Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 33 gostiju pregledaju ovu temu.


penzos

Ali tablica sa petokrakom!  [rofl]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Andreja

POST NEMA VEZE SA TEMOM, ako vas ne zanima, preskoèite, malo pateti¹em da mi bude lak¹e  [thumb_up]

Citat: goranvojska poslato 25 Januar, 2015, 19:52
Citat: Andreja poslato 25 Januar, 2015, 18:41
®rtvuje¹ se pet godina tamo, zgrne¹ pare, vrati¹ se ovamo i penzioni¹e¹, kupi¹ neke nekretnine, grabi¹ kintu od rente i ¾ivotari¹ pristojno :)
Mada, jebeno je to, ako ostane¹ pet, verovatno æe¹ se priviæi pa æe¹ ostati jo¹ pet da dobije¹ dr¾avljanstvo, u meðuvremenu (uglavnom) ¾ena, deca, pa gde njih da vraæa¹... Krajnje mi je jebeno  da se odluèim ¹ta ¾elim od svog ¾ivota  [neampojma]

Objasnio sam sa offtopicom.
stegni muda i ako ti se ukaze sansa bezi odavde.

Citat: Balsa Wrx poslato 25 Januar, 2015, 20:10
Moj otac je pomorac,kapetan je na brodu,poso je na brod sa 19,i od tad govori par godina cu ic na brod i batalicu to samo da zgrnem neke normalne pare,ali kako se cifra povecava,evo dosla je na pozamasnu sumu novca,evo 52god jos uvjek je na brodu,i jos uvjek govori sebi jos ovaj brod jos ovaj brod,nazalost losa stvar kod takvih placenih poslova je odsutnost,ja mog oca vidim po 3,4mjeseca godisnje znaci u 16god sa proveo sa njim svega par godina,predivno jebes pare jebes  sve to..Nije tema za ovo al eto vidio sam gore nesto za rad vanka  pa eto da podijelim i ja ovu moju pricu,ako je masena potpuno izbrisite komentar ili sta ocete :D

Bem li ga, meni je problem da se opredelim. Ne bi bilo problem da imam 17, 18 godina. Ako ostanem ovde, imaæu sve ¹to sam i do sad imao, porodicu, prijatelje moju kuæu, moje skromno motorèe koje æu da vozikam kad mogu (retko) i to je to...

Ako odem preko, imaæu mnogo vi¹e materijalnog a sve ostalo ¹to je i bitnije ne.

Boli me to ¹to u na¹oj zemlji gledaju samo da te iscede koliko mogu, neko se seti da se vozi jeftinije (na plin), oni uvedu da je obavezan reatest na ne znam koliko vremena koji ko¹ta boga oca, neko se seti da ne kupuje cigare (ne pu¹im, fuj) nego da mota duvan, zabrane i to, dignu cenu osiguranja vozila 40%, ondaK, naèuo sam neke informacije da je zabranjena proizvodnja elektriène energije (u vidu solarnih panela, vetrenjaèa), jer onda ne plaæa¹ EDB-u ni¹ta. Uveli su taksu na jebeni RTS (TV ne gledam, NEMAM taj ureðaj od 2011. i mnogo mi je lepo, ni novine ne èitam), ka¾njavaju za sve i sva¹ta. U nekim boljim dr¾avama èak gledaju i da ti pomognu, da ¾ivi¹ ¹to bolje, ovde samo gledaju da ti se najebu keve. Ako ja proizvodim elektriènu energiju za svoje domaæinstvo i pritom NE ©TETIM nikome jer koristim obnovljivu energiju koja je besplatna i koju nam je priroda dala, ¹to bi mene dr¾ava za to kaznila? Koj kurac?

I stvarno mi je mnogo krivo ¹to ne ¾ivim na nekom boljem mestu, da ne moram da se odrièem svih lepih stvari i dragih ljudi kako bih sebi i eventualnoj deci obezbedio fin, normalan ¾ivot.

