Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole


Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 01 Februar, 2015, 01:35
Milose lazi kao da nemas oci ni krsnu slavu! Ovde u Srbiji ko priznaje pola mu se dodaje!

Upravo tako. Kad si po¹ten i sraðuje¹, uglavnom najebe¹. Ka¾u ti da je bolje, ali LA®U. ©to bezobraznije, ¹to vi¹e se pravi¹ blesav, to bolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

jebali smo mi je¾a u leða sa najnovijim majèinskim zakonima. zbog tih mladih i neiskusnih æe da nam otimaju automobile i motore za najsme¹niju glupost, tipa tero 200 na mostu il po vojvodini, vozio cirke, peglo u krivini il driftovo a nikoga ne ugrozio. ona majka je tolkio preterala, da æu ja sa evo skoro pet banke da raðe olupam svoju imovinu, nego da stanem pijan a vozim normalno i ne kurèim se il sam zabo dve glave od inðije do fru¹ke, a pandur me zaskoèio na usamljenoj pumpi il sam nabo iks bodova a nikad niko zbog mene nije stradao i vratio im dozvolu, jebala ih njihova dozvola. moj pokojni æale nije toliko brinuo o meni, kao ¹to ova keva majka brine. a glupa je ko tocilo.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 09:48
jebali smo mi je¾a u leða sa najnovijim majèinskim zakonima. zbog tih mladih i neiskusnih æe da nam otimaju automobile i motore za najsme¹niju glupost, tipa tero 200 na mostu il po vojvodini, vozio cirke, peglo u krivini il driftovo a nikoga ne ugrozio. ona majka je tolkio preterala, da æu ja sa evo skoro pet banke da raðe olupam svoju imovinu, nego da stanem pijan a vozim normalno i ne kurèim se il sam zabo dve glave od inðije do fru¹ke, a pandur me zaskoèio na usamljenoj pumpi il sam nabo iks bodova a nikad niko zbog mene nije stradao i vratio im dozvolu, jebala ih njihova dozvola. moj pokojni æale nije toliko brinuo o meni, kao ¹to ova keva majka brine. a glupa je ko tocilo.

Ja bih i to progutao, da va¾i isto za SVE. 
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

#1704
ja ne mogu. imam toliko razuma da kapiram ogromne pogre¹ke u zakonu i premale razlike izmeðu bezbednih prekr¹aja i onih koji su izazvali udes. realno, ja æu od normalnog èoveka da preðem u te nenormalne. neæu da stanem i napraviæu lom. raðe æu da zabodem auto, motor, kamion, èamac, ¹ta god, nego da im dam to u redovnoj kontroli.

a sve ove ¹to naprave lom, otero bi na deset godina robije. pa nek se kurèe. vi¹e stradaju oni normalni u tim jeboihprekr¹aj kontrolama, nego oni koji naprave pièvajz i boli ih kurac. plate kazne kupe novo i teraj.

jel bio levak na sajmu? bio! jel na¹ èlan stao cirke? stao. a koliko njih nije stalo, nego po gasu? ko je najebo? na¹ èlan. za¹to? zato ¹to je stao, a cirke je. nikoga nije ugrozio, a stao. jel na¹ drugi èlan zapalio preko senjaka? jeste. jel stigo kuæi cirke? jeste.

e sad, po novom, kad na¹ èlan opet stane u taj levak cirke, ode auto. I? oæe li da stane? ja neæu. moja imovina je moja imovina. jebala ih amerika i majèinstvo. to majèinstvo æe nekoga nepotrebno da ko¹ta glave.

