Glavni meni

Kako se NE pravi Skotojler u domaæoj re¾iji

Započeo castor, 23 Maj, 2012, 13:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

Evo tema, pa da mo¾emo da pratimo kako napredujete i da dobacujemo iz æo¹ka... [djavo] [djavo] [djavo]
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


castor

Pa vi ste to sami predlo¾ili. Mi samo pratimo... ;D ;D ;D
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

super

ajde nek nam neko napise sta nam sve treba od delova, gde da ih nadjemo i kako to da sklopimo da radi :D

castor

Ima¹ na bi-d¾is sve, gledao sam neki dan. :P :P :P

Crijeva, posudica za vodu ili ulje od Jugiæa, elektro-mehanièki ventil i vezice. E, da, i neka bolja/tvrða/deblja slamka...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Èekaj bre, seæam se da je Popadiæ i ovde postavljao uputstvo za samogradnju, tipa, za ulje koèiona èantra od lade, elektro ventil za LPG, crevca od crnca, i tako... Ma ima sigurno...

lord_oblivion

Koèiona èantra od Lade, ima dva modela, sa dojkom sa strane i sa dojkom odozdo (kako je ko snala¾ljiv)  [zvizdi]
Crevca za akvarijume ili jo¹ bolje silikonska za gorivo, za Tomose i Jawe.
Ventilèe za regulaciju protoka, isto za akvarijume. I tu postoji 2-3 vrste. Meni se onaj mali zeleni raspao u ruci pa mi se prolilo svo ulje iz èantre. Sreæa, nije ga bilo mnogo i nije bilo u vo¾nji  ;D
Kapaljku sam napravio sa malo bakarne ¾ice punog preseka i dve vezice. Odlièno je radila posao.
Elektroventil za tng/èorba, u kolima. Mo¾e i ventilèiæ za ribice, koga ne mrzi da za svaku vo¾nju odvræe/zavræe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.


Havarisan


UFF


aca-pn

Taj podmazivac lanca sa elektroventilom sam ugradio na motor jos pre 4-5 godina. Tada sam i postavio temu na BJB sa sve slikama ugradnje. Ideju su iskopirali Arakis i Skuba i poceli da prodaju i ugradjuju komplet, ne znam za koju cenu, ali znam da kompletan materijal kosta nesto manje od 20e. Najskuplji je elektroventil (10e), ostalo je dzabaluk.
Od ulja sam koristio testerol, sae 90, 10w-40 i meni to sve isti qrac, sa svakim je lanac podmazan i ako se lepo namesti protok ne baca na felnu. Zato u rezervoar ulja sipam sta trenutno imam u garazi :)

UFF

pa hoces li da podelis slike i postupak izrade i ovde sa nama?  :-*

AndreyRR

Citat: aca-pn poslato 23 Maj, 2012, 22:45
Taj podmazivac lanca sa elektroventilom sam ugradio na motor jos pre 4-5 godina. Tada sam i postavio temu na BJB sa sve slikama ugradnje. Ideju su iskopirali Arakis i Skuba i poceli da prodaju i ugradjuju komplet, ne znam za koju cenu, ali znam da kompletan materijal kosta nesto manje od 20e. Najskuplji je elektroventil (10e), ostalo je dzabaluk.
Od ulja sam koristio testerol, sae 90, 10w-40 i meni to sve isti qrac, sa svakim je lanac podmazan i ako se lepo namesti protok ne baca na felnu. Zato u rezervoar ulja sipam sta trenutno imam u garazi :)
jesi li ih tuzio za zloupotrebu patenta

bokilic

taj acin sistem bese insis,tako nesto se zvao aco ako se nevaram..
brmmmm

KIZA73

Dajte neko resenje samo da ne prsti ulje okolo sa lanca. Koliko god ga brisao od viska posle podmazivanja sprejom, opet baca po felni i repu (nemam lancobran). Taman dok izbaci sve dodje vreme za novo mazanje i opet u krug.
Sad ce neko da napise da ne podmazujem lanac...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

aca-pn

Jeste bokilicu INSIS se zove :) VIdecu sutra da iskopam stare slike, da napisem spisak delova i opisem postupak ugradnje, pa koga ne mrzi nek ugradjuje.
Ako nista drugo, slikacu ga na motoru :)

Boban_m


Lazic

I moj... :D Najvi¹e volim da ga pratim noæu po nekim polu mokrim vukojebinama... :D [cheers] Makar i nepodmazanog lanca...  [rofl] [rofl] [rofl]

Dutchman

pa napravi choveche lancobran bar to nije problem ;)

Vlajko

Sve mo¾e i jednostavno je.. ali mora izvoðaè radova da bude pedantan..

inaèe æe veèito da kaplje, curi, masti toèak i cipelu  ;D

Ako negde na crevcima ulazi malo vazduha..kapljaæe u mestu..

Inaèe odlièna stvar koja osim ¹to podmazuje takoðe i èisti lanac..tako da zaboravi¹ na odr¾avanje lanca..samo sipa¹ uljhe u èantru.. nekad na 100-200km.. a trebalo bi do 2000.. zavisi kako podesi¹ kapaljku..
koju opet jako bitno gde stavi¹ da kaplje..
logièno da je najbolje 2..sa obe strane.. cevèica mo¾e bakarna deblja od fri¾idera..

El. ventil ne stavljate plavi..creva sam hteo hidraulièna mala..ali poslu¾ila su od akvarijuma..
ulje bilo koje..zavisi od spoljne temperature..
neko sipa i istro¹ena iz auta.. ali po meni je mnogo retko i ru¾no onako crno..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor