Glavni meni

Zastava 10 1.2 2008 god.

Započeo Icemilutin, 26 Maj, 2017, 17:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Haha koji bullshit. Tacno ovi novinari ne znaju sta ce vise da izmisle. Ali pazi kako se vise puta naglasava da je pravoslavna rumunska porodica.  Bedan pokusaj da nekako uspore odlazak mladih ljudi iz ove vukojebine.  Pici burazeru i ne brini sigurno ce ti deca biti i srecnija i normalnija bilo gde drugo da odrastu nego ovde.

megaidiot

I videce sveta. Ako neko putuje, putuju norvezani, i gde god da putuju zapravo stede novac jer ga ne trose u svojoj zemlji.
I bice obrazovana, osim ako bas to ne zele, sto je prosto nemoguce u sistemu u kome te motivisu da se obrazujes, a ima i sredstava.

milomir22

#62
I Rusi imaju problem da im ljudi masovno dezertiraju. Cinjenica je da tamo stvari stoje malo drugacije, informises se pre odlaska i nema problema. To vazi za bilo koju promenu zemlje u kojoj nisu isti kultura i obicaji. Moja rodjaka je otisla kod brata u Svedsku na par meseci u nameri da ostane za stalno, ostala je koliko god je mogla, nisu uspeli da joj zavrse papire (neki peder koga su nasli da je ozeni odustao), vratila se ovde i na bensedinima je da se ne ubije od muke. Eto koliko im je tamo lose.

Meni je jos uvek ok ovde, ali mi je sve drugi zaradio (kucu, kola, dazbine, hranu,...) sem motora. Svestan sam toga i sramota me je i necu da me drugi doveka izdrzava!

Cudna stvar je da nasi koji odu na vise od 10 dana u bilo koju evropsku zemlju (bugare, rumune i ex yu ne racunam), s mukom se vrate ovde i komentarisu "eh kako se tamo lepo zivi, svi nasmejani, srecni, a ovde kod nas svi nervozni, izmrcvareni poslom". Kod nas su politicari jedino nasmejani, ovo ostalo moderno ropstvo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Brat moje drage se vratio sa porodicom iz Svedske u Srbiju. Njegova zena tamo rodjena, kuca, posao itd. Ali se ipak vratili. Kazu, za decu je mnogo bolje ovde.

Gavrolini

Bolje iz kog razloga? Verujem samo ako cujem cinjenice. Skolstvo nam sigurno nije bolje, standard nam sigurno nije bolji. Iz kog razloga je bolje ovde za decu? Da svesno idu na fakultete posle kojih ce raditi u trafici za 150e?

Ivicat

Pazi, ulazimo u kolo bez kraja. Zavisi sta su ti prioriteti.

Ti bese ides za Italiju? Da li bi ziveo tamo. Recimo da bi. Bolji standard.

Ja znam italijane koji su otisli da zive i rade u Belgiju. Vise love.

A belgijanci zele u Spaniju. Lepse vreme. Nema kise i ima mnogo vise sunca.

Svako zeli ono sto nema.

megaidiot

gavra sve sto kaze ima smisla, i ja mislim isto - jebiga to je sve najlogicnije, ali nije toliko jednostavno.

ono sto mene brine jeste da mi dete ne postane debil u ovom okruzenju. ovde generacijama uce decu da odrastu u samozivu stoku, niko ne zna sta znaci pomoci drugome, podeliti, druziti se. interesovanja su im nula, a sistem ih nesto ne motivise preterano da budu svestrani, cak naprotiv. uzas koliko tupavi i nekvalitetni ljudi, ako se i mogu nazvati ljudima. dzaba skole i dobar posao, ako prozivis zivot sam sa sobom jer tako ne izlazis iz zone komfora i stedis pare, a ne znas za koj kurac, a masa ljudi ovde tako zivi.

s druge strane, dzaba da bude dobar covek i kako treba, po nasoj meri, ako se muci da prezivi i smatra da je uspeh da ode iz zemlje - a to ce sigurno tako biti ako se vratimo.

nesam pametan, nisu to lake odluke i svako ima svoj razlog.

Gavrolini

Ne idem u italiju. Ja sam se iz Italije vratio jer nisam imao razloga da ostenem(citaj, nije bila dovoljno velika lova)a nacin zivota je bio jeziv. Skandinavija je vec nesto drugo. Tamo za godinu dana mozes da zaradis sto u italiji ne mozes za 5-10 godina. Socijalno im je reseno fenomenalno.  Bukvalno ljudi zive zivot bez stresa. Najprosecniji radnici mogu sebi da priuste pristojan dom, 4-5x putovanja godisnje na bilo koje destinacije u svetu, svake 2-4 godine obnovu vozila za nova...itd. Ovo ne izmisljam vec pricam ono sto znam i sto sam cuo od ljudi koji zive tamo.

Icemilutin

Citat: Gavrolini poslato 18 Jul, 2017, 16:41
Pici burazeru i ne brini sigurno ce ti deca biti i srecnija i normalnija bilo gde drugo da odrastu nego ovde.
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 26 Maj, 2017, 18:40

Citat: megaidiot poslato 18 Jul, 2017, 18:20
ono sto mene brine jeste da mi dete ne postane debil u ovom okruzenju.
[thumb_up]

Najnovija vest! Paznja, paznja!
NASAO SAM POSAO
Sutra mi salju ugovor, da mogu sto pre da pokrenem proceduru u UDI za dobijanje personalnog broja.
Sto znaci da mozda odem i pre septembra  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

UFF

 [yahoo] [clapp] eto meni punta, doteraj sutra i ostavi ga :D

megaidiot


Lazic

Ekstra... Bar æe¹ jo¹ malo sunca d'u'vati¹... ;D

Ivicat

Odlicno. Neka je sa srecom. :)

UFF

A ako ja ovo kupim ko onda daje 50e za 4um?  [rofl]

Icemilutin

Ja bre brate. Obecao sam :)
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Icemilutin

Racunaj onda tebi jos 50e manje [cheers]
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Icemilutin

Na oglasima sam smanjio cenu na 2550e, sto znaci da je manijacka cena niza za bar 100e...
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Lazic


Icemilutin

Drugari, Zunto je otisao, tako da moze lock na temu. Inace, odoh i ja veceras u 21h  [hello]
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Hurricane