Glavni meni

Saveti za put u Grèku

Započeo Slaninar, 09 Jul, 2012, 19:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AndreyRR


dzimika

Citat: MajorSoul poslato 16 Jul, 2012, 17:18
E sad si me usrecio ;D ;D

inace nije strasno da sidjes :D prosto ti dodje da spavas na plazi kad shvatis da treba da krenes kuci :D

Major

Citat: dzimika poslato 16 Jul, 2012, 18:48
Citat: MajorSoul poslato 16 Jul, 2012, 17:18
E sad si me usrecio ;D ;D

inace nije strasno da sidjes :D prosto ti dodje da spavas na plazi kad shvatis da treba da krenes kuci :D

Znas kako mi Srbende hocemo da ustedimo neki evric, pa sam ustedeo tako sto sam se parkirao dva brda pre onog zvanicnog parkinga.. e kad sam se vracao i presao tih 350 kozjih stepenika i shvatio da imam jos da pesacim do kola, hteo sam da se roknem!

p.s. Kad budem stigao kuci, napisacu jos nesto i postavicu slike ;)


ranko

Koje bre placanje parkinga ? To u Junu nema... ko vas jebe kad ste vlastela i idete na odmor kad je sezona :)

Major

Mozda u Junu nema, ali u Julu ima.
Parking od 2-5 eura. Ali samo na toj plazi sam platio posle onog prvog puta, na sve ostale sam i dao tuki ;D

dzimika

to je egremni plaza, inace parking je 4e ako se dobro secam, mada tamo je stvarno nezgodno za parking jer je litica, ali ja sa kvadom nisam imao tih problema :D

Major

Citat: dzimika poslato 08 Avgust, 2012, 18:31
to je egremni plaza, inace parking je 4e ako se dobro secam, mada tamo je stvarno nezgodno za parking jer je litica, ali ja sa kvadom nisam imao tih problema :D

3 eurica i ja sa Crv-om nisam imao problem da se parkiram skroz dole ;D
samo za tu plazu i vredi dati pare za parking, za ostale jok!

dzimika

pa na ostalima se i ne placa :D tj mozda jos jedna ali mislim da ne, sve ostale uglavnom imaju mnogo bolji pristup

Major

Znam da se placa na Porto Katziki i jos na jednoj valjda. Ma cigani su jer naplacuju parking koji niti je obelezen ni obezbedjen, a nigde ni s od senke..

MILJAN

daj bre neke slike i ne palamudi o parkingu! :D Kako sam ja mogao da fotkam po onoj ¾egi dupeta i sise?  ®rtvovao sam se za vas a ti ni¹ta...   :P
Cave ab homine unius libri

dzimika

ja se ne secam da se na porto katsiki-u placalo, za egremni znam da se placa ali ako parkiras tamo gde i ti onda je besplatno :D mada je zabranjeno
inace jos od dobrih plaza imas kathismu i mylos

Major

Citat: MILJAN poslato 08 Avgust, 2012, 19:32
daj bre neke slike i ne palamudi o parkingu! :D Kako sam ja mogao da fotkam po onoj ¾egi dupeta i sise?  ®rtvovao sam se za vas a ti ni¹ta...   :P

Ti imas fancy objektiv ;D Slike sam hteo da postavim juce ali sam morao da bolnice uvece pa cu probati danas da postavim sta imam.

Citat: dzimika poslato 08 Avgust, 2012, 19:46
ja se ne secam da se na porto katsiki-u placalo, za egremni znam da se placa ali ako parkiras tamo gde i ti onda je besplatno :D mada je zabranjeno
inace jos od dobrih plaza imas kathismu i mylos

Placa se Porto. Imas skroz pravo parking 3 eur i onaj levo (zemljani) 5 eur. Ja parkiram lepo pre njih gde lepo i uredno stoji znak zabranjeno parkiranje (naravno gde i svi ostali) ;D
Obisao sam bukvalno sve plaze, isli smo cak i na drugu stranu ostrva i jedino su Milos, Egremni, Porto, Kathisma i jos jedna zaboravih ime vredne ostale su bulja.
Inace imali smo smesaj iznad Milos plaze (na brdu) ;)

dzimika

na istocnoj strani ostrva nema nesto dobrih plaza, eventualno po nekim mali zalivima i uvalama do kojih mozes samo camcem stici, eventualno desimi plaza blizu nidrija
ali sve najbolje plaze su na zapadnoj strani ostrva zato i ne treba gubiti vreme na istocnu stranu
inace ti smestaji iznad milos i kathisma plaza su mozda i najbolji zbog blizine plaza, drugar je bio iznad katisme u nekom kompleksu kucica, 70e dan ali imas svoju kucu a i bazen u okviru kompleksa koji gleda na more :D
dobar smestaj se moze naci i blizu lefkasa, kad se krene od lefkasa prema zapadnoj strani, na onoj ravnici izmedju puta prema zapadnoj strani ostrva i velike pescane plaze agios ioanis

Ivan1979

I na istocnoj strani ima dobrih malih plaza, samo ih treba pronaci,,,,,jbga,,, zavisi ko sta voli,,,, a da treba camac treba, ili u mom slucaju pedolina  ;D

dzimika

ima, ne kazem da nema samo je uglavnom dosta nezgodno doci do njih ali nije nemoguce, sve zavisi koliko ko hoce da se trudi :D
inace najbolja opcija, dodjes motorom, iznajmis camac i uzivas svaki dan :D

Major

Drugarica mi je bila na jedrenju. Krenuli su iz Lefkade pa su obilazili sve i svasta.
To cu sledece da probam.

E da vozili smo onaj sportski katamaran, ide ko djavo!!!

Ivan1979

hteli da uzmemo camac,,,,, 30-50ks  60e  /h   + gorivo . . Tako da to zadovoljstvo  dodje oko 100 e /h .
Mnogoo  kume mnogoooo
Al zato pedolina koja trosi 5 ledenih piva po osobi na cuku zavrsava posao i te kako  [dancing]

Sve vece i poznatije plaze sa zapadne strane su odlicne ali ima gomila manje poznatih , prelepih, uglavnom praznih   na juznoj i jugoistocnoj strani.  Al ima da se pedala samo tako ili ustopiras lika na skuteru pa te odvuce za jedno ladno pivo  ;D


ranko

Citat: MajorSoul poslato 09 Avgust, 2012, 09:12
Obisao sam bukvalno sve plaze, isli smo cak i na drugu stranu ostrva i jedino su Milos, Egremni, Porto, Kathisma i jos jedna zaboravih ime vredne ostale su bulja.
Inace imali smo smesaj iznad Milos plaze (na brdu) ;)

Kalamitsi....

Pored ovih naj ali najbolja plaza je Pefkoulia... nalazi se ( kad se ide iz A.Nikitasa prema Lefkasu ) odmah pre penjanja uzbrdo ( pored neki kao kamenolom )...

Ali ne ici tamo gde su kafici nego preko mosta kroz onu sumu smokvi i maslina... ogromna plaza, lako dostupna i redovno prazna... + talasi su ogromni a to se trazi :)


dzimika

evo kako izgledaju talasi na egremni plazi :D racunajte da sam oko 80cm u vodi vec :D

[attachment deleted by admin]

Major

@ Ranko -
Moguce moguce ;)
Bio i tamo, talasi jesu ogromni i zato vise nismo isli tamo. Inace sve ove gore spomenute plaze su stvarno prelepe!

Citat: dzimika poslato 09 Avgust, 2012, 12:29
evo kako izgledaju talasi na egremni plazi :D racunajte da sam oko 80cm u vodi vec :D

Moja zena je imala losa iskustva prvi dan, pa smo posle toga izbegavali da se zezamo sa talasima ;D