Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 02 Februar, 2015, 01:42
Poèelo!
http://www.sindikatpolicije.org/dva-primera-bahate-primene-propisa-od-strane-komunalne-policije/

http://www.sindikatpolicije.org/ko-kosi-a-ko-vodu-nosi/

Ovo saop¹tenje sindikata je isto kao saop¹tenje sindikata komunalne policije: govori o (ne)struènosti i neobjektivnosti ljudi koji su ga pisali.

Komunalna policija treba da postoji, jeftinija je od obiène i nema smisla stati nekog sa znaèkom i pi¹toljem da re¹ava buku u stanu i slièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

opet masis poentu.....kad bi se komunalna policija bavila KOMUNALNIM prekrsajima niko ne bi imao nista protiv komunalne policije......

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: zVuk poslato 02 Februar, 2015, 08:05
opet masis poentu.....kad bi se komunalna policija bavila KOMUNALNIM prekrsajima niko ne bi imao nista protiv komunalne policije......



Ma kako god. Opet za te karte. Mislim da treba da se plaæaju i da treba da se plati kazna ako nema¹ kartu. Kako god da osmisle to: da li æe kontrolorima dati zakonom pravo da te zadr¾e dok ne doðe prava policija, legitimi¹e i da podatke firmi da te tu¾i, ili æe to komunalci da rade. Najgluplje mi je cimati policiju zbog takvih stvari, ali ako Srbi ba¹ vole plave momke - neka bude i to. Samo da to funkcioni¹e.

To da li ide privatnoj firmi ili ne je druga prièa, treba se i za to buniti, ali ne mo¾e¹ da se vozi¹ bez karte. Ne ako hoæe¹ dobar gradski prevoz.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

......ko je uopste spomenuo kartu.....??....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Oko tih karti je krenula povika na komunalnu. Ne znam kakvih jo¹ ima problema s njima. Sve se to re¹i kad se hoæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ne....od tada si mogao da procitas te povike u novinama....a problem je neuporedivo veci nego sto to tebi izgleda.....ali ti to i onako ne zelis da razumes.....nego se ponasas kao srBske patrijote iz australije, koji znaju za koga mi ovde treba da glasamo, a u srbiji su 7 dana u dve godine.......ti iz novog sada nemozes razumeti probleme u nekom drugom gradu......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Sve se sla¾em s tobom. Samo mislim da nije re¹enje ukidanje komunalne policije, veæ da ljudi rade svoj posao po¹teno. Ako mo¾e da se radi lo¹e, sve jedno je da li se taj zove policajac, ili komunalni policajac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 02 Februar, 2015, 09:41
Sve se sla¾em s tobom. Samo mislim da nije re¹enje ukidanje komunalne policije, veæ da ljudi rade svoj posao po¹teno. Ako mo¾e da se radi lo¹e, sve jedno je da li se taj zove policajac, ili komunalni policajac.

sto se tice komunalnog nereda u beogradu, isti je kao i pre uvodjenja tih organa, a opterecuju budzet republike/grada a ne doprinose ni budzetu ni komunalnom redu......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kostić

najveæi problem je psiholo¹ki profil zaposlenih lica. devedesete su pro¹le, narod je pobenavio od nema¹tine, i¾ivljavanja, nema kulture, samo se gleda kasa. ima ona jedna mudra, èuvajte se besa strpljivog èoveka. i gladan pas ujeda kad ga bije¹. sit neæe.

OKi

Citat: zVuk poslato 02 Februar, 2015, 10:07
sto se tice komunalnog nereda u beogradu, isti je kao i pre uvodjenja tih organa, a opterecuju budzet republike/grada a ne doprinose ni budzetu ni komunalnom redu......
Meni najlog odg u ovoj temi eve +

monsterbnt

Zvani su vise puta bas zbog komunalnog reda.... Pijaca u bloku.... stoka na tezgama.... ne mogu jebeni kontejner da potrefe sa trulim vocem i povrcem.... Pored toga stalno hrane golubove i lutalice u decijem parkicu, u istom sede po ceo dan i pijance, zapisavaju... dovoljno je reci da dece odavno nema u istom.... Posle milion poziva su konacno dosli... Napisali su kaznu jednoj gospodji sto seta psa bez korpe i povoca.... Zenku kokerspanijela od 14 godina.... To je klasicno ponasanje klozet murije u beogradu. Bahatost bahatost bahatost.....

Inace obicna policija vise nece da im pomaze u ''intervencijama''
Kako rece jedan pandur... ''Ne zanima me da hapsim ljude zbog karte i da podrzavam stoku koja krsi zakon, a ja ne smem da ih uhapsim''
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Ne kr¹e zakon. Komunalci ne kr¹e zakon. Da kr¹e, dobili bi otkaze i kriviène prijave. Adresa za ¾albe su oni koji su doneli taj zakon, ne oni koji rade po njemu. Da li bi bilo bolje da policija ne radi po zakonu? Kad vidim kako ljudi pljuju sad te komunalce, kontam da ¹ivimo u ©vajcarskoj i da je sve ostalo po PSu, svugde.


Jedino ¹to meni tu para u¹i je prièa da jedino ¾ene i slabije cimaju, da ostale ne smeju. To je veæ jajarski.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

slave74

Citat: Slaninar poslato 02 Februar, 2015, 09:41
Sve se sla¾em s tobom. Samo mislim da nije re¹enje ukidanje komunalne policije, veæ da ljudi rade svoj posao po¹teno. Ako mo¾e da se radi lo¹e, sve jedno je da li se taj zove policajac, ili komunalni policajac.

