Glavni meni

Tema o gumama

Započeo Gašpar, 21 Oktobar, 2010, 19:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mad Max

gde uzimas tako povoljno pirelli, ja sam zainteresovan za supercorsu, vozio sam samo jedanput je i tako me odusevila. postoji li mogucnost da se uzme za 220evra.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

ja sam u ch, a imam prijatelja u nemackoj mislim da nebi bio problem na brzu postu
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

ovaj moj net je kao iz 43-ce  [veryangry]
Brzi od smrti, Jaci od bola

GhostMile

Ja mislim da je MadMax pitao tocrank-a, ali mozda grijesim....

LM, koja je svrha ove teme pitam se.
Neki kazu najgori Michelin, drugi kazu najbolji Michelin.  [neampojma]

Ali hajde, da ne kvarim party...
Ja sam bio na Michelinu MPP 2ct (stalno kupovao iste) dok nije izasao Pure. Pure drzi otprilike isto (nisam primjetio razliku) ali cini mi se da duze traje. 1500 kilometara na zadnjoj gumi bez nekih uocljivih promjena.
Sad sam na MPR 2ct, ali jos nisam napravio ni jedan krug...tako da sud tek slijedi....

Sto se tice guma da ih ima, a da nisu bitne performanse, tu bih preporucio jeftinije modele (tvrdje) umjesto polovnih. Jer nikad se ne zna sta je ta guma prosla.

to crank

Citat: Mad Max poslato 01 Novembar, 2010, 23:53
gde uzimas tako povoljno pirelli, ja sam zainteresovan za supercorsu, vozio sam samo jedanput je i tako me odusevila. postoji li mogucnost da se uzme za 220evra.

Ja sam u Budimpe¹ti a drugar je zastupnik za Pirelli pa mi skine sve ¹to mo¾e da skine. Ove "æelave" su inaèe
bile po nekoj promotovnoj ceni a Diablo sam platio 160E obe. Nove naravno.

Mad Max

#45
Citat: to crank poslato 02 Novembar, 2010, 01:09
Citat: Mad Max poslato 01 Novembar, 2010, 23:53
gde uzimas tako povoljno pirelli, ja sam zainteresovan za supercorsu, vozio sam samo jedanput je i tako me odusevila. postoji li mogucnost da se uzme za 220evra.

Ja sam u Budimpe¹ti a drugar je zastupnik za Pirelli pa mi skine sve ¹to mo¾e da skine. Ove "æelave" su inaèe
bile po nekoj promotovnoj ceni a Diablo sam platio 160E obe. Nove naravno.
ako ti nije tesko da proveris sa njim po kojoj ceni mogu dobit supercorsu, naravno video bih neku kolicinu da se uzme ako mora. nije mi problem ni za skladiste imam drugara u Baji.
Brzi od smrti, Jaci od bola

to crank

Juèe sam ga zvao, ali su oti¹li na sajam u Milano, pa kad se vrati...

Mad Max

Citat: to crank poslato 03 Novembar, 2010, 08:24
Juèe sam ga zvao, ali su oti¹li na sajam u Milano, pa kad se vrati...
Citat
jesu se vratili
Brzi od smrti, Jaci od bola

KANJO

Citat: Stevan poslato 21 Oktobar, 2010, 19:55
Imam Michellin Pilot Power SM, prezadovoljan sam. Odlicno drzi. Dunlop se pojeo kod mene za 3000km, a Pirelli je sranje.
Nije svaka guma za svaki motor. Pirelli je dosta promenio smesu i samim ti mi kvalitet od kako je posta vlasnik METZELER-a, tako da poret pomenutog slonceta slobodno se moyete usuditi da ponovo probate pirelli, videcete razliku.

easy

Trenutno imam Metzeler Sportec M3 koje je stavio prethodni vlasnik motora, pre¹le su oko 10000 i malo se skockale dok je ¹ara jo¹ prilièno dobra èak i po sredini gazeæeg sloja.
za moj stil voznje (poèetnièki) dr¾e kao nenormalne i ulivaju ogromnu dozu sigurnosti. odlicne su i na mokrom, naravno na zebrama hoce da pobegne zadnji kraj, ali to je valjda kod svake gume tako u tim uslovima. imaju prilicno sportski popreèni presek, mnogo su zaobljenije od npr. Dunlop Qualifier, idu lako u nagib, jedini problem sa njima mi je da skinem chicken strips jer za to mora da se ode dobrano na koleno  [veryangry]

preko zime planiram da uzmem ili Metzeler M5 ili Dunlop Qualifier ili Pilot Power 2CT


Citat: davidoff poslato 22 Oktobar, 2010, 19:40
ono sto me iznenadilo je da se prednja guma vise istrosila nego zadnja i to po prilicno i to ne samo kod mene vec i kod par ljudi koje poznajem a voze istu gumu,sta je po sredi pojma nemam ali meni je odlicno drzala u svim uslovima i bilo sam zadovoljan,kada sam ih skinuo prodao sam decku koji ih jos vozi i zadovoljan je.

