Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Citat: bucko poslato 17 Novembar, 2015, 02:12
Motori koje vozis su na granici ruznih ka ekstremno ruznim pa ti niko ne zamera  na ukusu ,mlad si , popravices se. ;D
hahahahhahhhahahhahhah [rofl] [cheers]

bigbad86

Svi vi gresite, Dobermanu se ne kupiraju usi da bi izgledao lepse nego da bi izgledao opasnije. Doberman sa kupiranim usima izgleda kao da je upravo dosao od djavola a kad ima prirodne izgleda ko neki lovacki pticar...

BOKYBOY

Citat: bigbad86 poslato 17 Novembar, 2015, 10:56
Svi vi gresite, Dobermanu se ne kupiraju usi da bi izgledao lepse nego da bi izgledao opasnije. Doberman sa kupiranim usima izgleda kao da je upravo dosao od djavola a kad ima prirodne izgleda ko neki lovacki pticar...

...cuti brate...dobices minus... [rofl]

balcan girl

pa ili on nije ptièar il ga ja ne bacam dovoljno visokooo :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

bucko

Crni Boki pa sto to tebe pogadja ,nit cu ja da zamerim Milosu nit bi trebao on meni.
Odoh da prebijem kera ili cu da isutiram motor,videcu ,samo da bi svi bili zadovoljni. [rofl]

Bori¹a


mareskin


Znam da se kupiraju u¹i i seku repovi zbog fazona. Isto kao ¹to sponzoru¹a nabaci sise i usne. Samo ja mog psa nikada ne bi na taj naèin sakatio.
To je moje mi¹ljenje, a svako neka radi kako hoæe.

Moj pas laje "na opasno", pa ne mora opasno i da izgleda :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

naravno da ne bi sekao usi nemackom ovcaru... ali imaju rase kojima jednostavno lepse stoji...
pod totalnom anestezijom se radi, uvece odradi ker ujutru kao nov... za 4-5 dana su konci spali i cao

yzf750

klempavi i repati doberman nije doberman,na vreme i kvalitetno kupiranje usiju i repa nije tolika trauma za njih ali neupuceni ljudi su i uveli tu zabranu secenja zbog kao neke zastite zivotinja,sta vec..glupost.
isto mislim i za repatog rota,imao,drzao nekad,ne bi uzimao nikada repate i klempave predstavnike ovih rasa,nije to to,kao sto je neko rekao gore

yzf750

stafordi,pitovi manje vise,ali doberman sa repom i klempav..katastrofa

Glava Dole

Citat: bucko poslato 17 Novembar, 2015, 13:04
Crni Boki pa sto to tebe pogadja ,nit cu ja da zamerim Milosu nit bi trebao on meni.
Odoh da prebijem kera ili cu da isutiram motor,videcu ,samo da bi svi bili zadovoljni. [rofl]

Oprosteno ti je posto znam da si ti samo ljubomoran na moju crnu, uvek garavu, lepoticu [rofl] A tebi sam boki ispravio te minuse, nzm cemu oni al ajd, pocinju da me nerviraju inace na forumu, pocecemo jos malo svaku rec da merimo na kantar :D

mareskin

Citat: Bori¹a poslato 17 Novembar, 2015, 17:03
naravno da ne bi sekao usi nemackom ovcaru... ali imaju rase kojima jednostavno lepse stoji...
pod totalnom anestezijom se radi, uvece odradi ker ujutru kao nov... za 4-5 dana su konci spali i cao
Citat: yzf750 poslato 17 Novembar, 2015, 17:53
klempavi i repati doberman nije doberman,na vreme i kvalitetno kupiranje usiju i repa nije tolika trauma za njih ali neupuceni ljudi su i uveli tu zabranu secenja zbog kao neke zastite zivotinja,sta vec..glupost.
isto mislim i za repatog rota,imao,drzao nekad,ne bi uzimao nikada repate i klempave predstavnike ovih rasa,nije to to,kao sto je neko rekao gore
Citat: yzf750 poslato 17 Novembar, 2015, 17:54
stafordi,pitovi manje vise,ali doberman sa repom i klempav..katastrofa

Ne vidim u èemu je problem ¹to mislim da ne treba sakatiti svog ljubimca.
Klempavi i repati su od roðenja, ¹to znaèi da takvi treba i da budu.

Da se psi pitaju ne bi oni tu ni¹ta menjali. To se radi samo zbog vlasnika i njegovog hira.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

 Takav je standard rase,tvorac ih je tako zamislio. Ima razlog ,sto manje mesta za koje moze  da ih uhvati lopov, naprimer. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

castor

Uglavnom nije problem kada se u¹i kupiraju kako treba. Problem je ¹to je pas osakaæen kada kupiranje nije uraðeno kako treba.

Ovo:
http://i63.tinypic.com/33kx109.jpg

i ovo:
http://i65.tinypic.com/293j6zp.jpg

je razlika nebo i zemlja u korist druge fotke. Ono gore je pretjerano... Po meni èisto sakaæenje, jer njemu od uveta fali vi¹e od pola.

