Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mad Max

23-ku nisam vozio, radio sam neko vreme BS, dok sam imao sponzorstvo od njih. ne preporucujem na R-a 23-ku nikako to je touring guma za taeske motore (to znamo svi naravno) bt-016 mi se svidja sto je sredina Hard strane Medium a ivice Soft i to se dobro pokazalo traje i lepi. opet sve zavisi od samog cuvanja gume, ne moze se zavrtat rucka na klizavom i ocekivati da traje kao i autoput.
Brzi od smrti, Jaci od bola

UFF

ma guma ne ide na R vec na ultra lak motor ispod 150kila-moj ktm
radi se o tome da mi u uspravnom polozaju ni ne treba grip
mnogo je lepse da kreces sa powerslide  :P
vazno je da traje dugo i da drzi u nagibu

Mad Max

jedan savet, nemojte zavrtat rucku kad tek krecete ni slucajno, pogotov ako je guma sa staze spaljena. ja sam ove godine u aprilu zagrejao motor izasao iz dvorista i rucku do kraja zavrnuo [doh], gori od deteta koje ima 4 god, nasao se na zemlji posle tri puna zanosenja. sve zbog neugrejane gume i spaljene na stazi, ni priblizno se ne ponasa koja je gorela na stazi i koja je vozena na ulici.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Citat: UFF poslato 22 Oktobar, 2010, 01:41
ma guma ne ide na R vec na ultra lak motor ispod 150kila-moj ktm
radi se o tome da mi u uspravnom polozaju ni ne treba grip
mnogo je lepse da kreces sa powerslide  :P
vazno je da traje dugo i da drzi u nagibu
treba da te zadovolji, samo je malo duze ugrej pa divljaj
Brzi od smrti, Jaci od bola

Kengur

Ja imam miselin pilot power trenutno i nisam zadovoljan... Treba joj previse da se ugreje, po beloj je katastrofa....
Napred mi je qalifajer i po meni je odlicna, ne mrda i traje onako fino... Ja sam je stavio skoro novu, imala jos markere po sebi, i uspeo sam da je oljustim za nekih 4hiljade skoro do kraja... Ustavi vise nije za neku ostru voznju ali moze da se vozi jos malo...

Za sad se kunem u pireli corsu i super corsu... ODLICNE SU!
Mada nisam probao GP r, kao sto kazete svi je kod nas koriste za stazu, mada cu je probati sledece godine pa cu vam preneti utiske... :)

davidoff

Trenutno tj. od pre nekih 1000 km na motoru imam Dunlop Qualifier i za sada sam zadovoljan koliko to mogu biti za ovako malu kilometrazu,ono sto sam primetio je da su malo manje stabilne ali ne i nestabilne po kisi dok po suvom drze ko lude. Od ljudi koji su je vozili duze sam cuo da se malo brze trosi,to ostaje da se vidi. Pre njih sam na motoru imao Dunlop Sport max D208 i jako sam bio zadovoljan tom gumom,ono sto me iznenadilo je da se prednja guma vise istrosila nego zadnja i to po prilicno i to ne samo kod mene vec i kod par ljudi koje poznajem a voze istu gumu,sta je po sredi pojma nemam ali meni je odlicno drzala u svim uslovima i bilo sam zadovoljan,kada sam ih skinuo prodao sam decku koji ih jos vozi i zadovoljan je.
We won't forget you Marco....


Gašpar

Kao sto joj ime i kaze, to je kvalifikaciona guma. Meka, dobro drzi, ali se i jako brzo trosi.
Za mene je to odlicna guma, i ja je vozim vec 2 sezone.

