Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

El Jefe i 33 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

ma de znam ja to odavno iskopao i nikad nisam probao ...


ukucaj broj tvog motora pa vidi  ???
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

(bojim se istine)  ;D
Aj ti prvi!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

moj iz sup-a dzaba probam
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

To mi ni¹ta ne znaèi...
Jel be¹e ona makedonska ministarka inostranih poslova imala slu¾beno vozilo koje je bilo reg. na Beckham-a?
;D
Na¹i su kao bolji... :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

PECA BMW

ne nego covek kupi A8 rashodovan u crnogorskoj vladi i kad ode na regitraciju oduznu mu .. kradeno u BG
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

3006

Citat: Jefta poslato 28 Novembar, 2012, 15:11
Jebote koja igra lude srece. Trebali smo da odemo juce da zamenimo motore, kupoprodajni i sve te ostale gluposti, medjutim on mi javi da ne moze i da pomerimo za cetvrtak. Auu luda sreca. I eto danas dobijem informaciju o motoru. Hahahahaha. I ovaj Vlada mi je sumnjiv, pojavi se niotkuda i rece za motor. Uffe trebalo bi to proveriti :)
Da li je sreæa ili ne, zavisi... I meni je isto to palo na pamet, videh da se Vlada registrovao 5 min pre posta...
Ako je se prijavio da pomogne èoveku i spasi ga bede  [kralj] ... Meni lièno je pomogao èovek sa foruma kad sam se zapalio za jedan zxr, objasnio mi ¹ta je bilo sa motorom i hvala mu do neba.
Ja ne znam neku brzinsku proveru, sem da se naðe neka veza u supu, ili da proba¹ da preðe¹ granicu. Mada jeste èudno ¹to je momak ladno odustao od zamene...

Jefta

Citat: 3006 poslato 28 Novembar, 2012, 16:34
Mada jeste èudno ¹to je momak ladno odustao od zamene...
Pa to da je bar rekao ajde da uradimo proveru to me neko zejbava hoce da mi smesti pa i ajde. Ovako odustade odmah

Major

Jefto imao si srece sto se kaze.. Kupuj od ljudi koje poznajes izgleda samo to ostaje ;)

Vlada 35

He, he, sad sam i ja sumnjiv.
Ne visim stalno na forumu, nemam ni neko iskustvo da bi pametovao, povremeno pogledam ¹ta ima.
Istina je da me je ovo i nateralo da se registrujem sa drugarovog kompa po¹to ni nemam internet kuæi.
Pun mi je K... prevaranata u usranoj srbiji, krpi¹ pare za motor godinama i onda te neki idiot zavrne, umalo i ja da se zajebem tako.

Jefta

Hvala Vlado onda na upozorenju. Doslo je u pravi trenutak.

@Major
LUDE SRECE!!! :) Kupio bih ja odmah davidovog Fazera ali ne verujem da covek hoce da se menja, a sve stoji dok ja ne prodam gsxr-a

mkt

ovo je bilo za dlaku  :o

UFF

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Novembar, 2012, 15:43
Èekaj, ti meni oæe¹ da ka¾e¹ da ne postoji LEGALAN naèin da proveri¹ legalnost motora u ovoj dr¾avi?
A kad se posle otrkije da je kraden onda tebi ide prijava pa ti posle dokazuj da si ga ti kupio...

DA
hocu to da ti kazem
ne postoji
ams radi proveru preko interpola i skenira brojeve ali udaraju po usima i ne garantuju da je 100% cist
mup ne vrsi tu uslugu
jedino sto ne ide tebi prijava vec ti ga jednostavno oduzmu a ti se posle ganjaj i dokazuj ko ga je prekucao i tuzi prethodnog vlasnika a on onog pre njega ako ga nadje i tako
ni prelazak granice nije resenje
ja sam ove godine presao bar 10 puta raznorazne granice i samo me jednom zaustavio, pogledao broj i plocicu i pustio me (ni carinik ni ja nismo znali gde se nalazi plocica pa smo zajedno trazili pola sata)

a ni u mupu nije 100% sigurno
evo ti scenario:

