Glavni meni

Giro d'Italia 2012

Započeo Jefta, 01 Jun, 2012, 00:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Е овако, Стефги и ја смо се на некој блеји на ушћу договорили да идемо за Италију (ако је нешто остало после земљотреса) ово лето... Ја се бар водим оном Уффовом, боље лети да се возим, а зими ћу да летујем...
План је да се обиђе Италија северни део користећи се магистралним путевима да не би плаћали путарине и остале глупости, а и аутопутеви су досадни, а ми идемо због вожње. Мотори су Стефгијев Трансалп и мој Аутобус.
Полазак је заказан за 18.06. и цео пут би требало да траје око 3 недеље, што се можда промени ако мени не одобре 3 недеље одмора већ само 2, онда ћу ја морати да скратим пут негде код Болоње и да се полако враћам за Београд.
Рута је договорена оквирно пре пар дана и вероватно ће бити промена, али то морамо да седнемо детаљније да се Стефан и ја договоримо. Углавном па да почнем.

Део 1: Београд-Бечићи 474км
Стандардна рута кроз Србију и Црну гору коју већина добро зна, ту не би требало да буде проблема. Планирано је да останемо цео дан сутрадан тамо и да тек 20.6 крећемо даље.


Део2: Бечићи-Река 724км
Најдужа деоница на овом путу, план је да идемо Хрватским приморијем све уз море и да стајемо у Макарску на већу паузу и онда да настављамо даље. После стајемо само за гориво и можда клопу. Овде нам треба помоћ људи који су ишли овом деоницом, а то је део босанске обале. Нама је гоогле мапс избацио да се иде преко неког хрватског острва па она на трајект да би се избегао тај део пута кроз Босну. Питање, да ли да се иде кроз Босну или на то острво па трајектом? Шта је боље брже? Наравно сви савети за овај део пута је добродошао. Којим путем да не идемо? који је лош? Шта да избегавамо? Вожња по мапсу би требало да траје негде око 12 сати, тако да ће то бити прави тест здржљивости :) (хвала богу па идем правим мотором). У Реци правимо паузу један дан па тек 22.6 крећемо даље.


Део 3: Река-Болоња 465км
Рута где опет идемо уз море и план је да се обиђе Ровињ и Умаг, али само у пролазу. Ту морамо да прођемо и део Словеније и ту ми треба информација да ли за тај мали део словеније око Порторожа да купујемо и плаћамо вињете или на муфте да пролетимо. Ионако нема граница. Пролази се Трст, Венеција (ја био тамо, ако стефги буде хтео да обилази свратићемо) и даље вози за Болоњу. На карти је исцртана путања преко аутопута али мислим да ћемо то исправити и да ћемо ићи магистралним путевима уз аутопут да би уштедели на путаринама. Овде се долази до тога шта је исплативије, више горива које потрошиш на магистралним путевима му дође као путарина на аутопуту. Долазак у Болоњу и ту блеја дан два. Полазак следећи 24.6
Иначе када ми будемо у Болоњи у исто време се одржава и World Ducati Week и верујем да ће бити лудница, План је и да се обиђе фабрика ако буде могло због земљотреса пошто више не примају захтеве.


Део 4: Болоња-Пескара 363км
Вожња магистралним путем кроз мања места и уживање у Италији. Полазак из Пескаре 26.6


Део 5: Пескара-Наполи-Рим 442км
Идемо на друго море, доста више Јадранског :) Вожња до Рима преко Напола уз паузу у Наполију. Овде опет се треба договорити да ли ићи од Наполија уз обалу према Риму или ићи директније као на карти. Видећемо, углавном пут  до наполија пролази кроз национални парк па не би требао да буде лош. Иначе и овде и на сваки део руте дајте коментаре, о бољем путу, или куда да идемо. Блеја у Риму једно 2 дана, полазак даље 29.6


