Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Boban_m poslato 12 Decembar, 2016, 02:17
Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 00:21
Znaci firmiran top, kupljen ovde (tamo neko place) 200 funti K&N air filter 45funti  setiranje 100funti sto daje zbir od 245funti
Zbog ovakve matematike je Bregzit i nastao ;D
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj]

Che

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 11:41
Usput , do sada sam video da se ti auspusi stavljaju samo na neke jeftinije motore , da kazem , sirotinjske... ne videh jos robert na neki R od litre , onako , poskup ;)

Mayor je stavljao na njegovog novog VFR1200  [samoubistvo] [doh]

Darko

Pa ja na oglasu videh neki boss ...

Sto ga je skinuo ?

Bojan

Citat: Slaninar poslato 12 Decembar, 2016, 11:51
Robert ka¾e da razlièito pravi cevi za razlièite motore. Siguran sam da je to prilièno odokativno, ali ka¾e da je molio ljude da probaju razne kombinacije, da vidi kad vuèe bolje, kad lo¹ije. Generalno, moj utisak je da ne zakolje performanse (sumnjam da su i¹ta bolje), ali zvuk je brutalan.

Mislim da je slièan efekat i kad se stavi samo lonac Akrapoviæ i slièno. Struèni ka¾u da se efekat veæe snage dobija tek zamenom komplet izduvnog sistema, sa sve granama, pa ¹telovanjem sme¹e. I to se sa otvorenijim izduvom (i usisom) obièno dobije najvi¹e tek na visokim obrtajima. Za vi¹e snage na ni¾im obrtajima, obièno je bolje samo podesiti sme¹u, a ostaviti fabrièki izduv.
Pa nemoj vise, odustani. Sad si prebacio da neki drugi kazu??? Najbolje ti ostavi sve fabricko a skini jedan zub napred i eto resio si problem. Snage koliko hoces. Onda odes kod nekog domaceg strucnjaka da ti zameni amortizere, ali samo domace, ako nema eto to je dobra ideja za posao po podne.
Ovo mi se posebno dopalo " ali ka¾e da je molio ljude da probaju razne kombinacije, da vidi kad vuèe bolje, kad lo¹ije"

@Darko nisu kile zbog brzine ili upravljivosti, to je da mozes da stavis nazad i malo tezu devojcicu.  ;D  Ja kad sam skinuo sa mog starog Z1000 one duple i stavio karbon trioval mogao sam da vozim i tesku kategoriju.  ;)
 

Slaninar

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 14:21
Citat: Slaninar poslato 12 Decembar, 2016, 11:51
Robert ka¾e da razlièito pravi cevi za razlièite motore. Siguran sam da je to prilièno odokativno, ali ka¾e da je molio ljude da probaju razne kombinacije, da vidi kad vuèe bolje, kad lo¹ije. Generalno, moj utisak je da ne zakolje performanse (sumnjam da su i¹ta bolje), ali zvuk je brutalan.

Mislim da je slièan efekat i kad se stavi samo lonac Akrapoviæ i slièno. Struèni ka¾u da se efekat veæe snage dobija tek zamenom komplet izduvnog sistema, sa sve granama, pa ¹telovanjem sme¹e. I to se sa otvorenijim izduvom (i usisom) obièno dobije najvi¹e tek na visokim obrtajima. Za vi¹e snage na ni¾im obrtajima, obièno je bolje samo podesiti sme¹u, a ostaviti fabrièki izduv.
Pa nemoj vise, odustani. Sad si prebacio da neki drugi kazu??? Najbolje ti ostavi sve fabricko a skini jedan zub napred i eto resio si problem. Snage koliko hoces. Onda odes kod nekog domaceg strucnjaka da ti zameni amortizere, ali samo domace, ako nema eto to je dobra ideja za posao po podne.
Ovo mi se posebno dopalo " ali ka¾e da je molio ljude da probaju razne kombinacije, da vidi kad vuèe bolje, kad lo¹ije"

@Darko nisu kile zbog brzine ili upravljivosti, to je da mozes da stavis nazad i malo tezu devojcicu.  ;D  Ja kad sam skinuo sa mog starog Z1000 one duple i stavio karbon trioval mogao sam da vozim i tesku kategoriju.  ;)
 


Ne razumem u èemu je tvoj problem. Mislim, lepo sam objasnio ¹ta mislim, ni¹ta nisi pobio, veæ u¹ao u skroz drugu prièu - kradeni akrapi èuda-muda. Ne shvatam uop¹te ¹ta hoæe¹. Da li ti zna¹?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nano

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 11:41
Cujem spominju se tezine . Jer zaista mislite da ste puno brzi ako vam je cunak 3,4 kila laksi ?!?