Takoðe imam primjer isto takvog upropa¹tavanja psa u kom¹iluku. Uzeo kom¹ija jedan malog staforda i onda mu "kupirao" u¹i. Od o¹iju ostale u¹ne resice, a sve ostalo je oti¹lo... Jadan pas ima u¹i od 1 cm.

Ali zato ovaj moj majmun ima slonovsko uvo... ;D ;D ;D
It's the ride that matters, not the bike…

yzf750

Citat: mareskin poslato 17 Novembar, 2015, 20:31
Citat: Bori¹a poslato 17 Novembar, 2015, 17:03
naravno da ne bi sekao usi nemackom ovcaru... ali imaju rase kojima jednostavno lepse stoji...
pod totalnom anestezijom se radi, uvece odradi ker ujutru kao nov... za 4-5 dana su konci spali i cao
Citat: yzf750 poslato 17 Novembar, 2015, 17:53
klempavi i repati doberman nije doberman,na vreme i kvalitetno kupiranje usiju i repa nije tolika trauma za njih ali neupuceni ljudi su i uveli tu zabranu secenja zbog kao neke zastite zivotinja,sta vec..glupost.
isto mislim i za repatog rota,imao,drzao nekad,ne bi uzimao nikada repate i klempave predstavnike ovih rasa,nije to to,kao sto je neko rekao gore
Citat: yzf750 poslato 17 Novembar, 2015, 17:54
stafordi,pitovi manje vise,ali doberman sa repom i klempav..katastrofa

Ne vidim u èemu je problem ¹to mislim da ne treba sakatiti svog ljubimca.
Klempavi i repati su od roðenja, ¹to znaèi da takvi treba i da budu.

Da se psi pitaju ne bi oni tu ni¹ta menjali. To se radi samo zbog vlasnika i njegovog hira.



nema problema nikakvih sto ti tako mislis ili ko god sta misli,ali uporediti dva pse,jednog sa kupiranim usima i repom i drugog koji nije i sve je jasno..ukusi su razliciti ali treba gledati i namenu psa i sta su prednosti a sta mane sto se kupiranja tice za psa,ne mislim na vlasnika..ukoliko se koristi u svrhe za koje je namenjen i stvoren.
trebalo bi da su radni psi,ako nisu radni trebalo bi svakako da se radi sa njima,da su aktivni i u formi,sto znaci setnja,trcanje,kvalitetna hrana i uslovi

ne upuceni vlasnici ce vise osakatiti ovakve pse ukoliko nemaju tretman koji sam gore napisao neko sa kupiranjem usiju ili repa

Blade

Ne treba zaboraviti da, pored estetskih razloga, postoje i zdravstveni, jer  je doberman sklon upali u¹iju, a ta opasnost se drastièno smanjuje kupiranjem. Taj problem ima i veæina rasa sa spu¹tenim u¹ima, mada kod odreðenih rasa, posebno lovaèkih, dugaèke, spu¹tene u¹i ih ¹tite od povreðivanja prilikom provlaèenja kroz razne prepreke,
Kupite cveæe voljenoj ¾eni, ali ne zaboravite i na vlastitu.

Dragana friz


Biker-Boy

Citat: Blade poslato 17 Novembar, 2015, 23:59
Ne treba zaboraviti da, pored estetskih razloga, postoje i zdravstveni, jer  je doberman sklon upali u¹iju, a ta opasnost se drastièno smanjuje kupiranjem. Taj problem ima i veæina rasa sa spu¹tenim u¹ima, mada kod odreðenih rasa, posebno lovaèkih, dugaèke, spu¹tene u¹i ih ¹tite od povreðivanja prilikom provlaèenja kroz razne prepreke,
meni je Doberman smesan sa usima i repom
I feel the need..... the need for speed !!!

mareskin

Citat: Biker-Boy poslato 23 Novembar, 2015, 21:42
Citat: Blade poslato 17 Novembar, 2015, 23:59
Ne treba zaboraviti da, pored estetskih razloga, postoje i zdravstveni, jer  je doberman sklon upali u¹iju, a ta opasnost se drastièno smanjuje kupiranjem. Taj problem ima i veæina rasa sa spu¹tenim u¹ima, mada kod odreðenih rasa, posebno lovaèkih, dugaèke, spu¹tene u¹i ih ¹tite od povreðivanja prilikom provlaèenja kroz razne prepreke,
meni je Doberman smesan sa usima i repom

Tako ga je priroda stvorila da ima u¹i i rep. I meni je sme¹no kada vidim kljunara, ali ga je priroda tako stvorila i meni je to ok.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bigbad86

Priroda nije stvorila Dobermana nego covek!
Добермана је први одгојио Фридрих Луис Доберман у Немачкој око 1890. године. Као порезнику, полицајцу, а понекад и ноћном чувару, требао му је пас за заштиту, па је одлучио да одгаји нову расу, која би по његовом мишљењу била идеална комбинација снаге, оданости, интелигенције, и неустрашивости. Развој и усавршавање расе су наставили Ото Гелер и Филип Грининг.