Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Major

Mislis glavno jelo i Kia ;D

pile

 Rista jedan vrlo hiperaktivan pas

Panta Zemunac

Pile, pogledaj Ra¹i beleg kod nju¹ke...indentican! Ne pitaj za pozu, bavi se manekenstvom!?!;D



Apu, stvarno ti je dobo prelep!! [thumb_up]

bigbad86

Koliko je bezbedno davati psima zivo meso? Cuo sam da ima neka fora da mogu da postanu agresivni prema ljudima ako to rade.

Panta Zemunac

Ma budala¹tine....jedno je davati ¾ivotinjku, npr. mrtvog zeca, tada mu proradi priroda, otrese ga, igra se sa njim a posle, najebala svaka maèka iz kom¹iluka! Ali, ovako, ¾ivo meso, tran¾irano, mome od malena dajem u kombinaciji sa ¾ivim kostima i granulama i jedino ¹to maèku pojuri ali kada je stigne, ako ona stane, ne dira je, nema ¾elju da rastrgne!

apu

@Panta
hvala :D i ovaj tvoj maneken je ba¹ lepotan :D


@Bigbad
ne znam kad je period kad æe da poludi ali veæ dve godine jede iskljuèivo sirovo dva puta dnevno. ali trenutno pokazuje agresiju samo u samoodbrani ili kad je dominacija u pitanju, ali èim se uspostavi hijerarhija sve je cool :D

K0le

Nema opasnosti da æe postati agresivan, to su  prièe za malu decu .  Jedina je opasnost od neispitanog mesa koje nije tretirano (kuvano, peèeno..) zbog gomile uzroènika koje se mogu nalaziti u njemu.  Creva nikad i nikako ne bih davao psu.. tu se svega mo¾e naæi, daleko vi¹e nego u mesu i kostima. Kosti su jako dobre, samo ako su krupnije i ako pas ¾vaæe kako treba, sitnije kosti kod  aljkavih ¾vakaèa mogu da naprave kur¹lus u organima za varenje (probijanje ¾eluca, primera radi). Znaèi ako pas guta bez ¾vakanja, riblje kosti, sitnije pileæe kosti i sl izbegavati u ¹irokom luku. Moj tupan dok je bio mlaði , da ne bi bilo belaja, dobijao je mlevenu ribu. Samo je oèistim od krlju¹ti i sameljem, ma delikates :D Mada ga sad samo povedem na pecanje, pa æopa sve komplet ;D

bigbad86

Imam nov problem. Psa mi je ujeo krpelj negde na sred ledja. Ima ona fora sa krpeljima kada ujedu psa, tu se stvori mala kvrzica tvrde koze na kojoj nema dlaka.One obicno potpuno nestanu  za 2-3 nedelje jer su velicine komarca. Ovaj krpelj sto ga je ujeo je napravio kvrzicu velicine nokta na malom prstu a i nadula se dosta a obicno su maltene ravne sa kozom. Pipao sam mi to i malo stiskao, nista ga ne boli. Krpelj se nije potpuno naduo kad sam ga izvadio, znaci nije bio tu dugo.

apu

samo obrati pa¾nju u narednih par dana na pona¹anje psa. nadajmo se da ga nije zarazio lajmskom bole¹æu koju oni inaèe prenose. peroid inkubacije je 3 dana i ako pas u to vreme klone i smori se velika ¹ansa je da je to u pitanju i onda brzo kod vet-a na terapiju.
mada, ne bi bilo lo¹e da vet pogleda da nije ostala glava krpelja u ko¾i. to mo¾e¹ i ti da vidi¹ ali verovatno da je bolje da ga odvede¹ na pregled.

bigbad86

Nije ostala glava krpelja, uvek ga pregledam kad ga vadim a izvadio sam ih raznim psima na kilo :D To ispupcenje sam primetio prekjuce on je i sad super raspolozen. Odo sad da ga pogledam jos jednom :)

K0le

Krpelj obièno ne mo¾e da izazove neku ¹tetu na organizmu ukoliko je bio zakaèen manje od 24 èasa, i ako nije 'struèno' skidan mazanjem benzinom, acetonom, alkoholom itd.. Tek kad 'povrati' krv nazad u krvotok mo¾e da ubaci neke uzroènike i izazove bolest. To ¹to izazove kratkotrajnu iritaciju je najvi¹e zbog enzima koje luèi protiv zgru¹avanja krvi (da bi mogao da pije) i zbog mehanièkog o¹teæenja tkiva. E sad, ako nema promena na psu, ako je sve normalno, ne bi trebalo da se brine¹. Mada ako sumnja¹ na bilo ¹ta, najsigurnija je poseta veterinaru..
Nadam se da sam bio od pomoæi :)

apu

@Kole
ja mom prasetu dajem i batake i krila od pileta i nikada (kuc-kuc :) ) nismo imali problema. ali naravno sve kosti su sirove.

a meso kupujem u prodavnicama za ljudsku upotrebu. mislim, ne kupujem od nekog seoskog svinjokoljaèa nego ono ¹to bih i ja pojeo samo peèeno :)
jo¹ jedna prednost kod davanja kostiju je ta ¹to se psu analne ¾lezde cede same jer je stolica svaki put kao kamen. jedino je malo mek¹a kad jede juneæu d¾igericu po¹to je verovatno jaèa za stomak. a pravi delikates joj je i ¹pic rebara juneæi ili menate kosti od leða... pa to joj je k'o roðendan svaki put :D

ljilja-pei

 :) :) :)

[attachment deleted by admin]
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

sibin


Major

Samo bi ih gnjecio ;D Preslatki su!

UFF

Da li neko od vas ko ima akavrijume ima viska delova za donaciju koji su nam potrebni za ovaj projekat? :D

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,9062.0.html

MILJAN

#1056
Citat: bigbad86 poslato 21 Maj, 2012, 18:57
Koliko je bezbedno davati psima zivo meso? Cuo sam da ima neka fora da mogu da postanu agresivni prema ljudima ako to rade.

JA sam sve zveri dr¾ao i skljuèivo ih hranio ¾ivim mesom..Neke sam morao da poklonim jer su bili nikakvi èuvari..Kao pudle... Tako da to nema istine..
Cave ab homine unius libri

Major

Da to su malo mitovi. To je vise do samog psa, on ako je agresivan on ce biti agresivan bilo da ga hranis zivim mesom ili da mu kuvas kupus ;)

bigbad86

Izgleda da sam ja to onda cuo za zivo ljudsko meso :P

K0le

Citat: bigbad86 poslato 23 Maj, 2012, 22:08
Izgleda da sam ja to onda cuo za zivo ljudsko meso :P


Struèan naziv za to je ''kom¹ije'' ;D