Glavni meni

Teretana - vezbanje , ishrana ,suplementacija

Započeo con3, 28 Januar, 2014, 13:46

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

e ovako,dvadeset godina sam se bavio borilackim sportom,vjestinom,kako god ga neko dozivljava ili trenira,i dok je god sve bilo redovno,tj jest treninzi redovni,a znao sam trenirati i po sest treninga u sedmici po sat i po,mogao si vagu po meni bazdariti,a jeo sam sve i svasta i previse! kako se ozenih,zaposlih kod privatnika,pa citav dan radio,poslije djeca...,zivot ,problemi bla,bla.. ode sve u majcinu!! sad me sve boli,kondicija nula,kile se natalozile,dobih stomacic..... uglavnom moj savjet vam je,nisam neki difovac, al sam za dvadeset godina u sali upoznao mnoge trenere vrhunske,kako strane tako i domace profesore difa itd, SAMO TRENIRAJTE,nije bitno sta,sat do sat i po tri puta sedmicno!! djoging svaki dan,(sem kad je kosava,vidim da vas jebe u srbiji kao lude) barem pola sata.... i nista vam nece biti!! kao sto sam primjetio ima vas masa koja nesto sad trenira,pa pauzira,pa ne trenira.... konstantnost je majka svih rezultata!! izbacite samo brzu hranu! sve ostalo sto je sa sporeta,kuhanje,pecenje ma moze,smanjite hljeb... ne treba nutricionista,samo opste znanje koje mi svi imamo jer nismo telad nepismena,i rezultati ce doci !!
jin-jang

Silvana

Juèe me je boleo svaki mi¹iæ za koji sam znala.
Danas sam saznala da ih ima jo¹  :D
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Lazic

@mali zmaj:
kako to misli¹ nismo telad nepismena...:o Naravno da jesmo, pogledaj nam estradu, vlast, biraèko telo, ¹ta se daje na tv-u, kakva nam je ekonomija, stomaci sve veæi, mozak i jaja sve manja, granice zemlje, natalitet i tako bli¾e i tako dalje...:o [facepalm] [rofl]



@Silvana:
Èini mi se da je trenutak da se Zozon zabrine, ozbiljno zabrine...:P :-*

mali_zmaj

laziæu mi smo MM! to je znaèajna razlika!! ja ne glasam,na tv-u gledam samo filmove i ove zajebancije diskaveri,nat.geo,histori,bla-bla,muziku slusam samo iz osamdesetih i sto je najvaznije vozim sokoæalo na dva toèka!  to je bitna razlika!!
jin-jang

Lazic


mali_zmaj

jin-jang

Silvana

Idi bre, ne mo¾e ¾ena da se po¾ali kao èovek, odmah neke manija¹tine imputira¹, i onaj DZmaj isto  [zena]
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Lazic

#267
Priznaj da si provaljena...:P teretana, ovo, ono i dsz...;D

Silvana

I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

ghoul

Sa 15 godina pobedio rak, sad ima 19 i izgleda ovako


ЯЭВОЛУТИОН

sa 16 bio kako tr4eba...sad je prso sa mozgom....navukao se na tabletice nume da stane.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11



Lazic


Jecko

Ima neko pojma gde mogu u Srbiji ovo da nabavim...ako ima gde uopste....




BOKYBOY


Joker

Sve je to lepo na recima ali kada treba da se uradi, tu nasteje problem... Lako je nagurati kilograme, treba svo to salo skinuti.. Ja to najbolje znam na mojoj kozi... Nego da vam ja ispricam moju pricu, sta sam ja radio i kako...

Mart mesec, ja nagurao 96 kilograma, BF ne znam niti zelim da znam.. Jedan do dva obroka dnevno, nista pametno, sve po ulici ili restoranima.. Ja ceo zivot nesto kao treniram ali u zadnjih dve tri godine, sve to slabie i slabije.. I tako ja resim da krenem malo da se dovedem u red.. Klasicni tegovi, 5 dana u nedelji, kosarku igram jednom nedeljno.. Oko ishrane nista posebno, izbacio beli hleb, "kao" neke dijete.. Odmah sam krenuo sa proteinom po principu masa je mama! Ovo je po meni najbolji ..


Ovo sam ja u tom periodu (nemoj mnogo da se smejete) :D






Znaci, pet dana teretane, krenulo je ne daj Boze posle duze pauze, razocarao se u samog sebe.. Ali kako odmicu dani, i napredak je bolji... Malo sam se dovodio u red... Posle jedno mesec ipo dana, mozda i dva, ajmo ponovo da se slikamo pa da uporedimo slike... Nije lose ali nije to to...







Poceo sam da dobijam onu "siledzisku" masu sto mi se nije svidjalo jer mi nije poenta da budem veliki vec da dobijem jednak odnos snage i izdrzljivosti.. A to sa ovim nacinom treniranja nisam mogao...

