Glavni meni

Inicijativa za periodiènu registraciju i jo¹ ¹to ¹ta

Započeo Gašpar, 21 Januar, 2013, 22:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

s obzirom da nam fale 2 tocka,nemamo krov nad glavom,nema grejanja itd...trbali bi smanjiti registraciju bar za vise od pola ;)

Lazic

Citat: El Jefe poslato 21 Januar, 2013, 23:04
Citat: Laziæ poslato 21 Januar, 2013, 23:01
@tarabiæ:
A u bloody UK, 0.8...:o [facepalm]
Danas sam sreo jednog Engleza  motociklistu.Dva puta je uhvacen da vozi sa viskom promila.Ostao je bez dozvole i zvanicno ga tretiraju kao alkoholicara.

Brate, ako ja posle dve kile ¹pricera naduvam 0.0, a posle 10 rakija i 5 piva 0.38, a kod njih dozvoljeno 0.8, i treba ga tretirati kao alkosa...:o

NesaFZR

dovesti standard i plate na 2000 e, pa jebe mi se za registraciju od 20000d [cheers]

Kanarinac

Aj da probamo sto da ne

- Prvo bar kvartalno ili tromesecno registrovanje motora.
- Ukidanje naplate putarina za motorcikle
- Dozvoljeno koriscenje zute trake

Neka ustedimo i 1000 dinara na registraciji dobro je. Decembar, januar i februar 99% se ne vozi. Mada sam ja danas vozio :)))

- E da, i da urade nesto sa glupim nalepnicama. ja sledecu necu sigurno lepiti, ne znam ni kako cu ovu sa plastike da skinem. Gde je Jefto zalepi tu? :D

dzimika

Citat: Kanarinac poslato 22 Januar, 2013, 00:19
Aj da probamo sto da ne

- Prvo bar kvartalno ili tromesecno registrovanje motora.

i jedno i drugo ti je isto :D

dzimika

e ajd sada da budemo malo realni
svi ste rekli ono sto bi vi voleli da bude a ajd sada ono sto bi realno i moglo da se desi
prvo, drzava se nece odreci nikakvog poreza nego bi jos i da ga poveca zato pustite te price o ukidanju ili smanjenju
realnost je surova i toga sam svestan jer ukupni troskovi registracije za auto do 1600ccm od 2002 do 2006 godine su isti kao i za moj motor iz 94
drugo, osiguranje treba da pocne da se placa prema snazi a ne prema kubikazi, jer nema nikakve logike da ja za TA 94 godiste od 50ks placam isto kao i kanarinac za motor 2007 godiste i 150ks, sto je totalni idiotizam
trece, ako bi se i omogucila registracija na 6 meseci, osiguranje ne bi smelo da bude vise od 10% skuplje od 1/2 cene osnovnog osiguranja jer sve vise od toga gubi smisao
cetvrto, definisati u zakonu sta se smatra nasilnickom voznjom, precizna definicija a ne slobodno shvatanje, izbaciti zabranu kretanja izmedju vozila u stajacim kolonama i ubaciti termine koji omogucavaju da se definisemo kao ugrozena vrsta u saobracaju
peto, zakonom regulisati i navesti kaznene mere za klevetu iznesenu od strane raznih medija prema motociklistima, a vrlo dobro znamo kakvih sve ima izjava i tekstova

ima tu detalja dosta koje treba razraditi ali nije nemoguce :D

Kanarinac

Cek zar kvartalno nije na 4 meseca, ili sam ja ipak glup? :D

I nije 2007 nego 2008 :D

Koliko ti placas registraciju sada? Za ovo cudo je oko 16000 din

UFF


Kanarinac


perlx

Citat: Laziæ poslato 21 Januar, 2013, 23:32
Brate, ako ja posle dve kile ¹pricera naduvam 0.0, a posle 10 rakija i 5 piva 0.38, a kod njih dozvoljeno 0.8, i treba ga tretirati kao alkosa...:o
Ti nisi merodavan. C misa-pei ;D

