da se zategao lanac i da nešto u mraku stoji na zadnjim nogama i nadvija se nad tobom prvo što bi pomislio je: pih, dobro je da nema kupirane uši i da je bez repa inače bih se uplašio.
Onda skontaš da je u stvari doneo svoju lopticu da se igrate, ali pošto si se već ukakio nije ti više do igranja :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: bigbad86 poslato 24 Novembar, 2015, 02:10
Ko neki nemacki pticar.
https://www.google.rs/search?q=nemacki+pticar&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjArsTL4qfJAhUK1iwKHTGmDiAQ_AUIBygB&biw=1920&bih=920#imgrc=2PBIGFh3bd-kQM%3A
Jeste i dalje lep pas, al kao takav nije zastrasujuc. Sta god ionako ne volem radne pse pa me bas briga, ne bih uzeo ni jednog ni drugog :)

Nisi ti sreo èiuAUUUU (neki ka¾u èivavu) kad je u PMS-u. E to je zastra¹ujuæ pas :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Grof

Ja sam svom stafordu kupirao u¹i, prvo lep¹i mi je tako, drugo otvorene u¹i su manje sklone upalama jer se bolje "vetre", treæe stafordi su kao rasa grubi u igri jedni sa drugima i lako povrede u¹i tj dolazi do pucanja krvnih sudova u u¹ima i tada se u¹i MORAJU kupirati... znaèi pre ili kasnije æe se kupiranje u¹iju desiti pa onda bolje dok je pas ¹tene...
Protivnicima kupiranja èesto navedem primer ljudskih ¾enki koje ugradjuju sise, dupeta, usne, vade rebra da bi imale manji struk, da ne spominjem da su stalno na nekim dijetama itd, da li hoæete da ka¾ete da je to humano? ... Ja mislim da nije ... a one to rade da bi privukle nas mu¾jake.... svesno i svojim izborom, a zadnjih godina i izborom onih koji im to plaæaju..... a sa druge strane u Americi je normalno da decu obrezuju jo¹ u porodili¹tu kao i kod muslimana... jel neko pitao tu decu za mi¹ljenje? ... nije, veæ ona smatraju od roðenja da kita tako treba da im izgleda.... kontam da je ista situacija i sa kerovima sa kupiranim u¹ima i repovima....
P.S. Apsolutno podr¾avam kupiranje repova na rotvajlerima, u¹iju na stafordima, repa i u¹iju na dobermanima pod uslovom da to ne radi vlasnik makazama u gara¾i veæ veterinar u ambulanti sa anestezijom

bucko

Citat: Grof poslato 24 Novembar, 2015, 09:09
èesto navedem primer ljudskih ¾enki koje ugradjuju sise, dupeta, usne, vade rebra da bi imale manji struk, da ne spominjem da su stalno na nekim dijetama itd, da li hoæete da ka¾ete da je to humano? ... Ja mislim da nije ... a one to rade da bi privukle nas mu¾jake....

Gresis , one to rade zbog drugih zena

mareskin

Citat: Grof poslato 24 Novembar, 2015, 09:09
Ja sam svom stafordu kupirao u¹i, prvo lep¹i mi je tako, drugo otvorene u¹i su manje sklone upalama jer se bolje "vetre", treæe stafordi su kao rasa grubi u igri jedni sa drugima i lako povrede u¹i tj dolazi do pucanja krvnih sudova u u¹ima i tada se u¹i MORAJU kupirati... znaèi pre ili kasnije æe se kupiranje u¹iju desiti pa onda bolje dok je pas ¹tene...
Protivnicima kupiranja èesto navedem primer ljudskih ¾enki koje ugradjuju sise, dupeta, usne, vade rebra da bi imale manji struk, da ne spominjem da su stalno na nekim dijetama itd, da li hoæete da ka¾ete da je to humano? ... Ja mislim da nije ... a one to rade da bi privukle nas mu¾jake.... svesno i svojim izborom, a zadnjih godina i izborom onih koji im to plaæaju..... a sa druge strane u Americi je normalno da decu obrezuju jo¹ u porodili¹tu kao i kod muslimana... jel neko pitao tu decu za mi¹ljenje? ... nije, veæ ona smatraju od roðenja da kita tako treba da im izgleda.... kontam da je ista situacija i sa kerovima sa kupiranim u¹ima i repovima....
P.S. Apsolutno podr¾avam kupiranje repova na rotvajlerima, u¹iju na stafordima, repa i u¹iju na dobermanima pod uslovom da to ne radi vlasnik makazama u gara¾i veæ veterinar u ambulanti sa anestezijom

Samo ¹to te ¾ene to rade svesno, a ovo se de¹ava protiv volje psa. Kao ¹to se i bebama radi ne¹to protiv njihove volje. Toliko o tvom poreðenju.
Priroda je evolucijom re¹avala veæinu problema koji su se javljali. Tako da to ¹to neki psi imaju opu¹tene u¹i je evolucija stvorila i mora imati neki razlog. A meni se èini i da veæina rasa ima opu¹tene u¹i.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pittatore

Citat: bigbad86 poslato 24 Novembar, 2015, 02:10
Ko neki nemacki pticar.
https://www.google.rs/search?q=nemacki+pticar&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjArsTL4qfJAhUK1iwKHTGmDiAQ_AUIBygB&biw=1920&bih=920#imgrc=2PBIGFh3bd-kQM%3A
Jeste i dalje lep pas, al kao takav nije zastrasujuc. Sta god ionako ne volem radne pse pa me bas briga, ne bih uzeo ni jednog ni drugog :)
Istog ovakvog sam imao samo belim sapama i grudima

bigbad86

Kupirane usi i sluce da kada stoje uspravno, pas bolje cuje( ako su velike usi). Tipa uvo sluzi kao radar. Ovo nisam sto posto siguran ali cenim da je tako.

K0le

Gomila i 'ZA' i 'PROTIV' kupiranja i sve ima svoje. Meni je dra¾e kad vidim psa sa kupiranim u¹ima i kratkim repom koji je uhranjen i sa sjajnom dlakom nego kad vidim onakvog po evoluciji na sred placa sa lancem od 0.5 metra i neke dve daske kao jedino skloni¹te.
Drugarica koja dr¾i japanske akite ima ozbiljan problem jer joj prilaze likovi na ulici i kreæu da gnjave i dave psa, a akita ima dosta o¹tar temperament.. e ali i izgleda kao mali slatki meca, pa dok se ne objasni¹ za¹to je taj meca popizdeo kad ga neko æapi za nju¹ku i uvo ... Èik da vidim da tako priðu rotu ili kupiranom dobermanu  [thumb_up].

Da skratim, moje sam kupirao i sekao repove, sve je radilo struèno lice, i dr¾im ih uhranjene, zdrave i vesele. Ko god svog psa dr¾i kako treba ¹to se mene tièe neka ga i vodi na kupiranje, mazanje, ¹mirglanje ¹ta god, sve dok je psu dobro.

freepartyman

Akita je zajebana rasa,pogotovo muzijaci.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Oni samo sa svojim gazdom i niko vise ne postoji. Dovela musterija kod sestre Akitu. Ma Akita ni da pogleda mog Maxa ni da se mazi ni sa mnom ni sa mojom sestrom. Samo sela u salon i gleda kako joj sisaju gazdaricu, drugo ga ne interesuje.

Flavius Valerius Aurelius


bigbad86

Ja bih jako voleo da imam jednog ali ih nikad ne bih uzeo zbog bolesljivosti i kratkog zivotnog veka :(