Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: bucko poslato 29 Januar, 2015, 21:15
Revo
Pogledaj ponovo vrovatno si platio pogresnu zonu jer kada pokusas da platis a imas kaznu to ti i pise u poruci koju si dobio.
Ako je tako mozes na tel koji ti pise na kazni da se javis i reklamiras  i obicno prihvate jer vide da si slao ako im kazes sa kog broja

prihvate qrac

biliv mi :)

ЯЭВОЛУТИОН

kako god...nemam zelju da im idem tamo i da ih molim za nesto sto je normalno....ja placam zapoceti sat parkiranja.....i ja ga platio....nigde ne pise da moram da ga platim istog momenta kad stanem, niti oni meni vrate kusur ako ranije odem....kao sto rekoh to jutro bilo nesto minus sa vetrom i prvo sam klinku uneo u sedistu u cekaonicu pa onda pustio poruku....i onako ne smam da koristim mobilni u voznji, a i u bolnici mora biti ugasen.
Pri tome platio sam sto parkinga pa sam platio i taj jedan....imao zakazano u 11 i kasnio na pregled zato sto nije bilo mesta gde da se parkiram....ispred mene lik izasao u 11:05 ja stao izneo dete i pusto poruku u 11:20, lovocuvar pisao kaznu u 11:10...platicu im kurac doplatnu kartu.... ja cu da dokazem na sudu da sam platio svih 100 parkinga pa i taj jedan....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bucko

Ja da se pitam nebih oko bolnica ni uvodio zone,pa ne idu ljudi tamo da se kurèe nego ¹to ih muka naterala a ovi lesinari ti kidaju komad po komad mesa.
Na VMA je to sjajno reseno.Veliki parking i prvih pola sata dzabe ,za duze se placa,svaka cast.

Revo
Meni je sin bio na neonatologiji pre dvanaes godina oko dva ipo meseca ,imali su sjajan tim i ovaj moj prezive a spao bio na 1,1 kg.
Sada kad prodjem tuda imam u stomaku neki cudan osecaj,ne ponovilo se.
Ako ti bude trebao vrhunski pedijatar koji ume da dodje i kuci pisi na pp,sve sam to prosao vec

ЯЭВОЛУТИОН

ma bebana ko grom....nego 960 grama je malo i za pseto.....ali evo je zdare ko ajkula....ko nije bio i video ne moze da skonta....kakvi mali fajteri za zivot....ja bih iz tih redova birao vodje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bucko

Muski su u tim situacijama kriticni ,zenski bebci imaju neuporedivo vece sanse.Jednostavno su jace.

Nek je ziva i zdrava sto godina

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Januar, 2015, 16:44
jel platio neko nekad onu doplatnu za parkiranje.....izmedju poruke i njegove kazne mi je 10 minuta......ispred instituta za neonatologiju...dok sam izneo dete iz kola i uneo ga na institut...otkucao porukiu a u medjuvremnu mi zalepio tiket.....kurac cu da im platim....ja parking platio i vise nego sto treba jer sam zavrsio sve za pola sata ...poruka o isteku parkinga mi stigla kad sam se vracao i to kod rk beograd na miljakovcu.....
Bre, platio si pogre¹nu zonu, kad fasuje¹ kaznu, poruka ka¾e: Po¹tovani, za vozilo blabla vam je izdata doplatna karta koja va¾i 24h...;D

Glava Dole

Stigao mi je poziv zato sto sam sa 2,30 promila posle 11 sa probnom(mislim tad je bila probna, sad je prava) udario u ogradu, sudjenje u ponedeljak pa dotle moram malo da se potkujem znanjem ako moze bez advokata, dakle u pitanju je prekrsajni postupak i terete me za:
Clan 332 stav 2 tacka 7
Clan 330 stav 1 tacka 4
Clan 332 stav 1 tacka 74

E sad za ovaj clan 330 je propisano 100-120000din(ako je izazvana saobracajka 120-150.000), 14 poena i 10 meseci zabrane, a ja sam tad imao probnu(sve je inace navedeno, tacno vreme, da vozio sa probnom u periodu posle 11 itd) ali ja recimo nadjem ovde da je sa probnom kazna 15-30000 i 12 poena, pa koliko je to merodavno?

http://www.autoskolatref.co.rs/obavestenja/9-obavestenja/12-kazne

I kako to otprilike ide, da li se novcane kazne, zabrane i bodovi sabiraju po svakom clanu ili kako?

