Glavni meni

Zatvorili Robertov auspuh servis!

Započeo Kanarinac, 11 Novembar, 2010, 05:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zodiac

Ma ja mislim da ce to sve biti ok. Platice neku mizernu kaznu sudiji za prekrsaje, sad ide zima i ne isplati mu se da registruje radnju, jer porez mora da placa imao promet ili ne, pa ce lepo nastaviti na prolece i svima dobro. Ali ako ga budu teretili za krsenje prava na robnu marku, bice mu potreban dobar advokat. Mene samo cudi otkud ovo u resenju trzisne inspekcije, bas njih briga da jure nalepnice po radnji. Taj inspektor je na njegovu adresu otisao dobro instruiran, od strane konkurencije, ili, jos verovatnije, od strane nekog zadovoljnog korisnika kome je ucinio cenu, pa mu ovaj vraca uslugu kako se vec to kod nas radi. Da komsiji crkne krava, omiljeni domaci sport.
Prijatelj je zao drug

Lazic

Citat: zodiac poslato 11 Novembar, 2010, 16:20
Taj inspektor je na njegovu adresu otisao dobro instruiran, od strane konkurencije, ili, jos verovatnije, od strane nekog zadovoljnog korisnika kome je ucinio cenu, pa mu ovaj vraca uslugu kako se vec to kod nas radi. Da komsiji crkne krava, omiljeni domaci sport.

Bas tako... U temi na onom forumu kazu da ce brzo proraditi, i da nesto kao invalid nije mogao de registruje radnju, ali oko toga se spore... Ma jebem ti birokratsku zemlju...

DebeliZmaj

Citat: Lazic poslato 11 Novembar, 2010, 13:56
Ti zmaju nisi bio u Adi, izgleda... Tamo dodje inspekcija, samo ako ih neko za ruku dovuce...
pa ocigledno ih je neko doveo ... pa ti vidi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Znate kako to kod nas ide !! I kako se kaze: "Nek crkne i kom¹ijina krava".
jin-jang

DebeliZmaj

e to je problem ...
nek je i komshijina krava i ziva i zdrava i nek ima 5 krava ...
al to nemoze dok svako ne gleda u svoju ogradu nego u komshijinu
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Stuntoholic

Vrlo je moguce da ga je prijavio neko od ovlascenih prodavaca za neku veliku marku auspuha, zato sto im Robert verovatno kvari prodaju, gomila ljudi stavlja RACE, a ne neki koji ima ime i mnogoo je skuplji.
Robertovi auspusi su vise nego povoljni, odnos kvalitet-cena....
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

DebeliZmaj

ako ih stavlja puno ljudi znachi da ima prometa, ako ima prometa ima i zarade
e sad ako mu je bilo puno da plati harach .. jbg ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

zodiac

Ma nije to neki harac, u Adi pogotovo, ne verujem da bi ga porez izasao vise od 15-20.000 mesecno sa sve doprinosima. Nego covek nije prijavio kao ni ogromna vecina drugih koji rade slicne stvari, ono, sta te bole sta ja radim u svojoj garazi. A za to da ima neke smetnje da  kao invalid registruje delatnost prvi put cujem. Robertu to, u krajnjoj liniji, ne smeta da bude dobar majstor, dakle ne ometa ga u obavljanju delatnosti. Koliko znam, invalidi bi trebalo da budu povlasceni pri zaposljavanju, isto tako i pri samozaposlenju.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

pazi agenciju moze osnuje tipa za 100e troskova, i mesechno da ima do 20k plafon i lepa stvar u agenciji je sto
kad nema posla, jednostavno stavi agenciju na pauzu ... treba proveriti ali mislim da zakon kaze ... za bravarske usluge nemorash
imash sediste firme, znachi nemash ni firmarinu za obaveznu istaknutu tablu ..
mislim da je ovde bio problem u krshenju kopirajta, pogotovo ako je lepio nalepnicu .. to ej greska bila ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

farbach

Zmaje genije. Vec se vidim u agenciji za farbaring i konsalting.
Ima li neko na forumu da licno zna Roberta + da su koliko toliko dobri?

zodiac

I konsalting je neka vrsta farbanja, kad bolje razmislis... ;D
Prijatelj je zao drug

farbach


Mad Max

evropska srbija sa evropskim gradjanima, nazalost tako je, ako se ovako nastavi eto srb u eu za minutu. ovo je samo konkurencija napravila. ko ce da plati 500-1000eur auspuh kad ima za 150-200 kod Roberta. ima vrhunsku izradu, da ima materijale kao ostale svetske marke nebi mu makli sekunde. zalosno je ovo zalosno
Brzi od smrti, Jaci od bola

DebeliZmaj

ajd sad malo skrecete sa teme a i brkate lonchice ...
sigurno nece niko njemu zabrani da pravi to za 150-200e ...drzava hoce samo svoj deo
kolacha ... on sad ima sledece izbore, uz obavezno placanje kazne sad
a) da odradi josh nekoliko komada cisto toliko dapokrije kaznu
b) da nastavi da ih radi na crno tako ...
c) da se nekako legalizuje i nastavi da ih pravi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Tihi_ZR

Mislim da iako se legalizuje da nece morati da podize cene. Koliko ima samo auspuh servisa za automobile pa nisu nesto velike cene kada vam sklepa auspuh za 2 sata? I i dalje mislim da nemamo zakon koji pokriva tu oblast, sto se homologacije tice tako da bi mogao nesmetano da nastavi sa proizvodnjom izduva kakvi su do sada bili.

DebeliZmaj

mislim da je drzavi ovde bitnije da stavi protok novca u koliko toliko legalne
tokove nego to za homologaciju itd...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

ma nek nastavi da radi,to je nas brend,ako i malo digne cjene,to je ok,pa makar to znacilo i legalizaciju,ja sam trenutno dekintiran ali definitivno planiram da kad tad uzmem auspuh kod njega!!! pored njega ne bih uzeo Akrapovica ili nesto drugo...nas je,bajker je i treba da radi!! a posto je i hendikepiran e to je jos veci razlog da trosimo novac kod njega,a ne tamo negdje.......
jin-jang

dzimika

moram da proverim sa caletom posto je nesto slicno bilo sa komsijom koji je stolar, neko iz komsiluka ga prijavio da nema firmu a da radi stolariju o:
sto me nikako ne cudi za moj komsiluk ali opet ada je mala sredina i svi se znaju zato ne verujem da je neko odande

DebeliZmaj

pa bash zato sto se znaju svi ... zato ce i da ga prijavi
male sredine ... ono zabanje njuske u tudje dvoriste ...
ljubomora...uzas
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bokilic

sa svim se slazem, aali,,neka placa i on porez socijalno ,penziono,komunalne takse,ja placam skoro 18.000din mesecno,i niko me nedira....
sto sad da on neplaca....neka plati pa neka klati....neka svima bude isto,on bar lepo zaradjuje pa nece to tolko da ga optereti.
auslusi su mu ok,lepi su,dobri su, ima razradjenu prodaju,potraznju itd,
,i mene  su prijavljivali dok sam imao neregistrovanu radnju,pa sta cu sad,,nek registruje i nek radi..niko ga nece dirati,,jedino kad ko ja malo zakasnis sa poreskim obavezama postaje malko nezgodno...
e onda odjavis privremeno radnju pa malo radis na crno malo prijavis i tako u krug,treba misliti o penziji...
brmmmm