Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

joka

Ja se seæam vremena, dok je bilo samo lavora, sve je bilo drugaèije, a i godina je bilo mnogo manje!   ;)   [dancing]    [cheers]

Kostić

onda nemoj da kuka¹ za ¾utilo ;D ja se seæam da je moj æale vozio bez ièega i niko ga nije dirao, al vremena su se promenila, dr¾ava osiroma¹ila, kazne su sve po¾eljnije, pa se shodno tome i zakoni menjaju. neki su korisni, al veæina su beskorisni po realno stvarnu bezbednost. al ¾uto nam ne gine, a meni ne smeta. èak ¹tavi¹e, kad nosim prsluk, svi se sklanjaju kad me vide u ogledalu, misle pandur pa usporavaju ;D

joka

Da, biæe ono, jebote koliko pandura, mora da je neka racija, ili da interveni¹u, treba plata da se skupi!

Hattrick

Pod kojim li se nickom Djoka Fijoka krije, da mi je znati  [rofl]

joka

Joka-joka!   [rofl] [rofl] [rofl]    [neampojma]   [cheers]

Kostić


joka

©ta reæi, a ne zaplakati?   [neampojma]   [stop] [policaja]   [rofl] [rofl]  [cheers]

banevuk

Ne znam ¹to se toliko protivite ¾utilu ako ni¹ta drugo spa¹ava ti jaknu od silnih bubetina posle puta. Pa oprema ti i ne slu¾i kao modni detalj nego za¹tita valjda. Tako je bilo i sa pojasevima u kolima pa kad su krenuli sa kaznama evo svi se vezuju. Meni to uop¹te nije problem pogotovo posle onoga kao nisam te video

UFF

ja se ne vezujem, nikad
u proslim kolima mi se pojas nije vracao
u ovom se se jako sporo vraca
drkanje mi da ga guram rucno i jebe mi se, ne vezujem se nikad nigde
dobio sam jednu kaznu za 20 godina koliko vozim koju nisam platio

Bori¹a

ja se vezujem, jebem li ga navika kako udjem u kola da hvatam za pojas... ;D

Slaninar

Citat: joka poslato 02 Novembar, 2014, 20:43
To nam je buduænost, èim preðe¹ granicu, uglavnom su svi ¾utaæi, tamo to postaje obaveza, a znajuæi da na¹i "prate" de¹avanja u propisima, uskoro æe i kod nas, mislim na sledeæu moto sezonu, obavezno biti ¾utilo, razlog vi¹e da nas mogu ka¾njavati!   [thumb_down]

U kojim zemljama je to obavezno?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

u austriji sam videla da veæina nosi prsluke ali ne svi :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Nije obavezno nigde, koliko znam. Bilo je nekih prièa da æe uvoditi, ne¹to sam slu¹ao za Francusku da su posebno uveli, ali mislim da nigde u okru¾enju to nema propisano.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Aman i vi i prsluci. U celoj EU je obavezno da ga posedujete ako vozite motorno vozilo. Uglavnom van grada-naseljenog mesta. Inaèe po gradu ne tra¾e. Inaèe te i ne zaustavljaju ako ne napravi¹ prekr¹aj. Protiv budala leka nema, d¾aba prsluk i sve. Preko ih ljudi nose jer je obavezno (kao i kod nas) da ga obuèe¹ kada napu¹ta¹ vozilo-u na¹em sluèaju silazi¹ sa motorcikla van naseljenog mesta. A i motoristi smatraju da su uoèljiviji, èak se na sudu blagonaklono gleda i kao olak¹avajuæa okolnost. Pa na auto putu pola domaæih prevoznika nema ispravna zadnja svetla (èitaj po jedna sijalica ne radi) ili èkiljave, a o obaveznim fluo trakama za gabaritna vozila da ne prièamo. Pa nikom ni¹ta. Veæ sam pisao da me je lik zabo boèno u kamion u po bela dana sa 20km/h, ka¾e nije video! U Ni¹u je èièa pobrao saobraæajca na sred raskrsnice u centru, èovek regulisao saobraæaj SA PRSLUKOM I RUKAVIMA, jo¹ ga i napao ¹ta æe tu! Na jakni imam svetloodbojne detalje na ramenima, leðima i rukavima, takva je fabrièki. Ali dali mislim da to poma¾e od budala-NE. Jedino ¾uto koje mo¾e da vas spase od budala u saobraæaju je buldo¾er ili neka slièna sprava. al sam nas... izvinite ali preteraste ga sa prslucima  [pop]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Ta fluorescentna boja, zelena, ili narand¾asta, se najbolje vidi, najvi¹e upada u oèi. Nije 100% sigurno ni¹ta, ali bolje uraditi ono ¹to je do tebe. Skroz crno je jedna krajnost, ceo u Hi-vis odeæu je druga. Pa se svako naðe negde.

