Glavni meni

"Prokleta" Rumunija

Započeo isterivac, 06 Septembar, 2012, 01:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

isterivac

Dakle ovo ce bukvalno biti roman, pa ko nema vremena...

Aj rek'o posto sad nemam sta da radim, prosao 3-ci dnevnik, klinke spavaju.. pa ajd da napisem dozivljaj putovanja i pre cina istog...
Naime, planiramo moj pobro Marko iz Pozarevca i ja da napravimo neku turicu na dva tocka jos od zimus u nekoliko navrata i uvek uz debelu podrsku Jelena :D
Planirali smo prvo na more u Grcku preko Bugarske ALI... ALI... KAda sam slucajno obratio paznju na Uff-ovu temu na forumu i par snimaka sa Youtube-a sam sam doneo odluku i istog momenta uzeo mobilni da zovem pobru koji se odmah slozio... Da ne kenjam dalje, dogovorimo se nas dvojica da dodje do mene tj. do N.Beceja pa od mene gasiramo, ok slozi se on i padne dogovor da dodje u nedelju popodne..

Nedelja 19.8.2012. negde oko 11h
Stize poruka: "krenuo sam iz Pozarevca".

Ja gledam... Super... Krecemo!!!! :D :D :D
Odmah zovem kolegu sa foruma Savke da mi uzajmi tank torbu posto je njegova veca od moje i da odem po nju pa da se  pakujem...
Izadjem ja iz kuce, kad cale u dvoristu.. Kaze" "eno ti u garazi imas 20L benzina u kanisteru pa sipaj do cepa da ne trosis lovu na pumpi", ja happy kao majmun jos mislim "idi u kurac... 15l kad sipam u Mutaciju, min. 300km sa miran"...
Naspem ja 15-tak litara tj. do cepa i istog momenta krenem do Savketa po torbu. Stignem do njega, pokupim torbu, bacimo po neku recenicu, pozdravimo se i SLEDECA SITUACIJA!!! Sednem na mutaciju, dam kontakm, startujem a ONAAAA>!!!! RAdi na 2 cilindra, puca, dimi.... JA.. u momentu srcka da me udari!!!!!!
Dovucemo se nekako do kuce i tu krece sex....

Malo pauze pa nastavljam dalje....
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Gvozden

pishi bre shta cekash....Ja se isto pakovao zar Rumuniju i nedelju dana pre puta da odem do Sente i nazad i ....zvekete...2 koleno....bye bye Romania...

Hohštapler

Citat: isterivac poslato 06 Septembar, 2012, 01:18
Sednem na mutaciju, dam kontakm, startujem a ONAAAA>!!!! RAdi na 2 cilindra, puca, dimi.... JA.. u momentu srcka da me udari!!!!!!
Dovucemo se nekako do kuce i tu krece sex....

Malo pauze pa nastavljam dalje....

Sad samo napi¹i da si sipao dizel...  [glavazid] [prebicute]
[watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a


srbac


isterivac

...Nastavljam...

Uguram ja mutaciju u dvoriste na njeno mesto i istog momenta ulecem u garazu, vadim alat napolje da vidim kako cu i sta cu, Marko mi je vec na putu ka meni a meni motor njente... A treba da idemo na put, pa jos u drugu drzavu????

Poskidam plastike, rezervar, kutiju filtera vazduha... Naravno da oslobodim prostor za manevrisanje... Agregat vreo, ja besan kao ris.... Ali ne, cutim, cutim i skidam svecice da vidim sta cu... Skinem ja svecice kad dve masne, a desetak dana stavio Nove kod Bokilic-a... Ajde sad operacija ciscenja svecica pa provera da nije nesto struja crkla il sta vec.. Napetost raste iz minuta u minut... Bacaju svecice na prazno struju, vratim uh poredjam kablove kako idu i ajd... Verglam, ne pali.. samo puca kao top.. :D
Pritisak vec preskace granicu tolerancije i pocnem JA da se palim umesto motora!!! :D
Nista, skidaj opet svecice, cisti, one masne.. Reko, sad cu da ispustim gotivo iz loncica karburatora... iako su cisti, sta znam.. valja ispustiti.. Uradim ja sve to kulturno, malo se i smirim uz rad... vratim sve kako je bilo i sad cu da je kresnem :D

JA kontakt, start... vergla.. pocne kao da sastavlja 2-3 sekunde i opet mrtvilo... nista...
EEE!!! Tu je pukla tikva! Istog momenta ulazim u kucu, psujem sve zivo i mrtvo, sedam za komp i videlo je dosta VAS da sam imao "oglas"
ugasim komp i izadjem napolje, izvadim sav alat koji sam smatrao da ce mi trebati i krenem ceo motor da rastavljam u delove...

