Glavni meni

Race exhaust Ada

Započeo zozon, 06 Jun, 2013, 10:58

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Bojan

Citat: Kanarinac poslato 11 Decembar, 2016, 13:30
Cene polovnoh akrapovica,yoshimure itd idu od 200 dp 250 evra. U paru su do 500 evra,po meni. Kod Roberta nisam radio ali sam video par njegovih radova koji su izduvali posle godinu dana,a kod Rraska je nosac konstanto pucao. Svako ima svoje, ja bih se hvek pre odlucio za brend auspuh
Prvo zavisi za koji motor, posto nisu iste cene. I naravno pricas o kradenoj robi

Kanarinac

Ja jesam, i nisam odusevljen. A ne mesam ih, znam ko je koji. Trebao sam da pravim auspuh kod njega za suzuki, ali kada sam video proizvode odustao sam. Pogotovo sto mi je trazio 220 evra za taj model. Jbg nek svako stavlja sta voli

Edit: Ne ulazim u poreklo robe,nego pricamo o ulozeno dobijeno. A da li je kradena ili ne nije na meni da utvrdjujem

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 11 Decembar, 2016, 14:50
Ja jesam, i nisam odusevljen. A ne mesam ih, znam ko je koji. Trebao sam da pravim auspuh kod njega za suzuki, ali kada sam video proizvode odustao sam. Pogotovo sto mi je trazio 220 evra za taj model. Jbg nek svako stavlja sta voli

Edit: Ne ulazim u poreklo robe,nego pricamo o ulozeno dobijeno. A da li je kradena ili ne nije na meni da utvrdjujem

Ali poredi¹ babe i ¾abe.

Kradeni Race je 0 dinara. Ili 10 evra. Ili legalan polovan - koliko?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nano

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 09:43
Ko hoæe da dobije dobar zvuk i izgled, uz nekih 5% vi¹e snage (u vi¹im obrtajima) po ceni od 1000 evra: Akrapoviæ, K&N filter i dyno jet, ili power commander + plaæanje da neko to u¹teluje lepo na stolu.


Ovo mora da je za slip-on posto full system nemos da kupis za 1000e, nov a kamoli i kn+pc. Taj sto stavi slip on i stavi motor na dyno treba odma da se  [samoubistvo]...


Dynojet je firma koja pravi PC... Dakle to je jedno te isto.

Bojan

@slanino pa kako babe i zabe. Covek poredi firmiran auspuh vrhunskih proizvodjaca i firmiran domaci auspuh. Svaki auspuh kad kupis u radnji dobijes za tvoj motor a ne za motor od komsije. Kanarinac misli da je bolje kupiti polovan auspuh firmiran nego domaci. Ti stvarno sve cesce ko malo dete rezonujes. Pa Akrapovi npr ima citav dio fabrike koji se samo bavi ispitivanjem tj tjuniranjem auspuha za odredjene motore i ti to sad poredis sa domacicama??? Pa idi ti onda kod nasih roma nek ti naprave solunarce.
Prvo si zaboravio da sa aftermarket auspuhom iz cuga skidas od 3 kile pa na vise. I zanima me gde si ti to procitao da dobijas samo u gornjim obrtajima.


Slaninar

#125
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 18:33
@slanino pa kako babe i zabe. Covek poredi firmiran auspuh vrhunskih proizvodjaca i firmiran domaci auspuh. Svaki auspuh kad kupis u radnji dobijes za tvoj motor a ne za motor od komsije. Kanarinac misli da je bolje kupiti polovan auspuh firmiran nego domaci. Ti stvarno sve cesce ko malo dete rezonujes. Pa Akrapovi npr ima citav dio fabrike koji se samo bavi ispitivanjem tj tjuniranjem auspuha za odredjene motore i ti to sad poredis sa domacicama??? Pa idi ti onda kod nasih roma nek ti naprave solunarce.
Prvo si zaboravio da sa aftermarket auspuhom iz cuga skidas od 3 kile pa na vise. I zanima me gde si ti to procitao da dobijas samo u gornjim obrtajima.