Primer:

TRR 2013

Bole ih dole, rade n8 sati dnevno, ne moraju da se odrièu nekih stvari kako bi se zajebavali sa motorima a veæina mladih motora¹a kod nas se odrièe praktièno svega kako bi vozili taj jebeni motor... Znam po sebi, jesam sebi kupio motor, ja ga odr¾avam (koliko mogu jbg :D ), sipam ali da ne ¾ivim sa bakutom u njenoj kuæi i da ne delimo raèune i ostalo, motor bi mi bio misaona imenica.

Da se razumemo, mo¾e i ovde da se zaradi jako lepa kinta, samo treba znati i OZBILJNO zapeti. Problem je, ako hoæe¹ da ima¹ fina primanja, mora¹ da se usere¹ od posla, puna ti je glava kojeèega, bukvalno ulo¾i¹ ceo dan u posao. I onda ima¹ pare a nema¹ vremena, doðe¹ kuæi mrtav umoran, malo zablendaèi¹ i legne¹ u krevet... I ¾ivi¹ za tu nedelju (eventualno subotu) kad æe¹ da opièi¹ neki ðir od 200-300km.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Balsa Wrx

Mene je tata bukvalno molio da ne upisem pomorsku skolu,ali ja odje nemam sta da radim i stvari koje ja ocu da ostvarim ne mogu sa platom od 300 400e.Kad si pomorac ti sa 21 22god mozes da imas solidan motor,auto,ako si npr vec stambeno obezbjedjen.Ali takvi poslovi nisu za svakoga jer odsustvo posebno za ljude koji imaju djecu,zenu je pretesko,mome tati je bilo vrh do 30ete bar mi je tako pricao  al kad je dobio mene,sestru tu se vec sve promjenilo i sve danas sutra prodje pola zivota,on jos uvjek na taj raspali brod i zato on hoce meni da obezbjedi mjesto za zivot a na meni je ostalo.On je na brod do sad ostao samo zbog jebene kuce koju nadogradjujemo i to on radi samo radi mene i sestre,da se mi nebi patili ko on i majka 25god.On je meni u nekoliko navrata reko da on nije trebao da gradi kucu bukvalno iz temelja da bi on plovio do 30 35god ali kad krenu izdatci itd a posebno na primorju to je vec drugo,i meni je rekao da on sto ima sa 50 i kusur da ja mogu ima sa duplo manje to mi je i cilj,bjezim sa tog govneta od broda cim prije boli me uvo i za pare i za sve ocu da imam zivot,familiju,mozda je glupo sto ovo pisem sa 16god al meni je to u jako bliskoj buducnosti cca 2god..samo da ostavirim neki pocetni kapital od 40k eura sto je pola godine do godine na brod i micem se sa toga govneta.. :)
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Tatica

Ко каже да не може да се споји морепловачка каријера и уживање у добрим колима и моторима:

DRIFT NO PORTA AVIÕES !! ( DRIFT AIRCRAFT CARRIER )

perlx

Andreja ranije je postojao propis koji je zabranjivao upotrebu solarne energije. Sada je dozvoljena ali samo za licnu upotrebu, ne smes da vracas u sistem ili distribuiras.

UFF

da
ali za vetrenjacu ti je potrebna dozvola za upotrebu vetra  [rofl]
koju naravno neces dobiti

Balsa Wrx

Sad kad se vrati sa broda za 15ak dana trebao bi da pane neki gl,macan ili nesto slicno i da prodavamo c klasu :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Mad Max



Bole ih dole, rade n8 sati dnevno, ne moraju da se odrièu nekih stvari kako bi se zajebavali sa motorima a veæina mladih motora¹a kod nas se odrièe praktièno svega kako bi vozili taj jebeni motor... Znam po sebi, jesam sebi kupio motor, ja ga odr¾avam (koliko mogu jbg :D ), sipam ali da ne ¾ivim sa bakutom u njenoj kuæi i da ne delimo raèune i ostalo, motor bi mi bio misaona imenica.

