Glavni meni

Prerade na Ginchiju, Ideje.

Započeo Nixazzar, 28 Oktobar, 2012, 23:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

Citat: Nixazzar poslato 04 Mart, 2013, 12:51
Hvala na odgovoru. Ja ga necu nigde bacati, meni radi perfektno posao :D Niti cu da se mlatim kao student da uzimam matoru saragu od 25+ godina da bi nosila naziv honda, sve dok sam ne budem mogao da zaradim za pravi motor :)

EDIT: Nisam dobro procitao deo za limenku, moze, nije losa ideja :D

A ja se ne bi slozio sa tobom student ne student :)  600 cc je 600 cc  pa makar bio star i 25 dina :)  i dalje je oko i dupe razlika nego 125cc nov :)  .... Naravno ako je u solidnom a ne razvaljenom stanju ....

Hohštapler

Citat: FANTOM poslato 07 Mart, 2013, 02:34
A ja se ne bi slozio sa tobom student ne student :)  600 cc je 600 cc  pa makar bio star i 25 dina :)  i dalje je oko i dupe razlika nego 125cc nov :)  .... Naravno ako je u solidnom a ne razvaljenom stanju ....

I to stoji ali nije presudno....
Kum ima ovog 2D, sit se navozao.... njemu je 2.5L potro¹nja a meni 5L. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Ma ne sporim ja da je 600ccm totalno druga dimenzija, niti pokusavam da poredim 125ccm 4T sa takvim motorm, jednostavno da jednostavnije ne moze biti, nemam finansije za nesto takvo i to je to.

Chris_SM

a i realno svi bi mi hteli da imamo potrosnju od 2.5 na 100  :D

Bori¹a

i ja bih hteo tu potrosnju na skuteru 50cc [doh] [doh]

Nixazzar

@Borisa, moj matrix je trosio 5l sa rastelovanim karbom i KN filterom :D

Ontopic: kao prevoz i uzivanje u voznji (da voznji, kruzing na 90ak km/h) odlicno radi posao i moze mi reci ko sta hoce, za te pare i cenu odrzavanja daje mnogo. Moja neka zelja je Hornet, niti imam pare da ga kupim, a i da skupim da ga kupim, ne bih imao da ga odrzavam i vozim valjano, zasto se onda gurati u kolo koji ne mozes da igras? Kada budem imao malo sigurnije ''tlo'' pod nogama, bice nesto  [thumb_up]

Nixazzar

Kinjezara je dobila nove (polovne) gume, napred Michelin Pilot Road B 120/70/70, a pozadi Michelin Anakee 2 150/170/17. Utisci su da se motor preporodio i da ono kinesko sranje od gume treba zabraniti, to cak nije ni guma, vec nylon, to je materijal od kojeg se pravi. Sada prosto trazi da je bar 250, dok pre mu je bilo i previse 125 :D





Dobio je novo ulje i filter, motul 5100 10w50 i hiflo. Jos samo da stignem ($$$) da mu promenim ulje u vilama i kocionom sistemu i nema sta da se dira.

Evo jedna bzvz  :)


Chris_SM


Nixazzar

Nema drugih polovnih u toj dimenziji, da bi mi odgovatale, tako da mora enduro guma. Mogu nove da se nadju, al kostaju mnogo :D

Chris_SM

ne mora,trebao si da pitas uff-a i ;)

Nixazzar


UFF

Citat: Nixazzar poslato 15 Avgust, 2013, 17:29
pozadi Michelin Anakee 2 150/170/17.

ta dimenzija ne postoji

prosvetljen?  ;D

Nixazzar

Ahahaha, ja ladno nisam skontao sta sam napisao :D 150/70/17 ***

UFF

ima i toga
za neke copere
a mozes da stavis 150/60/17
to fabricki nosi huski 610sm

Nixazzar

150/60/17 bi odgovara def vise, u trenutku kada sam ja trazio, nisam mogao da nadjem po oglasima. Moze da prodje i ova, ne moze on da iskoristi potencijal ovih guma sve i da hoce :)

Hohštapler

#55
Kad si u NSu? Ja ti dam ulje za koènice, nemoj kupovati, ja kupio proletos, zamenio kod sebe, i ostala mi skoro cela fla¹a, ima da jo¹ dvojca promene glat...
Ili doði, zajedno æemo promeniti.

I ajde i ovde:
Kolko si platio korman i gde si ga kupio, i kolko te iza¹la plastifikacija?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Dolazim u NS za koji dan, ali bez motora. Ja sam jos bez dozvole:D

Korman sam platio zajedno sa nosacima 4000din, uzeo od ljubise sa foruma (vfr sf)
Busenje rupa na gornjem trouglu je za dz posto je od drugara cale strugar.
Trebalo mi je duze crevo, to sam nabavio od orlovi sa foruma za 10e.
Novi tegovi kormana 1300 u mom slucaju.
Plastifikacija je na kraju zavrsila farbanjem.

Toliko :)

Darko

lepo si ti ovo skockao , nema sta...jedno po jedno i rokaj samo...bravo...

Nixazzar


UFF