Glavni meni

Red Bull Srbija kumovao unistenju jedine motocross staze u BG

Započeo MXHC, 28 Avgust, 2012, 15:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BANE BROTHERHOOD

Citat: UFF poslato 30 Avgust, 2012, 02:39
pa sta se bunite kad to nije ni bilo vase jbg
i sta je tu red bull kriv?

kengure zabe da im ti das njivu kad je daleko
mogu onda i kod farbacha na stazu da idu
A EL NEKO ODRZAVAO TU NJIVU VEC GODINAMA ....JER NEKO PLACAO BAGER  , KOSACICU ,  DRLJACU I OSTALA SRANJA   MAKAR JEDNOM U MESEC DANA AAAAA  [glavazid] [glavazid]
UFFE BRATE NEMOJ DA   PRICAS  KAD NE ZNASH KOLIKO SMO SAMO PARA UTRESLI SVAKI OD NAS TAMO DA TO IOLE LICI NA NESTO...I ONDA DODJE RED BULL I ODER SVE U KURAC...JBGA [veryangry]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

dzimika

ma bre kako vi ne kapirate, red bull-u smetate :D uplasili se da cete sledece godine da krenete ozbiljnije na takmicenja pa cete njihove vozace da posramite :D
sala na stranu
tesko je naci njivu koja se ne obradjuje a da je ravnica i da moze na njoj da se napravi dovoljno velika staza mada nije nemoguce naci

mkt

pa malo je falilo da budu posramljeni ako vec i nisu,s obzirom da im je abdula pokazao kako se vozi gore

UFF

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 30 Avgust, 2012, 07:37
Citat: UFF poslato 30 Avgust, 2012, 02:39
pa sta se bunite kad to nije ni bilo vase jbg
i sta je tu red bull kriv?

kengure zabe da im ti das njivu kad je daleko
mogu onda i kod farbacha na stazu da idu
A EL NEKO ODRZAVAO TU NJIVU VEC GODINAMA ....JER NEKO PLACAO BAGER  , KOSACICU ,  DRLJACU I OSTALA SRANJA   MAKAR JEDNOM U MESEC DANA AAAAA  [glavazid] [glavazid]
UFFE BRATE NEMOJ DA   PRICAS  KAD NE ZNASH KOLIKO SMO SAMO PARA UTRESLI SVAKI OD NAS TAMO DA TO IOLE LICI NA NESTO...I ONDA DODJE RED BULL I ODER SVE U KURAC...JBGA [veryangry]

pa opet vam nije kriv jebeni red bull vec gazda
trebali ste da imate neki dogovor sa njim pre nego sto ste krenuli u svo to drkanje

monsterbnt

Pa jesu bili posramljeni jer ih odra tamo neki lik na smesnom malom motoricu u slaytanic majcici.......

Smrt SVIMA!!!!

Vlajko

Ondak da se udari akcija skupljanja love za njivu..  [yahoo]

pa polako u sreðivanje  [farmer]

pa onda neki ¹ankiæ..
i eto zajebancije opet..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Kengur

Citat: Vlajko poslato 30 Avgust, 2012, 17:52
Ondak da se udari akcija skupljanja love za njivu..  [yahoo]

pa polako u sreðivanje  [farmer]

Realno najbolje resenje... Ali pitanje gde i za koliko...

Jer opet, ako od nekog uzmete, pitanje kad ce ta njiva zatrebati, ili ce se prodavati... I onda opet ste ulagali za dz...

