Glavni meni

U SLO preko HU i AU...

Započeo davidoff, 22 Avgust, 2012, 13:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Na ovom putovanju sam bio jos u Julu mesecu ali nikako da napisem putopis....

Imam dobrog druga koji zivi i radi u Becu vec zadnje 4 godine i stalno me zove da dodjem i budem kod njega par dana,kao i svaki radnik u Srbiji ili imam para a nemam vremena ili obrnuto pa mu odecavam sve sledeceg pa onog tamo meseca....

I tako u roku do 5h i 3 sms poruke ja sam se 11-og dogovorio da 12-og rano ujutru krenem za Bec na 2 dana pa jos na 2 u Ljubljanu (toliko mi je ostalo od odmora) a na usput da svratim u Budimpestu,Graz i Maribor....kasnije ce se ispostaviti da od ti usputnih stanica nema nista jer me je kisa,magla i usrano vreme pratilo ceo put tamo i nazad....

11-og oko 10 ujutru stizem sa mora i stvari iz kofera za more prebacujem u givi v36 kofere  ;D,spremam motor,zavrsavam jos neke sitnice i planiram da legne oko 21h kako bi ustao oko 3h i krenuo...od toga naravno nije bilo nista ja sam kuci dosao oko ponoci a legao oko 1h,sat zvonio zena ga iskljucila ja nastavio da spavam  ;D...probudim se oko 5h shvatim da sam opet usro motku i na brzinu krece spremanje i pokret....

Motor natovaren,spreman sad samo gassssssssssssssss.............

We won't forget you Marco....


UFF

jel ti krokodil gubi kontak sa punjacem preko usb-a do cradle-a? :D
ili si kupio onaj cradle sto ide direktno na akumulator

davidoff

Prva stanica je pumpa u Subotici poslednja u Srbiji....
We won't forget you Marco....


davidoff

Citat: UFF poslato 22 Avgust, 2012, 13:29
jel ti krokodil gubi kontak sa punjacem preko usb-a do cradle-a? :D
ili si kupio onaj cradle sto ide direktno na akumulator

Gubi kontakt ali to sam sredio tako sto sam otvorio kredl i zalemio zice pa potom sve zalio silikonom....tj. nisam ja vec ujak kad sam stigao u SLO...
We won't forget you Marco....


Major


UFF

To cu ja da uradim danas :)

da izbacim jebeni usb konektor i iz punjaca ce da ide direktno u cradle

izvinjavam se na prekidu nastavi sa putopisom  [thumb_up]

davidoff

Kao sto se vidi iz prilozenog ceo put me je pratila kisa...i pored kisnog odela koje nisam skinuo ceo put sam bio mokar kao prase....no dobro.... ;D ne dozovljavam da me to pokoleba i krecem dalje.....

Sledece stanica Shell-ova pumpa na kraju obilaznice oko Budimpeste...gde srecem bajkera koji vozi istog Fazera kao ja i radi na pumpi...posto ja Madjarski ne znam a on ne zna Engleski sporazumevamo se rukama i nogama,al dobro objasni on meni gde dalje jer me je u medjuvremenu prodala navigacija (pogledaj UFF-ov post gore)...
We won't forget you Marco....


davidoff

Sledeca stanica OMV pumpa na izlasku iz HU..kupujem gorivo i vinjetu,izlazim sa pumpe i osecam kako se tlo pod nogama trese i u daljini cujem grmljavinu....dok sam dosao do motora imam sta da vidim oko 300 matorana na Harley-ima grmi prema pumpi....ludilo...bilo je to i Triumph-a i Hondi Goldwing itd....


Izlazim iz HU i ulazim u AU...kisa je prestala  [yahoo] [yahoo]..neverovatno....
We won't forget you Marco....


davidoff

Punim gasom nastavljam ka Becu....u medjuvremenu i ono malo baterije u Beckeru se potrosilo i ja ostajem gluvo-memo-slep na ulasku u Bec....naravno da sam se izgubio jos kako sam se izgubio...ulazim u grad vozim napamet ni sam ne znam gde...stizem do neke pumpe i restorana gde molim bracu Turke koji tamo rade da mi malo dopune navigacuju nebili se dovukao do drugara ....posle jedno 10-15min punjenja krecem dalje...medjutim u gradu guzva ja prvi put tamo i naravno navigacija se opet gasi.. [veryangry] [veryangry] [veryangry]...odlepio sam skroz....ulazim u neku veliku ulizcu...pojma nemam gde sam...sa desne strane vidim gomilu motora i brze bolje stajem,predstavnistvo HONDE za Au,milina za oci...vadim tel i zovem drugara da dodje po mene....iznace nalazim se u Prater strse jednoj od najvecih uliza u Becu... ;D ;D ;D...

[attachment deleted by admin]
We won't forget you Marco....


davidoff

Drugar stize posle nekih 20min navodi me do njega....sledi odmor,prica itd....
We won't forget you Marco....


davidoff

Jos malo slika sa terase stana....
We won't forget you Marco....


davidoff

Kasnije popdne krecem do Louisa da kupim ciradu jer najavljuju kisu sledeca 2 dana.....
We won't forget you Marco....


davidoff

Pocinje kisa jos to vece..... [veryangry] [veryangry] [veryangry] [veryangry]...neverovatno...temperatura je 17c smrzavanje....

Idem malo u grad da cunjam....
We won't forget you Marco....


davidoff

I dalje cunjam....ein,zwei polizai  [policaja]...ss trupe... [rofl] [rofl] [rofl]
We won't forget you Marco....


davidoff

We won't forget you Marco....


davidoff

Jos slika....Bec je prelep grad u sustini...jako je miran nema sirena,nema histerije u saobracaju....na presackom samo sto ne izadju iz kola da te prenesu preko,i tako Evropa brate....kultura.... ;D ;D ;D
We won't forget you Marco....


davidoff

Jos slika ispred pozorista....
We won't forget you Marco....


davidoff

Koji sam jebeni turista...sa gey kisoberom... [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
We won't forget you Marco....


davidoff

Sutradan ponovo idem u Louis i Hein gericke jer je juce bilo 10 min do kraja radnog vremena pa su me "zamolili da odem"   [bejzbolka] [bejzbolka].......evo slika....
We won't forget you Marco....


davidoff

We won't forget you Marco....