pa koèi¹ prednjom, logièno je

MIKA ARHANGEL

#50
Samo nosim gumu koju je konstruktor propisao,naprimer na bmw-u iskljucivo metzeler kao sto pise u njegovoj servisnoj knjizici i nikada nisam ni probao nesto drugo.Zadnju menjam svake godine a prednju svake druge i to je to.
Nikada nisam imao problema,hocu reci da sam zadovoljan izborom od strane proizvodjaca.

bajone

dobio sam sa motorom dunlop trailmax d607, odliène gume. odlièno dr¾e, nikad nisam proklizao, prosto oseæa¹ da kada sedne¹ na motor da to dr¾i uz asfalt, obzirom na namenu gume. mislim da je sjajna guma za sve koji voze enduro motore i kapiraju da se motor od 200 kila vozi 90% po asfaltu i 10% offroad. bile su praktièno nove kada sam ih dobio uz motor, pre¹ao ove sezone par hiljada km, i dalje su u odliènom stanju. preporuka!  [thumb_up]
Æuti i saraðuj..

Havarisan

Ja sam uzeo par suprcorsa pro od nekog svabe, ludilo od gume.

Charuga

http://www.reifendirekt.de/Motorradreifen.html

Ja sam kupovao preko ovih..... nije mi se desilo kao sto neko napisa da nevalja......

Dakle neznam koje gume kako drze na SM ili kros/enduro motoru ali veoma dobro znam sta se desava na R-u.

Pireli superkorsa....... odlicna guma....odlicno drzi.... mana brzo se trosi.
Michelin Pilot Power odlicna guma dobar grip..... 2CT jos bolja.....guma sa kojom se osecam kao po sinama...za kisu isto dobra......
Metzeler M5 Interact isto kao i 2CT neznam koju bih stavio na prvo mesto....po kisi ludilo isto......

Najlosije mi se pokazao BT-16 fali mu nesto u odnosu na ove...tj nemam onaj osecaj "sigurnosti" drzanja u extremnom nagibu.....
Na GSXR-u i posle 7500 km mogu jos da se koriste......

BT-21 i 23 sport touring guma..... moze na prejake motore  obara se ok ali pazljivo sa gasom na izlazu iz krivine...sa njima motor teze pada u nagib tako da sam kombinovao sa prednjom BT-16 ...mnogo bolja varijanta i motor je mnogo okretniji i poslusniji....

easy


Dr. Pop

meni bi trebao savet koje gume za uzmem za -  Hondu Shadow vt 750 , promer guma Prednja- 120/90h -17 ,; Zadnja - 170/80h -15 , na motoru su trenutno Dunlop.

Naj radije bih neke White Wall, ali nije obavezno samo po¾eljno.

Sad pitanje je ¹ta uzeti i gde uzeti.

Mo¾e pomoæ?
MK Arhangel

Charuga


ljuba_vfr

Trenutno imam Dunlop Roadsmart, a prije njih sam imao Continental Road Attack, i mogu ti reci da odavno nisam imao bolje gume od ovog contija. A promjenio sam ih silu... A ako trazis sport imao sam na jednom CBR-u 900rr metzeler sportec m3 i nisam vozio bolje gume po mokrom od tih.

castor

Ja ne znam za vas, ali meni Michelin i Metzeler valjaju. Na Kawasaki-ju Z750 su do¹le Dunlop Sportmax Qualifier, fabrièki. Nisam pre¹ao 6000, eno veæ ima linija po sredini od nekih 1cm ili malo vi¹e. A vozim se ko najveæi seljak. Do 100. Uglavnom. Barem po gradu. :P

Na Yamaha-i FZ6n sam imao Metzeler-a Roadtec Z6, a kasnije sam stavio Michelin Pilot Road 2CT.

Metzeler je bio dosta tvrði od ove preostale dvojke. Trebalo mu je dugo da se zagrije, ali je poslije toga bio ok. Obzirom da mi je FZ6n bio prvi motor, tako sam se i vozio - lagano, dok se ne upoznam sa motorom, naviknemo se jedno na drugo i sve ostalo ¹to sa time ide. Motor je do¹ao u moje ruke sa 4022 km na satu, a obzirom da je do¹ao bez servisne knji¾ice, iz talijanskog salona - pitanje je koliko je ta kilometra¾a ispravna. Sve u svemu na nekih 14980km su na Yamaha-u do¹le Michelin-ke. Ukupno sam ja pre¹ao sa Roadtec Z6 nekih 10958 km. Koliko su pre¹le preko toga - ja ne znam, ali nije ni bitno. Mislim da je za ovu gumu 15000 km odlièan skor. Eno mi ih na tavanu, pa æu ovih dana da se popnem i premjerim kolika je ¹irina ravnog sloja na sredini zadnje gume.