Vlajko

Kupi se bre..po¹to je ar i koliko treba za dobru  stazu?

jo¹ mo¾ i biznis iz toga da ispadne..

ne mora da bude plodna.. mo¾e neka vrzina na 20 km od grada..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

djolefer

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 30 Avgust, 2012, 02:13
KOJA DRUGA LOKACIJA JBGAAAAA [neampojma] DAJTE NAM NEKU NJIVU    :D PA CEMO LAKO DA SE SNADJEMO ZA ZEMLJU I BAGER !! JBGAAA KENGURE BRATE MOJ NEMAMO DRUGU LOKACIJU... [facepalm]  [facepalm]  [sutirakamen]
Citat: Kengur poslato 30 Avgust, 2012, 02:07
Glupo je da sjebete zemlju... Vlasnik odlucio tako, jbg njegova stvar... Samo druga lokacija i dosta zemlje...

ma ljudi kakva staza,, 100 puta sam vam gvovorio da je belegis zakon od beograda 20 min motorom, bilo kojim,, ima sume,ima peska,blata, rupa za skakanje ima i dunav ako hocede da ga umocite :D,,, i jos vas niko ne dira jer je drzavno...
:D

djolefer

a moze da se izvede sa lokalcima da malo bagrerom poravnaju kako nam odgovcara i fala svima...  niko nece da nas dira i svi ce da dodju rado ..
:D

Ivan1979

Citat: djolefer poslato 30 Avgust, 2012, 18:27
Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 30 Avgust, 2012, 02:13
KOJA DRUGA LOKACIJA JBGAAAAA [neampojma] DAJTE NAM NEKU NJIVU    :D PA CEMO LAKO DA SE SNADJEMO ZA ZEMLJU I BAGER !! JBGAAA KENGURE BRATE MOJ NEMAMO DRUGU LOKACIJU... [facepalm]  [facepalm]  [sutirakamen]
Citat: Kengur poslato 30 Avgust, 2012, 02:07
Glupo je da sjebete zemlju... Vlasnik odlucio tako, jbg njegova stvar... Samo druga lokacija i dosta zemlje...

ma ljudi kakva staza,, 100 puta sam vam gvovorio da je belegis zakon od beograda 20 min motorom, bilo kojim,, ima sume,ima peska,blata, rupa za skakanje ima i dunav ako hocede da ga umocite :D,,, i jos vas niko ne dira jer je drzavno...

Sve u pravu coek,,,, ima jos  i camaca po sumi   ;D   

Lazic


djolefer

:D

koma

Citat: monsterbnt poslato 30 Avgust, 2012, 11:46
Pa jesu bili posramljeni jer ih odra tamo neki lik na smesnom malom motoricu u slaytanic majcici.......



Stvarno nemam zelju da pisem ni na jednom forumu jer uglavnom se provlace tu neki veliki znalci tastature, pametni, sujete itd. To je normalno i uvek ce biti, dok je nesto malo sa dobrom idejom onda je super, kada to dobije dimenzije sirokih narodnih masa postane tesko sranje.
Kao prvo ja nemam kome da se dokazujem. Zalosno je to sto su ljudi iz istog grada otisli na takmicenje 700km od Beograda i da nisu bili blizu sa satorima nego je bolji Svaba, SLovenac ....? To samo mogu Srbi. Zasto, ne znam, nemam ni ideju, cemu ta tenzija, ja sam bolji, ovaj je ovakav, onaj onakav, kako cu da ga karam, on ima bolji motor ali videces sada... kao deca kada rapsravljaju ko ima jaceg caleta.
Ja nikada ne pisem da sam nekog razvalio, odrao, bio mi je los dan itd.. ja sam sa Danetom obisao bez ikakve pratnje pustinju Gobi, Mongoliju, Japan, Sibir.... NIkada nisam omalovazavao ni jednog vozaca bilo kog motora zbog toga, nikada nisam rekao da je neko ko je otisao do Batocine kurac na biciklu.
Sport je nesto drugo, najbolji si ali nemas taj dan srece, nisi taj koji odlucuje samostalno, puko ti sportski rekvizit, odvezala pertla, uhvatio proliv, kenja ti se itd... ali ako se to hronicno dogadja onda jebga, ali lako se vidi kvalitet u duzem periodu.
Konkretno taj Erberg rezultati od ove godine su :
691..... Komatovic

