Glavni meni

DAKAR 2012.

Započeo ljilja-pei, 18 Novembar, 2011, 11:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic

Gabor danas 76. , a u generlanom plasmanu 75.

Cale

I da stigne poslednji - za mene je pobednik. Samo zato sto je iz moje drzave. [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]
Treba da nam je drago sto je uopste tamo i da se ponosimo a ne da ga pljujemo.

zmiya

A ko ga to pljuje?

Dutchman

pa neko reche da je sramota ... neznam zashto ... osim ako nije zbog toga shto nema drugih vozacha , mozda ima boljih ... bem li gu , ja lichno znam neke ljude koji voze motokross ali nema endurance vozacha jer niko nema tolke pare ... tako da nem pojma ... sirotinjska drzava nema sponzora ... da ima ja bi prvi isho na budapest bamako makar i sa yugom :D

zmiya

Citat: Cale poslato 03 Januar, 2012, 21:45
I da stigne poslednji - za mene je pobednik. Samo zato sto je iz moje drzave. [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]


I sad bih ja trebao da volim  recimo svakoga ko je iz moje dr¾ave..E pa neæu,zato ¹to sam malogradjanin,zato ¹to sam ljubomoran,zato ¹to volim da kom¹iji crkne krava,zato ¹to sam srbin,zato ¹to je novac ono ¹to ga kvalifikuje za uèe¹æe na Dakaru.. Za¹to Milo¹ Pavloviæ ne vozi formulu 1,a po rezultatima je zaslu¾io? Zato ¹to mu tata nije Mi¹koviæ i nema milione da ga sponzori¹e..

zmiya

Da dodam samo pre nego ¹to dodje admin robot,Miran Stanovnik,slovenac:

2011 : Bike  | 13th
2010 : Bike  | withdrawal 3
2009 : Bike  | 13th
2007 : Bike  | 13th
2006 : Bike  | 24th
2004 : Bike  | 15th
2003 : Bike  | 33th
2002 : Bike  | withdrawal 13
2001 : Bike  | 21th
2000 : Bike  | withdrawal 13
1999 : Bike  | 44th


Odustajao 3 puta ali nije taktizirao,nije vozio samo da zavr¹i pa makar i zadnji bio..

srbac

Gabore samo napred !!!!   [motor]

Plazma Keks

on je matorac.... samo se batrga tamo


RAmireZ

Miran Stanovnik 85 kg
Gabor 110 kg.
25 kg razlike u te¾ini u moto takmièenju predstavlja nepremostivu prepreku.
A to ¹to je èovek sposoban da prikupi pare (svoje i sponzorske) u zemlji Srbiji da bi uèestvovao na Dakaru... pa ako je sposoban za tako ne¹to neka se vozika za sve pare k'o teèa, a mi mo¾emo samo da mu pljuckamo pod prozor  ;D
Samo jedna stvar je bolja od seksa.

zmiya

Lepo si rekao neka se vozika,meni ne smeta..
A kad se veæ posvetio tome,kad mo¾e da skupi pare,¹to mu je problem da skine 10-15 kila?
Mislim da to nema veze sa kila¾om,veæ sa ¾ivotnom filozofijom..
Neko razmi¹lja: Hoæu da budem medju prvih 10 na svetu,a neko: va¾no je uèestvovati i zavr¹iti..

rboban

#71
Hmmm, trudio sam da se NE umesam i,  moram......

Imate li uopste SLIKU kakvo je to takmicenje, kolika je snaga fizicka i psihicka potrebna
da se samo zavrsi, koliko je opasno, koliko treba ulaganja.....

Poznajem Gabora, vozio sam sa njim.... coVek je ZIVOTINJA, agresivan na stazi,
spremljen..... Posvetio mnogo tom sportu!!!!

DAKAR, tu se radi o SVETSKOJ klasi, NAJboljim timovima i vozacima SVETA!!!!!

Imamo i mladjih vozaca, nazalost ni iskustvom ni FINANCIJAMA nisu dorasli tom izazovu..... Sutra ako se neko od nasih dokopa GP-a, ako nakon
dve tri sezone ne bude u prvih deset to je NEuspeh??  Nije...  