Mo¾e¹ podesiti da dobije¹ malo u gornjim, ili donjim obrtajima, ili na sredini. Ako se motor podesi (diznama za karburatore, ili PC-om za ubrizgavanje) na dyno stolu lepo. Dobije¹ par procenata bolje performanse za brdo para ulo¾enih. Po meni je, sem za retke modele motora, bolje ulo¾iti u bolje ogibljenje.
Prava stvar je, ¹to Nano ka¾e: ceo sistem izduva, plus usis vazduha (KN i slièno), plus ¹telovanje ubrizgavanja goriva - ¹to izaðe k'o Svetog Petra kajgana.

Èovek poredi cene novog i polovnog. Po meni je to malo nerezonski.
Druga stvar, Robert pravi kvalitetne auspuhe, koji su isto lak¹i od fabrièkih.
Treæa stvar, ako se poredi samo lonac - i sa Akrapom i sa Raceom se dobija samo bolji zvuk. Tako da tu nema neke razlike.
Na kraju - poredi polovan Akrap sa polovnim Race - ako se poredi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 20:21
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 18:33
@slanino pa kako babe i zabe. Covek poredi firmiran auspuh vrhunskih proizvodjaca i firmiran domaci auspuh. Svaki auspuh kad kupis u radnji dobijes za tvoj motor a ne za motor od komsije. Kanarinac misli da je bolje kupiti polovan auspuh firmiran nego domaci. Ti stvarno sve cesce ko malo dete rezonujes. Pa Akrapovi npr ima citav dio fabrike koji se samo bavi ispitivanjem tj tjuniranjem auspuha za odredjene motore i ti to sad poredis sa domacicama??? Pa idi ti onda kod nasih roma nek ti naprave solunarce.
Prvo si zaboravio da sa aftermarket auspuhom iz cuga skidas od 3 kile pa na vise. I zanima me gde si ti to procitao da dobijas samo u gornjim obrtajima.

Mo¾e¹ podesiti da dobije¹ malo u gornjim, ili donjim obrtajima, ili na sredini. Ako se motor podesi (diznama za karburatore, ili PC-om za ubrizgavanje) na dyno stolu lepo. Dobije¹ par procenata bolje performanse za brdo para ulo¾enih. Po meni je, sem za retke modele motora, bolje ulo¾iti u bolje ogibljenje.
Prava stvar je, ¹to Nano ka¾e: ceo sistem izduva, plus usis vazduha (KN i slièno), plus ¹telovanje ubrizgavanja goriva - ¹to izaðe k'o Svetog Petra kajgana.

Èovek poredi cene novog i polovnog. Po meni je to malo nerezonski.
Druga stvar, Robert pravi kvalitetne auspuhe, koji su isto lak¹i od fabrièkih.
Treæa stvar, ako se poredi samo lonac - i sa Akrapom i sa Raceom se dobija samo bolji zvuk. Tako da tu nema neke razlike.
Na kraju - poredi polovan Akrap sa polovnim Race - ako se poredi.

Opet ne citas, kanarinac smatra da je bolji polovan firmiran nego nov domaci i ja se slazem. Nema tu nikakvog uticaja sta je sta pri poredjenju. Sta si se nakacio na zvuk, da nisi ti neki muzicar?
Cekaj,cekaj sad mozes podesiti i dole i na sredini?
Evo da ti dam primer na tvom motorcetu. Znaci firmiran top, kupljen ovde (tamo neko place) 200 funti K&N air filter 45funti  setiranje 100funti sto daje zbir od 245funti
Samo zadnji bolji amortizer od 260 pa na gore
Naravno nisam racuna citav sistem posto to kupovati ima smisla samo u odredjenim situacijama.
Sorry slanino nije ovo komunizam da je sve jednako  :-*

UFF


Kanarinac

Slanino, Bojan je sve lepo objasnio.
Poredim nov Race sa polovnim akrapom npr jer ce taj akrap najverovatnije nadziveti taj Race. Ne pokusavam da omalovazam Robertov rad, ali moje iskustvo sa njegovim auspusima nije pozitivno, a akrape i yoshimure nisam video da su produvale posle par godina upotrebe.
I da se razumemo, niko od nas ne stavlja auspuhe zbog performansi (mozda mali procenat) vec zbog izgleda i zbog zvuka.

Boban_m

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 00:21
Znaci firmiran top, kupljen ovde (tamo neko place) 200 funti K&N air filter 45funti  setiranje 100funti sto daje zbir od 245funti
Zbog ovakve matematike je Bregzit i nastao ;D

nano


Biker-Boy

Citat: Kanarinac poslato 12 Decembar, 2016, 02:06
Slanino, Bojan je sve lepo objasnio.
Poredim nov Race sa polovnim akrapom npr jer ce taj akrap najverovatnije nadziveti taj Race. Ne pokusavam da omalovazam Robertov rad, ali moje iskustvo sa njegovim auspusima nije pozitivno, a akrape i yoshimure nisam video da su produvale posle par godina upotrebe.
I da se razumemo, niko od nas ne stavlja auspuhe zbog performansi (mozda mali procenat) vec zbog izgleda i zbog zvuka.
Moj Race ove sezone odradio 7000km, stanje nepromenjeno, kao i kad je bio nov.
I feel the need..... the need for speed !!!

Kanarinac

Mozda rade na 600, ovi primerci su bili na 1000, cak i ovaj sto mu je nosac pucao :D

Hattrick

Citat: nano poslato 11 Decembar, 2016, 17:20
Dynojet je firma koja pravi PC... Dakle to je jedno te isto.

Power Commander pravi firma Dynojet, ali ono sto ljudi ustvari zovu dynojet su igle i dizne istog proizvodjaca koje su se nekada koristile za nadrkane uljare i ostale karburatorske motore. Tada se taj set zvao samo Dynojet.

Hurricane

sad mi ni¹ta nije jasno, a ko pravi Robert auspuhe, Dragon ili Ada, i koji su auspusi proizvedeni kod Race-a?

jo¹ da zbun bude veæi, pre neki dan sam video auspuh raðen u firmi Race na kojem pi¹e Akrapoviè  [neampojma]



Slaninar

Citat: Bojan poslato 12 Decembar, 2016, 00:21
Citat: Slaninar poslato 11 Decembar, 2016, 20:21
Citat: Bojan poslato 11 Decembar, 2016, 18:33
@slanino pa kako babe i zabe. Covek poredi firmiran auspuh vrhunskih proizvodjaca i firmiran domaci auspuh. Svaki auspuh kad kupis u radnji dobijes za tvoj motor a ne za motor od komsije. Kanarinac misli da je bolje kupiti polovan auspuh firmiran nego domaci. Ti stvarno sve cesce ko malo dete rezonujes. Pa Akrapovi npr ima citav dio fabrike koji se samo bavi ispitivanjem tj tjuniranjem auspuha za odredjene motore i ti to sad poredis sa domacicama??? Pa idi ti onda kod nasih roma nek ti naprave solunarce.
Prvo si zaboravio da sa aftermarket auspuhom iz cuga skidas od 3 kile pa na vise. I zanima me gde si ti to procitao da dobijas samo u gornjim obrtajima.

Mo¾e¹ podesiti da dobije¹ malo u gornjim, ili donjim obrtajima, ili na sredini. Ako se motor podesi (diznama za karburatore, ili PC-om za ubrizgavanje) na dyno stolu lepo. Dobije¹ par procenata bolje performanse za brdo para ulo¾enih. Po meni je, sem za retke modele motora, bolje ulo¾iti u bolje ogibljenje.
Prava stvar je, ¹to Nano ka¾e: ceo sistem izduva, plus usis vazduha (KN i slièno), plus ¹telovanje ubrizgavanja goriva - ¹to izaðe k'o Svetog Petra kajgana.

Èovek poredi cene novog i polovnog. Po meni je to malo nerezonski.
Druga stvar, Robert pravi kvalitetne auspuhe, koji su isto lak¹i od fabrièkih.
Treæa stvar, ako se poredi samo lonac - i sa Akrapom i sa Raceom se dobija samo bolji zvuk. Tako da tu nema neke razlike.
Na kraju - poredi polovan Akrap sa polovnim Race - ako se poredi.