Део 6: Рим-Болоња 396км
Опет се не иде аутопутем већ магистралним око неких језера па кроз национални парк све до Фиренце, где ћемо правити већу паузу за обилазак. Савети, упутства су добро дошли :) Блеја у Болоњи и сутрадан се креће даље. Ту долазимо до проблема мог одмора, ако добијем само 2 недеље, овде се завршава моја тура јер морам да се вратим за Београд, дан један да одем код сестре у Словенију и у недељу сам у Бг-у а у понедељак радим. Ако добијем 3 недеље настављамо даље  [yahoo] [yahoo] [yahoo] Полазак из Болоње 30.6


Део 7: Болоња-Ница 472км
Вози се овалом све до Нице Полазак из Нице 1.7.


Део (7+1): Ница-Марсеј 230км
Кратка рута где ћемо време искористити да обиђемо Монте Карло, Кан, и тај Марсеј и та остала монденска места. Возимо све уз обалу не залазимо у копно. Полазак из Марсеја 3.7


Део 9: Марсеј-Милано 646км
По мапсу једно 13 сати вожње, друга по дужини рута, и она која верујем да ће се променити. Иде се преко Гренобла па за милано (1 дан блеје), све магистралним путевима. Моја жеља је да одмах спуцамо за милано директно ем би скратили пут ем би скратили време (и трошкове). Све ћемо се већ договорити. Предлози, савети, све прихватамо :) Полазак из милана 5.7


Део 10: Милано-Кочевје (Загреб) 563км
Исто се иде магисталним путевима, мада ако се будемо договорили можда и аутопутем да би ја пре стигао код сестре, а Стефги да настави ка Загребу. Стефан иде код друштва у Загреб, а ја остајем код сестре у Словенији. Налазимо се на првој пумпи после загреба на аутопуту за Београд. Полазак из Загреба/Кочевја 6.7


Део 11: Загреб (Кочевје)-Београд 350км (515км)
Аутопут и повратак у Свету Српску Земљу :)


Ето то би била нека рута и путовање за ово лето. У свим местима где будемо одмарали дан гледаћемо и да се окупамо и проведемо, рута је дуга и износиће негде око 5500 км када се узму у обзир и кратке вожње по граду, до плаже итд...
Одприлике имамо и списак шта би носили од опреме и алата и осталих ђаконија, али добро би нам дошао савет ових светских путника шта да спакујемо да понесемо обавезно са нама, па ћемо да упоредимо са нашим списком.
Имаћемо навигацију (телефони), Радио комуникацију...

У овој тему очекујте уживо путопис од мене уколико интернет буде дозвољавао :)






AndreyRR

Lepa marsuta,samo jos na lotou da dobijem  ;D

Gašpar

I stefgi koji mi kaze da ce ga sve kostati 400 evra [facepalm]

AndreyRR


dzimika

to mi je bio omiljeni deo :D
pa da sve osim goriva ima dzabe gorivo samo izadje preko 500e

Gašpar

Bas tako. Na ovu turu sene krece bez 1500 ni u ludilu.

Sta daradis kad ti pukne guma a italijan trazi 100 evra za skidanje, zamenu, krpljenje, ...

Charuga

Kada krenete iz Crne gore i predjete u Hrvatsku.....idete na Neum tu ulazite u Bosnu i odmah brzo izlazite i opet u Hrvatsku.....imaju granice jedino to je zez..... paralelno sa putem koji ide duz Hrvatskog primorja imate i vise nego savremen auto put....moj savet je da idete njime a imate izlaze za svaki grad i selo ako cete na obalu....razlog je taj da se ljudi na primorju (motociklisti) zale da je magistrala uz more jako,jako klizava i desavaju se nepredvidjene stvari....ove godine sam 3x prosao tim autoputem i stvarno je zakon.... a u Splitu i na Bracu su me savetovali kada budem dolazio motorom da izbegavam obalni put.....
Ako ovaj savet moze ikako da pomogne bice mi drago....sretan put i cekamo slike i pisanije :)

Zaboravih...kada idete vec prema Rimu...nemojte zaobici, Napulj, Vezuv, Pompeju...... steta bi bilo....

losmi

mozda ce da kampuju po livadama i ulicama :D


Jefta

Ако је остало нешто Италије за обилазак после земљотреса :)

losmi

a sto bi trosili vreme i pare,na put kroz cg i hr primorje,kad mozete tamo kad hocete,bolje direkt zapucajte iz bg do italije..

