Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy


Panta Zemunac

Hebajga...pa tebi je tvoja hanuma sigurno najlep¹a ali ne i drugima...gde æemo se o ukusima raspravljati!!?!
Estetika tog tipa endura je diskutabilna samo u okviru uporeðivanja izgleda putnih enduraèa!
Poredi sa Super Tenerom, sa BMWom 1100 i 1150GS, sa Capenordom (mada je Aprilia kud i kamo novija i pripada klasi izgleda gde i BMW R1200ADV)...

Ne mo¾e¹ je uporeðivati sa eRinama, sporttourerima, nakedima itd...veè samo endurima!

To je ¹to se tiæe same Afrike a ¹to se tiæe uporeðenja meðu njima, ova je prelepe boje, bela sa nekim jbg. perlama, èudno se presijava ali se ne vidi na fotkama...slikano Nokiom N95 5MP ali opet nije to digitalac...Ima neki svoj, upeèatljiv imið, pogotovo ¹to svi zastani da proèitaju za¹to pi¹e O2...sedi¹te je doraðeno i to ba¹ super, sni¾eno za vozaèa a dobila se i udobnost.

ne znam, meni se mnogo sviða..

Dzigi Boy

Otkud ti ideja da je meni moja skela lepa???? pa jos i najlepsa????

A ova Afrika meni nije nesto, video sam i bolje ali ajde.......

Panta Zemunac

E pa èekajdok Vanda proèita ¹ta si napisao...samo polako, molièe¹ ti za milost.. [klanjam_se]

Evo da se malo uporedi dizajn ali i cene...
Cagiva 750 60tak konja...ispade dve cagive za jednu 'friku!!

http://polovni-motori.com/motori-oglasi/Cagiva/Elefant-750/1928#

Dzigi Boy


aca-pn

Citat: Gremlin poslato 11 Januar, 2011, 12:40
Aco brate, pa pogledaj koliko se cene Afrike kod nas po forumima i oglasima, i koja je prodata u poslednjih godinu dana - pa samo one do 2000 eura. Sve RD 07 se jos uvek prodaju, i nikad se nece prodati po tim cenama.

I ako je platis 3000 eura u Nemackoj, dok je ocarinis, platis sve, stavis na nase table izaci ce na 4000-4500. Za te pare kupis dva puta po dooobru Suoer Tenere, koja je sa 70 KS znatno brza, jaca, izdrzljivija. Jese da nije HONDA, ali dvared je dvared.

Ja bi vrlo rado posedovao jednu Afriku za igranje i neki OFF, ali ne za te pare.

[cheers]



Jel ovo neka zaebancija ? Mnogo brza - citavih 10 km/h, izdrzljivija - jeste kad bi se zezali. Nisam ja neki napaljenko na afriku, pa da je velicam tek tako i da kazem da ne postoji bolji motor. Naravno da ima boljih, ali super tenera nije jedan od njih. A da je skupa, nije dzabe skupa, nisu svi u svetu poludeli pa da drze veliku cenu afrika, mora da tu ima jos nesto ;)

Panta Zemunac

Ja se samo pitam kako pre 10g Afrika nije bila legenda  a preko noæi je postala kada je Lalajko kopirao priæu o njoj iz tamo nekog èasopisa (u kome ni jedan motor nije pretstavljen kao lo¹) i tu prièu, ovejanu hvalospevom pastovao na forum.
Iritira cena a ne Afrika koja se voli ili ne!
Èesto ih iz uvoza doteraju zaista utegnute kao èa¹a, gara¾irane i pa¾ene, kori¹èene samo za putovanja...ali ovde, posle dve sezone ne lièe ni na ¹ta i onda i za njih tra¾e nerazumne cifre na koju odmah mora¹ da doda¹ jo¹ koju kintu na sreðivanje...ovde niko ne zna kako izgleda prava servisna knji¾ica...za nas je to papir u kome se upisuju popravke i zamena ulja i filtera!!!!

Za VFR iz '94 tra¾i se cirka 2000e a za 07 iz '94  3000e...Pa jedna DR 800 se nalazi za 1500e..u redu nije uporediva sa V2 ali takoðe trajna makina..

Uostalom, svako koga interesuje, iz uvoza 07 za 2-2500e, neka me nazove, proslediæu ga tipu koji uvozi i koji i sam vidi kolika je to naduvana ¾vaka ovde...a i on ima zaradu i nisu kr¹ kr¹eva primerci...

Dzigi Boy

Ma da bas tako Laljko je napiso hvalospeve i bajke o njoj zato sto je on vozi, onda je to najbolji motocikl na svetu. Sve su to likovi koji su juce seli na motocikl, nisu dali dva gasa, pri tome se voze sa svojim gospodjama i misle da bolje na svetu ne postoji, i da je samo Afrika najbolja, ko da ne postoji nesto drugo, recimo TDM 900 koji je za nijansu skuplji od te matore olupine......

