Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Abdullah100k

Ovde sve vrvi od strucnjaka...
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

Panta Zemunac

Ma kakav sam ti ja struènjak..gde si ti video nekog ko dr¾i èetkicu da se laæe alata!?! [rofl]

Gile_ExtremeBoy

Citat: Abdullah100k poslato 10 Decembar, 2010, 21:00
Ovde sve vrvi od strucnjaka...

Bog me vise preferiraju kada se nazivaju Expertima, posto su to vecinom Dr. nauka.  [klanjam_se]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Panta Zemunac

©to se moje malenkosti tiæe, nikada nisam drugima 'solio pamet' jer se zaista slabo razumem u mehaniku! Nisam kompetentan da prosuðujem i presuðujem! Ali ne treba se pla¹iti mene, koji to otvoreno ka¾em, veæ onih priuèenih, koji misle da su popili svu pamet pa savetuju druge (kako da na¹teluju karburatore, ventile, pogotovo na uvce i na oseèaj)!  [veryangry]
Ja sam jedan od onih koji znaju da zamene sveèice, sijalicu a i da operu motor ( uf kako sam dobar u tome [rofl])!!
Volim da vozim, da putujem i to je to!
Znam jednoga koji nema ni par desetina hiljada km u 50 leta a dvori¹te mu je puno bajkova. Voli èovek mehaniku, voli da ih popravlja, sreðuje i opet, ni¹ta nije manji bajker, Svako od nas ima svoj æef a retki su oni koji su i struènjaci i dugopru¾ni vozaæi i majstori za popravke...no, ima i njih!! [neampojma]

maxxa

Ne¹to je uginula tema...

Evo jo¹ malo materijala za "ljubitelje"

if you don't live for something you die for nothing

UFF

E ovakva trafika mi se vec svidja
jos samo agregat da joj promenis (pored ogibljenja i kocnica) i bice mozda motor od nje ;D

Kengur

Da se ja pitam, ja bih to ter'o 'vako... ;D ;D ;D

maxxa

Vidi¹ UFF-e, a ja bih joj menjao samo ram :)
I to samo zato ¹to je dosta ¹irok kod rezervoara pa ne mogu da nataknem onaj mali plastièni Acerbis... No dobro, naðe se re¹enje...
if you don't live for something you die for nothing

BANE BROTHERHOOD

PAZI SAD OVAKO STVARNO VOLIM SVE MOTORE I SVAKI JE NA NEKI NACIN POSEBAN  A ZA 22 GODINE VOZNJE VOZAO SAM SVASTA.. npr KTM odlicna sprava prepuna snage , suzuki odlcan ako su u pitanju r OVI i  naravno rndalice  tj crosserice, honda je poznata po tome da pravi KVALITET i DUGOTRAJNOST NA USTRP SNAGE znam da mnogi pljuju po africi  kako je stara i sve to ali ljudi zar se xrv nije pokazao kao stvarno dugorocan i kvalitetan motor nije da sad ja nesto mnogo hvalim xrv a ali sam sa njom presao mnoooogo km po raznim dzadama i vukojebinama tako da afrika stvarno po meni ostaje jedan od must have motora koje vredi imati  u posedu a da postoje noviji i bolji to je cinjenicno stanje !!!SVI MOTORI SU  ODLICNI DOKLE GOD SU VASHI ZAR NE!!! pa sta ja onda da kazem na sve ovo gore vec napisano  africi jeste da fali snage ali je to jedan odlican i veoma povozan motor koji se vozi kao bicikla naravno sve dok se negde ne strovalis pa onda muuuukoooo moja podigni me a on a nece da se podigne ko kod chiche od 80 godina ,al sta da se rai ako je neko vec resio da zadrzi afriku a sa njom zeli nesto extremnije onda su potrebne i neke prerade a sve to kosta pocev od ogibljenja pa do pojacavanja snage agregata i olaksavanja samog motora .afrika se pokazala kroz vreme i svoju postojanost a da su posle 1996 godine momci iz honde krenuli da fushare i stede na materijalu kao sto su did ove zlatne felne i didov zlatni korman zarad vece zarade u firmi e o tome vec ne zelim da govorim tako da ako kupujete afriku papriku moja poreporuka vam je da kupujete modele do 1997 godine jer vec na gore to vise nije to!!!ja  licno volim afriku a da postoje bolji noviji i jaci motori  to je cinjenicno stanje a vreme ce pokazati koji ce se pokazati kao LEGENDE!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

