Glavni meni

Moto deda mrazevi Novi Sad

Započeo APOSTOLèièak, 11 Decembar, 2010, 12:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

APOSTOLèièak

Dragi prijatelji,biæu slobodan da vas pozovem da se pridru¾ite na¹oj tradicionalnoj humanitarnoj akciji Moto deda mrazevi. Akciju su pre nekoliko godina zapoèeli na¹i prijatelji iz moto kluba Otpisani da bi im se kasnije pridru¾ili i svi ostali novosadski moto klubovi, zatim klubovi iz okoline i na kraju mi motoristi "samostalci" okupljeni pod zajednièkim imenom APOSTOLI. Ne treba ni da vas podseæam da su ideju za akciju kasnije kopirali (da ne ka¾em ukrali) i neki drugi motoristi, no o njima stvarno ne bih pisao.
Dakle u nedelju 26.12.2010. æemo se skupiti i obradovati decu koja nemaju nikog drugog osim nas i plan je da se obiðe deèije selo u Sremskoj Kamenici, deèija bolnica u Novom Sadu, svrati¹te za decu ulice u Novom Sadu i eventualno dnevni boravak za decu ometenu u razvoju (plan akcije je jo¹ uvek u razradi i sve æe zavisiti od finansija).
Znam da su veæina ljudi koji poseæuju ovaj forum iz Beograda i da je dolazak u Novi Sad motorom verovatno nemoguæa misija te vas pozivam da nam se pridru¾ite eventualnom donacijom a takoðe bi nam znaèilo da nam pomognete i u medijskom smislu,odnosno da ra¹irite prièu o novosadskoj akciji u va¹oj sredini.
Takoðe se izvinjavam ako sam ovim postom naru¹io neko pravilo ovog foruma ili sam postavio temu na mesto gde ne pripada. Ovo je akcija koju organizuju svi motoristi dobre volje i na samoj akciji neæe biti dozvoljeno isticanje boja bilo kog kluba, zastava ili transparenata moto ili bilo koje druge organizacije. Svi uèesnici æe nositi deda mraz odela i to æe biti jedini znak raspoznavanja.
Jo¹ æu biti slobodan da ostavim link sajta APOSTOLA koji slu¾i  za dogovor, predloge, pitanja.....  http://www.apostoli.iz.rs/index.html

Gašpar

Drago mi je da se izvorni model akcije i dalje sprovodi, a o kopirantima ne treba trositi reci, pogotovo ne u ovoj temi.
Kakva je materijalna pomoc dobrodosla? Uputite nas malo u akciju pa cemo postaviti i zvanicni poziv za sve forumase dobre volje, da pomognu ukoliko mogu i zele...

S nase strane imate punu podrsku, ali meni je ovih dana hladno i u kolima, a kamo li na motoru  [cheers]

dzimika

video sam najavu na FB ali na zalost tada sam u SU kod tazbine pa necu moci da dodjem :(

WOLVERINE


  Svaka cast ,, [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] ,,   Pozdrav za ekipu iz NS-a....   Tradicija se nastavlja,,,  [cheers] [cheers] [cheers] [cheers]  Dosao bih rado ali moj klub pravi zurku dan ranije pa neverujem da cu biti u savrsen stanju za upravljanje motornim vozilom.  [cheers] [cheers] [cheers] [cheers]   