POznajem i vozio sam i sa Bozom Risticem, odlican covek i neVerovatno zanimljiv , ali je GABOR sto se tice voznje mnogo
primereniji tom izazovu, po meni....

P.S. ne verujem da Gabor razmislja vazno je ucestvovati, on je agresivan!!! ALi razmisljanje i realne mogucnosti su dVa pojma!!!

I da zakljucim, mala je SRBIJA, sama cinjenica sto nas IMA TAMO je vredna!!!!
Ride It Like You Stole It

ЯЭВОЛУТИОН

To sto sam ja fajter i sto znam da vozim karting mi ne pomaze ni malo da isteram autokomerc ispod 1.01.00....ubi ovih 112 kila pa to ti je...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nemanja

eh taj Dakar vecini nas sa ovog foruma i vozaca motora nedostizan san koji bih svi voleli da nam se ispuni,slazem se sa rbobanom za Gabora on je izuzetno agresivan jeste tezak za motor,to jeste cinjenica ali u neku ruku njemu i olaksavajuca okolnost jer treba mu zaliha snage i lakse upravlja motorom ,ko je vozio po pesku i blatu zna o cemu pricam,dosta ga ljudi kritikuje za njegovu voznju ali tamo voze fabricki timovi i mnogo bolji timovi tako da je samo njegovo prisustvo veliki cin za nasu zemlju treba da ga podrzimo u tome i da iducih godina iima i vise takmicara na tom reliju iz nase zemlje.

srbac

#74
Citat: RAmireZ poslato 04 Januar, 2012, 11:57
Miran Stanovnik 85 kg
Gabor 110 kg.
25 kg razlike u te¾ini u moto takmièenju predstavlja nepremostivu prepreku.
A to ¹to je èovek sposoban da prikupi pare (svoje i sponzorske) u zemlji Srbiji da bi uèestvovao na Dakaru... pa ako je sposoban za tako ne¹to neka se vozika za sve pare k'o teèa, a mi mo¾emo samo da mu pljuckamo pod prozor  ;D
To je tacno ali ja sam ga gledao ove godine na motokros trkama u Cacku, vozio je ekstra i pobedio u MX 2. sa KTM sxf 250 a oladio je i nekoliko njih sa 450 ccm.(vozili su zajedno MX1 i MX2) Ipak vozi bez obzira sto je matorac sa 100+ kg.  

nemanja

veoma agresivan ume ponekad i prljavo da vozi to jest da sutira ostale vozace na stazi ,a motor ima pripremljen skoro uvek najbolje tako da nije cudo da oladi druge na stazi.

srbac

Citat: nemanja poslato 04 Januar, 2012, 22:47
veoma agresivan ume ponekad i prljavo da vozi to jest da sutira ostale vozace na stazi ,a motor ima pripremljen skoro uvek najbolje tako da nije cudo da oladi druge na stazi.
Ma pobedi jer dobro vozi a skoro svi koji se takmice imaju  nove motore, 2010-2011god!!!

nemanja

 Ma pobedi jer dobro vozi a skoro svi koji se takmice imaju  nove motore, 2010-2011god!!! e bilo bi dobro da svi imaju nove ,imaju neki ali vecina nema nazalost,a i to je sport gde se kupi nov motor i onda krece skidanje skoro 60 % delova i stavljaju se aftermarket delovi

srbac

Svi ozbiljni takmicari svake godine nava makina.....
Gabor vozi ubija, mada ga ja ne volim jer se duva !!! Ali ipak navijam za njega i slovenca!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Na dakaru ne voze samo fabricki timovi, vec i dosta privatnika....ali ne moze niko da mi kaze da je staza za mx koja se vozi pola sata i dakar reli isto......potrebna je izdrzljivost, ne misicna masa....snaga da u srazmeri sa tezinom, a motor je ove godine slabiji nego ranije, pa je to jos veci hendikep.....drago mi je zbog njega, ali ne vozi takmicarski vec rekreativno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11