Ja bio u Rumi na moto skupu i gledam neki Afriku sa garijem, i pitas ka sta koji kurac traze tolike pare za tu olupinu???? I dolazi vlasnik sa hvalospevima, kao je eto to najbolje, ma istia Lalajkova prica, i blablabla......hvali on nju do nebesa inace trazio je 3500 ne znam ja koji je to model jer me ne zanima nije ni bitno......

Uglavnom tip od opreme ima nosac za mobilni telefon i centralni kofore??? i to neki bedni, mali......

Kazem ja njemu covece jesi ti normalan, kome treba nosac za mobilni na motociklu, jebes tu dodatnu opremu??????

Nego reci ti meni kako ti na toj Afriki od 3500e imas Michelin gumu T66 koja se ne pravi 10 godina??????? Kupio si neko polovno smece od gume, namazo glicerinom i mislis da je to VRH??!!!!!!

Eto ti o kakvom se preuvelicavanju radi...guma stara 10 godina i nosac za mobilni??????????

Panta Zemunac

Posle ka¾u i preko su skupe...jesu bato ali kakve, oèuvane, utegnute, gara¾irane sa original nosaèima i koferima, raznim geðetima, ok nije to sad neka cifra ali skupi se, sa gumama od 250e...ima¹ stvarno parove koji rade 11meseci i onda sednu taj jedan i odu na ðir a motor im je uvek u fulu sreðen da ne rizikuju!
Ovde dve polovne gume, na oko dobre ali matore 100e sa akumulatorom koji samo infarkt ¹to nije dobio, mator 10g. sa svim fabrièkim crevima ...ma rasulo i dr¾e cenu dok ne nalete na klinca kome tata kupuje bajk a prvu info o tom bajku dobio od tipa koji nije prodao svoju RD03 pa kupio RD07 ili 07a veæ kupio BMW1100GS..

Ja je gotivim, pogotovo trojke...u svemu je srednja, ne iskaæe po neèemu, izdr¾ljive su zaista i jeftine za vo¾nju i odr¾avanje ali cene e to je ono ¹to me nervira!

Dzigi Boy

Ma daj, nema se tu sta voleti, za te pare TDM 900 koji ide ko zmaj a trosi 5 litara, a Afrika niti ide a trosi???? msm ni na poklon je ne bi uzeo.......a svaki japanski motor je izdrzljiv i traje ako se pravilno odrzava, nije Afrika nikakv izuzetak....

bokilic

Citat: aca-pn poslato 12 Januar, 2011, 02:02
Citat: Gremlin poslato 11 Januar, 2011, 12:40
Aco brate, pa pogledaj koliko se cene Afrike kod nas po forumima i oglasima, i koja je prodata u poslednjih godinu dana - pa samo one do 2000 eura. Sve RD 07 se jos uvek prodaju, i nikad se nece prodati po tim cenama.

I ako je platis 3000 eura u Nemackoj, dok je ocarinis, platis sve, stavis na nase table izaci ce na 4000-4500. Za te pare kupis dva puta po dooobru Suoer Tenere, koja je sa 70 KS znatno brza, jaca, izdrzljivija. Jese da nije HONDA, ali dvared je dvared.

Ja bi vrlo rado posedovao jednu Afriku za igranje i neki OFF, ali ne za te pare.

[cheers]



Jel ovo neka zaebancija ? Mnogo brza - citavih 10 km/h, izdrzljivija - jeste kad bi se zezali. Nisam ja neki napaljenko na afriku, pa da je velicam tek tako i da kazem da ne postoji bolji motor. Naravno da ima boljih, ali super tenera nije jedan od njih. A da je skupa, nije dzabe skupa, nisu svi u svetu poludeli pa da drze veliku cenu afrika, mora da tu ima jos nesto ;)
st je brza za svega 25 do 30kmh, i kolko iz iskustva znam,skoro pa isto trosi,i bogme isto i predje kolko i afrika...nije to najbolji motor na svetu,
ah da zamisli st je i 20ks jaca...
ali tu ima i drugi problem,.afriku kupuje neko ko se vozika i razgleda sa 80kmh put levo i desno,verujmi da 90%vozaca tenere to nerade,oni to voze,jerbo tenera za razliku od arike bar i ide i sluzi za akanje do mile volje,,,
brmmmm

Panta Zemunac

Citat: Dzigi Boy poslato 12 Januar, 2011, 21:17
Ma daj, nema se tu sta voleti, za te pare TDM 900 koji ide ko zmaj a trosi 5 litara, a Afrika niti ide a trosi???? msm ni na poklon je ne bi uzeo.......a svaki japanski motor je izdrzljiv i traje ako se pravilno odrzava, nije Afrika nikakv izuzetak....

N emo¾e se ba¹ uporeðivati neki bajk iz '88g. i TDM star samo  neku godinu a i cena im je...u stvari ne znam koliko tra¾e za 900

Dzigi Boy

Moj rodjeni brat uzeo TDM 900 2002 sa 30K od poznatog vlasnika, bukvalno nema ogrebotine za nesto manje od 4000......ali dobro bas je imao srece jer mu je to talijan poznanik i poslovni partner, tako da je dao jeftino, istina ovde ga niko i ne prodaje, ja ih pratim pa znam.......