AndreyRR

Ne razumem putanju beograd-becici,beograd trst pa teras dalje

Jefta


UFF

Citat: losmi poslato 01 Jun, 2012, 00:39
a sto bi trosili vreme i pare,na put kroz cg i hr primorje,kad mozete tamo kad hocete,bolje direkt zapucajte iz bg do italije..

pa zato sto je zanimljivije da vozis uz more

ne idemo do italije zbog same italije vec zbog voznje i putovanja

Jefta

Citat: losmi poslato 01 Jun, 2012, 00:39
a sto bi trosili vreme i pare,na put kroz cg i hr primorje,kad mozete tamo kad hocete,bolje direkt zapucajte iz bg do italije..
И стефан и ја хоћемо да прођемо јадранском магистралом, ја сам свакако планирао у својој режији када будем имао времена. Ово се лепо потрефило да искористимо.

AndreyRR

sto rece losmi tamo mozes kad hoces,a kao sto rece charuga i ja sam od par ljudi
isto cuo za primorsku magistralu da je klizava do jaja.

Jefta

Citat: Charuga poslato 01 Jun, 2012, 00:35
Kada krenete iz Crne gore i predjete u Hrvatsku.....idete na Neum tu ulazite u Bosnu i odmah brzo izlazite i opet u Hrvatsku.....imaju granice jedino to je zez..... paralelno sa putem koji ide duz Hrvatskog primorja imate i vise nego savremen auto put....moj savet je da idete njime a imate izlaze za svaki grad i selo ako cete na obalu....razlog je taj da se ljudi na primorju (motociklisti) zale da je magistrala uz more jako,jako klizava i desavaju se nepredvidjene stvari....ove godine sam 3x prosao tim autoputem i stvarno je zakon.... a u Splitu i na Bracu su me savetovali kada budem dolazio motorom da izbegavam obalni put.....
Ako ovaj savet moze ikako da pomogne bice mi drago....sretan put i cekamo slike i pisanije :)

Zaboravih...kada idete vec prema Rimu...nemojte zaobici, Napulj, Vezuv, Pompeju...... steta bi bilo....
Ево једини човек са правим саветом :) Хвала чаруга узећемо у обзир. План је да не плаћамо путарине, али ако је безбедније због асфалта јебе ми се да због 20е ризикујем пад. То ће бити и план, да се можда види помпеја и Везув
Да ли се каже Наполи и Напуљ? :)

losmi

Citat: UFF poslato 01 Jun, 2012, 00:40
Citat: losmi poslato 01 Jun, 2012, 00:39
a sto bi trosili vreme i pare,na put kroz cg i hr primorje,kad mozete tamo kad hocete,bolje direkt zapucajte iz bg do italije..

pa zato sto je zanimljivije da vozis uz more

ne idemo do italije zbog same italije vec zbog voznje i putovanja
pa znam,ali bice dosta voznje i tamo da ce im se smuciti,a kad vec idu tako daleko bolje te pare sto bi potrosili na cg i hr da potrose u fr i it,da vide jos nesto,
tako bar ja razmisljam,sta znam..

Jefta

Кажем ја рута је увек подложна договору. Крећемо тек 18.
До Италије је лако доћи, питање је само којим правцем :)

Charuga

U povratku idite obavezno na nacionalni park Triglav (Bovec-Kr.Gora) Julijski Alpi...dolaze ljudi iz Evrope motorima....imate medju mojim putopisima slike...necete se pokajati...... (Mislim da je na kraju Vodica kroz Alpe).....

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,904.20.html

Znaci imate oko 5600-700 km ili 75-80 sati voznje po Route Planeru :)




[attachment deleted by admin]