Ja u susednoj drzavi kupim nov motor i osiguram ga kasko pa dodjem u srbiju i celo leto po moto skupovima pucam, drzim u blokadi, palim gume i tockiram pa ga na kraju leta prodam za 1000e i vratim se kuci
Kupac kod nas napravi papire, ocarini ga i proda tebi, ti nadjes vezu u supu, proveris ga i sve legalno
E onda negde u sred zime ja (prvobitni vlasnik) pozovem muriju i prijavim da mi je motor ukraden i dobijem nov od osiguranja (+ onih 1000e + sto sam se izdrkavao celo leto na novom motoru) a ti kad se sledeci put pojavis da registrujes ostanes bez motora  [hello]

3006

Citat: Vlada 35 poslato 28 Novembar, 2012, 18:13
He, he, sad sam i ja sumnjiv.
Ne visim stalno na forumu, nemam ni neko iskustvo da bi pametovao, povremeno pogledam ¹ta ima.
Istina je da me je ovo i nateralo da se registrujem sa drugarovog kompa po¹to ni nemam internet kuæi.
Pun mi je K... prevaranata u usranoj srbiji, krpi¹ pare za motor godinama i onda te neki idiot zavrne, umalo i ja da se zajebem tako.

Vlado, ni¹ta lièno, bez ljutnje. Rekoh, meni je lik sa foruma, Jocika, otvorio oèi, mo¾e da se vidi ovde
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,1261.1400.html
a deèka nikada nisam video. I dalje ga ne znam, ali sam spreman da mu pomognem kad god... To i jeste prednost foruma...

kovac85

Citat: PECA BMW poslato 28 Novembar, 2012, 15:56
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Novembar, 2012, 15:43
Èekaj, ti meni oæe¹ da ka¾e¹ da ne postoji LEGALAN naèin da proveri¹ legalnost motora u ovoj dr¾avi?
A kad se posle otrkije da je kraden onda tebi ide prijava pa ti posle dokazuj da si ga ti kupio...

pa mozda postoji neki ovakav sajt za proveru ?


http://www.stolencars24.eu/retrieve.php

Evo ja mogu potvrditi 100% da neradi kako treba...ako neko ima sajt bas za proveru preko interpola ili u Austriji kradene motore vrlo rado bih ukucao moj broj da vidim sta ce da se desi jel mi je Drzava Srbija prodala ukraden motor i posle 4 meseca oduzela....evo koga interesuje neka procita o cemu se radi :

Evo drugari da podelim s vama jedno lose iskustvo!
Naime pre 4 meseca sam kupio na licitaciji CARINE - BEZANIJSKA KOSA motor Yamahu R6... Posto sam pobedio na licitaciji i uredno uplatio cenu dobio sam racun, neke razne potvrde da se moze motor registrovati i potvrdu da je utisnut zig na ramu motora sa napomenom da se motor moze REGISTROVATI i VOZITI SLOBODNO /jer imaju nekad vozila koja nemogu/. Odem lepo uplatim sve takse uredno, predam za registraciju i dobijem tablice bez problema sa zabranom otudjenja od 60dana dok prodje interpol potraga! Da bih me gospoda cika policajci zvali posle 4meseca i saopstili da je moj motor ukraden 2005 u Austriji i moraju da ga oduzmu  :o Ja odem lepo predam tablice i saobracajnu a motor im nedam do kraja postupka jer ko ce meni stetu da nadoknadi jer sam skoro sve sredio ostalo samo farbanje...oni besni ali sami napisali da ako nije uredu sa papirima vrati saobracajnu i tablice...i tako ja sada imam motor koji nesmem da vozim, koji mi je drzava prodala a nije smela jer su napravili propust veliki...a hoce ga nazad a moji para nema nigde...svasta me snaslo u ovih par meseci ali ovo me bas dotuce  :'( Ja ih pitam da sam isao slucajno u bosnu i tamo me proveravali i ustanovili karadju sta bi bilo, a oni mrtvo ladno bio bih u zatvoru do okoncanja postupka jer je krivicno delo a vrsio bi se medjunarodni spor jer je ukraden u Austriji, prva registracija PG a oduzet u BG i ja ga kupio...Tako da nemojte kupovati od DRZAVE SRBIJE NISTA!!!! >:(

To se desilo oktobra 2009god i do dana danasnjeg nije zavrseno, naime pre godinu dana sam bez advokata dobio presudu u moju korist gde treba da mi vrate mojih 2500e plus kamatu koja iznosi oko 200e za 3god strasno...ali presuda lezi na Visem sudu u Bgd gde se ceka potvrda ako neko ima veze da se ubrza bio bih mu puno zahvalan na pomoci!!!!!