Problem kp je sto nece da rade svoj posao za "obicne" gradjane, dok za druge hoce. Ja u ns prijavljujem sesti  put bacanje smeca ispred zgrade i "hranjenje" lutalice ispred ulaza u zgradu. Hrane ga tvrdim  veknama hleba, butnim kostima, lobanjama.. On to ne jede, ali to stoji ispred.. O psecim izmetima da ne pricam, vise ne vodim decu u obliznje parkice.
Iako sam se prijavio da cu biti svedok protiv tih poremecenih osoba, komunalna policija izbegava da radi svoj posao, tj po zakonu.

A na drugoj strani rade poslove cim ih neko "poznat" ili uticajan pozove..

I tako rade skoro svi zaposleni u javnim sluzbama. Vaze one devize: "ne talasaj", " niko mene ne moze malo platiti, koliko ja mogu malo raditi".

To se nece promeniti samosvescu zaposlenih, vec strogim naredjenjem poslodavaca, kaznjavanje..
Treba ih naterati da rade po zakonu svoj posao, ali to se u Srbiji uskoro nece desiti..
Prema tome zakljucak je da ako ne rade, ili rade sa slabim rezultatima treba ih ukinuti..

Slaninar

Citat: slave74 poslato 02 Februar, 2015, 11:19

Problem kp je sto nece da rade svoj posao za "obicne" gradjane, dok za druge hoce. Ja u ns prijavljujem sesti  put bacanje smeca ispred zgrade i "hranjenje" lutalice ispred ulaza u zgradu. Hrane ga tvrdim  veknama hleba, butnim kostima, lobanjama.. On to ne jede, ali to stoji ispred.. O psecim izmetima da ne pricam, vise ne vodim decu u obliznje parkice.
Iako sam se prijavio da cu biti svedok protiv tih poremecenih osoba, komunalna policija izbegava da radi svoj posao, tj po zakonu.

A na drugoj strani rade poslove cim ih neko "poznat" ili uticajan pozove..

Ne vidim kako se to razlikuje od obiène policije... ili bilo koje druge institucije u Srbiji.

Citat: slave74 poslato 02 Februar, 2015, 11:19
I tako rade skoro svi zaposleni u javnim sluzbama. Vaze one devize: "ne talasaj", " niko mene ne moze malo platiti, koliko ja mogu malo raditi".

To se nece promeniti samosvescu zaposlenih, vec strogim naredjenjem poslodavaca, kaznjavanje..

To je veæ psihologija. Puno stvari tu treba da se poprave i promene. Moje iskustvo je da na lepo ljudi èesto uzvrate 10 puta bolje, nego na kaznu. Ko ume da izvuèe ono najbolje iz ljudi. Dok god ima nedodirljivih i mo¾e¹ da najebe¹ ¹to radi¹ svoj posao, dotle æe biti kako je sada.


Ta komunalna je dobra ideja. Kod nas je isforsirano to neozbiljno. Na brzinu su hteli napuniti kasu i zaposliti stranaèki kadar i hop, preko noæi, eto komunalne. Treba izmeniti ustav (kako bi njihova zakonska ovla¹tenja bila u skladu sa ustavom) i urediti tako da mogu i hoæe da rade svoj posao. Onda to graðane ko¹ta manje od obiène policije (obuka, plate, oprema - sve je jeftinije). Jer te komunalne probleme treba neko da re¹ava, a glupo je da pandur sa pi¹toljem ide da re¹ava ¹to ker sere na travi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 02 Februar, 2015, 11:26
Treba izmeniti ustav (kako bi njihova zakonska ovla¹tenja bila u skladu sa ustavom) , a glupo je da pandur sa pi¹toljem ide da re¹ava ¹to ker sere na travi.

valjda bi trebalo prilagoditi sluzbu ustavu, a ne ustav sluzbi....jer cemu onda ustav.....zasto americkom panduru sa pistoljem nije glupo da se bavi tim stvarima, a nasem jeste..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

monsterbnt

Komunalna ima vece plate od obicne policije, bolje i novije uniforme, sve vise vozila... I ne teba menjati ustav da se prilagodi njima nego menjati NJIHOVE propise i zakone da se prilagode ustavu!!!
Od kad se ustav menja da bi se ozakonilo bahato ponasanje drzavne sluzbe koja zaposljava partijske kadrove????

Nasim pandurima nije glupo da se bave redom i mirom pa makar to znacilo i da jure ko baca djubre kroz prozor. Razlika je u tome sto nas pandur ZNA da niti je njegov posao niti su njegova ovlascenja da zastupa interese privatne firme.

Slaninar prestani da seres!!!
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: zVuk poslato 02 Februar, 2015, 11:39
Citat: Slaninar poslato 02 Februar, 2015, 11:26
Treba izmeniti ustav (kako bi njihova zakonska ovla¹tenja bila u skladu sa ustavom) , a glupo je da pandur sa pi¹toljem ide da re¹ava ¹to ker sere na travi.

valjda bi trebalo prilagoditi sluzbu ustavu, a ne ustav sluzbi....jer cemu onda ustav.....zasto americkom panduru sa pistoljem nije glupo da se bavi tim stvarima, a nasem jeste..??

Amerika je zlo. U lep¹im zemljama u Evropi postoji komunalna i imaju ovla¹tenja da rade svoj posao.

Komunalna bi trebalo da bude jeftinija i efikasnija u obavljanju poslova iz svog delokruga.

Pravi put je da slu¾ba radi svoj posao, ne da se ukine.

Kod nas, naravno, neæe biti ni jedno ni drugo - a narod ko jo¹ pita.


@Monster: popi malo 'ladne vode.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

a ono, ¹to jes, jes. sad ba¹ sere za sve pare ;D