Radilo se o full system-u ne samom topu, stock grana na RSV ima oko 10kg + ima dva topa ne znam koliko su teski al recimo oko 4kg. To je 18kg, Akrapovic Evo Ti (2-1) grana 2.5kg+ top oko 2.5... To je 13kg razlike. (nisam neki trkac da ne bude zabune, takva je dosla kod mene :) )

Zamisli sad noviji motor, R1, R6 koji imaju katalizator ko kutija od patika i o kojoj se ustedi radi...

Slaninar

Citat: nano poslato 12 Decembar, 2016, 14:44
Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 11:41
Cujem spominju se tezine . Jer zaista mislite da ste puno brzi ako vam je cunak 3,4 kila laksi ?!?

Radilo se o full system-u ne samom topu, stock grana na RSV ima oko 10kg + ima dva topa ne znam koliko su teski al recimo oko 4kg. To je 18kg, Akrapovic Evo Ti (2-1) grana 2.5kg+ top oko 2.5... To je 13kg razlike. (nisam neki trkac da ne bude zabune, takva je dosla kod mene :) )

Zamisli sad noviji motor, R1, R6 koji imaju katalizator ko kutija od patika i o kojoj se ustedi radi...

Uglavnom poma¾e kad gura¹ motor. Podi¾e¹. Inaèe nije neka razlika na ceo sklop vozaè+motor - ko se ne trka. Ti izduvi, koji god se biraju, kao ne¹to za poveæanje performansi su dosta skupi za to ¹to nude. Za bolje performanse, na veæini komercijalnih motora, najveæi odnos plaæeno-dobijeno dobija se stavljanjem boljeg ogibljenja, eventualno koènica, ko ima slabe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nano

Da za nekog ko se ne trka nije bitno, slazem se.

Problem je sto ljudi to vide da ce motor da dobije 30hp+ a u stvari "samo" se gubi na tezini i mozda recimo 5-10hp da se dobije. Bitna je tezina odnosno HP/Kg, posto ti kazes "pomaze kad guras motor" nije li ista fizika iza toga kad treba i agregat da ga "gura"?. Nisu skupi za to sto nude, ako se radi o trkanju.

Kada kazes "ogibljenje" na sta konkreno mislis? Tu opet fabricko na vecini R motora je sasvim dovoljno uz podesen SAG. Ako mislis na aftermarket Ohlins TTX (zadnji amortizer) nema ispod 800e nov.

Performanse i jeftino ne idu zajedno.

Slaninar

Citat: nano poslato 12 Decembar, 2016, 15:29
Da za nekog ko se ne trka nije bitno, slazem se.

Problem je sto ljudi to vide da ce motor da dobije 30hp+ a u stvari "samo" se gubi na tezini i mozda recimo 5-10hp da se dobije. Bitna je tezina odnosno HP/Kg, posto ti kazes "pomaze kad guras motor" nije li ista fizika iza toga kad treba i agregat da ga "gura"?. Nisu skupi za to sto nude, ako se radi o trkanju.

Kada kazes "ogibljenje" na sta konkreno mislis? Tu opet fabricko na vecini R motora je sasvim dovoljno uz podesen SAG. Ako mislis na aftermarket Ohlins TTX (zadnji amortizer) nema ispod 800e nov.

Performanse i jeftino ne idu zajedno.

Mislim na ba¹ aftermarket, na motorima kojima je fabrièko kilavo. Veæina boljih R ima pristojno fabrièko.

Ako se radi o trkanju, onda je sve to isplativo... ili nije - zavisi od bud¾eta i raspolo¾ivih opcija.