Gvozden

Neka, neka, ceka te stan za jedno 20 godina ,poklon od drzave Srvbije...

srbac

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Novembar, 2012, 16:03
Jel ovo samo za kola?
Ovaj natpis dole je dobar

http://www.stolencars24.eu/images/new_en.gif

Ja probao i motor i auto i sve je
ok
ok
ok
ok
Mada mi je malo bilo frka, he he he , nikad se ne zna....

Slaninar

Citat: UFF poslato 28 Novembar, 2012, 18:31
DA
hocu to da ti kazem
ne postoji
ams radi proveru preko interpola i skenira brojeve ali udaraju po usima i ne garantuju da je 100% cist
mup ne vrsi tu uslugu
jedino sto ne ide tebi prijava vec ti ga jednostavno oduzmu a ti se posle ganjaj i dokazuj ko ga je prekucao i tuzi prethodnog vlasnika a on onog pre njega ako ga nadje i tako
ni prelazak granice nije resenje
ja sam ove godine presao bar 10 puta raznorazne granice i samo me jednom zaustavio, pogledao broj i plocicu i pustio me (ni carinik ni ja nismo znali gde se nalazi plocica pa smo zajedno trazili pola sata)

a ni u mupu nije 100% sigurno
evo ti scenario:

Ja u susednoj drzavi kupim nov motor i osiguram ga kasko pa dodjem u srbiju i celo leto po moto skupovima pucam, drzim u blokadi, palim gume i tockiram pa ga na kraju leta prodam za 1000e i vratim se kuci
Kupac kod nas napravi papire, ocarini ga i proda tebi, ti nadjes vezu u supu, proveris ga i sve legalno
E onda negde u sred zime ja (prvobitni vlasnik) pozovem muriju i prijavim da mi je motor ukraden i dobijem nov od osiguranja (+ onih 1000e + sto sam se izdrkavao celo leto na novom motoru) a ti kad se sledeci put pojavis da registrujes ostanes bez motora  [hello]

Upravo tako. Meni su savetovali samo preko auto placeva polovne iz uvoza. Ka¾u da tako mo¾e¹ da naplati¹ pare ako ispadne fal¹ i da onda nema tog rizika. Sve ostalo je skoro nemoguæe znati sigurno. Jedino da ga ti sam uveze¹ pa da ima¹ potpis vlasnika, kupoprodajni, odjavu i tako to. Onda mo¾da mo¾e¹ da se za¹titi¹. Mada nisam siguran.


Jo¹ jedna stvar. Ako brojevi nisu fal¹irani, prekucavani, trebalo bi da od 2008. sva kola budu proverena tra¾e li se napolju, pre prve registracije. Tako da je to koliko-toliko sigurno, mada mo¾e biti taj scenario da se kraða prijavi tek za pola godine.

Moj motor je bio veæ dve godine u Srbiji uvezen kad sam ga kupio od lika. Proverio sam sve, ali nisam bio 100% siguran dok nisam posle nekih godinu dana oti¹ao na granicu pa me tamo lik proveravao nekih pola sata, bukvalno (valda se tra¾io takav motor), nasme¹io se i rekao: "sad si bar siguran da je motor legalan, bolje ovde, nego da ti ga zaplene na HR-SLO granici".    :)


Citat: kovac85 poslato 28 Novembar, 2012, 22:46
Ja odem lepo predam tablice i saobracajnu a motor im nedam do kraja postupka

©ta bi se desilo ako ti neko ukrade motor u meðuvremenu? Rasproda u delove, da ne mo¾e da se naðe? Ko bi naderao?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

kovac85

Pa vidi ako bi mi nedaj boze ukrali motor ili ga ja prodao dalje onda sam ja u velikom problemu jer bih me krivicno gonili ko da sam ga ja licno ukrao 2005god u Austriji...cak sam i stupio u kontakt sa vlasnikom pravim preko druga iz Beca smo ga nasli i decko nece da se odrekne motora jer mu nije bio osiguran od kradje kaze hoce ga nazad makar dobio i parce bloka ili rama...