Glavni meni

Aneks ugovora

Započeo Zvonèica, 08 Decembar, 2013, 12:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zvonèica

Kao ¹to tema ka¾e- u pitanju je aneks ugovora ili problem u najavi.
Radi se o tome da æe mi biti dat aneks ugovra- preme¹taj na drugi odgovarajuæi  posao zbog potrebe procesa i organizacije rada
Stvar je u tome ¹to obim posla nije veæi veæ se otvara neko g...   koje æe raditi samo tri meseca (toliko para imaju) a posle toga, po svemu sudeæi, moje kolege i ja idemo na ulicu. Takoðe nije do¹lo do promene organizacije odnosno bije obrazovana nova organizaciona jedinica unutar ustanove.
Ono ¹to sam ja tra¾ila od mog direktora jeste da u aneksu ugovora stoji da æu po zatvaranju tog sranja ja biti vraæena na poslove koje sam pre toga obavljala odnosno na staro radno mesto, on vrti prièu da to nije potrebno.
Uz to, zahteva da se aneks ugovora potpi¹e odmah u ponedeljak kada æe ga on i sastaviti. Ne postoji zvanièan dopis druge ustanove da se to sranje otvara i da je potrebno 7 radnika (toliko æe biti prebaèeno). Kada sam ga pitala za to on je rekao da je sve zasnovano na usmenom dogovoru pa sam mu rekla da mi nije ni na kraj pameti da potpisujem ne¹to ¹to je zasnovano na usmenom dogovoru niti bez toga da se vraæam na staro mesto po zatvaranju jer je to kao da sama sebi potpisujem otkaz.
On i dalje vrti prièu- ili aneks ili otkaz. Znam da aneks mora da se potpi¹e ili se dobija otkaz ali isto tako znam da imam zakonski rok od 8 dana da isti potpi¹em ¹to znaèi da sam pokrivena ako ga sutra ne potpi¹em. Njegov stav je da æemo biti vraæeni na staro mesto kada se to zatvori i da æe nam plate ostati iste dok tamo radimo ali isto ni to neæe da stavi u aneks ugovora.
Jo¹ ne¹to, ¹to smatram bitnim- imam ugovor na neodreðeno vreme, na trenutnom radnom mestu me ne mogu proglasiti tehnolo¹kim vi¹kom,  sada mi nude taj aneks a ne zna se ni kada æe to poèeti da radi niti postoji dopis ili obave¹tenje da se to sranje opet otvara.
Sve to zato ¹to je nekoj usranoj ambasadi palo na pamet da pljune donaciju koja pokriva tro¹kove samo za naredna tri meseca, bez obzira na to ¹to nema potrebe da se otvara to sranje jer smo do sada imali veoma malo korisnika. To sranje je radilo do juna meseca ove godine, zatvoreno zbog nedostatka finansijskih sredstava i nepostojanja potrebe za tim oblikom za¹tite. Posao koji trenutno radim je veoma obiman, postoji potreba, pokrivam uslove koji su definisani Zakonom o radu ali smatram da æe me posle 3 meseca otpustiti kao tehnolo¹ki vi¹ak jer æe to da se zatvori.

Jel imao  neko od vas iskustva vezana za aneks ugovora?  Kako u ovoj situaciji da za¹titim sebe?

Eto, ja se raspisah kao luda ali ovo mi je ogroman problem i ne znam ¹ta da radim.
Hold your head high and your middle finger higher


Zvonèica

Sada mo¾e¹ samo da se udavi¹. Koja dr¾ava????
Hold your head high and your middle finger higher

ЯЭВОЛУТИОН

kad dobijes anex ugovora, odes kod nekog advokata koji to radi pa ti on da savet....ne potpisuj nista....rok od 8 dana je idat da mozes da konsultujes nekog pre potpisivanja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Zvonèica

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Decembar, 2013, 13:26
kad dobijes anex ugovora, odes kod nekog advokata koji to radi pa ti on da savet....ne potpisuj nista....rok od 8 dana je idat da mozes da konsultujes nekog pre potpisivanja....

