Glavni meni

Saveti za put u Grèku

Započeo Slaninar, 09 Jul, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

JA se bajkom nikada nisam zadr¾ao du¾e od 2 dana jer mi brzo sve dosadi.Zato nosim ¹ator. 2 dana Tasos, 2 dana PAralija itd...POsle na Ohrid ...Tako dA rezervacije unapred mi ne znaèe...Ako ide¹ sa porodicom na 10 dana onda je svakako uputno...
Ima li neko ideju gde je najbli¾i moto kamap u Grèkoj kada uðemo tamo? I da li postoji kalendar njihovih moto skupova?..Izem im njihova izmi¹ljena slova kada GOOGLE IMA MUKU...
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: MILJAN poslato 28 Februar, 2013, 21:18
JA se bajkom nikada nisam zadr¾ao du¾e od 2 dana jer mi brzo sve dosadi.Zato nosim ¹ator. 2 dana Tasos, 2 dana PAralija itd...POsle na Ohrid ...Tako dA rezervacije unapred mi ne znaèe...Ako ide¹ sa porodicom na 10 dana onda je svakako uputno...
Ima li neko ideju gde je najbli¾i moto kamap u Grèkoj kada uðemo tamo? I da li postoji kalendar njihovih moto skupova?..Izem im njihova izmi¹ljena slova kada GOOGLE IMA MUKU...

            Cini mi se da Grci imaju jedan velili centralni skup koji svake godine menja lokaciju ...a za lokalne ne znam.

MILJAN

Aha...  to je panhellenic moto....
Cave ab homine unius libri

sibin

ja sam rezervisao solidan hotel u julu 10 dana za dve osobe(polupansion), halkidiki prvi prsten odlicna plaza za 740e.

http://alexanderthegreatbeachhotel.com/          bio prosle godine. pa resio i ove na isto mesto.


pit


dzimika

Citat: pit poslato 28 Februar, 2013, 21:15
Citat: mareskin poslato 28 Februar, 2013, 21:11

I ja volim da rezervi¹em unapred. Volim da èim stignem dole idem u sobu na tu¹iranje i odmor. Prosto ¾elim komfor, a ne da obilazim sme¹taje i cenjkam se sa vlasnicima.
Ovo nije pitanje snala¾ljivosti, bar ne za mene (ako sam odluèujem o svemu) veæ pitanje komfora. A zbog komfora i radim ovolliko.


           Tako je ...ja posle 800 km voznje po vrucini motorom zadnje sto zelim da idem da trazin smestaj.Znam sta pricam jer sam vec vozio takve kilometyraze leti u danu ...po vrucini ....da ne pricam da je gospoica od pozadi bila preparirana skroz.

vidi na booking i na ovom sajtu sto ti je ranko preporucio, tako rezervisi i zavrsi posao

inace nidri nije toliko los, mirno je mesto ako nista drugo a i ima dosta dobre klope, najbolji giros i najbolja grcka cokoladna pita :D
svakako je i jeftiniji od ostalih mesta, zato i agencije tamo i uzimaju smestaj a koliko sam video ima negde i vasiliki u ponudi ali ne bas cesto a to je najbolje jer je vece mesto a i zapadna strana je blizu a do tamo odlican planinski put :D

ranko

Ja sam svoje rekao... nikad rezervacija nikad stalan posao :)

A... da ...
Citat: mareskin poslato 28 Februar, 2013, 21:11
I ja volim da rezervi¹em unapred. Volim da èim stignem dole idem u sobu na tu¹iranje i odmor. Prosto ¾elim komfor, a ne da obilazim sme¹taje i cenjkam se sa vlasnicima.
Ovo nije pitanje snala¾ljivosti, bar ne za mene (ako sam odluèujem o svemu) veæ pitanje komfora. A zbog komfora i radim ovolliko.

Mareskin... razumem ja tebe... ali

ovo nije komfor : http://sabra.rs/grcka/lefkada/la_minute.htm
ovo je komfor : http://www.booking.com/hotel/gr/san-giovanni.en.html?aid=318615;label=New_English_EN_ROW_Hotel-OAIlk_J4_GKPAUBV8wv0AS18323104225:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:kw_inurl:en.html%23inurl:booking.com/hotel:ws=&gclid=CMDj-fHn2bUCFUnMtAodY18AQg

E sad... pazi kad sam ja komfor ( Lefkas ) isto koliko i nekomfor ( Nidri ) ...  znaci vila sa bazenom pored mora u Lefkasu isto koliko i ne znam sta negde na vr brda u Nidriju :)

Opet kazem... nije fora u cenkanju i stipsarenju i ne znam cemu... poenta jeste da za sto manje novca dobijes najbolje...

E da... napisao sam negde ranije da mi je za ovaj gore komfor trebalo manje od 20 minuta od kad sam kolima krocio na Lefkadu do trenutka kad sam uneo stvari u sobu za koju sam se cenkao pre toga...
Toliko ce npr. nekome trebati da se provuce samo kroz grad i krene prema Nidriju...

PS> I ne cenkati se ko ciganin... nego na finjaka... kulturiska... pa kad se iscenkate kulturno onda ubacite u ciganmalu i cao zdravo :)

EDIT : Ok... sad sam pogledao... jedem i ja govna :) krevet, tv, tus isto sranje i tamo i vamo... ali opet ... more i zemba mora bre nesto da vrede :)

pit



     Ranko ti pricas za jun ...a ja za jul....a to su nebo i zemlja.U junu je pounjenost jedva 50 % tako da nije frka da se nadje smestaj .Ne bih smeo da se kladim da bi i u julu tako prosao.
     

ranko

Ok... bio sam na kraju Juna mozda sam zagazio u Jul ne secam se...

Ali opet... uvek ima slobodno bre... 3 dana ovde 3 dana onde ... uvek ima rupa... a tako moze i jos bolje da se prodje...

a ti jos ides motorom pa nemas stvari ne znam koliko... i jos taman kad se vracas s plaze ubijes cenu za sledecih npr. 3-4 dana...

ne znam... verovatno serem... mada ja cu ovako dok se ne opecem... a to malo teze :)

opet ja ponesem dosta kesa za ne daj boze... pa mogu i u hotel na noc dve... ali opet tesko bre da nema nigde mesta...

kako god bilo malo ste rano zapoceli ovu pricu :) ja ne znam gde cu za vikend a kamo li kad cu na more :)

dzimika

Citat: ranko poslato 28 Februar, 2013, 22:19

ovo nije komfor : http://sabra.rs/grcka/lefkada/la_minute.htm


necemo da se vredjamo, ovde sam bio 2010 :D
nije los smestaj, platili 200e smestaj i prevoz , 11 nocenja :D

pit



Nakon brzinskog pregleda bookinga za jul nisam naso nisya ispod 450 evra za 10 nocenja za period od 10 -20 jula...sto su cene koje imaju i nase agencije u ponudi.Dolazim do zakljucka ko sto neko rece vec da agencije uzimaju na veliko i verovatno dobijaju rabat koji j eu stvari i njihova zarada.
         Moguce je da ima i nekih veci razlika  u ceniali ja na 50 -ak uzoraka nisam naso.

mareskin

Citat: ranko poslato 28 Februar, 2013, 22:19
Ja sam svoje rekao... nikad rezervacija nikad stalan posao :)
...
Opet kazem... nije fora u cenkanju i stipsarenju i ne znam cemu... poenta jeste da za sto manje novca dobijes najbolje...
---
E da... napisao sam negde ranije da mi je za ovaj gore komfor trebalo manje od 20 minuta od kad sam kolima krocio na Lefkadu do trenutka kad sam uneo stvari u sobu za koju sam se cenkao pre toga...
Toliko ce npr. nekome trebati da se provuce samo kroz grad i krene prema Nidriju...
...
EDIT : Ok... sad sam pogledao... jedem i ja govna :) krevet, tv, tus isto sranje i tamo i vamo... ali opet ... more i zemba mora bre nesto da vrede :)

A ¹ta ako si prvi put dole pa ti prvo treba vreme da se snaðe¹ (umesto da samo ukuca¹ u GPS adresu sme¹taja), ¹ta ako si mnogo umoran od puta, ¹ta ako ne ¾eli¹ da tra¾i¹ sme¹taj kad doðe¹ dole?
Meni pod komfor ulazi sve. Od toga da èim doðem mogu u sobu, do kvaliteta sme¹taja.
Kad doðe vreme za odmor onda ne ¾elim da se bavim svim tim stvarima. ®elim da se odmorim. Pa, ko du¾e izdr¾i, odmor ili ja :)
Nemam mnogo ¾ivaca za sedenje. Vi¹e sam za aktivan odmor. Zato je meni bitno da imam sme¹taj, a onda autom ili motorom pièim non stop negde. Nisam od onih koji vole da se pr¾e na suncu ili le¾e na pla¾i ceo dan. Svako ima neke svoje zanimacije.
To ti je isto kao ¹to odmah odem u gara¾u i parkiram auto, a ne tra¾im slobodno mesto da se zavuèem. Nema veze sa novcem, ali ima veze sa vremenom. Prosto ne ¾elim to da radim. ®elim da se pakiram ¹to pre i idem gde sam po¹ao.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ivan1979

Citat: pit poslato 01 Mart, 2013, 01:58


Nakon brzinskog pregleda bookinga za jul nisam naso nisya ispod 450 evra za 10 nocenja za period od 10 -20 jula...sto su cene koje imaju i nase agencije u ponudi.Dolazim do zakljucka ko sto neko rece vec da agencije uzimaju na veliko i verovatno dobijaju rabat koji j eu stvari i njihova zarada.
         Moguce je da ima i nekih veci razlika  u ceniali ja na 50 -ak uzoraka nisam naso.

Ne moj da si lud pa da rezervises smestaj ili da uplacujes ranije [nono]

Bio prosle godine na Lefkadi, pocetak avgusta, i za 15 min smo pronasli odlican smestaj, tj. nismo ga ni trazili maltene on nasao nas  ;D

Odlican apartman u Lefkasu, 50kvm, trazio covek 70 e i nadjemo se na 35e  [yahoo]

Jedino ako si bas resio da ides u hotel,,,onda jbga  ;)

Major

Sto kaze Ivan, na Lefkadi nema potrebe da nadjes unapred smestaj jer uvek ima slobodnih mesta.
Ja sam bio par dana pre Ivana i pronasao sam smestaj u roku od pola sata i to smo otisli da prosetamo do plaze, videli tablu gde pise rent otisli i slicna fora sa 80eur spustismo na 40eur i uzivali narednih 14 dana ;D

dzimika

lefkada ima dosta smestaja i lako se nadje jer je skoro svaka kuca podredjena tome
naci ces u selima po brdima, iako nisu ni blizu vode, odlican smestaj po ok ceni
inace lefkada nije toliko popularna mladima jer nema nocnog zivota (nije da nema mladih samo sto se pre odlucuju za zakintos i slicna ostrva) uglavnom dolaze stariji
ono po cemu je lefkada popularna je jedrenje, pun kurac jedrilica i odlicne marine sa svom mogucom podrskom (suvi dok, dizalice i sl)
samim tim i dosta stranaca koji su tamo vec imaju smestaj :D

MILJAN

#255
Onda, Lefkada nije dobra za bajk ture, kada ide¹ sam. Slab noæni ¾ivot, padne mrak i sve umukne.KAo na Tasosu...Samo kao koko¹ka da legne¹. Ako ide¹ sa ¾enom onda ok. MOzak na otavu, pla¾a-krevet.-..
Ja æu do Soluna,gde je veoma ¾ivo i ima dobrih trgovina. Na par dana pa za OHrid i posle CG preko Albanije..
Cave ab homine unius libri

Ivan1979

Nije tacno da nema nocnog zivota, samo nije to ono sto smo mi navikli da zovemo "nocnim zivotom"   ;)



dzimika

upravo to, na katiisma plazi ima par kafica u kojima ima nocnog provoda, cak imaju i bazene :D ali na lefkadu se svakako ne ide da lovis picetinu nego da uzivas i odmaras
inace odlicno ostrvo za voznju motorom, pogotovo ovaj planinski put koji sam oznacio na slici
ima jos ali je ovaj generalno najduzi i ima odlican pogled na otvoreno more u nekim trenucima

ranko

Dzimi :)

Mareskin/Pit dodjete mi burek sa zavrsnim i jogurt zato sto me nervirate ali evo obecavam da necu vise da vam nabijam moj princip putovanja , ali da obecate da napravite po putopis :)

PS> napisao sam expoze ali me je jebena skripta sjebala i sve otislo u kurac... a i bolje sto se izgubio tekst , sta sam sve rekao Pitu i Mareskinu , le le qu qu :)

PPS. kako bre nema nocnog zivota na Lefkadi ? Pa jebem mu misa treba ja da vas ucim da se picke ne vataju u diskoteci sa milion db buke, nego kulturiska, pridjes, ovo ono , how yes no, huge serbian dick itd :) 

Ok, mozda u Nidriju nema nocnog zivota ( samo hali gali :) ) ali Lefkas ima brate... mada ja sam u ponoc uveliko pokusavao da ga munem zeni na kvarnjaka dok spava, nisam se mlatio po jebenim kaficima :)

mareskin

Citat: ranko poslato 01 Mart, 2013, 12:50
Dzimi :)

Mareskin/Pit dodjete mi burek sa zavrsnim i jogurt zato sto me nervirate ali evo obecavam da necu vise da vam nabijam moj princip putovanja , ali da obecate da napravite po putopis :)

PS> napisao sam expoze ali me je jebena skripta sjebala i sve otislo u kurac... a i bolje sto se izgubio tekst , sta sam sve rekao Pitu i Mareskinu , le le qu qu :)

PPS. kako bre nema nocnog zivota na Lefkadi ? Pa jebem mu misa treba ja da vas ucim da se picke ne vataju u diskoteci sa milion db buke, nego kulturiska, pridjes, ovo ono , how yes no, huge serbian dick itd :) 

Ok, mozda u Nidriju nema nocnog zivota ( samo hali gali :) ) ali Lefkas ima brate... mada ja sam u ponoc uveliko pokusavao da ga munem zeni na kvarnjaka dok spava, nisam se mlatio po jebenim kaficima :)

Veæina postova ovde se zasniva na tome da mora¹ da ostane¹ tamo gde si i uplatio. ©to se mene tièe, mogu sutradan da se pokupim i odem na neko drugo mesto, ako mi ba¹ ne odgovara.

Ako idem na proputovanje sa dru¹tvom koje je u tom fazonu onda æemo noæiti u motelima i hotelima na koje naiðemo usput. Nije isto kada ide¹ sa nekoliko drugara motorima, pa onako oznojeni smrdljivi i nikakvi u¾ivamo u tome ¹to smo mu¹karci i kada ide¹ sa devojkom i ¾eli¹ da provede¹ drugaèije vreme.

Poenta je samo u tome da ne ¾elim da se zamaram sa èim ne moram :) Ja sam hedonista u svemu osim u alkoholu i drogama :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu