Glavni meni

Aparati za varenje-inverteri

Započeo dzimika, 08 Oktobar, 2015, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: dzimika poslato 26 Decembar, 2015, 22:26
Pa najbitnije da varovi budu lepi :D

Zna¹ onaj oseæaj kad vidi¹ dobar var i oseti¹ uzbuðenje negde duboko iznutra? Prosto ima¹ oseæaj da svedoèi¹ neèem duboko iskonski lepom. Kada preðe¹ prstima preko njega i oseti¹ udar struje kroz vrhove prstiju? Kada zadrhti¹ na samu pomisao da æe¹ ponovo videti taj var... tu lepotu... taj kvalitet... vreme staje, dah se ubrzava, poèinje¹ da se znojii¹...

Eh...



Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

grber

Ajde da vozdignem ovu temu sa jos jednim pitanjem... da li obicne maske/stakla imaju svu potrebnu zastitu od zracenja? Ili bi trebalo da nosim i neke naocare koje stite od UV/IR zracenja ispod?  [neampojma]

dzimika

Uzmi automatsku masku, mnogo je lakse raditi jer su obe druga ruka onda slobodna
Ja inace imam jako osetljive oci, cale jos osetljivije i nikad nijedan problem sa ocima posle varenja nismo imali
Nisu vise skupe kao nekada

Jovan D

Citat: grber poslato 17 Mart, 2016, 13:09
Ajde da vozdignem ovu temu sa jos jednim pitanjem... da li obicne maske/stakla imaju svu potrebnu zastitu od zracenja? Ili bi trebalo da nosim i neke naocare koje stite od UV/IR zracenja ispod?  [neampojma]

Naravno da obièna stakla nemaju za¹titu od UV/IR zraèenja. IR æe¹ moæi da oseti¹ preko toplote na ko¾i i mo¾e¹ lako o¹tetiti mre¾njaèu oka, na¾alost ljudski organizam jo¹ uvek nema mehanizam detekcije UV zraèenja, tako da UV zraèenje neæe¹ osetiti èak ni preko oèiju koju su osetljivi organi ali se nekoliko sati posle ZAVARIVANJA (ne varenja) itekako manifestuje uticaj UV zraka na oèi... oni koji su zavarivali bez za¹tite znaju o èemu govorim (svrab, crvenilo, suzenje, bol, otok i sl.).

grber

Hvala... kontao sam da je tako.

Sad jos samo da smislim kako da se opremim. Verujem da su automatske mnoogo prakticnije, al se pitam dal mi treba za moju povremenu hoby zajebanciju. A ne bi bas hteo da se zeznem i uzmem neki krs.

dzimika

uzmi wurth masku, oko 4500din je

grber

To zvuci i vise nego povoljno...  nadam se da je zaista videlo wurth-a [neampojma] :)

Ajde ako ti nije problem napisi ili baci na PP gde da pogledam....

Gvozden

Probaj ako mozes od nekoga preko da nabavis Optrel masku.
Ja sam uzeo model P550 Metarexa, imao covek nekoliko komada na prodaju.
Ne pamtim da sam kupio bolji komad opreme. Vrhunska maska, sa podesavanjem brzine i propusnosti, solarno punjena.. Varim lakse i bolje nego ranije, sto rece Dzimi, obe ruke slobodne..




dzimika

Citat: grber poslato 17 Mart, 2016, 14:58
To zvuci i vise nego povoljno...  nadam se da je zaista videlo wurth-a [neampojma] :)

Ajde ako ti nije problem napisi ili baci na PP gde da pogledam....

ja sam je kupio na stovaristu kod mene u kraju, Ostrog, tada je bio neki popust na alat pa je izasla 4500din a po oglasima su kineske 30-35e
da li je videlo wurth-a? mislim da jeste, maska je dobro uradjena i za te pare je dobra i najbitnije ima podesavanje brzine zatvaranja i jacine zatvaranja, ima cak i opciju za brusenje tako da ne mora da se skida maska kad se brusi ali malo je nezgodno sa rukavicama za varenje to prebacivati
inace i rukavice za varenje sam uzeo isto wurth, izasle sa popustom 500 i neki dinar, do pola podlaktice dodju, jaka koza, unutra blago postavljene da ne zuljaju savovi, 15x bolje od onih tupavih rukavica koje imaju da se kupe po farbarama (jedne su mi trajale nedelju dana), nijednog trenutka se nisam pokajao zbog maske i rukavica
ako te ne mrzi mozes doci do zeleznika da pogledas i masku i rukavice, stovariste je skoro dogradjeno i imaju odlican izbor alata, cesto imaju neke akcije sa popustima
Ostrog, cim se ulazi u zeleznik iz pravca obrenovackog levo, tj na raskrsnici kod amana levo i odmah posle perionice/vulkanizera desno i sa leve strane je posle 100m

juga

Optrel maske su medju najboljima i najskuplljima, ko mo¾e neka ne razmi¹lja, napisao sam na poèetku teme da dobra maska zlata vredi, i da je najbitnija brzina zatamnjivanja, ali da bi bili sigurni uvek u trenutku izazivanja luka trepnite - za¾murite na kratko, dajte vreme maski da odradi svoje, oko je mnogo brzo!

grber

Hvala kolege :D  [thumb_up]

Sad vidim na netu da je to stovariste bas veliko, definitivno cu da ga obidjem ovih dana!

kepo

Stiglo mi je ovo ludilo. Cuje se bukvalno kao formula, a tako i ide.


http://fastmigx.kemppi.com/?page_id=5034

Boban_m


juga

Citat: kepo poslato 18 Mart, 2016, 19:31
Stiglo mi je ovo ludilo. Cuje se bukvalno kao formula, a tako i ide.


http://fastmigx.kemppi.com/?page_id=5034
Pa to je puls mig,to jebe kevu, samo pazi na zraèenje, obavezna dobra za¹tita!

nikola_m

Ja sam ovih dana vario sa kemppi pulsnim migom, nije da vari nego ubija


kepo

Citat: juga poslato 19 Mart, 2016, 09:01
Citat: kepo poslato 18 Mart, 2016, 19:31
Stiglo mi je ovo ludilo. Cuje se bukvalno kao formula, a tako i ide.


http://fastmigx.kemppi.com/?page_id=5034
Pa to je puls mig,to jebe kevu, samo pazi na zraèenje, obavezna dobra za¹tita!

Svukao sam var deset santimetara bez rukavice, i dooobro se sprzila ruka.

kepo


juga

Opet ka¾em pazi se , jako je zraèenje, mom drugaru izgorela æela od odbijenih zraka od belog plafona, pa ti vidi!

metarex

Citat: juga poslato 20 Mart, 2016, 02:36
Opet ka¾em pazi se , jako je zraèenje, mom drugaru izgorela æela od odbijenih zraka od belog plafona, pa ti vidi!

krema za suncanje faktor 30+ i nema da gori nista. ja proveravao 10 godina, samo sto go jos nisam vario.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

kepo

Citat: juga poslato 20 Mart, 2016, 02:36
Opet ka¾em pazi se , jako je zraèenje, mom drugaru izgorela æela od odbijenih zraka od belog plafona, pa ti vidi!

Maska od 100 - 150 eur ne zavrsava posao. Jako se greje. Kempijeva od 400 ladna ko spricer. Neka cudna plastika. Inace radnik vari 7 sati u smeni.