Opet ne citas, kanarinac smatra da je bolji polovan firmiran nego nov domaci i ja se slazem. Nema tu nikakvog uticaja sta je sta pri poredjenju. Sta si se nakacio na zvuk, da nisi ti neki muzicar?
Cekaj,cekaj sad mozes podesiti i dole i na sredini?
Evo da ti dam primer na tvom motorcetu. Znaci firmiran top, kupljen ovde (tamo neko place) 200 funti K&N air filter 45funti  setiranje 100funti sto daje zbir od 245funti
Samo zadnji bolji amortizer od 260 pa na gore
Naravno nisam racuna citav sistem posto to kupovati ima smisla samo u odredjenim situacijama.
Sorry slanino nije ovo komunizam da je sve jednako  :-*


Poredi¹ cenu kradenog i novog.  :)
Kradeno je uvek jeftinije. A nekad izaðe i skuplje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Citat: hurricane poslato 12 Decembar, 2016, 06:58
sad mi ni¹ta nije jasno, a ko pravi Robert auspuhe, Dragon ili Ada, i koji su auspusi proizvedeni kod Race-a?
jo¹ da zbun bude veæi, pre neki dan sam video auspuh raðen u firmi Race na kojem pi¹e Akrapoviè  [neampojma]

nalepnice za auspuhe najvise se i prodaju ...
kad bi samo znao koliko pavijana lepi po svojim
krshix-ima razne brenodove :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

Citat: hurricane poslato 12 Decembar, 2016, 06:58
sad mi ni¹ta nije jasno, a ko pravi Robert auspuhe, Dragon ili Ada, i koji su auspusi proizvedeni kod Race-a?

jo¹ da zbun bude veæi, pre neki dan sam video auspuh raðen u firmi Race na kojem pi¹e Akrapoviè  [neampojma]




Race radi Robert , a dragon je drugi proizvodjac , ali isto iz mesta Ada , pa ljudi mesaju .. race je robert a dragon je dragon

Robert te pita sta hoces da ti pise na auspuhu pa stavlja te plocice, zato si video plocicu akrapovic na robertovom cunku...

Ja sam cuo za njega da je pedantan i dobar , ali sam isto tako cuo da su ti materijali made in china, ili aliexpres ( tamo ih ima skoro identicnih za po 30$....

Moje misljenje ( a koga boli kurac za moje misljenje ) je da nemamo pravu i realnu informaciju od kupaca tih auspuha... zato sto ga hvale na sva usta da bi opravdali u glavi novac koji su dali za njega , i tako im bude lakse ( sto razumem )...

Izuzev par ljudi ( hostapler , slanina...) koji su realni u davanju komentara ...

Cujem spominju se tezine . Jer zaista mislite da ste puno brzi ako vam je cunak 3,4 kila laksi ?!?

Drugo , malo me buni sto nemas auspuh za taj i taj motor... znaci , mogu da odem ja i kupim cunak i stavim ga na 600ccm , a moze da ode i neko sa R1 i stavi isti cunak na 1000 ccm i preko 200 konja . Pa hoce li se isto ponasati taj auspuh na ta dva motora i kako ce uticati na rad agregata ?!
Dakle , samo izgled , kakve potrosnje i kurci palci ...

Usput , do sada sam video da se ti auspusi stavljaju samo na neke jeftinije motore , da kazem , sirotinjske... ne videh jos robert na neki R od litre , onako , poskup ;)

A to tek sto se uradi top u adi i stavi plocica akrapovic - nemam reci ... ko da si kupio REaBOOk na pijaci i nosis reebok ;)

Slaninar

Robert ka¾e da razlièito pravi cevi za razlièite motore. Siguran sam da je to prilièno odokativno, ali ka¾e da je molio ljude da probaju razne kombinacije, da vidi kad vuèe bolje, kad lo¹ije. Generalno, moj utisak je da ne zakolje performanse (sumnjam da su i¹ta bolje), ali zvuk je brutalan.

Mislim da je slièan efekat i kad se stavi samo lonac Akrapoviæ i slièno. Struèni ka¾u da se efekat veæe snage dobija tek zamenom komplet izduvnog sistema, sa sve granama, pa ¹telovanjem sme¹e. I to se sa otvorenijim izduvom (i usisom) obièno dobije najvi¹e tek na visokim obrtajima. Za vi¹e snage na ni¾im obrtajima, obièno je bolje samo podesiti sme¹u, a ostaviti fabrièki izduv.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Zvuk je stvar ukusa ...

Kad cujes zvuk sa Castorovog MIVV-a tek onda shvatis gde je robert a gde su firme ;)