Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: dzimika poslato 20 Novembar, 2017, 11:05
A ja mislio da je na meganu tesko zameniti :P

Kod megana napravili u potkrilu otvor da moze lakse da se pridje za levi far a za desni skida se lula od posude tecnosti za vodu, kod lagune isto za desni a za levi moze bez pomeranja icega samo malo prakse, jos kod mene fabricki ksenon, samo je to malo jebeno ali moze :)
Ceo ¾ivot sam mislio da su francuzi najgori za dohvatiti bilo ¹ta, al' na Pikasu se sijalice menjaju jednom rukom bez gledanja.. :P Pozadi jo¹ lak¹e, ¹topaljke dr¾e ¾abice, bez alata... Filter klime se menja bez alata... Dis modul za 2 minuta, sveæice za 3...

megaidiot


Lazic


Hattrick

Zato na modusu skidas prednji odbojnik kompletan.
A na Francuzu svapskog vlasnika, Bugatti Veyronu, kad treba da se zameni kvacilo, a to je vrlo cesto, srecnom vlasniku iseku zadnji kraj vozila, zamene kvacilo, pa ponovo zavare. I to zadovoljstvo naplate 120.000€.  :)

mali_zmaj

jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Hattrick poslato 20 Novembar, 2017, 21:07
Zato na modusu skidas prednji odbojnik kompletan.
A na Francuzu svapskog vlasnika, Bugatti Veyronu, kad treba da se zameni kvacilo, a to je vrlo cesto, srecnom vlasniku iseku zadnji kraj vozila, zamene kvacilo, pa ponovo zavare. I to zadovoljstvo naplate 120.000€.  :)
ja ima nekog tranzita...buljavog...dizel....kad treba da se motor ubacuje skines prednji lim....ali ostane greda....dok to nisam upgradovao na imbuse 10mm cetri komata...kolica i vadis motor i menjac pet puta dnevno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Hattrick poslato 20 Novembar, 2017, 21:07
Zato na modusu skidas prednji odbojnik kompletan.
A na Francuzu svapskog vlasnika, Bugatti Veyronu, kad treba da se zameni kvacilo, a to je vrlo cesto, srecnom vlasniku iseku zadnji kraj vozila, zamene kvacilo, pa ponovo zavare. I to zadovoljstvo naplate 120.000€.  :)
Takvo re¹enje ba¹ lièi na Nemce... :o ;D

mali_zmaj

Znam da je nesto bio razlog sto nisam uzeo Bugatija,no sam uzeo Ideu!!  Dobro ste me podsjetili!!
jin-jang

Lazic


DraganPavlicevic

Agencija za bezbednost saobraæaja onomad donosi uredbu da za ugradnju duplih komandi mora¹ imati saglasnost fabrike, odn. uvoznika marke auta. U poèetku uvoznici nisu imali pojma ¹ta æe taj papir, pa nisu ni naplaæivali takvu potvrdu. Sada su se izbezobrazili pa fiat tra¾i 85e, nisan 130e, a ¹evrolet èak 150e za obièan A-4 format sa jednom reèenicom. Po novom zakonu o saobraæaju, ta potvrda se vi¹e neæe tra¾iti. Novi zakon æe biti done¹en za dve-tri nedelje, ali ja ugradjujem duple komande u subotu i tu potvrdu moram platiti.E jbg.

sremac

a zar ne mo¾ete da tipa terate bez duplih komadni , samo s ruènom ,, èisto te dve-tri nedelje samo da premostite?

pitamo zato ¹to prijatelj odnosno njegov otac ima auto ¹kolu,  i oni su 2007-08 uzeli nove 207ice i mislim da je bilo zeznuto jer su automobili bili novi i nisi smeli da ugrade komande jer bi gubili garanciju.  ja sam 2008 polagao u ba¹ tim autima bez duplih komandi, ni¹ta manje kvalitetnu obuku nisam imao .

budala na leru, mudonja u kontra smeru

PECA BMW

Dve stvari , nije da me iznerviralo nego ne razumem .