Da se razumemo, mo¾e i ovde da se zaradi jako lepa kinta, samo treba znati i OZBILJNO zapeti. Problem je, ako hoæe¹ da ima¹ fina primanja, mora¹ da se usere¹ od posla, puna ti je glava kojeèega, bukvalno ulo¾i¹ ceo dan u posao. I onda ima¹ pare a nema¹ vremena, doðe¹ kuæi mrtav umoran, malo zablendaèi¹ i legne¹ u krevet... I ¾ivi¹ za tu nedelju (eventualno subotu) kad æe¹ da opièi¹ neki ðir od 200-300km.


Moram da se ukljucim, u inostranstvu moze biti lepo samo klincima koji su odrasli ovde, tj. cale i keva da su ovde dva zivota, a stedili za tri.

Nemojte misliti da je tako bajno vani, da je bolje jeste, ali da je sve kao sto mislite nije.

Lovu mozes napravit, ako ces radit, radit i opet radit.

Pomenuli ste tv pretplatu, i ovamo se placa skoro 600 sfr godisnje i moras na pocetku godine da platis.

Porez na platu moras unapred za celu godinu da platis, pa ti oni vrate ako ima sta, tj. prebace u sledecu.

Zdrastveno svaki mesec, registracija........ Troskovi su veliki, a plate nisu toliko sjajne kad se pogledaju cene.

Ako hoces normalnno da zivis ostavit ces skoro sve njima, sve su oni proracunali.

Radis prekovremeno uzmes kintu, bole te, al zato sve to vratis kad te pocepa porez.

Da, bolje je nego tamo, ali nemojte se zavaravati da je sjajno.

Brzi od smrti, Jaci od bola

penzos

evo ako ima zainteresovanih, nisam video ¹ta ima, ali koga zanima saznaæe: 
http://niskevesti.rs/index.php/ekonomija/item/1214-carinarnica-nis-prodaje-putnicka-vozila-motocikle-mopede-i-motore-za-automobile

Carinarnica Ni¹
Dimitrija Tucoviæa br.16
18000 Ni¹
018/263-212
018/264-450 faks

Carinarnica  Ni¹ – Upravna zgrada
018 /263-060, faks 018/ 264-450
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Biker-Boy

Citat: Mad Max poslato 26 Januar, 2015, 15:28


Bole ih dole, rade n8 sati dnevno, ne moraju da se odrièu nekih stvari kako bi se zajebavali sa motorima a veæina mladih motora¹a kod nas se odrièe praktièno svega kako bi vozili taj jebeni motor... Znam po sebi, jesam sebi kupio motor, ja ga odr¾avam (koliko mogu jbg :D ), sipam ali da ne ¾ivim sa bakutom u njenoj kuæi i da ne delimo raèune i ostalo, motor bi mi bio misaona imenica.

Da se razumemo, mo¾e i ovde da se zaradi jako lepa kinta, samo treba znati i OZBILJNO zapeti. Problem je, ako hoæe¹ da ima¹ fina primanja, mora¹ da se usere¹ od posla, puna ti je glava kojeèega, bukvalno ulo¾i¹ ceo dan u posao. I onda ima¹ pare a nema¹ vremena, doðe¹ kuæi mrtav umoran, malo zablendaèi¹ i legne¹ u krevet... I ¾ivi¹ za tu nedelju (eventualno subotu) kad æe¹ da opièi¹ neki ðir od 200-300km.


Moram da se ukljucim, u inostranstvu moze biti lepo samo klincima koji su odrasli ovde, tj. cale i keva da su ovde dva zivota, a stedili za tri.

Nemojte misliti da je tako bajno vani, da je bolje jeste, ali da je sve kao sto mislite nije.

Lovu mozes napravit, ako ces radit, radit i opet radit.

Pomenuli ste tv pretplatu, i ovamo se placa skoro 600 sfr godisnje i moras na pocetku godine da platis.

Porez na platu moras unapred za celu godinu da platis, pa ti oni vrate ako ima sta, tj. prebace u sledecu.

Zdrastveno svaki mesec, registracija........ Troskovi su veliki, a plate nisu toliko sjajne kad se pogledaju cene.

Ako hoces normalnno da zivis ostavit ces skoro sve njima, sve su oni proracunali.