APOSTOLèièak

#4
Eh da, toliki post sam napisao a ipak sam zaboravio da ka¾em par stvari. Naravno da na FB-u mo¾ete videti detalje ove akcije. ©to se tièe finansijskog dela, dogovor je da skupljamo 1000din po èoveku mada u principu svako daje onoliko koliko mo¾e. Do sada smo uspevali i da prikupimo odreðenu svotu od sponzora mada je to ove godine totalno nemoguæe. Firme propadaju ili ne rade, svakog je pogodila ova nesretna kriza. Pro¹le godine smo uspeli da kupimo kompjuter za dnevni boravak dece sa posebnim potrebama, mikrotalasnu peænicu za deèiju bolnicu (jer zamislite, bolnica nije imala mikrotalasnu u kojima bi grejali mleko bebama) a deèijem selu smo organizovali predstavu uz pomoæ na¹ih drugara glumaca jer se deèije selo izjasnilo da njihovoj deci ni¹ta ne treba osim na¹e pa¾nje pa smo tako i uradili. Na ¾alost, ove godine neæe biti para ni za kakvu veæu donaciju nego samo za paketiæe iako su se sve navedene institucije izjasnile da je bitno da se samo pojavimo i da ne mislimo mnogo o finansijama jer su klinci veæ nestrpljivi da se dru¾e sa nama kao i svake godine.
Ono ¹to sam takoðe zaboravio je da æe se akcija kao i svake godine zavr¹iti na trgu Slobode u Novom Sadu gde æemo se dru¾iti sa svom decom Novog Sada koja tamo doðu. Time se zvanièni deo akcije zavr¹ava a promrzli deda mrazevi nastavljaju dru¾enje u nekoj od novosadskih kafana (jo¹ uvek ne znamo gde), gde æe nekoliko na¹ih prijatelja koji imaju roðendane "udru¾iti sredstva" i napraviti neku klopu za sve uèesnike akcije.
Specijalno zbog ove akcije smo otvorili i raèun jer su nam se poèeli javljati ljudi sa strane koji ¾ele da uèestvuju. Broj raèuna je 325931070050439787 i na ime je Jelene Jovanoviæ (chronomaniak-nick na na¹em forumu).
Ako imate bilo kakva pitanja,predloge,sugestije mo¾ete slobodno kontaktirati i mene na telefon 065/5330550 u svako doba dana i noæi (dobro nemojte ba¹ zvati u pola 3 noæu ;) )
Kao ¹to vidite sve je na drugarskoj bazi i u Novom Sadu nema podela meðu bajkerima. Tog dana smo svi zajedno,okupljeni pod istom kapom-kapom DEDA MRAZA. ®iveli ljudi,vidimo se.

UFF

Citat: APOSTOLèièak poslato 11 Decembar, 2010, 12:31
Takoðe se izvinjavam ako sam ovim postom naru¹io neko pravilo ovog foruma ili sam postavio temu na mesto gde ne pripada.
Ovo je akcija koju organizuju svi motoristi dobre volje i na samoj akciji neæe biti dozvoljeno isticanje boja bilo kog kluba, zastava ili transparenata moto ili bilo koje druge organizacije.
Svi uèesnici æe nositi deda mraz odela i to æe biti jedini znak raspoznavanja.

SVAKA VAM CAST!   [clapp] [clapp] [clapp]

Pitajte molim vas i te "dobrocinitelje" i velike "humanitarce" koji su vam ukrali ideju da vam se pridruze ali bez oznaka foruma i asocijacija, da vidimo svi da li su oni stvarno humani kao sto tvrde ili im je marketing ipak vazniji.



Radi bolje uocljivosti temu stavljam kao lepljivu dok se akcija ne zavrsi

jevta

Pitali pro¹le godine pa nisu hteli.
Evo link prema tamo kako je to izgledalo pro¹le godine ako neko ne zna.
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/23450-okupljanja-vojvodina/page__st__4260__p__677357#entry677357
Ako smeta link slobodno ga bri¹ite ili javite meni pa æu ja.

UFF

Humanitarci u picku materinu
Sve je jasno


Link necemo brisati (a ti ne mozes)
Samo sledeci put moze tvojim recima bez linkova
Hvala ;)

pit



Secam se pre par godina kada su bajkeri Novog sada organizovali deda mrazove kako su bjb ovce pokusale da im preuzmu organizaciju iprisvoje i preu\mu slavu za sebe,ko da je bitna slava i koje organizovao.Ali laznim humanitarcima sa bjb je to i u stvari najbitnije i nista drugo.
    Inace podrzavam akciju novosadskih bajkera jer znam da je namera cista i da sam blize pridruzio bih se i ja.

jevta

Meni je ru¾no svojim reèima da preprièavam jel se to onda pogre¹no protumaèi.Pa ispadne ko ¹to je i tamo ispalo da neko tvrdi ja nisam pa onda idu fotke da jeste.