Drugar na pijaci kupio neke maglenke led i platio 900din , toliko su i po netu , otisao ja juce a znam coveka dobro on ladno 1500 din , cek bre nisu rekoh bile toliko ? ma jesu sigurno toliko su bile , VAZI !
Odmah na KP ...

Trazim K&N filter i kontaktiram zastupnika iz NS-a , kaze on meni filter je  7000 din a ja pogledam u Louis-u to isto 5400 , onaj set za nauljivanje i ciscenje u NS je 2800 din a u Louisu 1400 din ?

Tacno nama svaki dan sve bolje ide !   samo izgleda ja to ne vidim
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Bori¹a

ovo drugo je jasno kao dan... ode kupi donese proda i zaradi... simple as fuck

megaidiot

Citat: PECA BMW poslato 22 Novembar, 2017, 19:43
Trazim K&N filter i kontaktiram zastupnika iz NS-a , kaze on meni filter je  7000 din a ja pogledam u Louis-u to isto 5400 , onaj set za nauljivanje i ciscenje u NS je 2800 din a u Louisu 1400 din ?
mogu da ti kupim i donesem i ne zaradim, ali ne znam kad cu dolaziti.

PECA BMW

ma idem ja do austrije uskoro pa cu svratiti u Louis . Hvala ti u svakom slucaju !

meni samo zbog toga sto pare moram da nosim vani a ne da ih ostvljam ovde , al jbg .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

#23895
Citat: PECA BMW poslato 22 Novembar, 2017, 19:43

Trazim K&N filter i kontaktiram zastupnika iz NS-a , kaze on meni filter je  7000 din a ja pogledam u Louis-u to isto 5400 , onaj set za nauljivanje i ciscenje u NS je 2800 din a u Louisu 1400 din ?

Tacno nama svaki dan sve bolje ide !   samo izgleda ja to ne vidim

Eto vidi¹, a mene nervira ¹to ti kao pametan èovek ima¹ takav stav.
Prvo, taj neko mora da investira pare, za svaki jebeni model ili bar popularnije komade (ne vozimo svi iste motore zar ne?) da ode tamo, plati robu, (ok, vrati njihov PDV) ali ga na¹i doèekaju sa CARINOM i PDVom, pa da plati lokal i raèune, plate radniku, doprinose, i milion kuraca usput, a onda dolazimo do - kolko toga on proda meseèno??? Kad æe mu se vratiti investirano? ©vaba mu dao na ler filtere?
Kolko smo mi tr¾i¹te motora?
I upravo zato to ko¹ta tolko ko¹ta. I upravo zato jer svi razmi¹ljamo samo o tome "kolko to mene ko¹ta" kod nas svi biznisi propadaju.  I onda se posle pitamo za¹to kod nas nema velikog izbora kaciga, rukavica, pantalona, guma... èega god... pa sreæa da i ovo malo ima.
Takva je prièa u celoj pripredi. U redu je da ©vabo zaradi jer on je vredan al na¹ je lopov kad oæe da zaradi.
Uvozimo hranu, odeæu, ma sve.
Ej, luk u merkatoru je Made In PRC....

Takvim stavom doæiæemo do toga da MORAMO da kupujemo sve od delova i opreme u Austrijama i Nemaèkama...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

#23896
@Hostapler
nisi u pravu sine, ne prodaje njemu svaba K&N filter skuplje nego nekom nemcu, dobija rabat shodno prometu da uzima na sleper za najcesce modele koji se voze u srbiji imao bi bolju cenu al uvozi na kombi, nece da ulozi a oce da zaradi. sto je propala yuga i privreda? Pa masine za proizvodnju moraju da se odrzavaju i menjaju kad im istekne radni vek, al u staroj jugi se krpilo kolko se moglo radile masine po tri radna veka, a pare za novu opremu i masine su razvlacile komunjare na vile i fufice stanove za iste i dosli smo gde smo dosli. Ovi sad su produkt istog nacina razmisljanja samo oni sad prodaju zemlju sa sve ljudima kao jeftinu radnu snagu i seru kako nam cine dobro. koji to posao mozes da radis bez ulaganja? pa kovac da budes mora da kupis nakovanj i cekic bar. E sad sto ovdasnji biznismeni misle da je ovo zemlja seljaka i da niko ne koristi internet i nema pristup cenama u okruzenju, nego udaraju cene kako oce tj koliko im treba. Pogledaj cene samsunga tv-a mobilnih u srbiji i onda vidi u madjarskoj koja nije na drugom kontinentu. Ubise se od para ovi iz subotice od sverca tehnike i sve daju po 20-30 posto jeftinije nego isti modeli ovde.
@ Peca Bmv
naruci ti to lepo od sekule iz luisa a zastupnik nek razmislja da promeni delatnost.  

