Glavni meni

Inicijativa za periodiènu registraciju i jo¹ ¹to ¹ta

Započeo Gašpar, 21 Januar, 2013, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Ovako, za poèetak bih vas zamolio da u ovoj temi budete iole ozbiljni, jer ono, mo¾e da ispadne ok stvar.

Dakle, ovako stoje stvari, upravo sam imao zanimljiv telefonski razgovor iz kog sam saznao sledeæe.

Formirana je radna grupa u Ministarstvu koja radi na peglanju raznih propusta, pa su se dotakli i periodiène registracije. Ovih dana su kontaktirane sve veæe grupe motociklista da po¹alju zahtev za periodiènu registraciju, ... i to bi u nekoj skorijoj buduænosti trebalo da krene da se realizuje.
Imam potvrdu da je reè o ozbiljnim ljudima koji ¾ele da pogledaju svaku stvar koja ima smisla, tako da je skroz ok da dopunimo zahtev jo¹ nekim sitnicama.
Ako imate bilo kakav predlog, napi¹ite ovde pa da razmotrimo  [cheers]

P.S. Ovo nema nikakve veze niti sa jednom politièkom strankom, niti sa jednom organizacijom, bukvalno ni sa èim, ¹aljemo kao Motomanijaci, u ime svih nas, bez pominjanja imena i prezimena.

UFF

Eto jel sam ti rekao da cu uspeti da izguram registraciju na 3 meseca a ti mi nisi verovao

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

El Jefe

Bolje bi bilo da se trazi da se smanje dazbine,porezi i osiguranje.Tako mozes da se vozis cele godine.Racinaj da ti posle svake periodicne registracije sledi odjava motora i ponovna registracija sa svim dazbinama posle toga.Ako nastave cene registarcije da rastu-hoce li se traziti mogucnost registracije na 15. dana?Za godisnji odmor?
Друштво за заштиту од животиња

misa-pei

To sa periodiènom registracijom, videæete, ispa¹æe sranje. Najveæi problem æe biti osiguravajuæe kuæe. Njima se ne isplati da osiguravaju vozila samo kad se voze. Pola jeseni i pola proleæa najveæi deo motora miruje. Realno se voze oko ¹est meseci, kada je za osiguranje rizik, a ostalo im je èist æar. Ako i doðe do toga, nadrukaæe takvu cenu za 3/6 meseci, da æe u¹teda vlasnicima biti jako mala.

Nemojte pogre¹no da me razumete, samo poku¹ajte da sagledate problem i sa druge strane.

Ne bi bilo lo¹e da se tra¾i da se iz obavezne opreme izuzme prva pomoæ, jer funkcionalno nema gde da se stavi, da se tra¾i da se izjednaèi broj promila za motore i kola (svejedno, neka bude 0,00 ili 0, 03, samo da bude jednako). Ovako je to diskriminacija.

Treba tra¾iti ukidanje poreza/carina na svu bezbednosnu opremu (pa je dobro ako se izvuèe samo na kacige kao obaveznu).

EDIT: Lepo ka¾e Lale. Ako bude morala odjava, vraæanje tablice, uzimanje (plaæanje nove), jebo æar vajdu.

Jo¹ je va¾nije insistirati na ukidanju ©e¹eljevog poreza, koji je èist namet na namet. I paziti da ga samo ne nazovu drugaèije, pa da ipak ostane.
Država je najveći neprijatelj naroda

El Jefe

Mudro zboris.Gresis samo u jednoj stvari-Ja bre nisam Lale
Друштво за заштиту од животиња

Mad Max

ne treba puno nesto smisljati, mogu da prepisu od nekog, npr. u ch, registrujes celu godinu, placas punu cenu, ako odneses tablicu da deponujes onda ne placas osiguranje, u slucaju kasko, samo nesto minimalno i vazi za sve nesrece koje mogu da se dogode u garazi, pozar, poplava......
Brzi od smrti, Jaci od bola

perlx

Predlozi da se ukine "Seseljeva taksa" i smanji cena registracije, pa nece ni biti potrebe za delimicnom.
I da se motociklistima omoguci koriscenje zute trake i provlacenje u staticnim kolonama.
Ukinuti obaveznu prvu pomoc, sijalice, i ostalo za motocikliste. I ukinuti lepljenje nalepnice (ili uvodjenje mogucnosti da se zalepi na posebnom nosacu, na vidnom mestu, bilo gde na vozilu, kao u UK na primer).

Mada ce od svega toga biti da registracija na 4 meseca kosta kao sada 12 meseci....

edit: sad vidim misino pisanije, slazem se i za alkohol, izjednaciti sa automobilima, bilo 0.0 ili 0.3.
+omoguciti potpuni kasko za motocikle.

El Jefe

Rezervne sijalice nisu nikada bile obavezne na motociklu ,ako smem da primetim
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

do sada sam barem 5 puta i potpisivao takve peticije,nazalost.......do promena nije doslo.

a sto se tice dela u kome je pisao/la misa-pei,
neka rade oni kako im je cef,samo da nam omoguce tu sezonsku registraciju,a vozaci ce sami birati hoce li da registruju samo za sezonu motor ili za celu godinu.

gaspar,ali sta se sada konkretno ocekuje od nas?jel trebam da obavestim nas moto klub? malo vise info,ako imas i ti.

Gašpar

Apsolutno ni¹ta se ne oèekuje, samo eto da prodiskutujemo i da budete u toku sa svime ¹to se de¹ava, da ne bude kako radimo ispod ¾ita ili ne znam ni ja ¹ta  ;)

misa-pei

Citat: eclipse4 poslato 21 Januar, 2013, 22:37
do sada sam barem 5 puta i potpisivao takve peticije,nazalost.......do promena nije doslo.

a sto se tice dela u kome je pisao/la misa-pei,
neka rade oni kako im je cef,samo da nam omoguce tu sezonsku registraciju,a vozaci ce sami birati hoce li da registruju samo za sezonu motor ili za celu godinu.

gaspar,ali sta se sada konkretno ocekuje od nas?jel trebam da obavestim nas moto klub? malo vise info,ako imas i ti.

Stvarno mi nije jasno ¹ta æe znaèiti sezonska reg. ako bude na nivou (ili blizu cene) godi¹nje. Poenta je da se smisli mehanizam koji æe da ogranièi samovolju osiguravajuæih dru¹tava (koji su kolko znam pod upravom centralne banke, vlade, guvernera, bem li ga), da sada¹nju cenu smeju samo da podele na 4 (da bi reg bila 3 meseca) ili na 12 ili kako veæ, i eventualno plus neka minimalna nadoknada za cimanje ili kako veæ. Takoðe da se sve da¾bine podele na 12/4/2, kako god bude potrebno.
Država je najveći neprijatelj naroda

El Jefe

Zahtevom za periodicnu registraciju ,cena registracije ostaje i dalje za nase uslove izuzetno skupa.Naime ona je u rangu automobila koji se koriste efektivno cele godine.Logicnije je traziti ukidanje taksi ,poreza i nameta ili  njihovo svodjenje na prihvatljiviji nivo.Tako bi sa jeftinom registracijom mogli da se vozimo cele godine.
Друштво за заштиту од животиња

Taraba

Pominje se da će u novoj izmeni zakona i za automobilie da bude 0.00 promila. [facepalm]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Ukinuti deo u zakonu gde je motociklista duzan da vozi uz desnu stranu kolovozne trake.
Друштво за заштиту од животиња

AndreyRR

sve je to kratkog veka,standardno mazanje ociju narodu
piscicemo u ovu kantu ali ce mo drugu da zaseremo.....

Lazic


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 21 Januar, 2013, 23:01
@tarabiæ:
A u bloody UK, 0.8...:o [facepalm]
Danas sam sreo jednog Engleza  motociklistu.Dva puta je uhvacen da vozi sa viskom promila.Ostao je bez dozvole i zvanicno ga tretiraju kao alkoholicara.
Друштво за заштиту од животиња

Bishke

Da li je nekome pandur uopste gledao prvu pomoc ?
znam da meni nije iako me zaustavljao u centru grada...

Slazem se sa El Jefe-om,ukidanje taksi,poreza i ostalih dadzbina !
To na prvom mestu,
posle toga provlacenje izmedju automobila tj traka
i na kraju alkohol.
You should do one thing every day that scares you