Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

slaninar, skino sam ti minus, al da sere¹, sere¹ za to da treba se menja ustav. ako je neko menjo ustave, mi smo i nikad nam nije dobar. jedna policija je dovoljna da obavlja sve poslove. aj bre, pa nismo u komunizmu imalo sto armija, no jednu i ni¹ta nam nije falilo :)

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 02 Februar, 2015, 12:14
slaninar, skino sam ti minus, al da sere¹, sere¹ za to da treba se menja ustav. ako je neko menjo ustave, mi smo i nikad nam nije dobar. jedna policija je dovoljna da obavlja sve poslove. aj bre, pa nismo u komunizmu imalo sto armija, no jednu i ni¹ta nam nije falilo :)

Sve se sla¾em. Ova demokratija ima dosta mana. Uvek bih pre dao prednost dobrom izboru ljudi, nego nekim pravilima i zakonima (koji se svakako izvrdavaju). Ali tako je kako je.

©to se izmene ustava tièe: protivustavno je da hapsi bilo ko sem policije. Zato, ako hoæe¹ da neko sem policije ka¾njava za sitne, komunalne prekr¹aje (¹to bi trebalo, ako se napravi kako treba, da je jeftinije za poreske obveznike), onda mora¹ dati toj slu¾bi moguænost da hapsi (barem sprovodeæi do policijske stanice). To je sad po zakonu dato komunalnoj i oni sve rade po zakonu, ali taj zakon se kosi s ustavom.

Isto kao ¹to se s ustavom kosi to ¹to ne sme¹ u na¹oj uniformi otiæi na "neotuðivi deo na¹e teritorije".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 02 Februar, 2015, 12:03

Amerika je zlo.

jak ti argument......inace u toj zloj americi se porez placa lokalno i ti kao poreski obveznik imas u svakom trenutku uvid u to koliko para je sakupljeno i koliko je na sta potroseno i i kome je i koliko za to placeno i to po stavkama.....ta zla amerika je komunistickija od svih komunistickih zemalja sto se toga tice.....

u toj zloj americi kad se zbog nekog problema obratis kongresmenu, on te primi u kancelariju najljubaznije u toku radnog vremena, ne mora nista da se zakazuje ili da se najavljujes...a to samo zato sto taj kongresmen prima platu od poreza...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kostić

burazeru, ako ustav ka¾e ne¹to, to je amin. komunalcu su da ga jebe¹, privatna armija, i kao ¹to ti èovek reèe, ni panduri vi¹e neæe da se me¹aju. kod æope smo imali muriju i vojsku. pusti¹ glasnu muziku, doðe murija. jedna murija, poznata, zna¹ da je to mutrija i æao. a ne, pet razlièitih murija, kako se kom vladaru digne kurac da zaposli familiju, koje ne ume da razlikuje drven kurac od tarabe i  izaðe na ulicu da se trsomudi. ne kapiram tvoju tvrdnju, da je jeftinije da izaðe komunalac, od pandura. mislim, alo bre, auto je auto, èovek je èovek, kakve veze ima cena izlaska? nego bato - amerika je kriva za sve i na¹i dobrodu¹ni 'roditelji' na vlasti. oæe ne¹to, a ne znaju ¹ta. jer su da ga jebe¹, glupi ko tocilo.

TEEfqd


kako ja vidim ideja je da komunalna radi te poslove koji prolaze pricom a obicna policija da fizikalise.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 02 Februar, 2015, 12:26
burazeru, ako ustav ka¾e ne¹to, to je amin. komunalcu su da ga jebe¹, privatna armija,

Isto kao i regularna policija. Ko razume o èemu prièam.

I sudovi. Bolnice.

Citat: kosta66 poslato 02 Februar, 2015, 12:26
i kao ¹to ti èovek reèe, ni panduri vi¹e neæe da se me¹aju. kod æope smo imali muriju i vojsku. pusti¹ glasnu muziku, doðe murija. jedna murija, poznata, zna¹ da je to mutrija i æao. a ne, pet razlièitih murija, kako se kom vladaru digne kurac da zaposli familiju, koje ne ume da razlikuje drven kurac od tarabe i  izaðe na ulicu da se trsomudi. ne kapiram tvoju tvrdnju, da je jeftinije da izaðe komunalac, od pandura. mislim, alo bre, auto je auto, èovek je èovek, kakve veze ima cena izlaska? nego bato - amerika je kriva za sve i na¹i dobrodu¹ni 'roditelji' na vlasti. oæe ne¹to, a ne znaju ¹ta. jer su da ga jebe¹, glupi ko tocilo.

Uglavnom se sla¾em. Da ne prièam ¹to je pre bio dovoljan jedan pandur za kvart... i ¹to je njegova bila amin... ¹to je bezobrazne klince re¹avao ¹amarom... sad je to sve drugaèije. Prava ljudska, demokratija i sve ostalo. Pa se nate¾u. "Kako sme da me legitimi¹e, pa s kojim pravom on meni..." a i policija korumpirana... i sudovi.... Ne zna¹ ko je gori.    