Ako je ovako, za uliènu vo¾nju, cenim da je ogibljenje bolja investicija - motor je veæ od 600 kubika sasvim dovoljno jak za puteve kakvi su.

5-10 konja, sa sve otvorenim izduvom, usisom, sreðenim diznama/ubrizgavanjem - i to, uglavnom, samo na uskom opsegu vi¹ih obrtaja (kad daje najveæu snagu).
Koliko znam, na retko kom motoru (mo¾e da) se dobije osetno pojaèanje u nekom ni¾em opsegu, za ne-peglanje vo¾nju. I tada je èesto dovoljno srediti gorivo, a otvoren izduv manje-vi¹e. Neka me isprave iskusniji ako gre¹im.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Upravo to sam i hteo da kazem ! Performanse i jeftino ne idu zajedno.

A pricaju stavili adu od 80,90e i motor im ide mnooooogo bolje , povlaci ko lud iz nizih obrtaja , trosi manje , ma sve , po svim merilima je bolji ... i na to sam mislio kad sam napisao da vlasnici sem slaninice i hostaplera nisu bas objektivni

Kako li se japanci ne setise da naprave jedan takav auspuh ?! ;) ah da , mora zbog zivotne sredine da bude ugusen motor hahahahahahah

Hattrick

Ionako ce za 15 godina svi motori biti elektricni, pa ce se bitka voditi ko jaci zvucnik ima sa boljim zvukom auspuha, poput Audijevog Active Sound Systema  :)

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 12 Decembar, 2016, 16:05
Ionako ce za 15 godina svi motori biti elektricni, pa ce se bitka voditi ko jaci zvucnik ima sa boljim zvukom auspuha, poput Audijevog Active Sound Systema  :)

I dozvola za agregat sa 100 kilovata samo licima starijim od 60 godina uz prisustvo oba roditelja!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Kojih bre 100 kilovata, 60 kilovata puna kapa, i to samo ako ima FIM Superlicencu.  :)

Hohštapler

ovako...
ja sam taj auspuh stavio na svoj sirotinjski motor (kako je neko rekao) i smatram da je budalastina stavljati auspuh od 200+ evara na motor koji vredi manje od 2000e. Meni je robertov auspuh pun pogodak jer sam dobio sta sam zeleo - mnogo lepsi izgled, i lepsi zvuk koji nije mnogo glasniji od fabrickog (koji je kao fen). Lepota je sto je glasniji malo, i sto se na konstantnom gasu ne dernja i gotovo da se stisa kao fabricki (za razliku od mivv-a i leovinci koji imaju drugari na istom motoru koji su toliko glasni da to nije normalno). Performanse, izgubio je knedlu na 6000rpm i cini mi se da je linearnie vukao, nije imao nalet snage u sredini, kao da je bio za nijansu slabiji u srednjem rezimu, ali gore lakse punio. Ili tripujem. Nije ni bitno.
I svu tu "radost" dobio sam za cenu koja odgovara meni "sirotanu".
Nisam nikad patio od brenda. Sa ponosom sam nosio natpis Race jer sam misljenja da taj covek to zasluzuje. Kome je taj auspuh lo¹ - ode kupi drugi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Bravo, sve si rekao +

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Darko

@ Hostapler , ja sam rekao sirotinjski , i nadam se da se nisi uvredio , jer nisam mislio nista lose  , nego na upravo te motore koje si pomenuo , do 2000e  ( u sirotana sto se tice motora i sebe ubrajam ) ...

ono sta sam zapravo hteo da kazem je , nisi ti otisao i kupio tamo auspuh za SV , jel tako ... neko ti covek pokazao cunke i ti si rekao "ovaj mi se svidja" i taj ti je stavio ... to sto je pedantan trenutno nije vazno , ne pricamo o tome ... dakle , taj isti cunak ko tvoj je mogao da ode i kupi klinac sa skuterom , ja sa 600 ccm , ti , sa dva cilindra i , lupam , kanarinac sad za R1 ...

i svi mi cemo reci , motor bolje ide , zar ne ?