938..Obradovic
1005 Dragoslav
1012.. Branko

Da li neko moze da mi objasni zasto sam ja posramljen jer sam 247, 314 ili 321 MESTA ISPRED nekoga? Jel vi razumete koliki su to brojevi?  Koja je to matematika? Jel ja trebam da siljim patku sada nad nekim? Uzeli ste da se poredite sa Bozom koji je pao na prologu, koji je palio motor i opet bio ISPRED vas? Pa jel to poredjenje ljudi? Dajte  malo sirine i pogledajte malo sta su svi ovi ljudi koje pljujete uradili u brzinskom motorciklizmu, motocrossu i tek da ne pricam enduru, nemojte nije lepo ovo sto pisete. Iza svih tih ljudi postoje REZULTATI u proslosti, kakvi god da su, ali su belezeni  u SVIM moto disciplinama...  Sto je najbitnije, godinama se pominju ta imena na medjunardnim takmicenjima, ne u Srbiji gde je taj sport na jadnom i bednom nivou. Nisu godisnje trke samo Romanicas, ima gomila trka koje se voze a niste ni culi za njih pa niko ne drvi ovde...
U vezi tog Erzberga, da se ne pisem u temi koja je vec otvorena, imam da kazem par stvari.
Kao prvo predstavljeno je da je prolog ludnica, padaju mrtvi itd... ljudi, prolog je ziv KU..AC , kakav je to prolog kuda idu vespe iz 95.godine? Koji je to enduro? Ja ne mislim da je to enduro. Dakle niko se iz Srbije nije kvalikovao sto je sramota. Prolog je obican makadamski uglacan put kojim idu bageri, kamioni, autobusi na vrh rudnika, bukvalno ovi prevozi koje sam naveo. Mi smo prelako to shvatili, nismo isli ni na trening zbog prasine i niko nije dao sve od sebe ali to nije opravdanje. Tu nigde ne dolazi do izrazaja enduro znanje. Dolazi motocross znanje jer vozaci motocrosa drze otvoren uvek pun gas. Da li je neko na ovom forumu cuo da od prvih 300 sa kvalifikacija skoro 250 ne predje dva cek pointa od 20? Zasto? Pa zato sto kvalifikacije nemaju veze sa voznjom koja sledi.Erzberg se prodaje kao hardenduro takmicenje sto zaista i jeste ali to takmicenje zavrsi 4 coveka. Pa zamislite koji je to kes da se napravi trka za 20ljudi? Od toga je napravljen show da se uzme kes, daj 1500 vozaca da se voze makadamom jer kao ucestvovali su na najtezem takmicenju i mogu da pricaju kod kuce da su smekeri a u stvari vozili se pored autobusa pred takmicenje.  Tu je kes, u toj populaciji.  Na svim pravim hard enduro takmicenjima su kvalidikacije hardenduro staza, na enduro takmicenjima je enduro staza kvalifikacija, nigde nema da je makadamski put sirine 20m kvalifikacija za hardenduro?! Ali da bi se ovo videlo i razlikovalo mora da se prvo ode na neko takmicenje.
Billo je price o novim motorima itd, losi rezultati zbog loseg motora, jebali bi ih da smo imali bolje motore itd? Da li mozete da se raspitate da li je cvaja 250cc bolja od bilo kog cetvrotaknog motora za trkanje po makdamskim pravcima gde se razvijaju i drze brzine oko 130-150km/h ? Ja ne znam gde ste ovo culi? Moja iskustva nisu takva uopste.

