Glavni meni

Inazuma 750 ili ZRX 1100

Započeo zagadjenje, 13 Septembar, 2014, 11:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Mogao bih uskoro biti u prilici da promenim motor pa sam u dilemi ¹ta i kako. Trenutno sam zainteresovan samo za naked-e.

Slovo spalo na dva modela iz naslova. Pa me sad interesuje mi¹ljenje o njima. Koje su mane, dobre strane, cena odr¾avanja, dostupnost delova, karburatori, imaju li neku uroðenu falinku, potro¹nja i slièno. ZRX 1200 je ne¹to te¾e naæi kod nas, a i malo iskaèe iz cenovnog ranga. 1100 ima na par mesta. 1200 je ne¹to jaèi i ima bolje koènice.

Razlika u registraciji je nekih 7-8 hiljada ¹to i nije zanemarljivo, ali ne igra presudnu ulogu.

Za Inazumu znam da ima problema sa rezervoarom. Za ZRX ne znam ni¹ta u tom smislu, neke stvari na koju treba obratiti pa¾nju.


Pa sad, dobro bi mi do¹li komentari i utisci ljudi koji su imali priliku da ih voze i odr¾avaju :)

Jedna od stvari koja mi se sviða kod Inazume je ¹to za razliku od ZRXa ima centralni


Tjuning bud¾ing

Lazic


BOKYBOY

...i ja sam za ZRX-a...ne zato sto vozim Kawu...jaci je...meni lepsi...mocniji...al kolko para-tolko muzike,uvek bilo...i sto kazes,skuplja registracija dosta...
...koji god uzmes neces pogresiti,oba motora su principu dobra u i izdrzljiva,pitanje samo koliko ces naci dobar primerak...srecno [cheers]

Andreja

XJR1300 :D

Meni se ZRX sviða i u R varijanti sa fairingom i kockastim farom, brutalan je.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

zagadjenje

"S" varijanta mi nije ba¹ po volji, dok televizor mo¾e proæi :) Najradije bih fenjer, a njih najvi¹e i ima.
Tjuning bud¾ing

Hurricane

Citat: BOKYBOY poslato 13 Septembar, 2014, 12:13
...i ja sam za ZRX-a...ne zato sto vozim Kawu...jaci je...meni lepsi...mocniji...al kolko para-tolko muzike,uvek bilo...i sto kazes,skuplja registracija dosta...
...koji god uzmes neces pogresiti,oba motora su principu dobra u i izdrzljiva,pitanje samo koliko ces naci dobar primerak...srecno [cheers]

...mogao sam se u ovakav odgovor i kladiti..  :P

stilgar

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,14718.0.html

samo rezervoar bi ja sredio, da ne duvas kroz crevo :) ostalo ok...cjenu cemo ugoditi manijacku :)

zagadjenje

hahahahaha.... Hteo sam pomenuti da sam razmi¹ljao i o Banditu, ali sam znao da æe¹ se javiti kd tad :D Za sad je Banditos jo¹ po strani :)
Tjuning bud¾ing

stilgar

Citat: zagadjenje poslato 13 Septembar, 2014, 13:07
hahahahaha.... Hteo sam pomenuti da sam razmi¹ljao i o Banditu, ali sam znao da æe¹ se javiti kd tad :D Za sad je Banditos jo¹ po strani :)
msm kad si doso do 1200 ccm ....

clutch&brake

Citat: hurricane poslato 13 Septembar, 2014, 12:48
Citat: BOKYBOY poslato 13 Septembar, 2014, 12:13
...i ja sam za ZRX-a...ne zato sto vozim Kawu...jaci je...meni lepsi...mocniji...al kolko para-tolko muzike,uvek bilo...i sto kazes,skuplja registracija dosta...
...koji god uzmes neces pogresiti,oba motora su principu dobra u i izdrzljiva,pitanje samo koliko ces naci dobar primerak...srecno [cheers]

...mogao sam se u ovakav odgovor i kladiti..  :P

cekaj dareta pa onda da citiramo ahahajhhah
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

stilgar

a imas i Suzi Q kod Mise-pei, pa ako saznas kojasifravazi kod farbaha da ga restauriras (osvezis estetiku) imaces motor snova :)

BOKYBOY

Citat: njanja poslato 13 Septembar, 2014, 13:18
Citat: hurricane poslato 13 Septembar, 2014, 12:48
Citat: BOKYBOY poslato 13 Septembar, 2014, 12:13
...i ja sam za ZRX-a...ne zato sto vozim Kawu...jaci je...meni lepsi...mocniji...al kolko para-tolko muzike,uvek bilo...i sto kazes,skuplja registracija dosta...
...koji god uzmes neces pogresiti,oba motora su principu dobra u i izdrzljiva,pitanje samo koliko ces naci dobar primerak...srecno [cheers]



...mogao sam se u ovakav odgovor i kladiti..  :P

cekaj dareta pa onda da citiramo ahahajhhah

;D :-*

idanijel

Inazuma ima plus samo zbog registracije a i nije nesto 5300din [thumb_up]

zagadjenje

Kad veæ pomenu registraciju zna li neko da li su kalkulatori na AMS "kalibrisani" za nove premije?
Ispade da je Inazuma  17587.05, a ZRX 22869.95 za 99to godi¹te
Tjuning bud¾ing

stilgar

Citat: zagadjenje poslato 13 Septembar, 2014, 18:09
Kad veæ pomenu registraciju zna li neko da li su kalkulatori na AMS "kalibrisani" za nove premije?
Ispade da je Inazuma  17587.05, a ZRX 22869.95 za 99to godi¹te
nazovi Milosa u GM moto on ce znati tacnu cifru.

Lazic

Milo¹ je na moru, ali znaju i zaposleni...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Conti-Moto

#17
Suzuki GSX750(AE) Inazuma, imam taj motor, ne pisem ti napamet ...

Moja Inazuma je 2001. godiste, sada ima na satu nesto preko 25.000 km ...
Rezervoar nije bio u losem stanju, ipak sam ga poslao Draganu u Beograd da ga plastificira iznutra, uradio ga je savrseno.
Prilikom vracanja istog za Novi Sad ASK ekspres dostava ga je ulubila sa desne strane (vidi se na slikama) iako je bio odlicno spakovan.
Drugar iz Backa Palanke Toma je vrhunski ocistio i ustelovao karburatore i ustelovao ventile.
Motor sada ide vise nego dobro, povlaci odlicno (za tu kubikazu) iz svih obrtaja, obrtaji sa lakocom dolaze u crveno.
Potrosnja se krece izmedju 4.8 i 7 litara, prosek po gradu je 5,5 litara ! Na otvorenom putu i manje.
Nove plocice (TRW-Lucas) su dovele do toga da koci super. Preko zime mozda dodju i pancirna kociona creva, mada nisu potrebna.
Veoma interesantan zvuk motora, zbog kucista filtera ...
Izuzetno udoban za duze voznje, za to je zasluzan WRP korman i odlicno uradjeno sediste.
Ko voli naked motore ovaj ne treba da obilazi, za svaku preporuku je.
Masina je od GSX-R750 "uljare", sto znaci da nema problema ako nekad ustreba neki deo.
Tezina Inazume 750 je 201 kg, sto je znatno manje u odnosu na ZXR1100-1200 koji se vrte oko 250 kg.
Mislim da ovaj motor skoro nece otici iz mog dvorista ... :)

Evo i par slika iz dvorista, motor nije opran posle "Oplenac ture" ...







Novo !!!
Conti ROAD !!

ts.marko


zagadjenje

Video sam i taj oglas ali ni¹ta za sad.


ZRX je oko 220kg, ako se ne varam
Tjuning bud¾ing