Znam ja to ali moj advokat nije tu, oti¹ao je u j... London   [veryangry] [veryangry] [veryangry]
Hold your head high and your middle finger higher

jevta

Jedini nacin je potpisivanje aneksa i odma tuzba.Ako ne potpises mogu da raskinu dosadasnji ugovor,ako potpises  mogu da te oteraju zatvaranjem radnog mesta.Predas tuzbu zadnji moguci dan dok dodje na razmatranje to ce da se zatvori i ako te nisu vratili na staro radno mesto morace po sudskoj presudi.,ako te vrate ti lepo povuces tuzbu.
Tuzno skupo ali jedini nacin.Osim onih dogovornih ili nelegalnih

bokilic

pa..napravis ugovor koji tebi odgovara pa ima das da potpisu :P
brmmmm

Zvonèica

Znam da imam rok od 90 dana za tu¾bu, odnosno da pokrenem radni spor ako vidim da aneks nije zakonit. Ako vidim da mi ne gine otkaz? ©ta podrazumevaju pod "zakonitim" kad je zakon sranje?
Hold your head high and your middle finger higher

Conti-Moto

Jednog moras biti svesna, ako su namerili da ti daju otkaz, dobices ga na bilo koji nacin.
To je jednostavno tako. Cak i da uspes nesto po zakonskoj osnovi, zamisli svaki dan ici na posao
svesna da te nece, i da traze opet i najmanji razlog da te se rese.
To je kao u vezi izmedju dvoje ljudi, dok ljubav traje sve je ok.
Kad ljubav (jednostrano) prestane, ne pomaze vise nista, a najmanje zakon.
Novo !!!
Conti ROAD !!

clutch&brake

Radis kod privatnika ili ?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Conti-Moto

Verovatno neka kratkotrajna firma za pranje para . . .
Novo !!!
Conti ROAD !!

Zvonèica

©to je najgore radim u dr¾avnoj ustanovi.
Ne znam da li su odluèili da nas otpuste. Obim posla koji trenutno radimo je ogroman, oni neæe da zaposle nove radnike za to s...  jer nemaju pare da ih plaæaju veæ prebacuju nas ali na taj naèin napraviæe haos jer æe brdo posla ostati nedovr¹eno i neæe imati ko da radi. Taj posao stoji, veliki je, uvek æe biti potreba za obavljanjem, mi i sada imamo manje radnika nego ¹to treba i jedva posti¾emo i ovo. Kada mi odemo ostaæe jedan kolega to da radi i svi su svesni toga da to neæe moæi sam i da æe doæi do op¹teg rasula.
I kada æe Krkobabiæ da umre?
Hold your head high and your middle finger higher

mihajlo bg

Uclani se u sns i mirna si sledecih 10g,jadno ali efikasno..

DebeliZmaj

da li ti u ugovoru pishe da morash da potpishsh aneks ? pishe ? otvori bolovanje ... :))) ...
samim tim bicesh opravdano sprechena da ti daju aneks na potpis ...
pa onda trazi da ti aneks zvanichno daju preko pisarnice firme uz overu  kada si ga primila ... :)
sindikat ?

opet ako te oteraju zatvaranjem radnog mesta imash pravo na otpremnine a i preko biroa
dobijash valjda 6 meseci ( ili 3 ? ) po 60% plate... lepo ti ja kazem ... bolovanje ili trudnichko najbolje :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Zvonèica

"Poslodavac mo¾e da zakljuèivanje aneksa ugovora ponudi zaposlenom i dok je zaposleni odsutan sa rada zbog privremene spreèenosti za rad u smislu propisa o zdravstvenom osiguranju. Ako zaposleni odbije ponudu, poslodavac mo¾e da mu otka¾e ugovor o radu u smislu èlana 179. taèka 7) Zakona.

Prema tome, privremena spreèenost za rad nije smetnja za otkaz ugovora o radu, saglasno èlanu 179. taèka 7) Zakona.”

Toliko o tome...
Hold your head high and your middle finger higher

DebeliZmaj

da ali treba da stupi sa tobom u kontakt :)
dok si na bolovanju nemorash da budesh dostupna poslodavcu
onda on mora ti shalje poshtom itd.. :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

papaja

U mom aneksu je pisalo nesto kao da ako nisi na poslu i ako ti salju postom, da ne moras da primis licno, racuna se dan kad je zavedeno da su poslali.

Tako da jbg, ne znam, ja sam potpisivao do sada par puta aneks o prelasku na drugo radno mesto i pise uvek ako ne prihvati aneks mogu da jednostrano prekinu radni odnos.

Zvonèica

Aneks mora da se potpi¹e. Samo ima tu par pitanja- ¹to neæe da stavi da se vraæam na staro radno mesto gde nisam niti æu biti vi¹ak.
Èuva svoje dupe i svoju fotelju.

@papaja
kada si potpisivao aneks, po isteku toga da li su te vraæali na staro radno mesto ili si dobijao novo?
Hold your head high and your middle finger higher

MIGE

aneks ugovora -na odredjeno ili neodredjeno vreme???

Zvonèica

Pojma nemam, ja imam ugovor na neodreðeno a kakav je on aneks osmislio to niko ne zna.
Hold your head high and your middle finger higher