pit


                    A
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 11 Januar, 2011, 11:10
PAZI SAD OVAKO STVARNO VOLIM SVE MOTORE I SVAKI JE NA NEKI NACIN POSEBAN  A ZA 22 GODINE VOZNJE VOZAO SAM SVASTA.. npr KTM odlicna sprava prepuna snage , suzuki odlcan ako su u pitanju r OVI i  naravno rndalice  tj crosserice, honda je poznata po tome da pravi KVALITET i DUGOTRAJNOST NA USTRP SNAGE znam da mnogi pljuju po africi  kako je stara i sve to ali ljudi zar se xrv nije pokazao kao stvarno dugorocan i kvalitetan motor nije da sad ja nesto mnogo hvalim xrv a ali sam sa njom presao mnoooogo km po raznim dzadama i vukojebinama tako da afrika stvarno po meni ostaje jedan od must have motora koje vredi imati  u posedu a da postoje noviji i bolji to je cinjenicno stanje !!!SVI MOTORI SU  ODLICNI DOKLE GOD SU VASHI ZAR NE!!! pa sta ja onda da kazem na sve ovo gore vec napisano  africi jeste da fali snage ali je to jedan odlican i veoma povozan motor koji se vozi kao bicikla naravno sve dok se negde ne strovalis pa onda muuuukoooo moja podigni me a on a nece da se podigne ko kod chiche od 80 godina ,al sta da se rai ako je neko vec resio da zadrzi afriku a sa njom zeli nesto extremnije onda su potrebne i neke prerade a sve to kosta pocev od ogibljenja pa do pojacavanja snage agregata i olaksavanja samog motora .afrika se pokazala kroz vreme i svoju postojanost a da su posle 1996 godine momci iz honde krenuli da fushare i stede na materijalu kao sto su did ove zlatne felne i didov zlatni korman zarad vece zarade u firmi e o tome vec ne zelim da govorim tako da ako kupujete afriku papriku moja poreporuka vam je da kupujete modele do 1997 godine jer vec na gore to vise nije to!!!ja  licno volim afriku a da postoje bolji noviji i jaci motori  to je cinjenicno stanje a vreme ce pokazati koji ce se pokazati kao LEGENDE!!!! [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]


                         Nije problem u africi,ona je takva kakva je i to sto si ti napisao u vezi nje je tacno.E druga stvar su vlasnici afrike mahom pocetnici kojima je to prvi veliki motor i koji nikad nisu seli na drugi ozbiljniji i onda afriku ni krivu ni duznu kuku u zvezde.
                          Ja razumem i salu i zezanje ali afrikanci imaju trip u glavi i to vrlo ozbiljan da oni voze najmotor ....dokaz za to je 500 stranica na onom forumu gde nekolicima pacenika godinama ubedjuje sve oko sebe kako je afrika naj naj i kako oni i da IMAJU para nebi vozili nista drugo....eventualno GS ..... .
                       Pa onda krene zezanje sa off -road mogucnostima afrike gde u stvari ukapiras da se oni ne zezaju da oni stvarno misle da voze off-road motor.
                       Trebalo je biti na Fruskoj gori pre nekoliko godina kad ih je majstor Kvarisa navuko na of po sumi ...afrikaner i ostale...da nije zalosno bilo bi smesno ...kakvih padanja je tu bilo.Postoji i klip o tome ..pa koga ne mrzi nek potrazi i okaci .

Boban_m

Nije to nista. Znam neke vlasnike TDM koji tvrde da ce ih uzeti na tom istom terenu  

Gremlin

Neosporan je kvalitet i pouzadanost HONDA motora, ali Afrika je samo zahvaljujuci tome sto u toj klasi jako dugo, do pojave BMW F 800 GS nije imala apsolutno nikakvu konkurenciju, pa je cena po kojoj se prodaju jos uvek NENORMALNA, kako u inostranstvu, tako i ovde jer na cenu terba dodati sve ostale troskove. Za malo vise para, moze se kupiti solidan F 800 GS koji je sa svojih 85 KS i tehnoloskim resenjima troglava azdaja u poredjenju sa Africom Twin.