Vlada_Ryu

Citatmischelin je valjao do 04 posle toga  uaaa, bt-016 dobra guma prelazi prilicno dosta km, moze da se putuje a i divlja. dunlop  qualifier takodje putna guma mnogo dobra kao i cena naravno. kolko para tolko muzike, ne moze trajati a da drzi kao zvaka. bridgestone bt-003 racing-street  clapp, al traje 2000km max, a i cena nije neka povoljna. sve gume za stazu su dobre, mada kad se koriste za ulicu treba vremena da se ugreju. samo mischelin ne valja, nema ga goreg, da dobijem dzaba ne bih stavio na motor

Visoko kotirani nezavisni èasopisi kao ¹to su Motorrad, Motto revue, Ride, itd, u svojim uporednim testovima moto guma su u veæini sluèajeva davali (naj)vi¹e ocene MICHELIN-u nego ostalim proizvoðaèima u istoj kategoriji (Pireli, Bridgestone, Dunlop,itd), te su nekoliko godina za redom (nakon 2004) Pilot power 2CT, Pilot Road 2CT, Anakee, Power one i pure (da ne nabrajam ostale) progla¹ene za najbolje gume u svojim kategorijama a bogami neretko i za gumu godine.

Da ne bi sumljali u znanje i umeæe njihovih struènjaka mislim da nezadovoljstvo pojedinih vozaèa motora ka Michelin gumama treba potra¾iti pre svega u naèinu nabavljanja istih. Do skora nisi u Srbiji imao gde da kupi¹ pravu Michelin gumu, te su se razni kanali ¹vercera organizovali da bi dobavljali mahom bajate i neispravne Michelinke iz ko zna kakvih bud¾aka i zabiti. Prava ¹teta i sramota - da ne komentari¹em pojam polomne gume.
Ja, sa svojim skromnim tridesetogodi¹njim iskustvom, svoje poverenje ukazujem iskljuèivo MICHELINU (a vozio sam sve i sva¹ta od guma i motora).
Zvanièni uvoznik i distributer Michelin moto programa za Srbiju www.ryumotors.rs

Mad Max

ko veruje danas jos novinama, onaj ko plati vise imace bolju reklamu, tako da ja licno nikad ne verujem novinama (ko veruje nemam nista protiv) polovna guma nikad nije bila na mojim felgama, a mischelin  da  nije vrhunski kao do 04god sam proverio. drugar je kupio u CH (sveze, 2-3-4 meseca stare) za stazu i nista posebno se nisu pokazale. znam da ima trgovaca koji su dobavljali za 70-100eur set pa prodavali 150-200eur, a bile stare po ko zna koliko. kupovali su koji hoce novu gumu,a ne ko zna sta je guma i koristi njen maximum.   
Brzi od smrti, Jaci od bola

SSZGO

ja vozim neku dunlop polovnjacu iz 2005e

25 evrica

guma je neunistiva

celu sezonu sam presao sa pola gume

malo kliza, tj, ne bih se usudio da zalegnem ili da predjem preko zebre, ali za pravac je ok


jedino se pitam jel guma koja kliza povecava potrosnju?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

samo pazite

kad kupujete polovnu gumu, uvek imate 50% shanse da guma bude dobra
i 50% shanse da guma bude losa

dakle 50-50
ali samo je 10% verovatnoce za to...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

K_A_W_A

Bez da me neko pogresno shvati, samo bih zeleo da znam, koja je poenta kupovine polovnih guma? Pa to je neko tamo bacio i sad ja treba da je stavim i da vozim. Gume sada nisu skupe. Od 150-250e kompet. Pa jel bitnija moja glava ili neka usteda od 50e? Isto tako i sa plocicama. Pa to su po meni osnovne stvari. Ako nemam ni za gumu, onda necu ni da vozim motor. Ajde da se stave polovne gume na neki skuter ili sporiji motor, pa i da razumem, ali ovako mi ne bi palo na pamet da to radim. Ipak je moj zivot najbitniji.

