Glavni meni

knjige WW2

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 10 Decembar, 2012, 18:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Posle visegodisnje potrage uspeo sam da kompletiram knjige koje sam kao tinejdzer progutao u dahu. Bio sam duboko u maketarstvu, donosile se makete od preko, airbrush je bio preskup ali je bio obavezan alat ako si zeleo da to izgleda kkao treba...okupacija mi je bila drugi svetski rat i vazduhoplovstvo.
Kako sam tada bi clan biblioteke (ne kao radovanIII vez zaista) knjige koje sam citao su bile vezane za ono sto je tamo bilo na raspolaganju...Za one koji ne znaju , svojevremeno je izasla edicija "ratno nebo" sa tri knjige....do dve sam uspeo i tada da dodjem , ali su bile nekompletne , sa iskidanim stranicama tamo gde su bile skice aviona....tada sam se zarekao da cu kompletirati ediciju kod mene kuci....
      Prvu knjigu sam kupio na oglas, jos pre desetak godina.....Vasilij Jemeljanenko - Na surovom ratnom nebu.....memoari ruskog pilota na IL2...ako je neko igrao istoimenu igricu, ona je pravljena po uzoru na knjigu.....
      Druga, meni jako draga, Saburo Sakai - Samuraj, je vidjenje rata ocima japanskog asa iz 2 svetskog rata....nju sam dobio na polon pre par godina.
      Treca, je do pre par dana bila totalna nepoznanica.....zapravo znao sam o cemu se redi...memoari Petera Towsenda - Duel Orlova....prica o bitci za Britaniju....epskoj borbi za opstanak ostrva. Ali kako je svojevremeno nisam nasao u bibliotekama, a ni na internetu nema nijedno pdf ili neko drugo izdanje, ostala je neprocitana do danas....mislim danas sam zavrsio citanje.
       Ova trilogija predstavlja vidjenje rata sa razlicitih strana....
E sad mene bi zanimala jos neka knjiga, sad sam se utripovao da mi nedostaje vidjenje sa americke i nemacke strane, posto sam se citanjem ove vratio u detinjstvo....a sad odoh da kupim maketu Spitfajera da je sklopim i uradim preko zime.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

imam ja maketu spitfajera, nesklopljenu :D mislim da je MK7 ili MK9 ili da moze i jedna i druga da se napravi u zavisnosti kako zelis :D

inace obozavam WW2 kao tematiku uopste, poceo sam da pravim admiral Graf Spe jos u srednjoj skoli i jako bih voleo jednog dana da ga zavrsim, napravio sam topovske kule, avioncic koji ide na lansirnu rampu (dvokrilac) i jos dosta nekih manjih sitnica
imam 3 knjige o drugom svetskom ratu, ali ne mogu da se setim ko je napisao

dzimika

zaboravih, procitao sam i Vasilij Jemeljanenko - Na surovom ratnom nebu
nabavila mi komsinica preko prijateljice ciji muz radi u vojsci :D posto u slobodnoj prodaji nije bilo a knjiga je odlicna

ЯЭВОЛУТИОН

koja razmera....1:72 ...je klasicna...ali zvao sam ...hcu vecu...veeeeliku...najvecu....da nacrtam sves to hocu i da okacim na plafon.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 10 Decembar, 2012, 19:13
zaboravih, procitao sam i Vasilij Jemeljanenko - Na surovom ratnom nebu
nabavila mi komsinica preko prijateljice ciji muz radi u vojsci :D posto u slobodnoj prodaji nije bilo a knjiga je odlicna
bilo bre da se kupi ali pokupovali tih 500 setova neki oficiri...pa sad ja ratujem sa njima....knjiga je ekstra.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gaya

evo da dodam jos jednu dobru knjigu
Pjer Klosterman , Veliki cirkus. Francuski as koji je leteo za RAF.

dzimika

1:72 je razmera
imas na NBG prodavnicu, evo ti otprilike gde je

ivanastark

Evo moj Derp preporuèuje knjigu Generala ®ukova, "Memoari" :)
"Nema lo¹eg vremena, ima samo lo¹e opreme!"

perlx

Revolucijo otvori biblioteku, te 3 knjige nema nigde.
Prve jos i nekako, ali druge dve podsecaju na sveti gral....

El Jefe

Saburo Sakai - Samuraj ima i novije izdanje na nasem trzistu.Ove dve prethodne samo stara izdanja
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Zaboravih najbitnije.Imam sve tri. :-[
Друштво за заштиту од животиња


ЯЭВОЛУТИОН

Tog sabura sam i dobio u novom izdanju...jemljenenka sam iskopao na buvljaku na NBGDu, a ovog Pitera Townsenda preko kupinda....dosta se cesto pojavljuju ali su po 1000 dinara....znaju da ih nema pa zacepe.

Jemljeneko ima u pdf izdanju
http://avijacija.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=27
ali ja sam hteo stampano...a Townsenda nema ni za lek....da nije tako debeo mozda bi ga okacio na net....


Citat: Gaya poslato 10 Decembar, 2012, 19:46
evo da dodam jos jednu dobru knjigu
Pjer Klosterman , Veliki cirkus. Francuski as koji je leteo za RAF.
i veliki cirkus ima u pdfu
http://avijacija.com/wp-content/uploads/2010/12/Veliki-cirkus-Pierre-Clostermann.pdf
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 10 Decembar, 2012, 20:12
Zaboravih najbitnije.Imam sve tri. :-[
Tja, pih...jaka stvar....cale ti bio vojno lice....garant...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Deda ,cale i keva.To je jaka stvar ortak
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Dedi svaka cast....covek je i dobio poneki rat....a cale i keva....nisu se nesto proslavili...:)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

.

[attachment deleted by admin]
Друштво за заштиту од животиња

zemunboy


ЯЭВОЛУТИОН

Ok...uspeo sam danas nabaviti jos jedan zeljeni predmet

Cesta pilota-C.C. Bergius

jesu me izuli za 900 dindzi, ali nek ide zivot.....

jos uvek sam u potrazi za velikim cirkusom u stampanom izdanju od Pierr Closterman-a
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Veliki cirkus od Klostermana procitan danas u pdfu....dobra knjiga, ali ni blizu kao Samuraj i Na surovom ratnom nebu....pisana vise kao dnevnik pilota....ali svejedno...najupecatljivija scena je njegov oprostaj sa avionom na kraju rata ...osecaj da vise nikome ne trebas.

ako neko ima "Veliki cirkus" u stampanom izdanju....neko kome su mam i tata bili vojna lica....rado bih ga otkupio.

vidim da postoji i nek aknjiga nemackog asa Galanda....sad cu i nju da pojurim.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11