Vezano za stazu, ne zelim uopste da stajem na bilo ciju stranu ali hocu samo da kazem da je za istinu i pravilno rasudjivanje potrebno da se saslusaju obe strane. Kao prvo tu stazu je napravio Toma BMX, ako ne znate covek je prodao stan u Beogradu sa zeljom da to uspe, da napravi nesto novo, covek je vrhunski vozac qvada itd. Covek je propao ali izasao kao covek. Tada je mali Sale poceo i prvi put seo na motor a prvu brzinu mu je pokazao Patak koga sada jebete na trkama ( sa nekih 250-350 mesta zaostatka ako govorimo o Erzbergu). Svi smo vozili po malo ali Sale je tu trenirao i postao vrhunski vozac sto je super. Da li znate ko je doneo zemlju bas za taj skok koji je sporan? Zemlju za taj skok je doneo redbull kada je bilo takmicenje u X skokovima u Areni. Dakle red bull platio kamione i buldozere da se to donese tamo. Sada kada je bilo takmicenje da li znate kako je tekao razgovor i kod koga je dosao prvo redbull? Nije dosao kod gazde nego kod Gileta koji samo to koristi da se dogovore kako da naprave itd.. kako je Gile poznat kao pregovarac i kakao do dogovora nije
doslo otislo se kod gazde svega i sta je gazda rekao to se i uradilo. Ne branim nikoga ali te skokove za bxm  je pravio isti taj Toma koji je za tu stazu prodao stan u Beogradu pre 10 godina sa idejom da ce nesto da zazivi. mozda on ima malo vise prava nego svi mi , sta mislite a? Niste samo vi davali pare za tu stazu, i ja sam i svi ostali su davali po malo kada je trebalo.
BMX staza je pravljena samo za BMX takmicenje i za to je placeno gazdi. Nikada nije bilo reci da ce to da ostane tu da se ljudi voze. Ja sam se vozio jedan dan posle takmicenja sa Giletom, Saletom i niko nije pravio problem. Ali onda dolaze Giletove pregovaracke sposobnosti i naravno gazda kaze alo bre terajte se odavde svi jer i onako niti ko ovo placa niti mi treba da mi se neko istresa na mom zemljistu....
Poenta je da nije to sve crno belo. Definitino je steta ako je covek zabranio voznju ali nije zbog BMX staze nego sto mu niko ne placa ni dinar a jos mu se istrase neko... ali resenje toga je grad i da se nadje gradsko zemljiste, da grad pomogne oko mehanizacije i da se nadje jos malo para. Ta staza nije skupa ali mora da se napravi na drzavnom zemljistu jer je ovako uvek pitanje kada ce nekom da se digne i da kaze razlalz odavde. Ja sam razumeo da je ovde covek oterao sve jer je Gile urlao na njega. Mislim i da su ovi BMX oterani jer nema sa tim likom niko   nikakav ugovor, covek je dao zamljiste SAMO za ovo takmicenje.
Ispisah se ko nikad. Ajde balite ove raprave po forumima, da se nadjemo u sumi na vonji a posle na pivu.
Poz

