Glavni meni

Sigurnosni srafovi

Započeo UFF, 14 Jun, 2011, 13:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

pa onda bolje da ti nose deo po deo,po 100,200,300 evara..na rate,taman od plate da kupuje¹..

Gašpar

Citat: mohikanac poslato 20 Jun, 2011, 18:58
Uff-e,ja ne bi namestao sigurnosne srafove,kad ne budu mogli da skinu tablu,auspuh ili nesto trece,odnece ti ceo motor :)...pa ce u nekoj garazi skidati polako sta im treba..

A znaci ti si taj koji je drpio tablu, pa mu savetujes da ne stavlja srafove kako bi dalje lakse obavljao posao  :P :P :P :P :P

LINCUJMO MOHIKANCA  [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

duhovit neki decko


ova tema nije samo za mene nit samo za moj motor pa bolje dajte neki konkretan savet umesto da offujete

Popsy

zanimljiva ideja... mada bi moj glas i¹ao za one ¹rafove ¹to im se lomi glava... ili to ili ako ide ¹raf u maticu pecnuti varom maticu za ¹raf... ili super lepak... naravno za skidanje posle je brusilica...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Kanarinac

Ja sam mu rekao da razbusi rupe, ali poshto cesto skida auspuhe to bi bio ozbiljan problem. Isto kao i varenje za maticu, mada to je malko lakse

zmiya

a za¹to skida auspuhe èesto?

DR Goran

Na strugu se napravi sraf sa dubljom glavom i zareze ispod dela za kljuc...zategne ...pukne i nema skidanja bez sekaca. Najjeftinije i najlakse. Ali nije predvidjeno za odvrtanje . Sve druge varijante padaju u vodu....pogotovo ako stafic drzi nesto skupo....prodje na zvaku napravi otisak i uvece lepo odvne...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Kanarinac

Citat: zmiya poslato 21 Jun, 2011, 20:39
a za¹to skida auspuhe èesto?
To bi vec morao njega da pitas :))) Ja sam kod mene auspuh skinuo dva puta. I to kad sam uzimao mere za novi, a drugi put kad sam ga prodavao :))) Mozda mu je to fetis, pa ih ponekad ponse kuci da se maze :D

zmiya

nisam skidao nikad,mo¾da nisam znao da treba obavezno da skinem..ajmo svi obavezno da skidamo auspuhe.. :P

Gašpar

Ja s vremena na vreme dotezem auspuh jer srafovi jednostavno popuste. Ne verujem da bi bilo bas prakticno ako srafovi pocnu da popustaju, a na KTM-u je verovatnoca za to mnogo veca zbog vibracija [nono]

zmiya

ovde je reè o skidanju auspuha,a ne o dotezanju,ovde si do¹ao da offuje¹.. [rofl]

DR Goran

Nesto ti tu ne valja...ja teram dr-a 650 vec godinu ipo nista na njemu nisam dotezao . Ne znam jel imas kontra matice ili je na nosacima zavarena matica..probaj sa loctity-jem nekim koji je za trajnu vezu (mora se zagreje brenerom na 200* da popusti)
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

MILJAN

Uff:
Ideja je dobra i svakako je ovo dobra preporuka kao preventiva... Dobro razmi¹lja¹...   [thumb_up]
Cave ab homine unius libri

Gašpar

@DR Goran: Imam zavarenu matricu u koju srafim. Sada sam dotegao muski, pa cemo videti kako drzi  ;)

UFF

Citat: zmiya poslato 21 Jun, 2011, 20:39
a za¹to skida auspuhe èesto?
Obavezno je
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,793.0.html

moras da prodas izduve i kupis druge jer ce kroz njih da ti udje voda u masinu i da ti je pomesa sa uljem    
i jos ce da zardja agregat iznutra
pa neznam ja se ne razumem ali Floyd-u je tako zardjala lamela pa je morao da rastura agregat i da je nosi na peskiranje
pitaj njega ako meni neverujes

zmiya

au jebote,pa ¹to mi neko ne reèe,idem odma da izbu¹im dve rupe na karteru da voda izadje..

Gašpar

Kakav danak neiskustvu.
Ne mozes ti to da uradis, to mora strucan majstor koji ce da napravi takve rupe kroz koje istice voda, a ostaje ulje. To samo majstori umeju  :)

zmiya

vozim odma kod Revoutiona,kaze to je posao od 4 meseca,dva meseca po rupi..a ako bi skidao auspuhe,to bi potrajalo,pre¹ao bi mi motor u oldtajmere..

MILJAN

Aiii karamba!  :o  Ovo kao nauèna fantastika... [watching]
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Citat: MILJAN poslato 22 Jun, 2011, 17:50
Aiii karamba!  :o  Ovo kao nauèna fantastika... [watching]

Ni ti nemas izbusen karter? Pa sta cekas  [ludak] covece?  :o
Cekas da ti crkne motor pa onda da nam kukas na forumu jer te nismo obavestili?