Glavni meni

knjige WW2

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 10 Decembar, 2012, 18:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

#100
Citat: Popsy poslato 22 Decembar, 2012, 17:59
https://www.youtube.com/playlist?list=PL69B0CB4788F64720
Eto za one koje mrzi da skidaju


Citat: revolution poslato 22 Decembar, 2012, 17:50
kad cemo vec oko omrazenih mi amerikanaca....ni mustang ni thunderbolt nisu mi omiljeni vec

http://static.desktopnexus.com/thumbnails/69362-bigthumbnail.jpg
F4U


Jeste krivokrilo kopile lep avioncic......i najefikasniji kod saveznika po broju oborenih/izgubljenih u borbi.......
Al samo je jedan najbolji od svih.........najvise ih napravljeno, najduze bio u upotrebi, najvise asova proizveo, najvise protivnickih aviona oborio.......
Meni licno najlepsi od svih....



Jos ako je u njemu.....



Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

tja pih 109....da nije obaranja sitne boranije po rusiji i africi i po spaniji, ne bi bilo toliko pobeda, koje da su radjene po engleskom kriterijumu, ne bi ni bile pobede.
Svaka cast nemackim pilotima, ali je 109ka vec pocetkom rata bila zastarela.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

#102
Do kraja rata se ravnopravno nosio sa svim sto su saveznici bacali protiv njega. Svaka nova verzija je bila bolja od prethodne i na visini zadatka. Pred kraj rata su im falili gorivo i piloti, al do zadnjeg dana su se drzali kako treba. Od bitke za britaniju su uglavnom bili brojcano slabiji, pogotovo posle normandije. I samo 2 saveznicka aviona su bili dorasli Bf109. Spitfire i Yak-3.
A engleske kriterijume necu da racunam.......jedini koji su imali naredjenje da pucaju na protivnicke padobrance.......cak je i Gering kaznjavao za to....

I da......kad je Hartman pristupio JG52 na istocnom frontu vec je uveliko proslo vreme sitne buranije koja se lako obara. Ceo rat je proveo u Bf109, cak je odbio i Galandov poziv u JG44.... Za 3 godine oborio 352 aviona......Najbolji kod saveznika je bio Kozedub sa 62.....

Najuspesnija jedinica svih vremena, Hartmanov JG52 je leteo iskljucivo na Bf109.
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

Citat: revolution poslato 22 Decembar, 2012, 18:30
tja pih 109....da nije obaranja sitne boranije po rusiji i africi i po spaniji, ne bi bilo toliko pobeda, koje da su radjene po engleskom kriterijumu, ne bi ni bile pobede.
Svaka cast nemackim pilotima, ali je 109ka vec pocetkom rata bila zastarela.
u spaniji je bio ravnopravan sa ruskim avionima ;D pobedjivao je onaj koji je bio sposobniji.
bas kazu u prvoj epizodi wings of russia

perlx

Citat: monsterbnt poslato 22 Decembar, 2012, 15:40
E mozda bi vam bilo zanimljivo.......upravo skinut dokumentarac Wings of russia. 18 epizoda kao odgovor na history chanell propagandu americkog svega
imas torrent ?

ЯЭВОЛУТИОН

Sa kojim ruskim avionima....jedina prednost BF109 je sto su ga nemci najvise imali...pravili su ga ko kinezi stapice za jelo....imali su odlicno obucene pilote koji su se obucavali pre pocetka sukoba u Spaniji...i bilo ih je jako mnogo u odnosu na sve druge...
Realno nemci su imali bolje avione od njega, ali je on bio najdostupniji i piloti su znali kako da ga koriste..
Hartman je vecinu svojih pobeda odne na istocnom frontu, jureci zastarele avione i Il2 koji je leteo u formaciji kao bombarder....svabo se zaleti odozgo izdambara sta moze i okrene jos jednom i ode.....samo je nacifrao pobede....realno odbi 30%....Galland je za njega vitez Jedi...ma JODA :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Galland je bio izuzetan pilot, al jos bolji vodja i takticar, apsolutno je poznavao i svoje i neprijateljsko vazduhoplovstvo, i znao je sta sa kojim moze.
Hartman je bio ludi talentovani klinac koji je imo srece da je ucio od najboljih tada. Upo u eskadrilu gde su skoro svi bili visestruki asovi i pokupio najbolje od svih.
Ato se tice oborenih aviona evo samo citat sa wikipedije
CitatErich Hartmann flew 1,404 combat missions during World War II, resulting in 825 engagements,[51] and was never shot down.
He was never wounded and never bailed out due to damage inflicted by enemy pilots. His kill tally included some 200 various single-engined Soviet-built fighters, more than 80 US-built P-39s, 15 Il-2 ground attack aircraft, and 10 twin-engined medium bombers.
Da je prihvatio Gallandov poziv, i borio se pod njegovim vodjstvom u Me262 mozda bi nakuco i 4 glave....