Tihi_ZR

Ja bih od zahteva za registraciju odustao u samom pocetku. Radije bih isao na smanjenje poreza za starije motocikle. Eventualno na to da snaga motora, tj odnos kg/kw bude merilo za visinu registracije. Ovo za provlacenje je skroz ok, tu cak moze da se predlozi i da na vecim raskrsnicama ispred semafora bude predvidjen deo gde samo motociklisti smeju da stoje (ako ce se ZOBS menjati, ima mesta da se to uglavi). Moj predlog su te neke sitnije i lako ostvarive ideje. Drzava nam nece oprostiti 1/3 poreza, ili su sanse za to malo verovatne.

dzimika

Citat: Kanarinac poslato 22 Januar, 2013, 00:49
Cek zar kvartalno nije na 4 meseca, ili sam ja ipak glup? :D

I nije 2007 nego 2008 :D

Koliko ti placas registraciju sada? Za ovo cudo je oko 16000 din

mislis svi troskovi su ti 16000din? bez tehnickog i provizije? zar ti ne izadje 17000din?

meni svi troskovi bez tehnickog i provizije izadju 14500din za "samo" je 14 godina stariji motor
to je idiotizam koji kod nas jedino ima i razlika u ceni je samo sto je meni ona seseljeva taksa manja za 2500din sve ostalo nam je isto

Kanarinac

Sad mi sve komplet izlazilo 16000. Pitao sam bio informativno da znam. A inace to ako prevedu kg/kw onda ce nama sa jacim i mladjim motorima registracija skociti u nebesa,a vama sa starijim i slabijim ostaje ista jer sigurno nece smanjiti registraciju i sta onda?

PECA BMW

registracija na 3 , 6 i 12 meseci
tehnicki vazi 2 god za motore preko 10god starosti 1god
kad istekne registracija od 6 meseci (recimo) za produzetak samo uplatiti osiguranje i uzeti novu nalepnicu
tablica se menja na 7 god
kad istekne period registrovanja onda registracija ostaje u stanju mirovanja do produzetka (rok za produzetak 1 god) u slucaju duzeg ne registrovanja treba odjava.
U perijodu mirovanja nema nikakvih obaveza osim da se registraciona nalepnica koja je istekla ukloni sa vozila
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

AndreyRR

najveca nebuloza je svakogodisnja registracija
ona bi trebala da se naplacuje tek onda kada vozilo promeni
vlasnika,o porezu da ne pricam i ostalim bolesnim taksama

dzimika

Citat: Kanarinac poslato 22 Januar, 2013, 01:53
Sad mi sve komplet izlazilo 16000. Pitao sam bio informativno da znam. A inace to ako prevedu kg/kw onda ce nama sa jacim i mladjim motorima registracija skociti u nebesa,a vama sa starijim i slabijim ostaje ista jer sigurno nece smanjiti registraciju i sta onda?
sinoc sam racunao, sve komplet ti izadje 17000din osim ako ne racunas i dalje cifre za svoj stari motor ili ti je neko odokativno rekao i to ti je cifra bez provizija i bez tehnickog

nama slabijima treba cena da se smanji a ne poveca, ali znam na sta mislis, ovo je idiotska drzava i od smanjenja nema nista

nisu oni englezi glupi, osiguranje zavisi i od vozaca i od vozila a ne samo od kubikaze jer kubikaza na motoru ne govori nista

Kanarinac

Ma jok, nije za stari, za 750cu. Mada ona spada u isti rang sto se registracije tice. Zvao agenciju, dao podatke i rekli mi 16000 :) Jedino ako se nisu zajebali pa mi nisu racunali tehnicki

Hohštapler

#37
Citat: dzimika poslato 22 Januar, 2013, 15:33kubikaza na motoru ne govori nista

Stoji.
Luksuz je samo snaga motora, a ne kubika¾a.