Radis prekovremeno uzmes kintu, bole te, al zato sve to vratis kad te pocepa porez.

Da, bolje je nego tamo, ali nemojte se zavaravati da je sjajno.



Druze nemoj da se uvredis, ali naravno da je tamo u Swici bolje i to mnooooooogo bolje, ja radim evo vec deset godina u firmi i imam da kazem "solidnu" platu od CAK 30.000din i vozim starudiju od 20 godina (iako je u extra stanju :) )  jedva sastavljam kraj s krajem, registracija, servis, hrana,racuni... itd... a ti vozis S1000RR koji kosta bar 15x vise nego moj motor, i o cemu dalje da pricamo  [neampojma]
I feel the need..... the need for speed !!!

mkt


Ivicat

Citat: Biker-Boy poslato 26 Januar, 2015, 18:14
Citat: Mad Max poslato 26 Januar, 2015, 15:28


Bole ih dole, rade n8 sati dnevno, ne moraju da se odrièu nekih stvari kako bi se zajebavali sa motorima a veæina mladih motora¹a kod nas se odrièe praktièno svega kako bi vozili taj jebeni motor... Znam po sebi, jesam sebi kupio motor, ja ga odr¾avam (koliko mogu jbg :D ), sipam ali da ne ¾ivim sa bakutom u njenoj kuæi i da ne delimo raèune i ostalo, motor bi mi bio misaona imenica.

Da se razumemo, mo¾e i ovde da se zaradi jako lepa kinta, samo treba znati i OZBILJNO zapeti. Problem je, ako hoæe¹ da ima¹ fina primanja, mora¹ da se usere¹ od posla, puna ti je glava kojeèega, bukvalno ulo¾i¹ ceo dan u posao. I onda ima¹ pare a nema¹ vremena, doðe¹ kuæi mrtav umoran, malo zablendaèi¹ i legne¹ u krevet... I ¾ivi¹ za tu nedelju (eventualno subotu) kad æe¹ da opièi¹ neki ðir od 200-300km.


Moram da se ukljucim, u inostranstvu moze biti lepo samo klincima koji su odrasli ovde, tj. cale i keva da su ovde dva zivota, a stedili za tri.

Nemojte misliti da je tako bajno vani, da je bolje jeste, ali da je sve kao sto mislite nije.

Lovu mozes napravit, ako ces radit, radit i opet radit.

Pomenuli ste tv pretplatu, i ovamo se placa skoro 600 sfr godisnje i moras na pocetku godine da platis.

Porez na platu moras unapred za celu godinu da platis, pa ti oni vrate ako ima sta, tj. prebace u sledecu.

Zdrastveno svaki mesec, registracija........ Troskovi su veliki, a plate nisu toliko sjajne kad se pogledaju cene.

Ako hoces normalnno da zivis ostavit ces skoro sve njima, sve su oni proracunali.

Radis prekovremeno uzmes kintu, bole te, al zato sve to vratis kad te pocepa porez.

Da, bolje je nego tamo, ali nemojte se zavaravati da je sjajno.



Druze nemoj da se uvredis, ali naravno da je tamo u Swici bolje i to mnooooooogo bolje, ja radim evo vec deset godina u firmi i imam da kazem "solidnu" platu od CAK 30.000din i vozim starudiju od 20 godina (iako je u extra stanju :) )  jedva sastavljam kraj s krajem, registracija, servis, hrana,racuni... itd... a ti vozis S1000RR koji kosta bar 15x vise nego moj motor, i o cemu dalje da pricamo  [neampojma]

Nemoj ni ti da se uvredis, ali on je ziveo i ovde i tamo.
Jesi li ti ziveo tamo pa mozes da uporedis?

Biker-Boy

Citat: Ivicat poslato 26 Januar, 2015, 18:23
Citat: Biker-Boy poslato 26 Januar, 2015, 18:14
Citat: Mad Max poslato 26 Januar, 2015, 15:28


Bole ih dole, rade n8 sati dnevno, ne moraju da se odrièu nekih stvari kako bi se zajebavali sa motorima a veæina mladih motora¹a kod nas se odrièe praktièno svega kako bi vozili taj jebeni motor... Znam po sebi, jesam sebi kupio motor, ja ga odr¾avam (koliko mogu jbg :D ), sipam ali da ne ¾ivim sa bakutom u njenoj kuæi i da ne delimo raèune i ostalo, motor bi mi bio misaona imenica.