ODmah se tu i cale pojavio i kada je video covek sta se tu desava,,, PS. Mnogo mrzi motore i nije znao za mutaciju godinu i po dana..
Dolece do mene i vice "sta radis to" ja mu odgovorim i nastavim da skidam gornji deo prednjice... Opomenu on mene jos 2-3 puta da prestanem ali ne, Ja nastavljam dalje i izbije tu svadja, gde on kao covek koji ne voli motore meni govori da taj motor posle sve energije, vremena i zivaca koje je ulozeno u sredjivanje NEMA SANSE DA CE DA IDE U DELOVE!

Ja popizdim, stegnem pesnicu i opalim u rezervar i ulubim ga lepo (sad cu morati nekako da ga isprevim) i opet isprozivam i drzavu i sve zivo... A telefon zvoni pa zvoni...
A ono pobro stigao iz Po i covek seo u kafic na kaficu pa me zove da dodjem... Ja reko njemu "pobro, nema nista od Rumunije crkao mi motor, sad cu doci u kafic gde si da se vidimoi da ti dam lovu za gorivo sto si se vozikao".

ODem ja u kafic, vidim ga, i covek me podjebava... misli da ga zezam... A ja... Gotovo... Uzario se...
Posedesmo mi tu  i non stop mi u glavi... "JBT za godinu i po dana, nigde me nije ostavila nit zajebala.. a gle sad... Sto je vise cuvam, mazim i pazim tako mi vraca???"

E NECES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nisam ja dzabe Isterivac) :D

Zovem ja Bokilica da mu ukazem na problem i da organizujemo da sto pre moje stare svecice, koje su ostale kod njega, stignu do Novog Beceja..
Kaze Bokilic, "dosao bih ali mi motor ne registrovan" a ja reko sad cu da organizujem nesto.. Brzo okreci nekog da vidim nije li ko od drugara blizu Bg-a da ne moram bas ja da idem iz NB-a... i vrti, vrti, vrti... i zadesilo se da mi je jedan dobar drugar kamionom krenuo iz BG-a za NS, odmah ja spojim njega sa Bokilicem  i oni se nadju na auto putu kod Dobanovacke petlje a moj pobro MArko i ja ustajemo iz kafica i istog momenta krecemo kod mene da on ostavi stvari a ja da uzmem kacigu i gasiramo njegovim motorom za NS po stare svecice.. Do NS-a prosecna brzina sa njegovim GSXF 600 1999 je bila oko 150-160na sat.. Ukljucujemo se na temerinskoj petlje na auto put prema Su i vidimo stoji drugar sa kamionom ALI i policija pored njega. JA onako otrcao do njih a oni ga drkali zasto se zaustavio na auto putu i ja tu uletim sa pricom oko celokupnog problema i odose oni bez mnogo kenjanja..

Ide nastavak...



Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

baha

pa dobro bre,jesi uzeo te svecice [glavazid]
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