Kostić

Citat: Slaninar poslato 01 Februar, 2015, 09:50
Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 09:48
jebali smo mi je¾a u leða sa najnovijim majèinskim zakonima. zbog tih mladih i neiskusnih æe da nam otimaju automobile i motore za najsme¹niju glupost, tipa tero 200 na mostu il po vojvodini, vozio cirke, peglo u krivini il driftovo a nikoga ne ugrozio. ona majka je tolkio preterala, da æu ja sa evo skoro pet banke da raðe olupam svoju imovinu, nego da stanem pijan a vozim normalno i ne kurèim se il sam zabo dve glave od inðije do fru¹ke, a pandur me zaskoèio na usamljenoj pumpi il sam nabo iks bodova a nikad niko zbog mene nije stradao i vratio im dozvolu, jebala ih njihova dozvola. moj pokojni æale nije toliko brinuo o meni, kao ¹to ova keva majka brine. a glupa je ko tocilo.

Ja bih i to progutao, da va¾i isto za SVE.  

nikad zakon neæe da bude isti za sve, to je utopija. nikad pandur neæe da kazni pandura, koji sa svojom nafircanom a¾dajom farba asfalt na bubanj potoku, onda se izpozdravljaju, a narod gleda. al æe da kara dedu za pojas. dok i dedi ne pukne kurac, pa i on nabode po gasu. i ta prièa o utopiji doprinosi nebezbednoj situaciji, kao i ovi ¹to se trte pa idu u statistiku, a onda ne znaju ¹taæe, pa dopapre. to je najlak¹e.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 10:36
nikad zakon neæe da bude isti za sve, to je utopija. nikad pandur neæe da kazni pandura,

Lièno znam ljude koji bi tako radili, samo da dr¾ava, zakon i tu¾ioci stanu iza njih. Da ne zavr¹i u Maloj Mo¹tanici kad napi¹e kaznu Vuèiæu, na primer, nego da ga nagrade. Sad se zadr¾avaju na tome da ne uzimaju mito, ali puste koga moraju da puste, ne isplati se u Srbiji pi¹ati uz vetar...

Tekst koji s tim ima malo veze:
http://www.021.rs/Info/Srbija/Uzbunjivaci-ostali-bez-zastite.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Jedan kvalitetan beogrqdski pijanac, nakon burne veceri sedne u kola i zabode se u zardinjere kod kanadske abasade....iskusno se prebaci na zadnje sediste...i padne u alkoholnu komu.....po dolasku policije u zapisnik uvedeno da je vozac NN napustio lice mesta a da je na zadnjem sedistu nadjen vlasnik vozila...tresten pijan....na pianje sudije ko je vozio, covek lepo kaze da nema pojma ni ko ga je izneo iz kafane ni ko ga je uneo u kola....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Isao sam jutros, na kraju ipak sam i bez advokata, jedva dosao do reci da kazem bilo sta sam, pitala koliiko sam otprilike isao ako se secam i u kojoj je brzini bio, reko u drugoj i ne vise od 50, to je i unela u zapisnik itd, malo se iskukao koliko sam uspeo da upadnem izmedju njenih recenica, samo sto otvorim usta krene da diktira, nije mi rekla ni otprilike kolika ce biti kazna ni poeni ni zabrana ni nista, samo bice sve u resenju, dovidjenja...rekla je da cu dobiti minimalnu kaznu, ali ne i kolika je ta minimalna, ako se drzi striktno zobsa to je opet 116.000 koliko ja vidim...rekao da sam ucenik, da nemam odakle da platim, nemam nikakvu imovinu, keva u minusu, cale kredit(sto i jeste istina) itd...opet ono, ako stvarno ne moze nista ispod ZOBSa a da minimalnu opet je ispala korektna...

E sad me interesuje da li kasnije ima neke vajde od zalbe(ako bude nesto astronomski, a i ako nista drugo da odlozim to sto vise)?