Jeste Galland za njega vitez, al on je trebao da vodi a ne da leti kao sto su ga Hitler i Gering naterali pred kraj. Kad je on prestao da bude komandant nemackim lovcima, bitka iznad nemacke je bila definitivno izgubljena.
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

Citat: perlx poslato 22 Decembar, 2012, 19:23
Citat: monsterbnt poslato 22 Decembar, 2012, 15:40
E mozda bi vam bilo zanimljivo.......upravo skinut dokumentarac Wings of russia. 18 epizoda kao odgovor na history chanell propagandu americkog svega
imas torrent ?
Citat: Popsy poslato 22 Decembar, 2012, 17:59
https://www.youtube.com/playlist?list=PL69B0CB4788F64720
imas ovde da gledas

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 22 Decembar, 2012, 19:53
Galland je bio izuzetan pilot, al jos bolji vodja i takticar, apsolutno je poznavao i svoje i neprijateljsko vazduhoplovstvo, i znao je sta sa kojim moze.
Hartman je bio ludi talentovani klinac koji je imo srece da je ucio od najboljih tada. Upo u eskadrilu gde su skoro svi bili visestruki asovi i pokupio najbolje od svih.
Ato se tice oborenih aviona evo samo citat sa wikipedije
CitatErich Hartmann flew 1,404 combat missions during World War II, resulting in 825 engagements,[51] and was never shot down.
He was never wounded and never bailed out due to damage inflicted by enemy pilots. His kill tally included some 200 various single-engined Soviet-built fighters, more than 80 US-built P-39s, 15 Il-2 ground attack aircraft, and 10 twin-engined medium bombers.
Da je prihvatio Gallandov poziv, i borio se pod njegovim vodjstvom u Me262 mozda bi nakuco i 4 glave....

Jeste Galland za njega vitez, al on je trebao da vodi a ne da leti kao sto su ga Hitler i Gering naterali pred kraj. Kad je on prestao da bude komandant nemackim lovcima, bitka iznad nemacke je bila definitivno izgubljena.
Ili bi ga oborili ..........
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

ionako su na srecu svih nas izgubili rat

ЯЭВОЛУТИОН

E za to je zasluzan Goering...i Hitler.....da su pobedili, sad bi radili za rajhsmarke :) i ne bi raseljavali stanovnike pored delta city-ja.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

2 stvari su spasile svet......Hitlerova glupost i rusko brojno stanje....

Interesantan sajtic
http://www.acesofww2.com/
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

Citat: revolution poslato 22 Decembar, 2012, 20:28
E za to je zasluzan Goering...i Hitler.....da su pobedili, sad bi radili za rajhsmarke :) i ne bi raseljavali stanovnike pored delta city-ja.
negde sam citao o tome da su svabe za vremea rata jos isplanirale kako i sta, kad pobede rat. uglavnom se svelo na to da bi slovenski narodi bili obicna radna klasa za sve njih. tako da mi je drago sto do toga nije doslo. a oni glupi hrvati bi se verovatno jos vise izivljavali nad srbima...

do skoro sam hteo da odem u svabiju da radim, ali sam shvatio da koji cu Q da idem tamo da sljakam za nekog nemackog govnara i da im placam porez, a samo gledaju da nam jos vise sjebu zemlju koju su odavno sjebali...

ЯЭВОЛУТИОН

@plazma
I ovako ces raditi za nekog svabu, ali za dinare...onako bi imao rajhsmarke....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Jes i gledo bi Bundes ligu i vozio narodan auto i tuko bi ¹naps
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

i pivo vrhunsko....i kao lose
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Sve je to stvar percepcije nego Hleba i igara i svi sreæni
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

Ali meni ne odgovaraju ove igre a i hleb mi malko bajat !!! hocu da tanzam valzer i jedem brojcene za rajhsmarke :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Aham i jaèui sas gopodzu da tancujemprvog dzanuara uz prenos sa rtsa
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Plazma Keks

Citat: revolution poslato 23 Decembar, 2012, 12:40
@plazma
I ovako ces raditi za nekog svabu, ali za dinare...onako bi imao rajhsmarke....
ovde ne radim za svabe. radim uglavnom za domace firme. jedna svapska firma, kao placa redovno, ali oni hoce da im napravis spejs satl od krsa iz 70' godina koji su u svabiji pre toga arcili. druga firma, gebruder weiss, klosari klasicni, odradio im posao i od letos ih boli Q da plate jbnih 8000din, a to je poprilican sitnis.