Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

OKi


goranvojska


eclipse4

#11042
Citat: eclipse4 poslato 16 April, 2014, 06:14
ja bi ti platio racun i vodio bih te jos i na prasetinu samo da si bio ove veceri umesto mene da lopataras ;)

salim se......

od 1h nocas pa eto do sada u 5h lopataram zemlju,iskopao sam rupu oko temelja da ubacim crevo za vodu,duzina 15 metara.zemlju sam nabacao do druge zgrade i oko 12h nocas krenu kisa,a voda nema kud vec dole na temelj kuce.....ubio sam se ko siroce da iskopam kanal da protice voda na ulicu.....em zemlja mokra i teska em visina metar.ja neznam dal ima jos nesto sto moze da me strefi.

elem danas me  5 sekundi delilo od toga da mi postavite citulju ovde jer se obrusilo mozda tona betona u rupu a ja iz nje izasao bukvalno 5 sekundi pre....nisam stigao ni da se ispravim i ode sve u kurac.....razbi mi 4 metara cevi fi 75 2 metara fi 100 i jedna krivina....


isto sedim danas pored rumuna i SAM kaze "e,ovde moramo polak....." tuuup i razbije asovom cevku.....reko sad vise ne moras polako....

isto danas opet rumun: "gazdo sto se ova ploca krivi tako" (ploca za secenje betona) ja mu kazem zato sto ne seces pravo sa njom,vodi racuna ako se polomi ubice te....opet on "a sto izlazi zelena vatra iz ploce?" koja crna zelena vatra ja odem tamo iza gde on sece pa detetu da sam dao da isece iseko bi bolje,sve sama krivina do krivine,zubci ispolomljeni skoro svi,izgoreo je ma sta izgoreo otopio a plocu sam sad doneo nova ganc 150e sam dao za nju  [doh] [doh] [veryangry] [veryangry]

Jonele daj da razbijemo i ovu plocu...ma jok gazda drzi se ona nema sanse da padne....tras pade umalo me ubi,razbi mi cevi.....
Jonele ne bacaj zemlju do zida mozda padne kisa.....nema kisa gazda nocas ja sam slusao,Jonel spava kuci u toplo a ja mokar i u dupe lopatara.

e tako je to kad stigo da me uci neko da radim koji sem lopate nije nista u zivotu drugo video.....
i sledeci put kad resim da poslusam nekog drugog sta da radim,sam cu sebi razvaliti zube pesnicom.

to be continued....

kisa.....ta predivna pojava......koja vec 24h pada i pada i pada i neume da stane jebo ti kisu vise...imam osecaj da je stala samo dok smo jeli cisto radi provokacije.....

nakon nocasnjeg lopataranja od kasno u noc do rane zore prvo sto sam uradio je kupovina cevi i nove rezne ploce od 1200 dinara,cim sam se iz grada vratio rumun me cekao sa osmehom na licu i cim sam ga pogledao u te njegove umiljate lepe i pomalo tuzne okice shvatio sam da je opet nesto zasrao!

dakle dok je dovrsavao kop,zgazio je na neku zemlju koja se obrusila i izgurala u kanal ponovo neki komad betona od 30ak kila i izlomio mi je jos jednu cev  [veryangry]
kako god zamenim tu cev tj,odsecem je brusalicom do pola i stancam ih dalje,namestim i krivinu fi 100 i drugih 3 metara cevi koje je polomio.

pitam rumuna kolika je duzina cevi koja nam je juce ostala jer sam jednu kratio juce u sahti...on vice 80cm i kontam fali mi jos bar 20cm minimum.....
nista,presvlacim se opet i krecem u grad da kupim jos 2m fi 75 jer smo u minusu....stignem na pola puta i razmisljam kako od 2m kad odseces 80cm ostaje opet 80cm,znaci da nije ni merio,nego prica napamet,on cuo da sam ja sekao 80cm al u rumunuji je 80cm i 80cm=2m  [samoubistvo]

ajmo opet nazad s pola puta.......kako stignem tako uletim u sahtu pogledam na oko vidi da je cev preko 1m.....izvucem i krenem da odradim zadnju vertikalnu krivinu.

cim sam otisao iza,gledam nikolu teslu kako ladno lopatom ubacuje mulj (mada je bilo vise voda nego mulj) pod temelj kuce  [doh] [doh]

sta radis bre? kaze pa ubacujem ovu zemlju da voda moze da protice na ulicu (jer je opet izbacivanjem zemlje preprecio put vodi da izadje na ulicu).....

pa dobro bre naucnice jel mozes ti brate mili da sklonis taj mulj u stranu jer nema vise od 20 lopati i pustis vodu da protekne na ulicu i cim voda ode,ostaje ti koliko toliko suvija zemlja za zatrpavanje rupe.....kaze pa moze.......pa znam da moze ali jel mozes bre da budes prisutan u poslu da kapiras sam stvari.....kako bre sestro brate druze moj ne koristis jos 5% mozga (ali je to kod njih nemoguce) nego moram misliti i na moj posao i na tvoj posao...

vodi racuna sad jer si pun blata od glave do pete ne motaj mi se oko zidova (kuca je od bele fasadne cigle).....ako me je cula ta fasadna cigla cuo me i on.....namazao mi sve zidove od pocetka do kraja kuce aj sto umazao moju nego je umazao i komsijinu roze  [rofl] garazu  al donekle i to shvata,al kako je uspeo da s neku balegu od zemlje umaze garazu na nekih 3m visine....to ce mi ostati vecita misterija.....ko da je namerno lopatom bacio do gore...... [facepalm] [facepalm] [facepalm]

suma sumaru.....zavrsio sam posao,u 17h sam ga raspustio da ide kuci,bili smo mokri i ja i on i u analnoj supljini  ;D imao sam utisak da ce mi iz cizmi i neki saran ispasti...castio ga s 10e to mu je vise od pola dnevnice a sebe pocastio jednim spavanjem do sada......jer telo je htelo dalje da dovrsava sitnice koje su ostale ali motori vise ne mogu,pregrejali se.....morao sam da legnem.

