Glavni meni

Igranka sa glavom i karburatorima

Započeo Glava Dole, 28 April, 2018, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ahahahahha tako je srbac :D Regler na neki nacin pripada mojoj struci a mehanika je cist hobi :D Sta cu kad volim od malih nogu da prckam sve i svasta... otkad znam za sebe bio radoznalo dete :D

bogdan

Citat: mali_zmaj poslato 28 April, 2018, 22:19
Mali ih je presisao odavno!!  Svaka mu cast,ja ne bih smjeo ni prismrdit masini!!  Trebao bi ganjat neku mehanicarsku skolu,ako je vec i nisi zavrsio,nisam pratio na casu!!
jeste ,  pred¹kolsko ( tomos automatik ) i osnovnu skolu ( skuter i yugo 45 ) je prosao , sad cepa kroz srednju  a kad bude uèio da naplati svoj rad   biæe na fakultetu  ;D , mehanièarsko obrazovanje , znam lièno

Glava Dole

Na unu sam polozio osnovnu al to je ta poenta :)

Inace stigla danas akra od 5l(hvala peco bmw na informaciji gde je ima  [cheers] ), ureznica m7+1 i burgija tog precnika(ne za razbusivanje rupe pre urezivanja, znam da se ne radi tako, samu rupu nece biti potrebe uopste razbusivati nego samo urezati a burgija je za nosac bregaste i jednu rupu klizaca) :)

Jedino ovako mogu da uradim u samostalnoj reziji, ne vidim drugi nacin. Opet imam srecu u nesreci da je bas na tom srafu ona caurica(koja je pored ostale dve totalno nepotrebna) tako da je svakako rupa gore na pocetku svakako veca od m6, mislim da nece biti problema sa urezivanjem... ali otom-potom, treba kupiti srafove, napraviti ove kod strugara i procistiti neke od bregaste pa se onda bacam nazad na posao :D

srbac

Sklopi prvo bez soljica i plocica da vidis kako se okrece. Ne sme da zapinje ni malo.

Glava Dole

Ne zapinje nista, opusteno... ali hvala ;) Zapinjalo prilikom zupcenja dok nisam uboo ono pravo, a vrlo malo mu je potrebno da se susretnu klipovi sa ventilima(to je ono cuveno kad preupci u radu pa pokrsi sve zivo ali mu ne fali nista kad ga ja okrecem rucno i lagano). Ko misli da je lako obe brege ubosti iz prve u pravi polozaj da stoje paralelno a da i parametar T bude u pravom polozaju i sve to nakon sto spaner odradi svoje i lanac se zategne- samo nek izvoli, ali upozaravam da nije za one sa slabim zivcima, ja sam tad zbog njih odmah odustao dok se ne odmorim, posle je sve proteklo bez problema :)

Najveci problem su mi sad ovi srafovi bregastih, ali resicu vec i to nekako :)

lord_oblivion

A ¹to ne odnese¹ kod nekog da ti nalije rupu/e i onda ubu¹i¹ glanc novu rupu sa navojem i iskoristi¹ taj specijalni fabrièki ¹raf?
Mislim da je bolje da sve ostane u fabrièkim dimenzijama.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Bukvalno bi mi lakse bilo da kupim drugu glavu nego to sto si predlozio. Gumice ventila ne verujem da smeju toliko da se greju(a one su nove), da se sve raskupusa opet mora, opere sto je ogroman posao a uz to je i sraf na milimetar-dva od samog lezista bregaste... jedno je neki nebitan cosak pa nek se izvitoperi i preliva, obrusis... a drugo taj deo gde je precizna mehanika :) Probacu ovako pa kako bude da bude.

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 28 April, 2018, 20:23
Citat: UFF poslato 28 April, 2018, 09:48
ovaj nas banderas ce ili stvarno da postane mehanicar ili da zajebe i lazica i kostu zajedno
Ni Laziæ ni Kostiæ nisu samostalno rasturali agregat, kamoli jednom godi¹nje, tako da ih je u startu zajeb'o  [rofl]
Samostalno sam razjebavao agregat jednom godi¹nje... ;D

Andreja

Glava Dole kult poèinje da ¾ivi!

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Kad si vec raskopao ofarbaj ram.

Andreja

Nije izgreban koliko je prljav, okej je... A i ne bih da se intervencija pretvori u vi¹emeseènu restauraciju, kao sa drugim XR-om na forumu. Jer, ako krenem da sreðujem te gluposti, nagomilaæe se a ja bih da se vozim. Ma¹ina je izbaèena jer mi se razleteo menjaè iz èista mira dok sam vozio asfaltom, potpuno normalno. Za¹to, kako - saznaæu u sredu kad ga otvorim.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


Andreja

Ma da, govno, samo su je non-stop toèkirali, peli uz stepenice, potpisivali i padali sa nje, samo 24 godine... ;)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


Boban_m

Xr400 i 650r su biseri moto industrije. Steta sto Honda sad nema tako nesto.

CBRR1


Glava Dole

Kupio danas i sisice za home made vakumetre... 80din po komadu u prodavnici auto-gas opreme :) M6 je precnik ako nekom treba ta informacija(dakle ne M5 kako sam mislio pre skidanja tj negde procitao a m6 nasao jos onda), korak je bas taj... leze ko budali samar :)



Prebacio nove gumene podloske na vecinu srafova. Jedan sam vec odlomio prosle zime i sad naisao na jos jedan izduzen(da nisam premestao ove gume ne bih to ni primetio), takav ne sme da se vraca(pukao bi verovatno i on). Tako da ili moram da nadjem dva ovakva ili napravim kod strugara:



I, naravno, ovog puta i to stegnem kilo-kljucem... sta cu kad sam mnogo jak :)

Kad nabavim i to nastavljam lagano s radovima :D Sad bar nigde ne zurim :D Cim bude nekih novosti vi cete svakako prvi saznati :D

Lazic

Kurac bi sreðivao motor d'ima¹ dozvolu... :D

Glava Dole

Sto jes jes, nema teorije da bih se nakanio da kupusam ispravan motor da ga vozim svakodnevno kao nekad po letu, zimi, kisi, snegu :) Jedan dan s neispravnim motorom bi mi bio previse :)