PECA BMW

Ako generalni uvoznik - zastupnik ili sta vec nije mogao od amerikanaca da uzme robu po boljoj ceni od nemaca onda je osudjen na propast .

Istu stvar projajes austrijancu koji ima platu 1200e nemcu koji ima 2000e svajcarcu koji ima 2200e za manje pare nego meni sto primam ispod 300e .

Sa takvom logikom me stvarno cudi sto taj neko jos uvek ima radnju i prodaje bilo sta jer je logika na nivou ( e sad bi uvredio nekog) .

Sve je to moglo dok nam nisu internet dali , sad vise tako ne moze da se posluje .

Sta kao " znate ja sam ulozio mnogo para u moj biznis pa moram da se cupam nekako"  

Mogao sam i ja da uradim nesto tako , odem u Louis i kupim robu po redovnoj ceni , platim lokal,carinu,radnike, mito , korupciju i prodajem po duploj ceni da bi mi se ispaltilo .
Vidis dao si mi dobru ideju , to bi moglo da funkcionise !

Edit :
Citat: stilgar poslato 22 Novembar, 2017, 23:04
naruci ti to lepo od sekule iz luisa a zastupnik nek razmislja da promeni delatnost. 

tako ce i biti
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

stilgar

ma de da uvozi iz amerike bio bi filter za tvoj bmw 15000 znas posto su veslaci u camcu :) uzima on od evropskog zastupnika, al voli da dere, srpska posla.

Hohštapler

Za ¹leper KN filtera nije problem platiti prevoz, veæ kad æe ti se investirano vratiti, o tome prièam.
Kolko mi toga tro¹imo? Kolko mu treba da vrati ulo¾eno?
Nek i ¹vabu i mileta ko¹taju isto u nabavci, obojica kupe po 1000 komada, nek im je i prevoz isti, kad æe se kojem vratiti ulo¾eno?
O tome ja prièam. O tome da na¹eg usput èeka hiljade nameta od dr¾ave na meseènom nivou, i da ako hoæe da bude dobar prodavac, on mora da uzme za puno modela motora inaèe æemo mi prvi da ga pljujemo kakav je to distrubuter ako nema za ba¹ moj motor, a on taj novac vidi tek za XY meseci nazad.

Ti ¹to ¹vercuju ne posluju legalno, i upravo u tome je i problem, jer on uzme povrat nemaèkog, austrijskog ili èijeg god veæ PDVa a na¹u dr¾avu zakine za porez i carinu, i HOP eto ga na mar¾i od 25-30%, a kolko je Peca rekao da je razlika? 5400din u Luisu, 7000din kod nas? Dakle? U redu je da ¹vercer uzme sebi, ali nije u redu da uzme èovek koji hoæe da radi po¹teno?! Koji je ulo¾io pare, vreme, lokal, plaæa poreze i doprinose, zapo¹ljava nekog, plati prevoznika, ¹peditera, kompjuter, windows licencu, fiskalnu kasu, elaborat o zdravlju i beznednosti na radu, ma stoooo hiljada kuraca.

Za¹to ja ovo prièam, daj bo¾e da se svi odva¾imo i upustimo u privatni biznis, ne bitno u kom delu privrede, pa da nas boli kad mi igramo po pravilima a drugi ne.
A svaèija decu jedu èokoladu ¹to bi reko Goran.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.