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Citat: Milos96 poslato 31 Januar, 2015, 03:57
Stigao mi je poziv zato sto sam sa 2,30 promila posle 11 sa probnom(mislim tad je bila probna,

Care ti si pre-duvao Slavka Vranjesa sa probnom dozvolom?!?!?!?!    :o[clapp] [thumb_up]


[doh] [facepalm] [samoubistvo]


http://www.tarzanija.com/saobracajni-panduri-harac-na-putu-i-razgovor-sa-njima/

Bori¹a

brate... samo cu reci jedno - jebo si mu kevu :D

Jefta

Citat: Milos96 poslato 31 Januar, 2015, 03:57
Stigao mi je poziv zato sto sam sa 2,30 promila posle 11 sa probnom(mislim tad je bila probna, sad je prava) udario u ogradu, sudjenje u ponedeljak pa dotle moram malo da se potkujem znanjem ako moze bez advokata, dakle u pitanju je prekrsajni postupak i terete me za:
Clan 332 stav 2 tacka 7
Clan 330 stav 1 tacka 4
Clan 332 stav 1 tacka 74

E sad za ovaj clan 330 je propisano 100-120000din(ako je izazvana saobracajka 120-150.000), 14 poena i 10 meseci zabrane, a ja sam tad imao probnu(sve je inace navedeno, tacno vreme, da vozio sa probnom u periodu posle 11 itd) ali ja recimo nadjem ovde da je sa probnom kazna 15-30000 i 12 poena, pa koliko je to merodavno?

http://www.autoskolatref.co.rs/obavestenja/9-obavestenja/12-kazne

I kako to otprilike ide, da li se novcane kazne, zabrane i bodovi sabiraju po svakom clanu ili kako?
Brate 2.30 promila sa probnom posle 11, jos saobracajka. Pa vidi uzece ti dozvolu na toliko dugo da ces moci da polazes ponovo tek za jedno 20 god. Kapiram da ce i zatvor da ti odredi sudija, kazne ce sigurno biti preko 150 000 din.

Bez advokata ni ne pomisljaj da ides jer nema sanse da se ti upoznas sa zakonom tako dobro za tako kratko vreme. Mislim ni advokat te nece spasiti, ali mozda ce moci da ti ublazi kaznu.

S obzirom da si toliko pijan seo u auto ne zalim te, i treba da ti uzmu dozvolu da vise nikada ne vozis.

Svaka cast za Vranjesa :)

Bori¹a

e da, samo da znas, videh da si rekao da ce ti uzeti dozvolu za auto pa ces voziti motor... mislim da uzimaju CELU dozvolu (sve kategorije)

penzos

Dobro æe¹ proæi ako te u ovoj situaciji ne spale za primer! Da, oduzimaju sve kategorije, ali ima leka i za to. Evo ti re¹enje, samo nemoj da te opet navataju:



Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

clutch&brake

Ne uzimaju celu dozvolu vec samo kategoriju. 100ti put ovo pisem
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Tatica

Citat: penzos poslato 31 Januar, 2015, 13:12
Dobro æe¹ proæi ako te u ovoj situaciji ne spale za primer! Da, oduzimaju sve kategorije, ali ima leka i za to. Evo ti re¹enje, samo nemoj da te opet navataju:




Неће моћи, то је по новом закону ''тешки теретни трицикл''.
Евентуално, ''лаки путнички тротинет'':