Teoretski je jeftinije zaposliti i obuèiti 100 ljudi koji ne treba da nose oru¾je i rade policijski posao. Pa umesto 200 policajaca, da ima¹ 100 obiènih i 100 komunalnih. Kod nas, naravno, uvek ispadne najgora, najbolesnija kombinacija koju mo¾e¹ zamisliti. Samo mislim da nije problem u komunalnoj policiji - ceo sistem nam je truo. Nije re¹enje da ukine¹ komunalnu policiju.  To bi bilo kao da zbog korupcije u saobraæaju tra¾i¹ da se ukine saobraæajna policija i da obièni pozornici to rade. Oni neæe klepati?   Uzrok problema treba re¹iti.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

#12286
i ja isto mislim da uzrok problema treba resiti. ukinuti komunalnu policiju i otpustiti 20% ljudi iz obicne policije a ostalih 80% obuciti da rade posao kako treba.
nikako kvantitet preko kvaliteta. svabe pregazile celu evropu i pola afrike kvalitetom a mi sa dve policije i pet specijalnih jedinica ne mozemo da resimo problem u dvoristu.
samo da dodam da je za ovo resenje problema koje sam spomenuo gore potrebna stabilna vlast.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња



mali_zmaj

#12290
ma ljudi nisu ti komunalci osnovani da bi u narod vratili u kulturu i sredili grad vec da bi se punila kasa,dal grada,drzave,njih samih,privatnih firmi... nebitno!!! njima i jeste u cilju da se narod buni i inati da bi oni mogli da pisu kazne,ako je istina da su im vece plate od policije i bolja vozila i uniforme,sad oni to moraju da opravdaju.... naravno brojem napisanih kazni!! i na kraju nije upitno postojanje komunalne policije,nego njihov odnos prema gradjanima,znaci prvo edukativan,pa upozoravajuci pa tek onda kaznjavajuci!! a ne odmah lisice i kazna!! edukujes,prvi put,upozoris drgi put... e pa jebiga ako mu i treci put nije doslo do mozga onda kaznis prekrsioca!!!!  
gledate na diskaveriju i ostalim kanalima o policiji za kucne ljubimce!!  RSPCA il kako je vec zovu ameril i briti. dobiju prijavu,odu do vlasnika,daju mu upustva i kroz neki period dolaze u provjeru... ako i dalje maltretira zivotinju,ovi dodju sa policijim i oduzmu mu istu,,, i jos zavrsi na sudu,kulturno,barem po meni!!!

a ne ko ti vasi,covjek unosi drva a oni ga kaznjavaju.... klosarluk!!!!   [prebicute]
jin-jang

Joker

#12291
Brate, ovaj forum je proklet..
Otreses se jedne budale, dodje nova, otreses se i nje, radja se sledeci...
Kao da cekaju.. "Aha, evo ga, otisao je, A SADA MOJIH PET MINUTA!!!!!"

Nikako da se skupe svi odjednom na gomili, lepo resis to mirno i nakon toga sve kako treba...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Slaninar

Jebiga, propustio si priliku.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

VR 46

ma kakva komunalna policija,kad ih vidim kako ponosno setaju kao da je svako od njih general,stanu na terazijama ispred picerije upale sva 4 migavca i zderu unutra?A da sam ja to uradio smarali bi me...a da ne pricam kakve su face i ko zna sa kog brda su sisli.
Twist of wrist!

mali_zmaj

Citat: VR 46 poslato 02 Februar, 2015, 21:06
ma kakva komunalna policija,kad ih vidim kako ponosno setaju kao da je svako od njih general,stanu na terazijama ispred picerije upale sva 4 migavca i zderu unutra?A da sam ja to uradio smarali bi me...a da ne pricam kakve su face i ko zna sa kog brda su sisli.
klasika!! oce da kaznjavaju a sami krse propise... sta da vam kazem ljudi,vas grad,vase selo,borite se....,ako to i ima smisla kod nas..
jin-jang

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

PECA BMW

U Makedoniji pokusan drzavni udar , murija na ulicama hapsi redom opsti haos ..

Kaze meni drugar juce koji je doso iz Makedonije ... Ja ovde trazim po novinama i na vestima nigde nista ?

El cuo neko nesto ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mi¹ko_kolo

Iskreno, mene to zanima kao i dr¾avni udar na Haitiju. Takoreæi - zabole me.


Joker

Brate, ja iskreno vise ne verujem koliko su ljudi jednostavno glupi.. Ali u pravom smislu te reci.. Zar je toliko tesko da se samo uporede te neke stvari i da se vidi ocigledan obrazac po kome Eu ide i kako funkcionise...

Ja sam mislio da je odlicna stvar to sto smo ostali za kraj za udruzivanje sa EU ali izgleda da sam se prevario.. Mislio sam da cemo onda imatu priliku da shvatimo da ulazak za nas male zemlje moze biti samo jedan siguran put, a to je put gde ces nas toliko zarobiti sa kreditima, zavisnost od tudje privrede (zato sto su nasu unistili), zavisnost od tudje zastite (zato sto nasu nemamo), pretvoriti u robove velikih zemalja, jeftinu radnu snagu... Toliko primera oko sebe a mi kao nojevi sa glavom u pesku.. Vucic i ekipa prihvataju taj rezim, "laksi put" za sebe i predstavljaju sve to kao put u "bolje sutra"...

Neophodna je katastrofa... Ali stvarno tako mislim.. Voleo bih da ima neki "kill switch" gde se sve ovo gasi, licno bih ga pritisnuo u sekundi..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...