monsterbnt

Citat: koma poslato 30 Avgust, 2012, 22:47
Vezano za stazu, ne zelim uopste da stajem na bilo ciju stranu ali hocu samo da kazem da je za istinu i pravilno rasudjivanje potrebno da se saslusaju obe strane. Kao prvo tu stazu je napravio Toma BMX, ako ne znate covek je prodao stan u Beogradu sa zeljom da to uspe, da napravi nesto novo, covek je vrhunski vozac qvada itd. Covek je propao ali izasao kao covek. Tada je mali Sale poceo i prvi put seo na motor a prvu brzinu mu je pokazao Patak koga sada jebete na trkama ( sa nekih 250-350 mesta zaostatka ako govorimo o Erzbergu). Svi smo vozili po malo ali Sale je tu trenirao i postao vrhunski vozac sto je super. Da li znate ko je doneo zemlju bas za taj skok koji je sporan? Zemlju za taj skok je doneo redbull kada je bilo takmicenje u X skokovima u Areni. Dakle red bull platio kamione i buldozere da se to donese tamo. Sada kada je bilo takmicenje da li znate kako je tekao razgovor i kod koga je dosao prvo redbull? Nije dosao kod gazde nego kod Gileta koji samo to koristi da se dogovore kako da naprave itd.. kako je Gile poznat kao pregovarac i kakao do dogovora nije
doslo otislo se kod gazde svega i sta je gazda rekao to se i uradilo. Ne branim nikoga ali te skokove za bxm  je pravio isti taj Toma koji je za tu stazu prodao stan u Beogradu pre 10 godina sa idejom da ce nesto da zazivi. mozda on ima malo vise prava nego svi mi , sta mislite a? Niste samo vi davali pare za tu stazu, i ja sam i svi ostali su davali po malo kada je trebalo.
BMX staza je pravljena samo za BMX takmicenje i za to je placeno gazdi. Nikada nije bilo reci da ce to da ostane tu da se ljudi voze. Ja sam se vozio jedan dan posle takmicenja sa Giletom, Saletom i niko nije pravio problem. Ali onda dolaze Giletove pregovaracke sposobnosti i naravno gazda kaze alo bre terajte se odavde svi jer i onako niti ko ovo placa niti mi treba da mi se neko istresa na mom zemljistu....
Poenta je da nije to sve crno belo. Definitino je steta ako je covek zabranio voznju ali nije zbog BMX staze nego sto mu niko ne placa ni dinar a jos mu se istrase neko... ali resenje toga je grad i da se nadje gradsko zemljiste, da grad pomogne oko mehanizacije i da se nadje jos malo para. Ta staza nije skupa ali mora da se napravi na drzavnom zemljistu jer je ovako uvek pitanje kada ce nekom da se digne i da kaze razlalz odavde. Ja sam razumeo da je ovde covek oterao sve jer je Gile urlao na njega. Mislim i da su ovi BMX oterani jer nema sa tim likom niko   nikakav ugovor, covek je dao zamljiste SAMO za ovo takmicenje.
Ispisah se ko nikad. Ajde balite ove raprave po forumima, da se nadjemo u sumi na vonji a posle na pivu.
Poz

Sa stazom je nastao problem sto su klinci koji su pravili Backyard digger odvalili doskok bagerom jer im je zafalilo zemlje.....

Citat: monsterbnt poslato 30 Avgust, 2012, 03:11
Odrzavali stazu vozaci. Inace bi bila gomila korovcine i nista vise. Red bull je kriv sto je gomili napaljenih balavaca dao bager u ruke, i oni su unistili stazu jer ih je boleo kurac. Umesto da to poprave i RB je boleo kurac...... Kad se pokrenulo pitanje sto je covek povredjen zbog njihovog sranja, RB je okrenuo pricu kako je inace opasno da motoristi voze jer mogu nekog da zgaze!!! Gazda dobio pare, Gile malo ostrije pricao sa njim i gotovo.......
RB bi mogao da sredi sve al ko sto vec pomenu...... BOLI IH KURAC BAS!!!

Sto se tice prozivanja u vezi trka, toga ce uvek biti tako da nemoj to uzimati k'srcu. ;)
Smrt SVIMA!!!!

koma



[/quote]

Sa stazom je nastao problem sto su klinci koji su pravili Backyard digger odvalili doskok bagerom jer im je zafalilo zemlje.....

[/quote]

Ljudi, mesamo ovde babe i zabe. Dakle, zemljiste je PRIVATNO vlasnistvo. Niko ne daje ni dinar za to, ljudi koriste jer je covek to nekome dozvolio jer mu se tako hoce. Na tog istog coveka sada neko urla i ocekujemo da cemo moci da koristimo to i dalje. Pa gde je tu logika?
kao drugo covek je za pare dao SVOJE zemljiste da neko napravi neku drugu stazu. Sta je tu problem? Pa jel vi shvatate da nemamo nikakva prava nad tim, to nije nase, nije drzavno. Celu stazu je Toma napravio sa Teslom od SVOJIH para. Pa sta sada treba da dodje i da kaze alo bre, ko ste vi da se vozite za dzabe, daj svako da mi plati 50eur mesecno. A jel moze to? Pa ne moze jer nije vise vlasnik, ne placa zakup. Tako ne vidim odakle nama pravo da se bunimo sto je neko sjebao neki skok pri cemu je ruku na srce taj isti skok ta ista ekipa platila da se napravi ako cemo iskreno. Gazda je mogao da dodje sutra i da poravnja sve. Jel neko od nas tu moze da mu kaze nesto, jel neko od nas pravio tu stazu? Pa nije, mi smo je svi koristili za dzabe i po neko nesto malo uradio da bi nama bilo bolje.
Sada je ideja da se vrhunska staza za bmx sjebe. Zasto? Koja je tu logika? Covek koji je vlasnik je rekao vi sada mozete a vi ne mozete, ili ne moze niko. Niko nije zabranio vonju dok nisu urlali na njega a onda je bilo cao. Sada treba da unistimo stazu pa da nema niko nikakvu korist.
pa bolje da se ulozi ta energija u pravljene nove staze, da se pojuri grad. Ima ona stara, vezi konja gde gazda kaze.
A ne znam ko se sjebao ali necu da budem sadanpametan, zna se kako se uvek ide prvi krug, pa ni najveci profesionalci prvi krug ne drze pun gas.