Vozio sam ga 200km u jednom danu i potrosio mi je 10,5l...msm???? a ide 2 glave iz mesta....afrika ne moze da se poredi sa time....ali ni u snovima

Panta Zemunac

sa ubrzanjem i krajnjom brzinom, ne mo¾e ni sa TDM 850!!
To me je u gradu nerviralo, na raskrsnici sam br¾e kretao sa KLEom ali kada izaðem na Ibarsku onda sam plovio i tu se oseti udobnost na du¾e i preko lo¹ijih puteva, mora barem dve ni¾e kada se ozbiljnije pretiæe da ne bi zakazao ba¹ kada ne treba...
Sa 120km/h krstareæom ni pomisliti na auto put jer kao da stoji¹ dok te pretiæe Yugo...

sloper

Citat: Dzigi Boy poslato 12 Januar, 2011, 21:17
Ma daj, nema se tu sta voleti, za te pare TDM 900 koji ide ko zmaj a trosi 5 litara, a Afrika niti ide a trosi???? msm ni na poklon je ne bi uzeo.......a svaki japanski motor je izdrzljiv i traje ako se pravilno odrzava, nije Afrika nikakv izuzetak....

Afrika nije uop¹te veliki potro¹aè, vozio sam je u svim uslovima pa znam, od 4,5 do 6l kako god okrene¹, a to da ne ide, zavisi sa èim je poredi¹, ako uporedi¹ sa tvojim DR650, ja æu sa Afrikom da te odkinem na 300 metara  :)

ts.marko

Prodao sam gomilu, probao isto toliko, pro¹ao celu Evropu, ¾iveo tamo i danas sam tamo vi¹e nego ovde. Èinjenica je, hteli mi to da priznamo ili ne, da je Afrika svugde na ceni. Od svih putnih endura, jedino ona dr¾i cenu. Prodavao sam motore i u CH, Afrika je uvek "sigurica" ¹to se prodaje tièe.
Ovo ka¾em kao trgovac, iz liènog iskustva. Nisam ljubitelj Afrike. Mo¾da je na¹ Jugo najbolji auto na svetu, ali ga ne niko, bre, ne kupuje.  Mislim da je totalno nepotrebno da ¾vaæemo istu prièu unedogled - Afrika je najpopularniji enduro i gotovo.

Boban_m

Citat: Dzigi Boy poslato 12 Januar, 2011, 23:33
Moj rodjeni brat uzeo TDM 900 2002 sa 30K od poznatog vlasnika, bukvalno nema ogrebotine za nesto manje od 4000......ali dobro bas je imao srece jer mu je to talijan poznanik i poslovni partner, tako da je dao jeftino, istina ovde ga niko i ne prodaje, ja ih pratim pa znam.......

Vozio sam ga 200km u jednom danu i potrosio mi je 10,5l...msm???? a ide 2 glave iz mesta....afrika ne moze da se poredi sa time....ali ni u snovima
Dzigi, sto ne uporedis malo TDM sa CBR1000RR. Ide Honda ko metak, odusevio bi se. I na 200km/h trosi ko TDM na 140 km/h. A ionako imaju vise zajednickog nego afrika i TDM.

zodiac

Citat: ts.marko poslato 12 Januar, 2011, 23:53
Mislim da je totalno nepotrebno da ¾vaæemo istu prièu unedogled - Afrika je najpopularniji enduro i gotovo.

Za trgovce i naivcine jeste.
Za sve druge nije.
I gotovo.
Prijatelj je zao drug

Dzigi Boy

Citat: sloper poslato 12 Januar, 2011, 23:50
Citat: Dzigi Boy poslato 12 Januar, 2011, 21:17
Ma daj, nema se tu sta voleti, za te pare TDM 900 koji ide ko zmaj a trosi 5 litara, a Afrika niti ide a trosi???? msm ni na poklon je ne bi uzeo.......a svaki japanski motor je izdrzljiv i traje ako se pravilno odrzava, nije Afrika nikakv izuzetak....

Afrika nije uop¹te veliki potro¹aè, vozio sam je u svim uslovima pa znam, od 4,5 do 6l kako god okrene¹, a to da ne ide, zavisi sa èim je poredi¹, ako uporedi¹ sa tvojim DR650, ja æu sa Afrikom da te odkinem na 300 metara  :)

DR nije u temi, ali ne postoji ni jedan Afrikanac koji ce se popeti na Venac pre mena na DRu 100% Glomazna i teska mrcina........ko je raspolozen neka proba stojim svim Afrikancima na raspolaganju uvek))))

E sad ako ces ti da me otkines 300m na pravcu, svaka ti cast.......aj da si rekao 400m trke ubrzanja pa ajde....

WOLVERINE


  Afrika.......  hahahahahah