Evo jednog poredjenja:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=135181864&__lp=2&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=XRV+750+Africa+Twin&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=133837975&__lp=11&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=F+800+GS&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=en&pageNumber=1

[cheers]

aca-pn

Pa ne bih bas rekao da je malo vise para, pusti ove oglase gde nenormalni traze 6000e za afriku. Poenta je u tome da za 2-3000e ne postoji konkurencija africi u dual-sport segmentu. Naravno da je f800gs bolji u svakom pogledu od afrike i sa tim ce se sloziti 99% vozaca afrike (onaj 1% su totalni zaludjenici), ali je preskup za nase prilike. Za 5-10 god ce im dovoljno pasti cena da i prosecan bajker moze da ga priusti, cim se to desi, afrika pada sa trona :) 

Gremlin

Aco brate, pa pogledaj koliko se cene Afrike kod nas po forumima i oglasima, i koja je prodata u poslednjih godinu dana - pa samo one do 2000 eura. Sve RD 07 se jos uvek prodaju, i nikad se nece prodati po tim cenama.

I ako je platis 3000 eura u Nemackoj, dok je ocarinis, platis sve, stavis na nase table izaci ce na 4000-4500. Za te pare kupis dva puta po dooobru Suoer Tenere, koja je sa 70 KS znatno brza, jaca, izdrzljivija. Jese da nije HONDA, ali dvared je dvared.

Ja bi vrlo rado posedovao jednu Afriku za igranje i neki OFF, ali ne za te pare.

[cheers]



pit

Citat: aca-pn poslato 11 Januar, 2011, 12:33
Pa ne bih bas rekao da je malo vise para, pusti ove oglase gde nenormalni traze 6000e za afriku. Poenta je u tome da za 2-3000e ne postoji konkurencija africi u dual-sport segmentu. Naravno da je f800gs bolji u svakom pogledu od afrike i sa tim ce se sloziti 99% vozaca afrike (onaj 1% su totalni zaludjenici), ali je preskup za nase prilike. Za 5-10 god ce im dovoljno pasti cena da i prosecan bajker moze da ga priusti, cim se to desi, afrika pada sa trona :) 

             Aco druze ti si bar ozbilja momak i prema tome dobro znas da afrika u svojo klasi ima koNkurenciju koja je brza ,startnija,lepsa,i na kraju skoro pa duplo jeftinija....visestruki pobednik Dakar relija 8xw NJEGOVO VELICANSTVO JAMAHA SUPER TENERA.

MotoManijak

Isti Q ne zna se koja je gora

Gremlin

Citat: MotoManijak poslato 11 Januar, 2011, 12:50
Isti Q ne zna se koja je gora

Jel bi mogao za nas s jeftinijim kartama da malo objasnis i potkrepis nekim podacima ovu tvrdnju ? I da nam objasnis koji je motor dobar u toj klasi ?



Panta Zemunac

Dobro, neka je f800 malo vi¹e nego skuplji ali mogli bi je uporediti sa f650 GS (mislim na noviji od 800ccm)..
Nov je oko 8000e (bio)..ne znam da li se mo¾e naæi za 4000e onaj prvi, èini  mi se iz '08g.
Ima jedan disk napred ali bolje koèi od dva Afrikina...telaskop napred, nazad, hidrulièki podesiv oves...max (mokra ) te¾ina je 200kg...max brzina 185km/h....70KS...

Normalno da se ne mo¾e uporeðivati teh. specifikacija modela iz 1988g. i 20008g. ali mo¾emo uporeðivati cene polovnih u oglasima...a ona je sme¹na.

Nije Afrika sme¹na, ko je voli oprostiæe joj mane....sme¹na je cena polovnih, ona je prava komedija!!
Neka proðe jo¹ jedna krizna godina i polovni f650 æe se prodavati kao RD07a iz 2003g...ima li tu logike!?!

Boban_m


Panta Zemunac

Baci koju fotku da vidimo tvoju 'friku...a dotle evo jedne, po meni najlep¹e, uslikane ispred Super Vera na NBGDu!!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us