pa jel moguce da svakom motoru prija toliko taj auspuh ?!?! 

drugo , i ja nisam za stavljanje auspuha od 200,300+ evra na motore od po 1500,2000e  , ali polovan brend ima za daleko manje para ... isprati bisketove oglase na fejsu , brkine oglase na fejsu . kupujem prodajem i videces da ima polovnih u super stanju auspuha za i do 100e

mali_zmaj

Sad ce jedan tipièan komentar za dedu tj. za mene..,ja preferiram samo fabrièko....,udrite me,¹ta æu...!!
jin-jang

Slaninar

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 17:32
@ Hostapler , ja sam rekao sirotinjski , i nadam se da se nisi uvredio , jer nisam mislio nista lose  , nego na upravo te motore koje si pomenuo , do 2000e  ( u sirotana sto se tice motora i sebe ubrajam ) ...

ono sta sam zapravo hteo da kazem je , nisi ti otisao i kupio tamo auspuh za SV , jel tako ... neko ti covek pokazao cunke i ti si rekao "ovaj mi se svidja" i taj ti je stavio ... to sto je pedantan trenutno nije vazno , ne pricamo o tome ... dakle , taj isti cunak ko tvoj je mogao da ode i kupi klinac sa skuterom , ja sa 600 ccm , ti , sa dva cilindra i , lupam , kanarinac sad za R1 ...

i svi mi cemo reci , motor bolje ide , zar ne ?

pa jel moguce da svakom motoru prija toliko taj auspuh ?!?! 

drugo , i ja nisam za stavljanje auspuha od 200,300+ evra na motore od po 1500,2000e  , ali polovan brend ima za daleko manje para ... isprati bisketove oglase na fejsu , brkine oglase na fejsu . kupujem prodajem i videces da ima polovnih u super stanju auspuha za i do 100e

Nisam siguran da je unutra¹njost svakog Robertovog auspuha ista. Tipa, za 600, 1000, enduro, R. Siguran sam da je "pode¹avanje" krajnje rudimentarno & odokativno, ali nisam siguran da pravi ba¹ isti model za sve. Mo¾da gre¹im.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nash

Citat: Ho¹tapler poslato 12 Decembar, 2016, 17:07
ovako...
ja sam taj auspuh stavio na svoj sirotinjski motor (kako je neko rekao) i smatram da je budalastina stavljati auspuh od 200+ evara na motor koji vredi manje od 2000e. Meni je robertov auspuh pun pogodak jer sam dobio sta sam zeleo - mnogo lepsi izgled, i lepsi zvuk koji nije mnogo glasniji od fabrickog (koji je kao fen). Lepota je sto je glasniji malo, i sto se na konstantnom gasu ne dernja i gotovo da se stisa kao fabricki (za razliku od mivv-a i leovinci koji imaju drugari na istom motoru koji su toliko glasni da to nije normalno). Performanse, izgubio je knedlu na 6000rpm i cini mi se da je linearnie vukao, nije imao nalet snage u sredini, kao da je bio za nijansu slabiji u srednjem rezimu, ali gore lakse punio. Ili tripujem. Nije ni bitno.
I svu tu "radost" dobio sam za cenu koja odgovara meni "sirotanu".
Nisam nikad patio od brenda. Sa ponosom sam nosio natpis Race jer sam misljenja da taj covek to zasluzuje. Kome je taj auspuh lo¹ - ode kupi drugi.
Potpuno isto misljenje i utisak kao i Hostapler...

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 17:32
@ Hostapler , ja sam rekao sirotinjski , i nadam se da se nisi uvredio , jer nisam mislio nista lose  , nego na upravo te motore koje si pomenuo , do 2000e  ( u sirotana sto se tice motora i sebe ubrajam ) ...

ono sta sam zapravo hteo da kazem je , nisi ti otisao i kupio tamo auspuh za SV , jel tako ... neko ti covek pokazao cunke i ti si rekao "ovaj mi se svidja" i taj ti je stavio ... to sto je pedantan trenutno nije vazno , ne pricamo o tome ... dakle , taj isti cunak ko tvoj je mogao da ode i kupi klinac sa skuterom , ja sa 600 ccm , ti , sa dva cilindra i , lupam , kanarinac sad za R1 ...