Da se razumemo, mo¾e i ovde da se zaradi jako lepa kinta, samo treba znati i OZBILJNO zapeti. Problem je, ako hoæe¹ da ima¹ fina primanja, mora¹ da se usere¹ od posla, puna ti je glava kojeèega, bukvalno ulo¾i¹ ceo dan u posao. I onda ima¹ pare a nema¹ vremena, doðe¹ kuæi mrtav umoran, malo zablendaèi¹ i legne¹ u krevet... I ¾ivi¹ za tu nedelju (eventualno subotu) kad æe¹ da opièi¹ neki ðir od 200-300km.


Moram da se ukljucim, u inostranstvu moze biti lepo samo klincima koji su odrasli ovde, tj. cale i keva da su ovde dva zivota, a stedili za tri.

Nemojte misliti da je tako bajno vani, da je bolje jeste, ali da je sve kao sto mislite nije.

Lovu mozes napravit, ako ces radit, radit i opet radit.

Pomenuli ste tv pretplatu, i ovamo se placa skoro 600 sfr godisnje i moras na pocetku godine da platis.

Porez na platu moras unapred za celu godinu da platis, pa ti oni vrate ako ima sta, tj. prebace u sledecu.

Zdrastveno svaki mesec, registracija........ Troskovi su veliki, a plate nisu toliko sjajne kad se pogledaju cene.

Ako hoces normalnno da zivis ostavit ces skoro sve njima, sve su oni proracunali.

Radis prekovremeno uzmes kintu, bole te, al zato sve to vratis kad te pocepa porez.

Da, bolje je nego tamo, ali nemojte se zavaravati da je sjajno.



Druze nemoj da se uvredis, ali naravno da je tamo u Swici bolje i to mnooooooogo bolje, ja radim evo vec deset godina u firmi i imam da kazem "solidnu" platu od CAK 30.000din i vozim starudiju od 20 godina (iako je u extra stanju :) )  jedva sastavljam kraj s krajem, registracija, servis, hrana,racuni... itd... a ti vozis S1000RR koji kosta bar 15x vise nego moj motor, i o cemu dalje da pricamo  [neampojma]

Nemoj ni ti da se uvredis, ali on je ziveo i ovde i tamo.
Jesi li ti ziveo tamo pa mozes da uporedis?
nema tu sta da se poredi,  to je prosto, primera radi,  i tamo i vamo covek radi 8 sati dnevno, samo sto u Srbiji zaradis qrac, a tamo zaradis bar 5x vise, za isti rad.
I feel the need..... the need for speed !!!

Bori¹a

necu da se mesam ali znam za jednu pricu koja je slicna ovoj... jedan lik je radio kod mog dede i stalno se zalio mala plata on malo zaradjuje u poredjenju  sa gazdom itd
i pocne on sam da radi... kad je video da dok je radio kod drugog ima samo da radi i dobija platu, a kad je sam poceo da radi, pa ga ceka papirologija firme, pa materijal, pa radnici, pa ugovaranje poslova, pa 100 kuraca drugih... shvatio je koliko je kul bilo kad je radio kod drugog za platu
tako i ovde, ko zna koliko troskova ima sporednih tamo i koliko je skuplji zivot...
nas narod bi voleo da zivi ovde a da ima platu njihovu.. tesko [doh]

Mad Max

Svi smo u pravu :)

Ne zalim se u smislu da je lose i jadno.

Jednostavno su troskovi preterali sve granice, mnogo puta polemisem sa EX YU zemljacima.

Mnogo njih je doslo pre mene i dosli su bez ista icega, njihova zalost je sto ni tamo ni ovamo nisu ziveli.

Polemika se svodi na "lep" zivot ovde, zaradjuje se i gradi dole, da, tacno.