Znam da meni kad vozim po mraku puno ranije u oèi upadaju fluo prsluci, nego èak i svetla na biciklu/motoru.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

eto vidis....kad ti upadnu u oko ti trepnes i onda na trenutak ne gledas.....jos jedna teza protiv fluo prsluka....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Mene su izgleda i pubovi zaboravili... ;D Pupupu, da ne èuju...;D

Kostić

vozi èovek pijan auto, ne pravi prekr¹aje, vozi bezbedno, zaustavi ga kontrola i uzmu mu auto.
vozi èovek bez dozvole auto, ne pravi prekr¹aje, vozi bezbedno (dobar razlog za bezbednu vo¾nju da ne najebe jer nema dozvolu) zaustavi ga kontrola, uzmu mu auto.
vozi èovek motor, krene od semafora na zadnji, vozi 250 praznim autoputem, ne napravi prekr¹aj, ne ugrozi nikoga, vide ga panduri, uzmu mu motor.
vozi klinac od dve banke, vozi mali za sve pare, bezbedan, al ima A1 a motor 150 konja, ne napravi prekr¹aj, vozi pa¾ljivo, zaustavi ga kontrola, uzmu mu motor.


vozi pop autoputem, ubije par ljudi, izmoli vlast da ga puste, bog ga je kaznio, vlast ga pusti, pop ode.
vozi pièka ulicom, obori babu van pe¹aèkog, gledala u sms, olak¹avajuæa okolnost, aj neku paru i idi kuæi.
vozi èovek osam banki, izuje pe¹aka na pe¹aèkom, ako je narod, najebo je, ako je strina iz suda, nije, al auto u gara¾i, a kazna kako bude.

vozi èovek auto, proðe sluèajno kroz crveno, tipka smsa, ustavi ga pandur, nije vezo pojas, kazna sledi, pare ili æorka, auto u gara¾i.
vozi èovek auto, izlazi na raskrsnicu, ne gleda, nema pravo prvenstva, motociklista da izbegne direktan udar, udari u drugo vozilo, ovom prvom, ako nije oti¹ao, mo¾da kazna,  auto u gara¾i.
profi kombaj¹ofer cepa kombi juri vreme, èovek ispred stane na pe¹aèki, ovaj ga otrese, auto u gara¾i.


ko obraæa pa¾nju na bodove, dozvolu, zabranu? skoro pa niko. oæel ko da stane redovnoj kontroli, ako zna da se nalazi na listi otimanja? pa ne znam dalæe. i to æe alvir da nam objasni u emisiji o bezbednosti u saobraæaju. reæi æe, vi morate da stanete na kontrolu, da vam neko ume auto jer ste vozili bezbedno, al ste popili ili nemate kategoriju. ili ste nedajbo¾e digli motor na zadnji toèak. a nesreæe su na pomolu. neko je spreman da pogine za svoju imovinu. ¹ta æe onda da menjaju u zakonu?

gomila budala, koja nema pojma, kako da izmisli foru da se pogibije zaustave, iako su neke pogibije zapisane i neæe da im u buduænosti pomogne ni jedan zakon, koji se donosi na osnovu takvih pogibija.


ko æe stane od vas u redovnoj kontroli od prvog  januara?

Kostić

ka¾u da onaj ko v¹e od dva puta zaredom proðe kroz crveno, vozi bahato. pa jednom je dovoljno da pogine neko, makar to bilo i sluèajno.

najte¾i prekr¹aji su u su¹tini, slabiji prekr¹aji od prolaska kroz samo jedno crveno, od mobilnog telefone, koji je danas ubedljivo NAJ te¾i prekr¹aj, jer direktno ugro¾ava bezbednost uèesnika u saobraæaju, kao i vo¾nja po naseljenom mestu velikom brzinom. za sve ovo nam naplate kazne, daju negativne bodove ( mene to asocira na minuse na forumu) a mi i dalje smsujemo, cepamo dve glave po gradu i stanemo u sred raskrsnice kad je gu¾va, jer smo dovoljno glupi da zaustavimo auto na liniji, kad vidimo da æemo ostati u crvenom polju raskrsnice, ¹to se po zakonu smatra prolaskom kroz crveno svetlo. napraviæemo kolaps, pa kad neki skutera¹ prozuji izmeðu tih vozila, jebo je bahatog je¾a, ako ga uvati pandur.

al ¹ta reæi, osim, imamo mi alviroviæa i zoranu, da nam donesu bezbedne zakone, jel.

Kostić

za¹to èièa toliko kenja o novim zakonima o saobraæaju. èièa je dugo vozio bez vozaèke dozvole. nije pravio prekr¹aje, mada je dosta vozio pijan, al ni pijan nije pravio prekr¹aje (motori u mladosti se ne va¾e ;D ) èièa ima dozvolu tek unazad nekih dvadesetak godina, iako je dete ¹ofera, vozio je auto u osnovnoj ¹koli, al eto, dozvola je do¹la tek kasnije. kako æe mirko tramvaj i gospoða zorana da objasne mladim vozaèima, koji em nisu obrazovani, nemaju kulturu i jo¹ pokoje¹ta, da æe pandur da im ume auto zato ¹to nemaju dozvolu? nikako. taj mladi èovek æe da se upla¹i, mo¾da da napreèac donese lo¹u odluku i da da gas, nebili zbrisao i eto nama moguæe bezbedne pogibije i gubitka ¾ivota. lako je gospoði zorani da izigrava mamu, ali svi mi imamo i mamu i tatu, oni koji ih nemaju, njih vaspitava socijalna slu¾ba. da li je gospoða zorana glupa ili samo ¾eli da doprinese boljitku u svesti vozaèa, pokazaæe vreme. do tad, gospoðo zorana, ako i jedan ¾ivot bude izgubljen va¹om zaslugom i neverovatno inteligentnom amerièkom strategijom tipa - oduzimanje vozila, kako æete da spavate? jeste, televizor æe da nam ka¾e, kako ste vi smanjili broj saobraæajnih nesreæa, al gospoðo, mnogo ljudi radi u zdravstvu, mnogo ljudi vidi razne dogaðaje, pa ko æe da vam poveruje? penzioeri kao glasaèko telo?

evo ga mirko, odo da gledam!