Glavni meni

legalizacija

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Februar, 2012, 22:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Evo posle decenijske borbe da bi drzavi dao ono sto joj pripada, danas sam napokon dobio cifru za legalizaciju porodicne kuce....Nije u pitanju vila, i ne nalazi se na Dedinju.....Majstori iz opstine su izracunali da po njima ja drzavi za uredjenje gradjevinskog zemljista (znaci sveprikljucke sam sam finansirao i placao) dodje 15000 evra, ali ce mi ako platim sve odmah, dati popust od 50%....dakle 7500 evara, ili ti 35 evra po kvadratu.....Dobro, reci ce neko, da imas te pare na gomili....ja sam u najgorim mislima ostavio 8000 evra u steku, kad sam zidao kucu, pa sam neke stvari radio u etapama kako ne bih naceo tu gomilu...izgleda da su mi se najcrnje slutnje skoro ispunile.....Dakle ako vam neko kaze da je legalizacija nacin da drzava uvede u red ono sto je 50 godina zapustano...laze....jer u pitanju je opstina Rakovica i to 5 zona.....dalje nema...ostalo su prigradska naselja.
Ici cu nesto da se zalim, ali mislim da ce to biti slaba vajda....mozda spuste koju stotku, ali vise od toga sumnjam. Dakle mogu samo da zamislim kad pocnu ljudima da stizu resenja, a nemaju kes da ostvare popust od 50%, pa podele to i na 20 godina, u pitanju je godinje ozbiljna cifra....koliko znate ljudi koji svake godine mogu da odvoje 600 ili 700 evra za legalizaciju.....A znam da su neki preduzimaci na boljoj lokaciji od moje za stambene zgrade platili 20 evra po kvadratu....
Ko me jebe kad imam da im platim, pa pozurujem...mozda ce krenuti neka hiperinflacija, pa neko zajebe drzavu, i otplati legalizaciju za sitne pare....ja ni tada nisam otkupio stan.....cale ga kupio za kes trideset godina ranije....valjda je takva sudbina.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

losmi

ja sam na nekoj ekstra zelenoj zoni(oko zvezdarske sume),a hvala bogu cale je sazidao brdo spratova,ima da se pusimo kad stigne resenje...

AndreyRR

sta da ti kazem kad sve vec znas,sreca pa si ostavio stek,sto se tice
preduzimaca vezani su svi sa drzavom,mogu da zamislim koje su tek cifre
za dobijanje gradjevinske i ostalih dozvola

nano


despic

mozemo svi da se prijavimo kolektivno ko je najeb'o...
ja sam drugi na spisku ;)
ja sam mislio da ce u najgorem slucaju biti 15e po kvadratu [glavazid] [doh]
ali cale mi je i dalje ziv hvala bogu pa onda nek on ide u tvorza  [policaja]
a keva mu je lepo govorila  [zena]
oce neko da kupi kucu? [zvizdi]
klasican divljak

Taraba

A ¹ta æe da bude ako ne legalizuje¹?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Boki-KG

Auuu... Pa to su nenormalne cifre stvarno... Nama nisu hteli da odobre legalizaciju pre 7-8 godina... Jurili smo veze i vezice, vodili po ruèkovima jedno godinu dana i ni¹ta. Ma ni da èuju. Tad to nije bilo aktuelno i seæam se da je matori to bio podmazao sa po 500e na dva mesta ali da je cifra za samu legalizaciju bila prihvatljiva. Dodu¹e kuæa ima samo 140kvm i na 7.5km je od centra.

Lopine jedne lopovske.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

mi¹ko_kolo

Moji sestra i zet su za nadogradnju (sprat i potkrovlje od ukupno 120 kvm) podigli kredit za legalizaciju a razlog je bio jer je dr¾ava htela da stavi hipoteku na kuæu ako plaæa¹ u ratama.

KIZA73

Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

MILJAN

Veoma prosto...Ako ima¹ postojeæi objekat sa strujom i vodom, ne tra¾i¹ dozvolu nego dozida¹ muèki i ukurvi¹ se..Naravno, podrazumeva se visoka ograda i pu¹teni psi.-..  :)
A ako krene¹ u gradnju sa praznim placom,mora¹ da tra¾i¹ dozvolu jer neæe¹ dobiti struju i vodu... Odraæe te od taksi, poreza, papirologije oko 1 godinu... Odo¹e ¾ivci i novac..Bio sam 3 godine naèelnik graðevinske inspekcije ...Pre nekih 10 godina..NI¹ta se od tada nije promenilo.-.. Op¹tina uzima gde god mo¾e a jako malo daje..
Cave ab homine unius libri

despic

I...kolko jos kerova preporucujes da kupim?
mada, s obzirom da i njih oce da oporezuju...
trebaju mi jos 2 rasna staforda da znaju da pevaju i igraju
klasican divljak

DR Goran

Citat: revolution poslato 22 Februar, 2012, 22:13
Nije u pitanju vila,....dakle 7500 evara, ili ti 35 evra po kvadratu...

