Glavni meni

Prerade na Ginchiju, Ideje.

Započeo Nixazzar, 28 Oktobar, 2012, 23:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Kupis ovo:


I ovo:


I onda dobijes ovo:







E sada pitanje za one malo iskusnije, pametnije, na ovom forumu. Kratko mi je fabricko crevo sto ide od posude za ulje i kocnice, do one racve za drugi disk i sada ne mogu da montiram kocnicu, jel to ima da se kupi duze ili se nesto budzi?, pomagajte.

Meni se vise svidja ovaj fazon od heblova i vise odgovara, ja zadovoljan, bolje slike kada svane.

[yahoo]  [yahoo]  [yahoo]

Hohštapler

Svaka èast, po meni, to ba¹ fali tom motoru...
Poka¾i mouse0-u... ;)
Ja sam njegov vozio par puta od Kule do NS, i nazad, krenu ruke da mi trnu...
Moraæu na proleæe da sednem da vidim razliku.

©to se tièe creva, sad ako veæ menja¹ uzmi pancirna i zavr¹i prièu za sva vremena.
Trebalo bi da ima da se uzmu na du¾ni cm, izmeri¹ i naprave ti, nije jeftino, al æe 100% i bolje da koèi.
Onda samo na proleæe i druge pakne (seti se ¹ta sam ti rekao) i gume i brale.... ja¹e¹ konja debeloga....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Nixazzar

Evo par slika po danu, ono u garazi se nista ne vidi.













Ima jos stvari tu da se uradi:

- Moram da nabavim nosace retrovizora, nasao sam u MotoBox-u, samo da vidim dal' jos imaju.

- Da napakujem moje tegove kormana.

- Kocnicu moram napakovati nekako, pancirna creva jesu primamljiva, ali su dosta skupa, ne znam stvarno da li su ona potrebna ovom motoru, Koje mi je privremeno resenje da stavim kocnicu za sada, jel mogu negde da nadjem to drugo crevo, ili da odnesem moje, pa da napakuju komplet na duze?

Nixazzar

Skinuo korman, odneo na peskarenje pa ce na plastifikaciju.
Nasao duze crevo od clana orlovi pa sam i to resio.
Cekam jos neke sitnice da stignu i zavrsavam pricu oko kormana.
Oprao motor, lanac sredio i podmazao.



Nixazzar

-Tegovi kormana
-Nosac retrovizora
-Trakice za felne


Nixazzar


lord_oblivion

Gde si uzeo te nosaèe retrovizora i koliko si ih platio?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Nixazzar

Motobox.rs

oko 900din komad, navoj je 8mm, koji meni doduse nije odgovarao pa je prosiren na 10mm :)

Dutchman

e fali ti djubrovnik ili ti ralica ...

Nixazzar

Fali, fali, al ja nisam strucan da je opravim (al ti jesi :D ) pa bih mogao da cimam nekog od vas na leto da mi prave. Brrka mi je pokazao njegove modele koje ima, pa mislim tamo na prolece da uzmem to da se nesto prepravlja malo. Al 'ocu ja i da polazem, 'ocu i jaknu, mnogo 'ocu :D

Nixazzar


Hohštapler

...spusti malo ler slobodno...
Èujem otvarao se auspuF... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

I nauci kako ti se zove motor
Друштво за заштиту од животиња

Nixazzar

Neki od izgovora koji se koriste su Èinèi, Ginèi, Ginki, ja sam poceo da koristim Ginèi, zato sto su mi tako rekli ljudi koji su imali ovaj motor pre mene, iako mislim da je najispravnije Èinèi.

Ispravi me ako gresim :)

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Nixazzar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Februar, 2013, 19:55
...spusti malo ler slobodno...
Èujem otvarao se auspuF... ;)
prosli vlasnik je tu nesto cackao, ali ja nisam bas najzadovoljniji bio zvukom, pa sam zadnju pregradu ja dodatno razbusio, bolje je, ali moze i bolje :) a mislim da mi je sauh(g) ostao malo podignut, jer i ja kada gledam clip imam utisak da je visi, ali provericu. :)

Dutchman

ja mislim da se zove kinez , a ti baci konzervu niz stepenice pa shta chujesh tako ga zovi ... tipa "tong cing pong"

i polazi vec jednom da ti ne prodje voz

El Jefe

Eto resenja

[attachment deleted by admin]
Друштво за заштиту од животиња

Nixazzar

#39
Hvala na odgovoru. Ja ga necu nigde bacati, meni radi perfektno posao :D Niti cu da se mlatim kao student da uzimam matoru saragu od 25+ godina da bi nosila naziv honda, sve dok sam ne budem mogao da zaradim za pravi motor :)

EDIT: Nisam dobro procitao deo za limenku, moze, nije losa ideja :D