Bori¹a

Citat: njanja poslato 31 Januar, 2015, 13:46
Ne uzimaju celu dozvolu vec samo kategoriju. 100ti put ovo pisem

izvinite cika nemanja

clutch&brake

Citat: Bori¹a poslato 31 Januar, 2015, 14:07
Citat: njanja poslato 31 Januar, 2015, 13:46
Ne uzimaju celu dozvolu vec samo kategoriju. 100ti put ovo pisem

izvinite cika nemanja

ajde ajde ti si mentol pa ti oprosteno  [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Glava Dole

Znam ljudi sta sam napravio, uzasnu stvar, auto unistio potpuno, morao ljudima da pravim novu ogradu, dobicu dugu zabranu i moracu posle na predavanja iz bezbednosti i polaganje tih naprednih testova, njih mogu da polazem tek 3 meseca nakon sto istekne zabrana(koja je minimum 10 meseci), i samo to je 40.000din, ali se trudim da gledam sa optimisticne strane, bar nikoga nisam povredio a ovo mi je skola za ceo zivot :)

To je inace i prvi prekrsj za 4 god u saobracaju i mislim da se bas i desilo zato sto i inace za volan nisam sedao pijan(duvao i ranije puno puta pa cak i nocu, isao na motorijade itd i uvek bila cista nula), a to vece kad se to desilo sam bas prodao svog TZRa(a taj motor je:uvek bio uklet, moguce da me je on progonio i napravio ovo hahaha), bukvalno zurio da posle prodaje stignem na tu zurku i onako mahinalno seo u auto jer je klub bio na kilometar od kuce, pa tako krenulo...i kasnije vec izgubi covek kontrolu, a ko posle da ti dokaze da nisi za volan...to se inace i desilo u mojoj ulici,ni 500m od moje kuce gde nikada nema policije(ja sam na to racunao pa zato i krenuo sa par pica dok nije ponela atmosfera pa malo preterao a onda su vec bili pozvani specijalno zbog mene :D ) i jbg...desilo se sta se desilo, sreca da je izleteo airbag pa prosao sa ogrebotinama lica i malo vecim hematomom kolena a kao sto rekoh najveca sreca je da nisam nikog drugog povredio a ovo je skola za ceo zivot, vozim ja vec 5 meseci svakodnevno posle toga i sad celo drustvo pije npr a ako se ja neplanirano pojavim autom i u diskoteci uz uzivo muziku samo coca cola :D

Sto se zabrane tice ako skupim preko 18 poena uzimaju sve kategorije a ispod 18 samo tu kategorijj sa kojom sam napravio, tako je sigurno, raspitivao sam se i na netu a i razgovarao sa policajcima...

Ako se bodovi sabiraju onda je to po dva za tacke 332 i 14(plus 2 ako je izazvana saobracajka sa preko 2 promila, a jeste, znaci 16) za tacku 330 sto je 20 poena i onda bi otislo sve ako se sabiraju poeni, pa me zato to i interesuje.

A inace 6. februara imam polaganje za A2, trebace mi i puno para za fax, pripreme, put itd a bas nisam pri parama pa mi je sad bitno samo da izvucem sto manju kaznu, a logicno je valjda da sa probnom budu manje kazne za iste prekrsaje kako i stoji na onom sajtu a oni su mi upisali tacku koja je kao da sam imao pravu...

clutch&brake

Da bi ti uzeli celu dozvolu moras da napravis 25 poena sa vise kategorija. 18 sa b i 7 sa a kat npr
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

nije problem sto si pijan otisao 500 metara od kuce, vec sto si se kurcio kad si se napio.....da nisi bio pijan uzeli bi ti sve dozvole...samo bi kazna bila manja....ja bih poveo advokata i vestaka da potvrde da advokat kaze da si usled alkoholisanosti bio neuracunljiv, a vestak da kaze da je auto otisao u iberturu i da je to razlog udesa.....kao nisi ti kriv...vec alkohol i hi tech kola....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11