Cu nije vila ...pa to 220 kvadrata ...ako imas za grejanje i struju imas i za legalizaciju :PP

Salim se....ja sad gledam da prodam stan i kupim plac s kucom ili necim i da sazidam servis dole i stan iznad....nebitno...u sv.sl 90% oglasa pise predato za legalizaciju a niko ne pominje koje su cifre za tu legalizaciju posle...i to mozes da platis i da se jebes...ima to sto ima i ne moz vise nista da ima.

A ako oces da prosiris ili ograda i gladni psi ili ravno nemogucem ...namene objekta , pa ne moze ti da iskoristis 200 kvadrata na placu od 3 ara - ne moz po planu...pa mora crvena cigla ...pa ne moze vise od jednog sprata ...pa porezi takse i sranja....jos i oni da mi nacrtaju kako misle da ce MOJA kuca da izgleda koju cu ja MOJIM parama da zidam .....jednom recju pre cu da osedim nego da dobijem dozvolu za sta hocu cak i da imam pare .

Najbolje ovako da se zida .... da komsija kad dodje u goste ne mora da pita de je kenjara nego sam ode i isere se i oseca se ko da je kod svoje kuce jer je svaka ista...

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

despic

i jedan plati legalizaciju i inspekcija ne zna ko je!!! HA
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Ne znam kako da vam kazem...pored mene su kuce od 3 sprata i bar 799 kvadrata....nezavrsene...nemaju ljudi para da zavrse a zapoceli....racunali zavrsice stanove pa ce da rentiraju.
Meni jednostavno ne ide u glavu..predao sam sve papire za legalizaciju pre cetri godine....iste papire koji bi mi trebali i da dizem nov objekat po gradjevinskoj dozvoli....platio sam iz svog dzepa sve prikljucke....dakle ovo je cifra za komunalno opremanje na periferiji grada....to valjda misle da treba da pokrije gradnju primarne mreze. Plaicu je, ostavio sam kako rekoh stek, znajuci da ce ludaci da drapaju, ali kako ce ljudi koji nemaju para da urade ni fasadu,,,kuce im stoje sa kovanim letvama i najlonom umesto prozora....pa i da hoce da prodaju , ko ce da kupi....
Opstina rakovica je prvi detaljni plan na svojoj teritoriji uradila za manastirsku sumu...tamo su se naselile glavonje, i gle cuda odmah im dovedose i vodu i struju i kanalizaciju  ikablovsku, i digitalnu telefonski centralu i stavise i repetitor za mobilnu....njih legalizovase po 20 evra, pa neke i po 15 (bivsi nacelnik SUP Rakovica, Sudija okruznog suda, bivsi konzul sfrj i ekipa)....nekome majka a nekome maceha.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

slave74

Dosta se placa , i kad se ide redovnim putem: kad se uracuna izgubljeno vreme bezbrojnih odlazaka do opstine ,projekat,pa cekanje odobrenja za gradnju,pa geometar,pa teh.prijem, pa podmazivanje sluzbenika, upotrebna dozvola, ev .jos jednom geometar, prikljucci, uknjizba...Da ne pominjem,da bi dobili te papire morate doneti ugovor sa gradjevinskom firmom ,koja vam izvodi radove, pa ako sam radis treba , i to treba nabaviti-platiti. A, svaki cinovnik pogleda te od cipela na gore, kolko para da zaiska...
Ako je neko dogradio-prosirio nesto na drzavnom , a naplate mu kao da je radio na svome,taj je mnogo profitiro, pogotovo ako se nalazi u boljim krajevima  velikih gradova..

UFF

ko vas jebe kad se kurcite umesto da kupite stan kao i sav normalan svet koji zivi u glavnom gradu
ako hoces kucu idi na selo

Taraba

Rakovica i jeste selo bre.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

ЯЭВОЛУТИОН

Paaaa, ovo je vise KIJEVO....tako da jeste selo....ali legalizacija ko za grad.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nesic1

jesu ti dolazili oni da gledaju i mere objekat? e njih si trebao da podmazes malo?

despic

ne bi se vratio u stan nikad...
jos posebno sto mi donosi pare :P
klasican divljak