gmum44

Dragi moji bikeri ZAOBIDJITE BAMBUSE I DAJTE DA VIDIMO KAKO DA POMOGNEMO TOJ DECICI!!!  [doh]
A IMA IH I U BG-U !!!NEKOLIKO USTANOVA!Ne samo sremcica,ima i napustene dece u zvecanskoj ima dim  neznam kako se zove na senjaku je mislim Drinka Pavlovic ,imamo i onkologiju,imamo ,imamo,imamo A NE ZNAMO KOLIKO SU NESRECNI!!!
:'(
AJMO!!!
IMA NAS SADA OKO 500X1000DIN=SASVIM DOVOLJNO DA SE NESTO URADI!!!RAZMISLITE!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Gašpar

Gmum, moze svakako, ali da to odradimo kao motociklisti dobre volje, a ne kao motomanijaci [cheers]

WOLVERINE

Citat: Gaspar poslato 12 Decembar, 2010, 14:19
Gmum, moze svakako, ali da to odradimo kao motociklisti dobre volje, a ne kao motomanijaci [cheers]

  Iskljucivo tako,,,,  ;) ;) ;)

pit

 




    Slazem se s da treba pomoci kao motociklissta dobre volje ali iz nekog iskustav vam mogu reci da se svi krupniji pokloni recimo tehnika i te stvari razgrabe medju zaposljenima tih ustanova ....dobro mozda ne cela kolicina ali deo svakako ide.Svedoci smo da se to desilo u Sremcici i nikom nista.
      Moja preporuka je svakome ko hoce da oganizuje dedamrazijadu.Vidi se kolko ima sticenika odredjene ustanove i napravi isto toliko paketica i licno se rzdeli toj deci nikako drygacije.Sam cin dodele bajkera obucenih kako deda mrazi mnogo vise znaci toj deci nego bilo sta drugo.




   

gmum44

OK!!!motoristi dobrog srca!!!
imamo 10-15 dana tj do 26!!!
samo dogovor za koju ustanovu i sta!
ajde neki predlog!!
Ajde nesto pametno imamo malo vremena ,trebalo bi da se sve organizuje , dogovori i napravi neki spisak do 17-18 decembra,da bi znali koliko ima bikera koji hoce da  ucestvuju!da bi mogli i da pokupujemo da li igracke slatkise i td.moj predlog Zvecanska ili da se pridruzimo novosadjanima!!!

1.gmum44
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Gašpar

Ja sam za pridruzivanje novosadjanima. Po cetvoro moze kolima, tako da ni to nece biti Bog zna kakav trosak.
Sto se mene tice, na listi sam

1. gmum44
2. Gaspar

Gremlin

Ne treba nam Pablo na celu kolone i BJB da bi bili humani, ova akcija ce se raditi bez obelezja klubova i organizacija i zato ucestvujem - naravno ako ne bude snega i leda jer bi zeleo da idem motorom. Vec sam se prijavio na forumu Apostola, ali evo da se upisem i ovde.

1. gmum44
2. Gaspar
3. Gremlin

[cheers]


gmum44

pa i petoro!!!moze sa novosadjanima!!! [cheers] [cheers] [cheers] [thumb_up]
idemooooooo!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Gašpar

Ajmo ljudi, ukljucite se ako mozete barem prisustvom  [cheers]

APOSTOLèièak

Ljudi kao prvo hvala vam za prostor na va¹em forumu. Drago mi je da postoji pozitivna energija i upravo sam hteo da predlo¾im da se pokupite u automobil-dva i doðete da nam se pridru¾ite. Mo¾da je to i najbolje za prvi put jer imate relativno malo vremena da organizujete beogradsku akciju. Ovako mo¾ete da nam se pridru¾ite, vidite ¹ta valja ili ne i sledeæe godine organizujete akciju u BG. A naravno da se upoznamo i dru¾imo na after partiju :)
@Greco,Shejtan se sprema do doðe motorom iz BG-a pa mo¾e¹ sa njim stupiti u kontakt.
@WOLVE,nemoj preterati sa èa¹icom na va¹oj ¾urci pa svrati i ti. Ipak si ti jedan od nas.