rtaku

Kao sto se lepo vidi da ovi momci veoma lose poznaju materiju enduro voznje tako se lepo vidi da je red bull vama dao(pomogao) oko takmicenja,motora i cega vec sto ce reci misljenja nisu realna.

farbach

Od Beograda do staze u Sasincima ima 70 km, cim prestanu vrucine doradicemo skokove. Nasa je i dzaba je. Steta sto je Gravel tako zavrsio, a znajuci pregovaraca, dugo je i trajao.
Evo samo jedan primer:
Stazu u Jasku je poslednji renovirao Deki iz Dobanovaca i ekipa oko njega. Dovukli su masine, kupili naftu i za par dana sredili stazu. Niko nikakve pare nije trazio, a nije ni nudio. Bilo je kesa viska i racunali su bolje tu nego u kafanu. Malo posle toga, sin Dekijevog druga, cije su masine i koji je glkavni finansijer, ode na Gravel i Gile mu trazi kintu ako hoce da se vozi, jer je on ulozio u tu stazu. Verovatno i jeste, samo jebem ti princip.

koma

Citat: rtaku poslato 31 Avgust, 2012, 00:29
Kao sto se lepo vidi da ovi momci veoma lose poznaju materiju enduro voznje tako se lepo vidi da je red bull vama dao(pomogao) oko takmicenja,motora i cega vec sto ce reci misljenja nisu realna.
Ljude kupuju Svet, Skandal i ostalo jer ih zanima sta je u tudjem dvoristu pa zato i da odgovorim da su  motori  privatno vlasnistvo zaradjeni licno. Mene i Patka je pomogao a Goran i Boza su sve sami uvek placali.
A NISAM NIKADA REKAO da momci lose voze i ne poznaju enduro voznju niti to mislim, ljude sam video par puta u zivotu, nikada se nisam ni provozao sa njima, nikada ni pricao sa istim , nemoj da mi gurate u usta nesto sto ne mislim, samo sam odgovorio na prozivanje o dranju na trci itd.

patak

Citat: mkt poslato 30 Avgust, 2012, 10:44
pa malo je falilo da budu posramljeni ako vec i nisu,s obzirom da im je abdula pokazao kako se vozi gore
Stvarno je bila velika sramota za mene ¹to prolog na Erzbergu nisam zavr¹io u prvih 500 i kvalifikovao se za glavnu trku. Olako sam shvatio kvalifikacije, bio siguran da æu proæi dalje, nisam ni jednom oti¹ao da vozim po stazi i upoznam je (za ¹ta je bila moguænost), na prologu u toku vo¾nje video pogre¹an putokaz koji oznaèave smer glavne trke, te krenuo po njemu i proma¹io put, pa morao da se vraæam, i na kraju zavr¹io kao 697.

A taj Abdula, kako mu je pravo ime, na kom mestu je on zavr¹io, da li je vozio glavnu trku ?

Po¹to vidim da ovde ima enduro vozaèa, sledeæeg vikenda planiramo neku enduro vo¾njicu, da li bi nam se neko pridru¾io ?