Glavni meni

Varenje rezervoara motocikla

Započeo stilgar, 30 Maj, 2012, 17:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

ima li neko da radi, pitanje za mog drugara bajica u pitanju je KLR 650 Tengai, pusta na spoju negde na sredini, nije busan. 

Jocika

Ne mora da varis mozes sa kalajom da odradis

stilgar

Citat: Jocika poslato 30 Maj, 2012, 17:27
Ne mora da varis mozes sa kalajom da odradis
to sam mu i ja reko al neko mu reko da rezervoar mora da se napuni peskom pa ond da je to veoma zajebano....

Jocika

pa mora ako se vari ali ako se radi sa kalajem ne mora nista. mose da odnese kod nekog ko radi oluke pa da mu odradi to a moze i sam da kupi kalaj u stapu i sa nekom vecom lemilicom ali mora dobro da ocisti podlogu.

Charuga

Citat: Jocika poslato 30 Maj, 2012, 18:28
pa mora ako se vari ali ako se radi sa kalajem ne mora nista. mose da odnese kod nekog ko radi oluke pa da mu odradi to a moze i sam da kupi kalaj u stapu i sa nekom vecom lemilicom ali mora dobro da ocisti podlogu.

Moj drugar na Umci je to radio na par motora...ako treba telefon javi se...

stilgar

Citat: Charuga poslato 30 Maj, 2012, 18:29
Citat: Jocika poslato 30 Maj, 2012, 18:28
pa mora ako se vari ali ako se radi sa kalajem ne mora nista. mose da odnese kod nekog ko radi oluke pa da mu odradi to a moze i sam da kupi kalaj u stapu i sa nekom vecom lemilicom ali mora dobro da ocisti podlogu.

Moj drugar na Umci je to radio na par motora...ako treba telefon javi se...
hvala imas pp

Andjelo

nikakav problem nije ja sam radio jedno 10-tak komada ako ce da se vari lepoo  se isprazni benzin i sa bilo kojim aparatom moze da se vari  MIG, WIG ,TIG  ILI autogeno ja sam vario sa MIG  kada peckam za izvlascenje  udubljenja tegom a sa TIG kada ima neka rupetina   .....................e da i ono najvaznije kada se isprazni benzin sipa se NAFTA zacepi se rezorvoar i dobro se promucka da bi nafta skupila gasove zatim se isprazni i slobodno se vari .....i nece doci do  [vatromet]

rtaku

Savet za neprijatelja, znam iz iskustva i to na rez u koji je 5-6 puta prat naftom i buuuum..

UFF

havarisani vari :)

ne znam za proceduru ali evo nesto zanimljivo iz mog iskustva

kad sam izbusio rezervoar na svojoj cb500 pokusali smo sa nekom glinom za te stvari koja se posle mesanja i nanosenja pretvori u kamen - jedva se brusilicom skida i pustilo je..

onda sam se nesto cuo sa strosnerom i on mi kaze ma sta se bre zajebavas uzmi poliester i zakrpi to

moja reakcija   :o  a?   :wtf:

ali rekoh ne kosta nista da probam

i evo proslo 3 godine i dan danas drzi, ofarbano preko toga sve kulturno mazzi ga vozio god dana i pao sa njima, pa ga skijas vozio god dana i olupao ga i on lepo (udarili ga kolima) i sad ga vozi neki treci lik i ne pusta nigde posle toliko vremena i padova  ;D

stilgar

Ok hvala svima na savetima dobio sam fon i prosledio coveku, koji rece i da ce postati clan mm da nemoram ja da pitam za njega i da mu objasnjavam kako je ovde siper ekipa :)

rtaku

Ispraznis ga , stavis na el pec na minimalnu  temp "keca"  i ostavis  da ispari par sati ..posle varenje..ili tecni metal, epoksi itd