Glavni meni

Igranka sa glavom i karburatorima

Započeo Glava Dole, 28 April, 2018, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Sastavio na prvo verglanje  [vatromet] Vec se i be zikakve sinhronizacije oseca mirniji radi o to na hladno samo sa bolje ustelovanim ventilima [yahoo]

Lazic

Mo¾da bih mogao da proverim zazor ventila... :D

Hurricane

Citat: Glava Dole poslato 07 Maj, 2018, 17:00
Sastavio na prvo verglanje  [vatromet] Vec se i be zikakve sinhronizacije oseca mirniji radi o to na hladno samo sa bolje ustelovanim ventilima [yahoo]

Bravo, nisi ni trebao da ga sastavljas prosli put bez toga, ali hajde sad, morao si, znam  ;)

Glava Dole

Isprobao one flase :D

Razmisljao sam i dosao na ideju da je bolje da ih prepravim i da vezu izmedju flasa stavim da bude tamo gde sam planirao vakum a crevo koje je trebalo da bude za tecnost(koje ide do dna) da stavim za vakum i okrenem naopako. U teroji je tecnost trebala da se izjednaci cim se ugasi motor(zakon spojenih posuda a na prvi nacin ne bi mogla da se penje) ali sprava se ili prkosi zakonima fizike ili je ja nisam dovoljno cekao :D A inace sam u njih sipao zejtin :)

Stvar je dobra da se vidi da je motor rastelovan kao u mom slucaju ali je samo stelovanje bas komplikovano. Problem je to sto npr taman nastelujem treci i cetvrti i predjem na prvi i drugi on mi popije sve iz cetvrte flase i krene da klokoce u svim ostalim i nema vise stelovanja. Onda jedino mogu da skinem crevo s prirubnice i vucem ustima dok ne napunim opet flasu jer iz nekog razloga nece samo od sebe da se izjednaci.

Ili cu napraviti jos jednu spravu za samo dva cilindra pa da nastelujem prvi i drugi, pa treci i cetvrti posebno pa drugi i treci(jer srednji sraf u kompletu steluje prvi i drugi sa trecim i cetvrtim a krajnji srafovi samo izmedju prvog i drugog i treceg i cetvrtog, zato se i zna redosled po kom se steluje) a onda s ovom samo na kraju ponovo proverim kad su spojena sva 4.

Ili mozda i prsnem i nadjem original vakumetre, alat nikad nije visak(eto npr ovaj kilo kljuc... kad sam video koliko je dobra stvar uzeo bih ga i da je duplo skuplji) :)

Sa originalnim vakumetrima bi stelovanje bila pesma s obzirom da svaki radi za sebe i prvi je npr onda nevezan za cetvrti.

I ovde je problem to sto se ne vidi koliko je neki pobegao jer i ako je i najmanja razlika on ce iz jedne da izvlaci dok je ne isprazni a drugu puni dokle god radi motor dok se sa originalnim gde svaki radi za sebe tacno vidi koliko je koji rastelovan. Moguce je definitivno ustelovati karbone i s ovim ali je potrebno puno zivaca... a koliko sam ga danas drndao i turirao naljuticu opet komsiluk :)

Bitno da je on sastavio, da je najveci deo posla zavrsen, da ne razmisljam vise da li ce na 10K da mi ispadne sraf bregaste i polomi sve zivo... zbog toga sam se najvise i latio posla inace nezgrapan rad na samom vrhu gasa mi i nije preterano smetao... motor i ne sluzi da se vozi na vrhu gasa ali voleo bih da i to sredim da bude cakum-pakum :D










Ostoja

Mali, a da ti poène¹ da se drogira¹ kao sva normalna deca, a?
[rofl] [rofl] [rofl] [thumb_up] [thumb_up] [clapp]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mali_zmaj

Drogira se,benzinom,srafovima i silikonom,i onom Akrom,vidim da mu je to glavna gudrovina!!  Mali je bog za kibernetiku i kung fu!!
jin-jang

feelgod


Lazic

Zbrzao si to sa teglama i uljem... ;D

Glava Dole

Ma hocu krstene vakumetre :) Resio da nabavim prave :)

mali_zmaj

jin-jang

Glava Dole

Stigao danas carbtune pro od havarije :D Preeeedobra igracka, vredi svaku paru, znaci posle 10min igranja nisam mogao da prepoznam motor, svaki cilindar je isao na svoju stranu :) Sve svoje zasto ima svoje zato :D
Kakve flase kakve zajebancije :D Ovako mirno ne pamtim kad je radio :D Od traktorisanja vise ni T, probao ga malo u ulici bez rezervoara samo sa napunjenim karburatorima... moze opusteno da se vozi na vrhu gasa i niskim obrtajima, odma povlaci, nista ne pucketa a obrtaje odma spusta dok je pre ler morao da bude nesto visi da bi kolko tolko lepo radio pa je nekad i ostajao neko vreme u 2K+ pa tek onda spusti... sad vise toga nema :D Odma spusti i prede ko indzeksn, sa otvorenim topom mirnije od ovoga je neizvodljivo :D Ventili plus karburatori profi alatom = drugi motor :)

U toku stelovanja:



Dovod goriva resen ovako(redovno naravno pritiskao flasu):



Na kraju, preciznije od ovoga apsolutno nema potrebe :D U odnosu na ono od ranije je to nebi i zemlja znaci :D



I jedan snimak cisto onako :D

! No longer available

Hteo sam preventivno da mu zamenim i sajlu kvacila a staru cuvam u rezervi(kad vec imam i od gasa samo sa ostecenim buzirom a da na njemu sve bude novo) al iz motobikea umesto za yamahu fzr 600 poslali od suzukija 400... uzece ovu nazad i poslati pravu o svom trosku... ziv covek mora nekad da pogresi al su bar sasvim korektni :)
Ostalo je jos to kad je sve vec na dohvat ruke, da se zameni ulje i dooobro opere motor, sad je toliko prljav da izgleda ko da je izvadjen iz neke pecine, i paucina ga zahvatila a dole stari dihtung poklopca sve umastio i unakazio :)

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Poljanac92

Ako registrujem hondu, eto mene neki dan za Cacak da sinhronizujemo meni karbove :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

bogdan

o  radosti  ( tvoja ) , èestitam   [thumb_up]

Glava Dole

S Poljancem sam se cuo privatno da ne misle ostali da kuliram :D

@lazni milomire i bogdane, hvala :D

Lazic

Èekaj, to znaèi da je gotova igranka...? :D

Glava Dole

S onim iz naslova da :) Ulje, sajla i pranje su finese :)

Glava Dole

Zvanicno zavrsen :)

Zamenejno danas ulje, filter, sipan g12 antifriz :D


Oterao u perionicu prvo bez oklopa i poneo akru, pa se vratio da montiram oklope i onda opet u perionicu na kompletno pranje... najzad je malo zalicio na motor :)







Lepo pali, radi, glatko ide... to je to... jos da dotegnem i podmazem lanac posle 100god, mozda se nakanim da ofarbam i onu deklu s koje je otpala sva farba i onaj nosac u kokpitu, krenuo da korodira pa bode oci :) Al otom-potom, to i nisu popravke :)

feelgod


mali_zmaj

Bravo,bravo,sad ga cuvaj,nemoj da ga zapustis!! Koliko ti finansije dozvoljavaju naravno!! 
jin-jang