-motor se REGISTRUJE jednom u SUPu, kad ga kupi¹, registruje¹ ga na sebe, plati¹ dr¾avi sve takse i namete, provere se svi papiri, regularnost vozila, zavede se u SUPu i dok je u mom vlasni¹tvu, nemam ja vi¹e ¹ta da idem u SUP.
-uvesti privatne tablice, npr. ja kupim tablicu, i to je registrovano u SUPu. Dok se ne¹to ne promeni, ¹to ja svake godine da idem da "registrujem" kod njih motor? Kad promenim motor, moja tablica ide na drugi motor, motor ide drugom vlasniku ili se odjavljuje. Èemu vraæanje tablica?! Nek se njihov posao u birokratisanju smanji, tad æe imati vi¹e vremena da rade ono ¹to i treba da rade, da kontroli¹u saobraæaj (nemojte sad kamenje i drvlje na mene)

-Sve ostale namete vezati za OSIGURANJE. (doprinose za puteve, ¾ivotnu sredinu i ¹ta ti ja znam).
Osiguranje se plaæa na MESEÈNOM nivou, i to se grafièki prika¾e na NALEPNICI (12 polja, za onaj mesec za koji ima¹ osiguranje dobije¹ hologram-taèku-¹ta ti ja znam), ali svaki put PLAÆA© ¹tampanje te nalepnice, i za ¹to vi¹e meseci uplati¹ odjednom, dobija¹ jeftinije po mesecu (nek smisle i cene za svaki mesec posebno, reda velièina, jesenji meseci su skuplji jer je vremenski uslovi lo¹iji, rizik veæi). Po¹to pandur vi¹e nema ni¹ta sa nalepnicom, izdaje je osiguravajuæa kuæa, na nalepnici pi¹e i marka i model motora i registracija. Pandur kad te proverava, pogleda nalepnicu, vidi taèku u tekuæem mesecu, i æao....
I tehnièka ispravnost, ona je bitnija osiguranju nego muriji, da je moj motor ispravan, rizik oni preuzimaju, ne dr¾ava, i da tehnièki stvarno bude tehnièki pregled, provere ispravnost svega, a ne ko kod nas, pogleda mi broj ¹asije i motora i zapi¹e boju... sve se svede na plaæanje. (dobar je predlog, na 2 godine za novija vozila, na godinu dana za starije).
I to da osiguranje zavisi i od vozaèa, i to je logièno. Broj bodova, starost vozaèa, sve mora da bude uraèunato. Nije logièno da neko ko je tek dobio A ili neko ko vozi veæ 10 godina bez ijednog prekr¹aja plaæaju isto.


Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzimika

Citat: Kanarinac poslato 22 Januar, 2013, 16:17
Ma jok, nije za stari, za 750cu. Mada ona spada u isti rang sto se registracije tice. Zvao agenciju, dao podatke i rekli mi 16000 :) Jedino ako se nisu zajebali pa mi nisu racunali tehnicki
zajebali su se ili su racunali po proslogodisnjim cenema
evo ti pa sam racunaj

komunalna taksa 1200din
porez (seseljev) 6800din
osiguranje 8564din
nalepnica 400din

na to dodas proviziju i tehnicki i dobijes konacnu cifru

pit


      Da se uvede mogucnost da  mogu da se voze dva motora na istu registraciju.Moj drugar koji zivi u CH ima dva motora jednog Stroma koji mu je ovde i vozi ga kad dolazi kuci i ST koja mu je tamo.Stroma cak i ne treba da odveze nazad na registraciju koja je jednom u dve godine.
      I naravno da se snizi registracija za sve motor a posebno za klasu ispod 750 ccm koja nije bila obuhvacena zadnjim smanjivanjem nebulozne takse kada je da vas podsetim taksa na upotrebu za motore preko 1100 cccm sa 30000 dinara smaknuta na 10000-12000 i klasu od 750-1100 kojim je sa 12000 skinuto na 6000.
        Treba traziti minimum 50% smanjena da bi se isguralo recimo 30% .