isterivac

Uzeo ja svecice, trpaj u jaknu i pobro i ja krenusmo nazad za N.Becej ali ovog puta... JA VOZIM :D
Polako ja, ne prelazim 120 i stigosmo kuci i napadnemo odmah mutaciju da joj se naje*emo m*me.
Stavim te "nove" stare svecice i uz Bokilicev savet iscupam gorivo iz rezervara, odem i kupim drugo...
Stavim na sto balon sa novim gorivom i izvadim iz kanistera gorivo koje sam izvadio iz motora.. Miris isti, nema greske... benzin pa benzin... Ali boja se razlikuje..
Mislim ne smatram sebe za retarda da ne umem da napravim razliku izmedju benzina, dizela.... I vicem ja caleta (22h) da ga priupitam kada je  i kako sipao to gorivo sto mi je poturio? Rec-rec, rec-rec.... I dodjosmo do zakljucka da je ON U TOM KANISTERU IMAO 3-4LITRE EURO DIZELA I DA JE PREKO NJEGA NASUO 16-TAK LITARA BENZINA!!!!!!!!
JA, Gotov, sad cu ga zadaviti na licu mesta... Opet prozivanje svega zivog i mrtvog na ovoj planeti i sam mislim kako cu se slogirati...
No da ne duzim, opet ispustim i loncica svo gorivo, zavrnem i tek onda sipao to novo gorivo... I drndaj i drndjaj.. cisti- jebavaj... i u pola 2 izjutra mutacija pocne da radi.. Prvo na 2, pa na 3 pa sva 4 cilindra... Dimi i dalje, malo trokira ali ja gas i turiram do pola gasa i malo jace... :D
Nije proslo 10-tak sekundi, KAD JE PUKLO IZ OBA AUSPUHA, otpalo parce kreca sa garaze :D reko gotovo, sad ce biti reci i sa komsijama i sa ko zna kim... Radi i dalje mutacija, iz sekunde sve bolje, posle par minuta nestane i taj dim i sve super, opet pali na zub, itd.. ma idila :D

Sklopim ja sve na svoje mesto i kazem pobri, daj da odemo do pumpe, cca 2h ujutru, sipamo gorivo, odspavamo 3-4sata i krecemo. Vazi, kaze on.
KRenemo na pumpu, i predzadnje skretanje prema pumpi ja usporavam, dajem levi migavac, skrecem... kad ono.... BUUUUF!!!!!! On me pokupio otpozadi, ja NE VERUJEM!!!! AAAAAA!!!! NE ZNAM DA LI DA UBIJEM SEBE ILI NJEGA!!! Ja nisam ni pao sa motora ali zato on jeste i uspeo je da mi slomi prednji levi fuzaster i malo nosac da iskrivi, ne znam kako, ali mene nije ni takao... (ne postoji objasnjenje).

Dobro.. jel si ok? KAze jesam... Dizi suzuki i gas pre nego sto dodju plavci.. Mi na pumpi a tamo prasinari, sva sreca pa sam ih poznavao pa nisu pravili galamu.. Sipamo i kuci da utvrdimo stetu.. Ubrzo smo i otisli na spavanje.....


Nastavak sutra...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

nano

ima dana kada je najbolje ostati u krevetu...

Bori¹a

joooooooooj hvata me tuga kad procitam kakva vas sranja nadju za 10 sati  :(

isterivac

Ta kita sutra... jos jedan deo cu sada.. makar crkao...  :P :P :P

Ponedeljak 20.8.2012 oko 6:15h izjutra

ZVoni mi telefon, onako sav razjeban ustajem, budi pobru i pocnemo da se spremamo..
Spustimo se u trpezariju, doruckujemo i pocnemo da vadimo torbe da montiramo na motore...
Sredimo sve, palimo, sve super radi, miris grmljavine u vazduhu.

Krenemo mi ka Kikindi i na nekih 20km od NB-a mutacija opet na 2 cilindra... Pritisak na 200!!! Stajem i govorim pobri "Pobro, zavrsili smo sa Prokletom Rumunijom"!
Okrecemo motore i polako se vucemo sa dva motora sporije od onih malih traktora ''TOMO VINKOVIC''
Sledeca situacija, ulazimo u NB i kako smo usli, mutacija pocne da ide kao blesava?? ?? ?? Ja se opet mislim" jbt... ko ovde koga zajebava i ko ovde nije normalan"??????
Dodjemo kod mene isprem kuce i recem ovom da me saceka, sad cu joj jebati kevu na obilaznici! Ja na obilaznicu i PUNNNNN GASSSS!!!  Nista... Sve super, kao mecava ide...
Ja se vratim po njega i reko sad idemo, mozda je ostala koja kap pa valjda ih je sada proterala...
Krenemo mi opet, predjosmo 10-tak km kad mutacija opet na 2 cilindra... E tu mi vec pada mrak na oci, a boga mi i pobri Marku... Opet se dogegali do moje kuce, on njego uterao u dvoriste a ja mutaciju da probam jos malo da isturiram... I opet Prokleta Rumunija i motor i drzava i sve zivo.... uguram je i kazem pobri "Pobro, ni kurca od nase Rumunije, ne da nam se i mozes ga jebati"... Nista, covek slegao rameni i opet mu kazem " ALi zato, sada idemo ceo dan da pijemo dok ne popadamo"....
Mi u kaficu, komentarisemo celu situaciju i gledamo da li je realno da se bas nama takvo sranje desava?? ?? ?? Popismo mi tu kafu i par piva, sedimo(opet mi ne da djavo mira)
telefon u ruke i zovem majstor Norbia iz Beceja da ga priupitam za pomoc i da li moze ikako da se to sredi, rece "doteram motor u 4" ja odmah malo se razvedrio i reko ok, stici cu do 4.. Zvoni meni telefon odmah, kad ono jedan drug, ima brodic na Tisi a ti 200m od tog kafica gde smo izuvali pivo i zove nas da dodjemo, reko sad cemo.. Mi na trafiku uzmemo 2L Jelena da ne idemo "prosti" na brod i tamo kroz zajebanciju zviznemo i to i jos neko belo vino ali samo po casu  [balavi] [balavi] [balavi]
Krenusmo do mene posle tog zezanja da vozim motor za Becej i jedva nekako uspem da se dovucem, jes da sam putovao 10-11km jedno 50-tak min ali sam uspeo.. A pobro me prati sa njegovom suzanom..
Mi kod Norbike, ostavimo mu motor uz dogovor da proba sto pre da sredi jer sam mu objasnio gde treba da idemo..
Odosmo mi i gde cemo, nego u kafanu na jos  [cheers] [cheers] [cheers]
pocelo nas vec lepo da hvata i oko pola 8 zvoni meni telefon kad vidim Norbika me zove i rece "SREDJENO, MOZES DOCI PO MOTOR"!!!
A JA?!  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] :o [talas] [talas] [talas]
Covek objasnio, da je ocistio kompletno karbove... bili su od te "mesanive" itd... uglavno motor radi i to je najbitnije!  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

ODosmo kuci, jeli, i spavanje..  [zzz]

E sad stvarno nastavak sutra  [doh] :-*
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Citat: nano poslato 06 Septembar, 2012, 02:38
ima dana kada je najbolje ostati u krevetu...
E vala da znas.. ali dzaba, kada konj utuvi nesto u glavi to mora biti... Cak sam mu rekao kada smo pili, da ako Norbi ne uspe da popravi, palimo mog Stila i idemo u tu Prokletu Rumuniju pa makar i autom :D A bilo bi tako 100%

Citat: Borisa Motorisa poslato 06 Septembar, 2012, 02:42
joooooooooj hvata me tuga kad procitam kakva vas sranja nadju za 10 sati  :(

Ne moze sve da se prenese ni 10% dozivljaja od onoga kako je bilo uzivo   [glavazid] [slomljenzid] [glavazid] [slomljenzid]
Trebalo je izdrzati tih 40h koliko je sva ta zajebancija trajala
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Hohštapler

...svako ima svog anðela èuvara, koji nam nekad ne da da ne¹to uradimo, jer je to lo¹e po nas... i ko zna za¹to je dobro ¹to nisi tad krenuo kad si naumio...
Pratim  [watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DaChaS


Major


dusankobgd

Kad tako krene najbolje je odloziti sve i iskulirati... Jer ko zna zasto je to dobro...

zmiya

Krenem pre neku godinu na skup u Ns,probu¹im zadnju gumu u Rakovici na parèe ¹ine,okrpim i krenemo dalje,na autoputu mi otpadne vizir sa kacige..Zainatim se i vratim se u Nolan te kupim nove one plastike za zabravljivanje vizira i nastavim dalje..Kod payove mi pri 180 izleti èep iz gume..Okrpim i hteo sam da idem dalje ali mi drugar navalio da se vratimo jer se spremala ki¹a..Da sam bio sam,inat mi ne bi dao da se vratim..

UFF

i jel si resio na kraju da prodas tu budzevinu i kupis motor u fabrickom stanju? :D

isterivac

Citat: UFF poslato 06 Septembar, 2012, 15:25
i jel si resio na kraju da prodas tu budzevinu i kupis motor u fabrickom stanju? :D

Ne vredjaj mi motor :P :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!