SSZGO

Citat: K_A_W_A poslato 27 Oktobar, 2010, 02:09
Bez da me neko pogresno shvati, samo bih zeleo da znam, koja je poenta kupovine polovnih guma? Pa to je neko tamo bacio i sad ja treba da je stavim i da vozim. Gume sada nisu skupe. Od 150-250e kompet. Pa jel bitnija moja glava ili neka usteda od 50e? Isto tako i sa plocicama. Pa to su po meni osnovne stvari. Ako nemam ni za gumu, onda necu ni da vozim motor. Ajde da se stave polovne gume na neki skuter ili sporiji motor, pa i da razumem, ali ovako mi ne bi palo na pamet da to radim. Ipak je moj zivot najbitniji.

evo da ti odgovorim


da idem na stazu ili da ulecem u krivine, kupio bih novu

ali ja to ne radim

ja vozim polako i vozim sa ispustenom gumom i treba mi nesto sto ce da traje a kako drzi nije bitno...

imao sam jednu meku gumu koja dobro drzi, otisla za mesec ipo dana... otada, za moje potrebe, ili nova touring ili polovna supersport
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

K_A_W_A

Znam ja to druze, nego ja govorim generalno, jer sam X puta cuo da neki kupuju polovne gume i stavljaju na motor. To si verovatno i ti cuo. Ono neka celava i moze jos 1000km da gura. Ti mi ljudi ne idu u glavu. Isto sam cuo i za polovne plocice. Strasno

SSZGO

naravno, nemaju ljudi para za gume...

a mislis da je nova toliko bolja od polovne?

p ai ti vozis polovnu posle 2000 km...



sto se tice plocica, za to nisam cuo da neko kupuje polovno
osim mene, koji sam za 10e kupio fabricki set plocica koji je skinut sa motora nakon udesa
plocice su bile polovne, ali odlicne, i danas su mi na motoru...


ako je plocica ok, zasto da ne
jedino sam protiv LEPLJENIH i noname plocica...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

K_A_W_A

Citat: sszgo poslato 27 Oktobar, 2010, 02:30
a mislis da je nova toliko bolja od polovne?

p ai ti vozis polovnu posle 2000 km...
Nova je u svakom slucaju bolja od polovne ako je isti model, a sto se tice moje polovne, ja bar znam da sam je ja uzeo, gde sam je vozio, gde sam je drzao i kako sam je vozio. I naravno kad kupim gumu moze biti maximalno stara1-1,5 dana.

Odosmo predaleko ;)

SSZGO

Citat: K_A_W_A poslato 27 Oktobar, 2010, 02:34
Citat: sszgo poslato 27 Oktobar, 2010, 02:30
a mislis da je nova toliko bolja od polovne?

p ai ti vozis polovnu posle 2000 km...
Nova je u svakom slucaju bolja od polovne ako je isti model, a sto se tice moje polovne, ja bar znam da sam je ja uzeo, gde sam je vozio, gde sam je drzao i kako sam je vozio. I naravno kad kupim gumu moze biti maximalno stara1-1,5 dana.

Odosmo predaleko ;)


moras uzeti u obzir jako losu finansisku situaciju kod nas

ljudi jednostavno nemaju novac za novu gumu...

a vozio sam i nove i polovne i veruj da sa polovnom itekako moze da se vozi ako ne zastevas neke ekstra performanse


dosta ljudi voi po gradu, samo pravac... bitno im je da imaju gumu, a ne i kakva je...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rakam

MISLIM DA STE OBOJICA U PRAVU ,ZAVISI SAMO KAKO SE GLEDA NA STVARI,SLAZEMO SE GENERALNO DA JE  SVE NOVO NAJBOLJE ALI KADA NEMA KISEONDA JE I GRAD DOBAR.

Patrick Wilding

Vozio Dunlop D208 a sad roadsmart i prezadovoljan sa obe
kad sam mogao,nisam mogao sad kad mogu nemogu

to crank

Ja imam Pirelli Diablo na ulièaru i Prelli Superbike Pro na "trkaèu". ©to se Diabla tièe sve je OK dr¾i i
na stazi . Dobijam ih s debelim popustom pa sam zato veran.
A ove Superbike Pro (slik) su nova serija od 2010, N E V E R O V A T N E!!!
Vozio sam ih 5 dana na stazi, relativno sam brz, ne koristim grejaèe (ni proizvoðaè ne preporuèuje
pod obavezno) i nije im ni¹ta! Mislim poèele su da popu¹taju ali ravnomerno i predvidivo. Platio 220
Evra. Sigurno kupujem iste sledeæi put.