Glavni meni

Vo¾nja uz Bo¾iju pomoæ

Započeo paja021, 07 Jun, 2012, 21:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

paja021

 

    Doterao neki dan "baæa" OVO do mene,da se malo utegne,tj.doneo ga kombijem(dovezao bi  on njega ali je izgubio lanac par km ranije).Inaèe ovo je,po njegovim reèima,trkaèka ma¹ina,skinut s trka!!!???Za podmazivanje ma¹ine ne koristi ulje,i prethodni vlasnik nije ni¹ta sipao..a ni on.Suv ko barut!!!Ala ideeee!!!
   NI jedan jedini deo na ovom motoru nije ceo ili funkcionalan...ni j-e-d-a-n !!!Dodu¹e skoro ga je trampio za slièan(po stanju).Ne zna se ko je bolje pro¹ao!!!
   Pri skidanju iz kombija pritisnem prednju koèu,kad poluga propade,u¹tinuh sam sebi prste!!!

  -"Pa ovo ne koèi!!!?"
  -A baæa æe na to:"...Koèi,koèi...jedan disk je malo kriv,al inaèe koèi-ubija"
  -Aj" dobro...

  Ploèice natopljene.©ta natopljene...nabubrile!!!Ulje curi iz vilju¹ke(iz oba ¹tapa),curi koèiono ulje iz èeljusti,pa curi iz holendera,pa curi iz naprslog pancirnog creva...curi iz ma¹ine po plastikama...ustvari iscurilo, ostale su masne crne fleke sa naslagama pra¹ine...Al ide,to je trkaèka ma¹ina!!!

   Danas uhvatih malo vremena da vidim ¹ta to treba "samo malo da se utegne" !!!?

   Na prve dve slike je predmet koji svako od nas treba da okaèi o levi retrovizor.Motor æe mu iæi 270km/h i bez ulja i bez goriva a koèiæe samo tako bez ulja u koènicama,a u krivinama æe dr¾ati ko po ¹inama.Pucanje lanca neæe ni osetiti...

   Pa da krenemo redom sa slikovitim prikazom:




Lanac je "odlepr¹ao"


Automatski podmazivaè svega osim lanca(ispod pog.osovine)


E,ovde sam prièkinuo sam sebi prste


Suv ko barut!Al iznutra!!!(motor je nagnut na desnu str.)


"Je l ? Curi ? Kako nisam primetio?"




A ovde je pro¹ao lanac...

...a i ovde...


...i ovde...


...i ovde...


"Mora to malko da curka"


Dr¾i ko luda...ne pu¹ta!


   Slike ostatka motora neæu staviti...za sada,u par reèi æu opisati:Stra¹no na èemu se neki ljudi voze

zVuk

ma to samo malo da se uglanca i ko nov ima da bude.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Damnmoto

nije nije mrkan ,mozda malo samo

jerej

 Pa vidis da je Bog je sa njim, ali je djavo za volanom..  [pop] [pop] ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Kengur

Daj sliku celog loma majke ti.

KIZA73

Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

bora63

 Ma daj ne panici i ne kudi musteriju.......  [nono]
Sve ce to da budnenaka lepo kad izadje od tebe.....  [thumb_up]
Nego,drugaru je "ostao" set lancanika pa ako li mislis da je to na tome za zamenu  [neampojma]  rado ce mu ustupiti ......
Solidarnost pre svega....... a i gosn jerej da se sutra/prekosutra nemuci     [rofl]  [rofl]  [rofl]

[attachment deleted by admin]

DaChaS

Prvo jerej da izbaci demone iz vlasnika i da osvesta motor onda da pristupis poslu :D

goranvojska

Citat: DaChaS poslato 08 Jun, 2012, 00:33
Prvo jerej da izbaci demone iz vlasnika i da osvesta motor onda da pristupis poslu :D
jerej ce sigurno da mu istera lose i utera dobro.mislim na demone.

PECA BMW

sa slicnim lomom je skoro stao tip pored mene i kaze " el oce neko da kupi ovaj suzuki dajem ga za 900e" ja pogledam tipa i ne verujem , zatim odgovaram " brate mili za te pare ima motor da se kupi " ne bese mu pravo , verglao 10 min upalio i otisao a ja ostao u cudu ???

Ja taj motor ne bi pipao ... jer je na njemu sve potencialna crkotina .. sutra kad mu nesto otkaze i poljusti se (ne daj boze) bices ti kriv jer nisi sredio ili jesi ali otkazalo ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

paja021

   Sutra predveèe æe biti slika cele "konstrukcije"a motor je zxr kome ba¹ ne mogu da provalim godi¹te,uglavnom oznaka na ramu mu je zx750L.
Citat: PECA BMW poslato 08 Jun, 2012, 00:42
sa slicnim lomom je skoro stao tip pored mene i kaze " el oce neko da kupi ovaj suzuki dajem ga za 900e" ja pogledam tipa i ne verujem , zatim odgovaram " brate mili za te pare ima motor da se kupi " ne bese mu pravo , verglao 10 min upalio i otisao a ja ostao u cudu ???

Ja taj motor ne bi pipao ... jer je na njemu sve potencialna crkotina .. sutra kad mu nesto otkaze i poljusti se (ne daj boze) bices ti kriv jer nisi sredio ili jesi ali otkazalo ...
Peco skroz si u pravu,i ovaj je te vrste,i vlasnik i motor, te s toga sutra napu¹ta moju gara¾u pa neka neko drugi iz njega isteruje djavla.

Panta Zemunac

E moj Pajo....mrsko ti da pritegne¹ samo par ¹rafica, kao da je to neki pos'o!?! [neampojma]
Ma samo tu, to i ono i bio bi k'o nov....Drami¹ bez veze!!! [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

mkt


Uncle Bob

Ja mislim da je Paganinjeva èeza bila u boljem stanju a u kakvom je stanju raspada tu ni Jerejev ¹ef ne bi mogao mnogo da pomogne. :o [watching]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

Slatke muke kawaskista,ima ta faza kad nepali ili strakjuje...i pa te naguzi da sve zivo menjash ni kriv ni duzan...posle je gust voziti, dodushe ko izdzri test dushevni jelte........kawa je motor kao nov mama za sve ostale posle idu muke......al niko ne pamti dobra vremena...

bokilic

ma sredi se to.od svakog krsa moze da se napravi motor da ide......e sad,,,kolko ce i kako ce.to je za neku drugu pricu...
brmmmm

mareskin

Citat: Gvozden poslato 08 Jun, 2012, 06:15
Slatke muke kawaskista,ima ta faza kad nepali ili strakjuje...i pa te naguzi da sve zivo menjash ni kriv ni duzan...posle je gust voziti, dodushe ko izdzri test dushevni jelte........kawa je motor kao nov mama za sve ostale posle idu muke......al niko ne pamti dobra vremena...

Moj drugar uvek ka¾e: promenio sam do sada 9 motora i jednog Kawasakija.
Nikad nije hteo da mi ka¾e za¹to tako misli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

hoce da kaze da kawasaki nije motor

easy

to onaj sa 2 okrugla fara?

prpa_zr

Citat: Plazma Keks poslato 08 Jun, 2012, 08:44
hoce da kaze da kawasaki nije motor

Bambi, pa ti sve zna¹..