verovatno sam jos nesto zaboravio ali je mozda bolje da se ne setim ;)

nadam se:

to not be continued ;)


UFF

brate sto ga ne oteras u qrac i zaposlis nekog normalnog ili uradis sve sam ako ti nije hitno?

balcan girl

eclipse nije smesno al ja crkoh :D :D :D :D :D ti to tako lepo pises da meni suze idu prosto mogu da zamislim scenu :D :D :D sa sve tim tuznim i nevinim okicama :D :D :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

ufe,pa sta mislis ko dolazi ovde da rade,majstori,arhitekti?
dolazi brate oni koji su ceo zivot cuvali ovce i skupljali detelinu i onda cuje u kafanu da u srbiji placaju rumune za posao i tako jednog dana,skupi i on koferce i krece trbuhom za kruhom.

pazi meni je zao tih ljudi,i svakom platim i vise nego sto treba......s tim lovom i ribolovom i detektorima  sam upoznao mnoooogo ljudi po raznoraznim planinama i video njihov zivot koji nimalo nije lak,pogotovu kad ih stegne zima.a gostili me zadnjim parcetom sira,nije vadio kilo sira iz lonca gde ima jos 30kg.
pogotovu mi je zao te njihove dece,muceni brate od rodjenja do smrti.

meni je samo krivo i nervira me kako covek ne ume da misli prosto i logicno u prevodu pametno.
meni majstori ne trebaju nikad,jednom vidim kako neko radi negde i to je to,samtram da sam 99% naucio,meni treba samo pomoc nista vise kao u ovom slucaju da izbaci tone i tone zemlje iz rupe....15e im je dnevnica,obicno ih pocastim sa 20e,jer za 20e ne zelim da preko mojih ledja predje toliko zemlje.

uostalom koja je svrha novca kojeg zaradjujem? da ga gledam i hvalim se sa njim?......

a tih normalnih brate nemas,i da budem iskren,ovaj spada u jednog od najboljih rumuna u selo,svi ga traze,mozes misliti koliko tek pameti imaju drugi.
a pritom ne pije i ne pusi.nema na svakih 15min 5 izgubljenih u cigareti ili povlacenju iz flase.

mkt


eclipse4

Citat: balcan girl poslato 17 April, 2014, 04:02
eclipse nije smesno al ja crkoh :D :D :D :D :D ti to tako lepo pises da meni suze idu prosto mogu da zamislim scenu :D :D :D sa sve tim tuznim i nevinim okicama :D :D :D :D :D :D :D :D

balkan ja crcem po 10 puta dnevno od zivaca i nervoze.....e posle crcem jos 10 puta kad se svega setim pa se i sam ismejem........

bitno je da je moja muka uticala na vase opste dobro raspolozenje ;)

balcan girl

ma veruj znam kako ti je al ja ne umem to tako lepo da napisem :D elem dobro mi je doslo da se malo nasmejem i na tome ti hvalaaaa :-*
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4


eclipse4

Citat: balcan girl poslato 17 April, 2014, 04:15
ma veruj znam kako ti je al ja ne umem to tako lepo da napisem :D elem dobro mi je doslo da se malo nasmejem i na tome ti hvalaaaa :-*

vidis ja zavrsim posao                   = misija uspela
rumun dobio dnevnice i cast           = misija uspela
ti se oraspolozis                            = misija uspela
mkt saznao da je radnik rumun       =misija uspela

svi srecni i zadovoljni ;)

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

eclipse4

ma da si me danas videla na sta licim ne bi nikad rekla da sam  [kralj]

prvo spazis 5 kubika blata kako se krece dvoristem a onda bi tek spazila da ta 5 kubika blata poseduju cizme i rukavice....kojima i nisam ukapiras svrhu jer sam i u cizme i u rukavice imao po pola kubika dodatnog blata  [rofl]

balcan girl

svejedno je koliko blata imas na sebi i dalje si kralj :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 17 April, 2014, 04:33
ma da si me danas videla na sta licim ne bi nikad rekla da sam  [kralj]

prvo spazis 5 kubika blata kako se krece dvoristem a onda bi tek spazila da ta 5 kubika blata poseduju cizme i rukavice....kojima i nisam ukapiras svrhu jer sam i u cizme i u rukavice imao po pola kubika dodatnog blata  [rofl]

Neko plaæa da se leèi u blatu, a tebi d¾abe :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

Citat: balcan girl poslato 17 April, 2014, 04:44
svejedno je koliko blata imas na sebi i dalje si kralj :D

kao ono "nekada davno iza sedam mora i sedam brda i sedam okeana i sedam gora i sedam planina i ispod 5 kubika blata ziveo je jedan kralj" [rofl] [rofl]

BOKYBOY

Citat: eclipse4 poslato 17 April, 2014, 11:26
Citat: balcan girl poslato 17 April, 2014, 04:44
svejedno je koliko blata imas na sebi i dalje si kralj :D

kao ono "nekada davno iza sedam mora i sedam brda i sedam okeana i sedam gora i sedam planina i ispod 5 kubika blata ziveo je jedan kralj" [rofl] [rofl]

...jednog jutra ustao...izasao napolje...pogledao oko sebe i rekao....AU,JBT GDE JA ZIVIM... [facepalm] [facepalm] [facepalm]

eclipse4

ne nego kaze "auuu,jebote ali mi ovaj razmazao fasadnu cigluuuuu"

perlx


clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!