Michelin Pilot Road 2CT je stigao kod majstora Joce za 287 eura. Kako sam ih stavio tako sam osjetio promjenu u pona¹anju motocikla. Mekanija guma, uop¹teno govoreæi od Roadtec-a Z6, sa kojom sam u¾ivao da se vozim. Kada sam kupovao nove gume za FZ6n, vodio sam se - svojim strahom i nepoznavanjem motocikla, sebe, ceste, svega. Zato sam gledao da kupim gumu za najgoru situaciju - ki¹u. Godinama je u Motorrad-ovim testovima Pilot Road (2CT) progla¹avana za najbolju wet, tj. gumu za mokru podlogu, gdje joj niko nije mogao parirati u sport-turing segmentu. Tako sam izabrao gumu i nisam se pokajao. Michelin Pilot Road 2CT je za mene fenomenalna guma. Motor je iz mojih ruku oti¹ao sa preðenih nekih cca 28000 km (posljednje sipanje goriva je bilo na 27834 km). U tom trenutku su Michelin-ke imale preðenih 13020 km i bile su tek naèete po sredini u ¹irini od nekih par milimetara. Aljo¹a je sa njima i¹ao u Grèku i nazad i jo¹ se navozao po NS i okolini, tako da su pre¹le kod njega jo¹ sigurno 5000 km. Ukupan skor = 18000 km.  :o

A o Dunlop-u Sportmax Qualifier-u ne znam ¹ta da ka¾em. Poslije ove dve gore, ova mi je osrednja ¾alost. Istina, guma se lijepi za asfalt skoro pa kao silikon. Imam osjeæaj da kad proðem preko mokrog iza mene ostane suva linija. To se najbolje vidi po tome ¹to me zaprska og glave do pete. Dr¾e ok, mada ne odaju taj utisak, ¹to se najvi¹e osjeti na mokrom. Ne znam, kao da sam stalno u oèekivanju da æe sad da prokli¾e. Sav sam ne¹to zbunjen sa ovim gumama. Nit' smrde, nit' miri¹u. Ali se tro¹e. Oèigledno. Izgleda da æe do kraja ili na kraju ove sezone morati da se mijenjaju. A ove sezone ako odem na drugi servis, biæe dobro. [ljutko]

Kad kupujem gumu za motor, kupujem onu koja se najbolje pona¹a na MOKROM. Obzirom da vozim kao najveæi seljak, da ne poznajem puteve po bli¾oj, u¾oj i daljoj okolici Beograda i Srbiji uop¹te, onda se vozim skoro pa maksi sigurno. U¹ao sam u ¹tos sa motorom, pa sam poèeo da se oslobaðam, ali to jo¹ uvijek ide prilièno polako. Najsigurniji sam kad ima neko ispred mene, pa ja pratim. Tako da mi je najbitnije kako se guma pona¹a po ki¹i, jer tu nisam siguran. A za po suvom, me boli q-rac. Jednostavno se ne vozim tako da dolazim do granica moguænost gume ni u jednom trenutku, tako da mi suvo nije problem. ©to se mene tièe, svaka æe na suvom asfaltu da mi zavr¹i posao.

Dakle, da sumiram. Jedina dva faktora za mene bitna kod gume su - dr¾anje i pona¹anje generalno po mokrom asfaltu/ki¹i/vodi i trajnost. Sve ostalo me ne dotièe previ¹e. Trke ne vozim. Nikuda ne ¾urim. Vozim iz gu¹ta, kako polako, tako i brzo. Koliko brzo ja mogu da podnesem. ;)

LM, na kraju razmi¹ljanje o slijedeæem setu. Ili Metzeler ili Michelin. Z8 Interact ili Pilot Road 2CT. Mooooooo¾da u stand-by opciju uðe Dunlop Roadsmart, ali to je veliko pitanja, mada ih dosta ljudi hvali. Takoðe, mo¾da Metzeler Sportec M3 ili M5 Interact, ali to je veæ previ¹e sportski orijentisano za mene.

Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…

MILJAN

Citat: castor poslato 11 Februar, 2011, 00:49

LM, na kraju razmi¹ljanje o slijedeæem setu. Ili Metzeler ili Michelin. Z8 Interact ili Pilot Road 2CT. Mooooooo¾da u stand-by opciju uðe Dunlop Roadsmart, ali to je veliko pitanja, mada ih dosta ljudi hvali. Takoðe, mo¾da Metzeler Sportec M3 ili M5 Interact, ali to je veæ previ¹e sportski orijentisano za mene.

Pozdrav.

Djole
Djole...Moj savet ti je Metzeler. Meni na Strom idu sledeæe Metzeler tourance exp, koje va¾e za najbolje u Touring-enduro klasi motora.
http://www.oma-live.de/news/metzeler-tourance-exp/images/800-metzeler-tourance-exp-1-1249466953.jpg
Cave ab homine unius libri