Lazic

Jebiga kasno videh, ali ¹ta je tu je... Kad ti stigne re¹enje, napisaæemo ¾albu i posle toga èeka¹ zastarevanje, ni¹ta vi¹e ne prima¹, ako doðu da te apse, neko tvoj nek ka¾e da si na odvikavanju od narkotika u Drajzerovoj, ili jo¹ bolje da si na onkolo¹koj na zraèenju, ali da ti nema spasa...;D








Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Februar, 2015, 12:31
Jedan kvalitetan beogrqdski pijanac, nakon burne veceri sedne u kola i zabode se u zardinjere kod kanadske abasade....iskusno se prebaci na zadnje sediste...i padne u alkoholnu komu.....po dolasku policije u zapisnik uvedeno da je vozac NN napustio lice mesta a da je na zadnjem sedistu nadjen vlasnik vozila...tresten pijan....na pianje sudije ko je vozio, covek lepo kaze da nema pojma ni ko ga je izneo iz kafane ni ko ga je uneo u kola....
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Kakav car...

Glava Dole

A zabrana ne moze da pocne da tece dok licno ne primim i potpisem to resenje?

Koliko je potrebno da presuda zastari?Znam da je godinu dana ako se ne pokrene postupak, ako pokrenu to se automatski prekida i valjda 2god ako izbegnes poziv ali ne znam da li resenje moze da zastari, onda necu moci za to vreme ni da registrujem motor, izvadim bilo koji dokument itd...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 02 Februar, 2015, 20:59
Jebiga kasno videh, ali ¹ta je tu je... Kad ti stigne re¹enje, napisaæemo ¾albu i posle toga èeka¹ zastarevanje, ni¹ta vi¹e ne prima¹, ako doðu da te apse, neko tvoj nek ka¾e da si na odvikavanju od narkotika u Drajzerovoj, ili jo¹ bolje da si na onkolo¹koj na zraèenju, ali da ti nema spasa...;D

Èekaj, zar nema sad ona fora da samo ostave obave¹tenje na sajtu, ili u zgradi suda i da se smatra uruèenim?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

clutch&brake

udare ti fitivnu adresu za ne primanje resenja a resenje ti okace na tablu i mozes da ga pusis samo... nema vise izbegavanja
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Kostić

osim ako ne ode u afriku na jedno sto godina :)

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 03 Februar, 2015, 09:54
osim ako ne ode u afriku na jedno sto godina :)

:)

Partibrejkers-1000 godina


Kad mi je lik doneo raèunar na servis i pitao koliko æe trajati popravka. Ova stvar svirala na radiju i kako je zavr¹io pitanje, nailazi refren. Ja samo pojaèao radio i nasmejao se. Umrli od smeha.   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

izbegavanje ja kontraproduktivno.....odugovlacenje procesa do donosenja presude je bolje....u medjuvremenu sve radis normalno....a ako se resis da odes na duze u inostranstvo odes do sudije koji vodi slucaj i trazis da donese resenje i da ces ga odmah potpisati.....prvo ne primos resenje, pa onda primis ali ne odes,posaljes opravdanje da si sprecen jer trenutno nisi tu' pa sledece primis ali usled bolesti si sprecen...pa sledeci put dodjes ali se tvoj advokat izvini da je sprecen.......i tako u nedogled.....godina je prosla kao tren.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

i sta si dobio osim izgubljenih zivaca i vremena?
posto svakako nece da zastari jer proces traje

Slaninar

Citat: UFF poslato 03 Februar, 2015, 16:20
i sta si dobio osim izgubljenih zivaca i vremena?
posto svakako nece da zastari jer proces traje

Meni je tako zastarelo. Bio i rekao da advokat ne mo¾e da doðe. Poèeo proces. Onda debili donosili poziv dok radim (pre podne). Dolazili i da me hapse "jer izbegavam primanje poziva!"  Na kraju zastarelo. Ne znam kako sad ide to sve, po novom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Pa ja sam primio i dao izjavu a resenje tesko da moze da zastari, jedino zalba pa da se bar oduzi i mozda malo umanji kazna, interesuje me da li je to moguce, da li je minimum ono sto je minimum i po ZOBSu ili moze i ispod toga iz nmp nekih razloga, imovinsko stanje i sl...

UFF