Samo sto nisu uzeli u obzir da smo mi ovde neka srednja klasa, a da bude nesto normalno od te srednje klase

ja ocekujem, normalan auto, normalan stan, normalnu ishranu, dva puta mesecno restoran sa porodicom i tako tih detalja.

Od njih niko nigde ne mrda, stanovi uz firmu, sto povoljnije (znaci da je maleno) kad ide u kupovinu, pre toga sve ponude pregleda i kupuje samo jeftino ili na akciji.

Kad bi ovako srednje ziveli, tesko da ostane sta, moguce i da zafali pre kraja meseca.

Sve su oni proracunali, potrosis sve ako hoces malo normalnije tj valjda te to sleduje.

Da, imam S1000, kuci sam takodje uvek vozio nov motor, jedino sto na S-u sad imam 3099 km

proslu sezonu tacno 79km napravio, do servisa i nazad.

Ustekaju ljudi lovu u inostranstvu, kako, nemam pojma, ocigledno je da ne mrdaju nigde, skoro pa spavaju u firmi.

Firma je nesto drugo, ali zato naplacuju cifre, ali vremena jos manje imaju

Pa u DpD-u prevoznici naplacuju 13-15.000 sfr mesecno, extra, ali samo 7 dana odmora ima, jer nema zamenu, uvek neko nesto zajebe

Opet kazem bolje je, ali nije raj na zemlji.
Brzi od smrti, Jaci od bola

mi¹ko_kolo

Upravo je to kljuèno "bolje je". Da ne ulazimo u polemiku koliko je bolje.

PECA BMW

Citat: Biker-Boy poslato 26 Januar, 2015, 18:32

nema tu sta da se poredi,  to je prosto, primera radi,  i tamo i vamo covek radi 8 sati dnevno, samo sto u Srbiji zaradis qrac, a tamo zaradis bar 5x vise, za isti rad.

e tu je trik , ne pamtim kad sam kod nekog privatnika radio 8 sati dnevno , standardno je 9 ali uvek ima neka guzva pa ostanemo da zavrsimo jos to , poslednjih meseci kad sam radio nisam bio ispod 10h a cesto je znalo da bude i 14h ..

Moja majka po radnim satima je 2014god radila 360 dana u godini , ako uzmemo taj 8 sati radn dan ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

goranvojska

radio i tamo i ovamo i sad isto.nemojte da mesate babe i zabe.bolje je tamo u svakom slucaju i ako je tako lose dodjite bre ovamo ostavite to inostranstvo pa da se pogledamo u oci.tamo mozes i da zaradis a ovde bato dan komat samo da prezivis.niko koga znam od preko nije dosao biciklom iz evrope ili dosao pesice posto jelte nema pare.to sto ti zoves normalno za nas je bre misaona imenica.pogledaj sta vozimo od auta do motora a nemoj da mi kazes da vise i teze radite.ne vi idete u restoran mi samo po nekad na pice a o ostalom necu da razgovaram.cena hrane ista a nesto i jeftinije a plate.....pa okruglo 20x vise uzimajuci u obzir nasih 200e posek i vasih 4000 posek.daj nemoj da mi picas kako je tesko.jeste bato kad imas 20.000 motor,30.000 kola jbg pa tel od 1000 pa da ne nabajam.ponavljam.dodji dole pa mi onda napisi kako je tamo gore lose.ima da ljubis taj ciih i svajcarce ma koliko te terali da radis.a ja sad idem za stokholm u svedsku da moj posao odvezem.zavrsim tamo i vratim se sa nekom lovom.posle sam u lozani po istom pitanju.nema leba bato kod nas.samo presipamo iz supljeg u prazno.da ne serem vise.ziv ti meni bio i ostani da se mucis i patis kod trulih kapitalista a nama ostavi da gledamo u te zemlje kao u spas za goli zivot.

goranvojska

Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 19:51
Upravo je to kljuèno "bolje je". Da ne ulazimo u polemiku koliko je bolje.
e tamo imas mogucnost da nesto ustedis a ovamo NEMAS IZBORA .jeste veliki troskovi ali brate smanjite dozivljaj.