Glavni meni

"Prokleta" Rumunija

Započeo isterivac, 06 Septembar, 2012, 01:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Che

Citat: isterivac poslato 10 Decembar, 2013, 21:18
Eto ako se jave ostali koji su isli u Rumuniju sa svojim iskustvom prelaska granice uz 500e :D

Seljak! [ljutko]
Trebao si da ga pitas da li je ikada video uzivo 500e na gomili?
Jbm ti kad i sirotinja zvana Rumuni silje kurac.   [facepalm]


Mene nisu pitali u vezi novca nista.
Mada i da jesu uvek mozes da mu pokazes karticu pa neka je gurne rektalno da proveri koliko ima na njoj.  :drka:

makinjo

Izgleda samo treba biti bezobrazan  :)

isterivac

Znao sam ja da postoji to pravilo da moras da imas lovu kod sebe ali sam pre toga dosta puta isao i u Madjarsku, Italiju, Monako, Francusku, Spaniju, Austriju, Italiju i nikad nisam imao problem niti mi je ko trazio koliko imam para ali eto nasao se nesretni Rumun :D Ma samo kad sam prosao to sto sam zacrtao, prezalio sam 20 evrica :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

UFF

pola evrope ukljucujuci i rumuniju, amerika, dubai, thailand, egipat, i niko me nikad nista za novac nije pitao  [neampojma]

sto kaze che trebao si da mu kazes da se plasis pljacke pa kod sebe ne nosis kes vec imas 50.000eur na kartici  [srednjiprst]

Darko

aha ,a on je sisao vesla pa ce da padne na tu foru ....
traze potvrdu iz tvoje banke koliko imas na racunu , bole ga patka za tvoje kartice i da on proverava i gura ih ...
tako da opusteno , jer mu se moze , moze da te vrati...


a kakve veze ima amerika , dubai itd itd , ti kad predjes madjarsku , hrvatsku , rumuniju , zavrsio si sa granicama ...

Major

Citat: Darko poslato 11 Decembar, 2013, 03:38
aha ,a on je sisao vesla pa ce da padne na tu foru ....
traze potvrdu iz tvoje banke koliko imas na racunu , bole ga patka za tvoje kartice i da on proverava i gura ih ...
tako da opusteno , jer mu se moze , moze da te vrati...

Ako hoce da te cima, cimace te. Fora je da mu pokazes pare na gomili pa da ti on "olaksa" tezinu za nekih 20eur.
Mene su jednom pitali za pare, ja kazem imam na kartici i rekli ok vozi. Jednom me pitao covek jel nosim vise od 10.000 eura, samo sam se nasmejao :)


Citat: Darko poslato 11 Decembar, 2013, 03:38
a kakve veze ima amerika , dubai itd itd , ti kad predjes madjarsku , hrvatsku , rumuniju , zavrsio si sa granicama ...
Tesko da si zavrsio sa granicama kad predjes Madjarsku, Hrvatsku ili Rumuniju ako ides u Ameriku ili Dubai :P :P :P

jevta

Ja kad sam prelazio u Rumuniju znajuæi da su nadrkani stanem lepo u kolonu sav fin.Kad odande neka ¾ena i po carinik poèe da se dere i zove me.Ja polako do nje ona me uz dreku ispita jel imam cigara i otera u  preko crte Rumuniju da ne èekam. :)
Mada sad kad razmi¹ljam o ovom imaju oni pravo.Ja sam i¹ao sa ¾enom ful natovaren koferi i ostalo.Odma se vidi da sam turista,Tebe su videli na preraðenom motoru sa rancem na leðima [stop] Takvi su najsumnjiviji za krivièna dela i kod nas ,a ne samo kod njih.I kod nas ko god te zaustavi odma rezmi¹lja da si u nekom nelegalnom poslu.

Darko

Citat: Major poslato 11 Decembar, 2013, 09:34
Citat: Darko poslato 11 Decembar, 2013, 03:38
aha ,a on je sisao vesla pa ce da padne na tu foru ....
traze potvrdu iz tvoje banke koliko imas na racunu , bole ga patka za tvoje kartice i da on proverava i gura ih ...
tako da opusteno , jer mu se moze , moze da te vrati...

Ako hoce da te cima, cimace te. Fora je da mu pokazes pare na gomili pa da ti on "olaksa" tezinu za nekih 20eur.
Mene su jednom pitali za pare, ja kazem imam na kartici i rekli ok vozi. Jednom me pitao covek jel nosim vise od 10.000 eura, samo sam se nasmejao :)


Citat: Darko poslato 11 Decembar, 2013, 03:38
a kakve veze ima amerika , dubai itd itd , ti kad predjes madjarsku , hrvatsku , rumuniju , zavrsio si sa granicama ...
Tesko da si zavrsio sa granicama kad predjes Madjarsku, Hrvatsku ili Rumuniju ako ides u Ameriku ili Dubai :P :P :P

mislio sam , zavrsio si "cimanja" ovakvog tipa ....
madjari su def naj naj naj gori cimaci ... sad se hrvati malo smirili , a inace ono kad su usli u EU , bilo je isto uzas na prelazu ...

Kanarinac

Kad prodjes hrvatsku, dolaze Slovenci na red :) Tek onda si zavrsio sa granicama :)

Major


Darko

znam , svaki drugi treci vikend idem negde preko kolima... braca bosanci su kraljevi , hrvati - kako naletis ,  a madjari - oni istresaju iz gaca...kod rumuna to za 500e traje vec godinu dana i jace i uglavnom pustaju ,ali opet kazem , pustaju zato sto hoce , ali najopustenije ako nemas iz banke potvrdu o stanju na racunu ima puno pravo da te vrati ...

Major

Ta potvrda iz banke se moze napraviti  [zvizdi]

Darko

pa u srbilendu sve moze ...

Che

Citat: Major poslato 12 Decembar, 2013, 14:33
Ta potvrda iz banke se moze napraviti  [zvizdi]

Za 200 din u komercijanoj banci dobijes potvrdu.
Tako je jos bilo dok su trebale vize, sada ne znam da li rade i dalje to.

Kanarinac

Citat: Major poslato 12 Decembar, 2013, 14:05
Citat: Kanarinac poslato 12 Decembar, 2013, 14:03
Kad prodjes hrvatsku, dolaze Slovenci na red :) Tek onda si zavrsio sa granicama :)

Ne ne sad su oni Evrojpa nema vise carine :)
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/784881/ukida-se-carina-a-hrvatske-kucice-na-granici-ostaju-prazne/

Brate pre mesec dana kad sam isao za Trst, na prelazu izmedju Hrvatske i Slovenije ti prvo Hrvati udaraju pecat, pa onda slovenci. To je bilo u septembru ja mislim

zika56

Supruga i ja smo 16. i 17. septembra ove godine provezli Transalpinu i Transalgar¹an (i¹li smo u suprotnom smeru u odnosu na vas).
U¹li smo u Rumuniju preko Ðerdapa i niko nam nije ni pominjao ili tra¾io pare pri ulazu. I carinici i policijci u Rumuniji i u Bugarskoj su bili veoma kulturni i nismo imali bilo kakvih problema.
Vratili smo se preko Nugarske (novi most preko Dunava, Kalafat-Vidin).
Imali smo i ledenu ki¹u i sneg na vrhu Transalpine, a u povratku (od Krajove do Vidina, i to noæu), do¾iveli smo pravu provalu oblaka, sa olujom i gradom. Sedamdesetak kilometara najgore vo¾nje koju dam do¾iveo.
A do¾ivljaj u Rumuniji je nezaboravan i u planu je da se ponovi jula ili avgusta 2014.
MK Veterani 63. Padobranske Brigade

Lazic

Herr ®ika, kako ide trand¾a na plin...? :D

Hohštapler

...zato ja kad god idem na more (a to je u poslednjih 3-4 godine uvek Hrvatska preko Bosne) ja u menjaènicu i 30-40evriæa tra¾im po 5 evra... da imam za cenkanje...  ;)
PametUglavu (jedna reè)  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.