Tu krece malo ozbiljnije treniranje i jos mnogo ozbiljnija ishrana.. Znaci idemo na skidanje BF... SVe se tu promenilo..
Pod 1. ishrana. Isao sam ekstremno.. Znaci bez ugljenih hidrata.. Bukvalno sam izbacio sve... Moja ishrana se svodila na proteine, trudio se da bude 2 grama po kilogramu i lisnato povrce, naravno i ostalo ali to je kao bio neki prioritet... Znaci piletina, junetina najvise u kombinaciji sa ribom, curetinom, teletinom, konjetinom i ostalom divljaci kako naletim.. Od povrca, brokoli, karfiol, prokelj, kelj, kupus, krastavac, pecurke, spanac, tikvice poneki paradaiz, zelena salata, celer, blitva... Ali ne na ulju nista spremano, vec kuvano na pari, dinstano, grilovano...
Nista od mlecnih proizvoda, bukvalno, pio sam zeleni i crni caj, vodu i kafu bez mleka naravno i secera... Sve ostalo sam batalio.. Nikakave zitarice, hlebove, bukvalno nista..

Moj svaki obrok je uglavnom izgledao ovako i bio isti.. Izmedju 3 i 5 obroka dnevno, zavisi kako sam mogao zbog obaveza...



Znaci da rezimiramo.. izmedju 1.2kg i 1.5kg mesa dnevno i ne znam ni sam koliko povrca... Koliko god.. Uopste nije bitno...
Posto kada sam poceo tu ishranu i vezbanje, merio sam BF i u tom trenutku je bio 23.8% meren kaliperom,  92 kilograma... Cetiri paklene nedelje vezbanja... Tri puta nedeljno, trening traje 25 min i jos toliko da dodjem sebi tj. da se dignem sa patosa kada zavrsim... Pola sata posle toga pricam kako me vise ne interesuje da vezbam, kako meni to ne treba, da ja sve to radim rekreativno i da me boli uvo.. A posle sat vec jedva cekam sledeci trening... Tako svaki put... Sledece merenje za 30dana.. Evo i rezultati...



Odusevljen, sve je krenulo kako treba, idu mi malo laksi treninzi, ishrana se malo promenila.. Vikendom sam poceo da ubacujem voce (ne sve).. Bar neka promena.. Generalno nemam problem sto jedem uglavnom isto ali covek se pozeli malo i drugih stvari.. Trening je rad sa tegovima, ali ne na klasican nacin... U pitanju su kruzne vezbe sa veoma malim pauzama i same vezbe se rade veoma sporo.. Npr, ako se rade cucnjevi, ide se na maksimalnu kilazu gde mozes da izdrzis da uradis deset ponavljanja sa 4 do 5 sekunde spustanja i jedne sekunde vracanja.. Da ne pisem sada jedan ceo trening... U jednom trenutku sam dosao na 79 kilograma gde sam poceo bukvalno da panicim.. Koliko god da sam jeo ja sam padao u kilazi.. Mislim i BF je bio na 11 % ali sam bio sam sebi smesan u jednom trenutku..

Ovo su slike nakon nekih dva ipo meseca sa tim treningom i ishranom koja se vremenom menjala. Poceo sam da ubacujem i nedeljom integralni pirinac (500g nedeljom) zajedno sa vocem.. I to voce do 15, 16 casove, ne posle..





Slike nisu bas najsrecnije ali sta je tu je... Ove zadnje slike su posle sa 82 kg i 10% BF... Poceo sam da vracam kilazu i cilj je bio da se ide do 90 kg i ako je moguce da se BF spusti na 8 %.. To je bio samo cilj.. Uhvati se neke mrzovolje, drugar sa kim sam trenirao imao neku operaciju slepog creva, ja ne mogu sam i jedno vodi do drugog i tu sam malo posustao.. Sada drzim kilazu na oko 84kg, BF ne znam, ali sigurno nije 10%... Malo sam se opustio ali planiram sada ponovo da krenem sa istim treninzima i da dostignem onaj cilj od onda..

Eto, sigurno sam dosta stvari i preskocio, na brzinu sam i napisao sve ovo pa ako neko ima neka dodatna pitanja sta sam radio i kako, tu sam.. Nadam se da sam pomogao nekome..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Hohštapler

#278
 [clapp] [thumb_up]

Sjajno!
I ja radim sliène treninge, samo ja radim maksimalne te¾ine poneki trening, èe¹æe radim izdr¾ljivost i eksplozivnost, male te¾ine, velike serije, i sve vezujem...
I ja sam 184cm, ali imam 75kg  ;D
A ni nije mi cilj da budem deblji, eventualno do 78-79kg...

ps.
TVRDIM NEPOBEDIV SAM!  [rofl] [rofl] [rofl]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!