i svi mi cemo reci , motor bolje ide , zar ne ?

pa jel moguce da svakom motoru prija toliko taj auspuh ?!?! 

drugo , i ja nisam za stavljanje auspuha od 200,300+ evra na motore od po 1500,2000e  , ali polovan brend ima za daleko manje para ... isprati bisketove oglase na fejsu , brkine oglase na fejsu . kupujem prodajem i videces da ima polovnih u super stanju auspuha za i do 100e

Nisu svi auspusi isto uradjeni iznutra... Moj motor se skoro isto ponasa kao i sa fabrickim auspuhom...razlike su zanemarljive...u korist sadasnjeg setup-a (K&N, Race)
Auspuh + grana 115e







Slaninar

Citat: nash poslato 12 Decembar, 2016, 18:14
Citat: Ho¹tapler poslato 12 Decembar, 2016, 17:07
ovako...
ja sam taj auspuh stavio na svoj sirotinjski motor (kako je neko rekao) i smatram da je budalastina stavljati auspuh od 200+ evara na motor koji vredi manje od 2000e. Meni je robertov auspuh pun pogodak jer sam dobio sta sam zeleo - mnogo lepsi izgled, i lepsi zvuk koji nije mnogo glasniji od fabrickog (koji je kao fen). Lepota je sto je glasniji malo, i sto se na konstantnom gasu ne dernja i gotovo da se stisa kao fabricki (za razliku od mivv-a i leovinci koji imaju drugari na istom motoru koji su toliko glasni da to nije normalno). Performanse, izgubio je knedlu na 6000rpm i cini mi se da je linearnie vukao, nije imao nalet snage u sredini, kao da je bio za nijansu slabiji u srednjem rezimu, ali gore lakse punio. Ili tripujem. Nije ni bitno.
I svu tu "radost" dobio sam za cenu koja odgovara meni "sirotanu".
Nisam nikad patio od brenda. Sa ponosom sam nosio natpis Race jer sam misljenja da taj covek to zasluzuje. Kome je taj auspuh lo¹ - ode kupi drugi.
Potpuno isto misljenje i utisak kao i Hostapler...

Citat: Darko poslato 12 Decembar, 2016, 17:32
@ Hostapler , ja sam rekao sirotinjski , i nadam se da se nisi uvredio , jer nisam mislio nista lose  , nego na upravo te motore koje si pomenuo , do 2000e  ( u sirotana sto se tice motora i sebe ubrajam ) ...

ono sta sam zapravo hteo da kazem je , nisi ti otisao i kupio tamo auspuh za SV , jel tako ... neko ti covek pokazao cunke i ti si rekao "ovaj mi se svidja" i taj ti je stavio ... to sto je pedantan trenutno nije vazno , ne pricamo o tome ... dakle , taj isti cunak ko tvoj je mogao da ode i kupi klinac sa skuterom , ja sa 600 ccm , ti , sa dva cilindra i , lupam , kanarinac sad za R1 ...

i svi mi cemo reci , motor bolje ide , zar ne ?

pa jel moguce da svakom motoru prija toliko taj auspuh ?!?! 

drugo , i ja nisam za stavljanje auspuha od 200,300+ evra na motore od po 1500,2000e  , ali polovan brend ima za daleko manje para ... isprati bisketove oglase na fejsu , brkine oglase na fejsu . kupujem prodajem i videces da ima polovnih u super stanju auspuha za i do 100e

Nisu svi auspusi isto uradjeni iznutra... Moj motor se skoro isto ponasa kao i sa fabrickim auspuhom...razlike su zanemarljive...u korist sadasnjeg setup-a (K&N, Race)
Auspuh + grana 115e








Taj motor (fejzer 600 s karbovima) je napravljen fabrièki sa prebogatom sme¹om, tako da bi trebalo da radi bolje sa otvorenim izduvom i KN-om.
Ja nisam primetio neki boljitak, sem u zvuku, ali ni da lo¹ije radi u bilo kom opsegu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen