Glavni meni

Majstorska radionica

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 22 Jun, 2012, 21:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

To je treci polupani fazer u tvom dvoristu
tj sad imas samo dva ova novija
napravi jedan da valja od njih  ;D

ЯЭВОЛУТИОН

nisu isti...2005 i 2009to.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


UFF

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2013, 17:18
nisu isti...2005 i 2009to.....

pa koja je razlika?
u instrument tabli i boji rama i agregata i jos nekim sitnicama..

juga


stilgar

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2013, 17:20
Citat: stilgar poslato 05 Novembar, 2013, 17:08



Umpah Pah...[rofl]
pa kad je reko da je trazio motor ko indijanac tragac oma mi je bio umpah pah pred ocima :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 05 Novembar, 2013, 18:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 05 Novembar, 2013, 17:18
nisu isti...2005 i 2009to.....

pa koja je razlika?
u instrument tabli i boji rama i agregata i jos nekim sitnicama..
prednji oklopi, vizir, nosac sata i sat su totalno drugaciji...i zadnja viljuska...ostatak isti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

prodje zima....a kako grane sunce zapleti se nastavljaju.....za zanemarimo pojavu Laizc mobila u mojoj radionici...
pr nedelju dve sam razbucao nekog pegasa 650...zamena dihtunga glave....dok smo cekali dihtung malo sam ga obilazio po redionici.....juce napokon resim da spkujem govno....sve stegnem nalijem vodu i upalim...motor mirno radi deset minuta...taman poceo temparaturu da dize....odmaknem se na dva metra da dohvatim flasu antifriza, kad poce nesto da se cuje...poput lanca bragaste...pritrcim da ga kill swichujem...kad stade pre toga i ni makac.....na radilici ga vrtim 340 stepeni i stop
Vec krecu crne misli....preskocio lanac , ventili krivi...sta j eklipu i cilindru....ali kkao god mora motor dole...opet..
Danas nekako nagovorim sebe da se motor mora izvaditi jer nece sam....uglavnom skinem glavu i ocima ne verujem.....neki komad gvozdja..otprilike tri milimetra u precniku i pola santima duzine stoji zabijen u glavi izmedju dva ventila....i ima otisak na klipu..pokusavam da utvrdim sta je to.....radio je na leru, nije moglo nista iz karburatora.....
Dohvatim svecu koju sam izvrnuo predhodnog dana ...kad nema elektrode...posto nisam ni skidao svecu pri zameni dihtunga, vec je klip u startu bio u GMT, znam da nije do mene.....keramike nema....samo elektroda zabijena u glavu izmadju dva ventila.....nem ni traga drugim ostecenjima....sutra cu da proverim da neki ventil ne pusta i glava ide nazad....ali jebote...da li je moguce.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Doterase plavi R6 2007...bio mrak....momak kaze "hocu sve najbolje da stavis, pregledaj mi i kocnice i lanac i lancanike , zameni ulje, filter svecice....hocu posle da idem na more motorom"....gledam ja mlad momak....neiskusan...." najbolje....dobro dakle V300 18 evra po litri, filter yamaha oridjidji 15 evra, svecice iridium 20 evra po sveci, rbs ulje ...trebace dve kantice....." a koliko ce to da na kraju izadje"..."plocice 30 ak evra brembo, a ima i trkacke za 45 evra....."......
" A sta ce tebi najbolje....vozis trke"..."jok"kaze decko"svaler gas"....pa za tebe je i srednje vise nego dobro.....sipah mu v300 da ne cvili i zamenih mu filter ulje sa Hiflo....zamenih ulje u kocnicama...oprah i podmazah lanac....i tako
Rece on da mu pali poneki put gresku...pa da vidim...kaze bode mu oci...
Ocitam greske....EXUP ventil.....i skinem sediste....i vratim ga.....vareno tamo , vareno vamo...srafovi gvozdjarski....alo bre 2007 a vec PUZZLE serija....svatih da to paljenje lampe ije nista nego neki maler u instalaciji.....a ti maleri se resavaju novom instalacijom.....jurenje greske u staroj moze kod motora iz osamdesetih....ovo moze da traje i deset dana....
A ne bodu mu oci rdjavi srafovi na nosacu repa....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Marfi.....
Ali ja ne gubim nadu da ce neka kandrba da klepece po livadama :)
Ko kawe prelezi posle mu sve ko prehlada...

RRa¹ko

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Mart, 2014, 18:16
svecice iridium 20 evra po sveci

hocu ja te iridijum za 20e kom.. imas za moj motor?

ЯЭВОЛУТИОН

jedi bre... g..........
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Mart, 2014, 18:16
Ocitam greske....EXUP ventil.....i skinem sediste....i vratim ga.....vareno tamo , vareno vamo...srafovi gvozdjarski....alo bre 2007 a vec PUZZLE serija....svatih da to paljenje lampe ije nista nego neki maler u instalaciji.....a ti maleri se resavaju novom instalacijom.....jurenje greske u staroj moze kod motora iz osamdesetih....ovo moze da traje i deset dana....
A ne bodu mu oci rdjavi srafovi na nosacu repa....
Ali stvarno, èak ni ja ne bih rep za¹rafio ONIM ¹rafovima...:o [facepalm] [rofl]

perlx

Da je stenara pa jos i nekako...

mareskin

Citat: Laziæ poslato 19 Mart, 2014, 22:34
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Mart, 2014, 18:16
Ocitam greske....EXUP ventil.....i skinem sediste....i vratim ga.....vareno tamo , vareno vamo...srafovi gvozdjarski....alo bre 2007 a vec PUZZLE serija....svatih da to paljenje lampe ije nista nego neki maler u instalaciji.....a ti maleri se resavaju novom instalacijom.....jurenje greske u staroj moze kod motora iz osamdesetih....ovo moze da traje i deset dana....
A ne bodu mu oci rdjavi srafovi na nosacu repa....
Ali stvarno, èak ni ja ne bih rep za¹rafio ONIM ¹rafovima...:o [facepalm] [rofl]

Naravno da ne bi!!!
Kad veæ vezice ne mogu da zarðaju :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Lazic doterao motor ja skinuo poklopac glave....i...problemi....izgledada su neki gremlini izasli iz motora i vrsljaju po garazi....
Aprilia rs125 je poludela....dakle izvrnuta svcica , skinuta kapa i na verglanje imam jaku plavu varnicu koja prebacuje santimetar.....zavrnem svecicu....i nemam nikavu varnicu....ali nikakvu varnicu na verglanju....dakle cim opteretim kompresijom radilicu i klip, nemam varnicu....po nekom pravilu to nebi smelo tako....gremlini ....iz Klea
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


Taraba

Sad kad zapatis te njegove bubasvabe iz KLE-a moraces ko moj pokojni komsija da spalis kucu da ih se otarasis.
Samo je u njegovom slucaju slucaj bio sa belim misevima i alkoholom.
Nisam siguran da li je poznavao Lazica.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

perlx