Glavni meni

Комуникација између возача

Započeo Jefta, 25 Maj, 2012, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Људи треба ми помоћ око комуникације. Јел зна неко која је добра комуникација између два возача, а да ради на принципу воки токија и да буде једноставна што се тиче монтирања у кацигу?
Ако неко има да позајми за период од половине јуна до јула био бих захвалан

Gvozden

#1
Imam pmr samo nemam kablove ...a to se kupuje posebno , oko 1750 dinzi ti izadje set  po motoru , PTT taster na cicak traci, sve to povezano sa slushkama i mikrofonom koji ubacish u kacigu (zato se to i ne daje ). http://aluxom.com/


Hohštapler

Ima neka takva radnja u NSu? Ja imam 2 nova toki vokija, nikad ih ukljuchio nisam, imam samo jedan hands free, drugi smo izgubili taj dan kad smo kupili, negde je u stanu, ko zna gde...
a fora je sto to opet ni nije za motor, moras da skidas ruke sa kormana zbog tastera...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Ja imam komplet Albrecht AE600S (vezuje¹ suvozaèa, GPS, voki-toki, telefon, MP3, napajanje, ima ugra¹en FM radio...):

http://www.alan-uk.com/mc/products_intercoms_ae600s.shtml
http://www.louis.eu/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10059309

A voki-toki je Brondi FX-100 Twin do 7 km.

Albrecht radi odlièno, za prièu izmeðu vozaèa i suvozaèa, kao i za ostale ulazne ureðaje. ©to se tièe voki-tokija njih nisam jo¹ probao na motoru, ali u kompletu sam dobio sve potrebne kablove i PTT taster koji funkcioni¹u sa Brondijem.

Prijatelj je kupio isti ovakav Albrecht komplet, pa je plan da mu dam jednu motorolu i putujemo na more.

Lako se montira u kacigu, a ima¹ i varijantu za open face tj. jet kacigu gde je mikrofon na èvrstom savitljivom vratu.

Komunikacija sa suvozaèem i veza sa GPS navigacijom rade odlièno. Mo¾e dosta dobro da se prièa i do veæih brzina, a mnogo zavisi od kvaliteta kacige, za¹tite za podbradak i duvanja pored u¹iju.

Pro¹le godine sam koristio Albrecht AE600 koji ima samo jedan ulaz, vezu sa suvozaèem i radi samo na baterije. Po¹to sam hteo da imam i podr¹ku za voki-toki onda smo drugar i ja kupili po jedan AE600S komplet.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Pravio je Jo¹ka sa BJB foruma takve komunikatore, ali posle mnogo poku¹aja nisam uspeo da dobijem èoveka i poruèim. Par puta je odgovorio na poruke gde sam se interesovao da poruèim, pa nije imao delove, a kasnije vi¹e nije poslao nikakav odgovor iako cena nije bila problem, a ni narud¾bina.

Tako da sam pro¹le godine kupio polovan AE600, a ove godine nov iz Louisa AE600S i zadovoljan sam.

Hteo sam da ulo¾im u Bluetooth varijantu komunikacije, ali uvek je ne¹to falilo na tim kompletima. Plati¹ debele pare, a onda ti treba jo¹ pone¹to, a i nisu imali sve ulaze kao ¾ièani modeli. S druge strane komunikacija bike-to-bike ne radi ba¹ kako oni reklamiraju. Posle nekih brzina puca konekcija, a i uparivanje kaciga, pra¾njenje baterije itd. su smaranje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

ima u motoringu midland komunikacija, mislim da daju i neki popust trenutno pa proveri

Vlada GS

Citat: dzimika poslato 27 Maj, 2012, 20:25
ima u motoringu midland komunikacija, mislim da daju i neki popust trenutno pa proveri
A gde je motoring?

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jefta

Ова 600С варијанта не изгледа лоше касније да се узме па када са девојкомпутујем да причам са њом, а добро је што може да се прикључи и радио станица коју могу да докупим и само повежем па да причам и са другим моторм ако нас има више.

Е сада јел се све станице могу повезати или типа други мотор и ја морамо да имамо исте радио станице?? Типа ако ја имам мидленд, а он бронди да ли ће радити??

Gvozden

Koliko ja znam , trebalo bi da radi. Samo iste kanale da imate podesenje i eventualno po dogovoru rezervni da prebacite ako se na prvom pojave smetnje. To je ono kao uobicajeno u voznji.. Sledece nedelje sam tu, pa ces probati..

mareskin

Citat: Jefta poslato 29 Maj, 2012, 18:13
Ова 600С варијанта не изгледа лоше касније да се узме па када са девојкомпутујем да причам са њом, а добро је што може да се прикључи и радио станица коју могу да докупим и само повежем па да причам и са другим моторм ако нас има више.

Е сада јел се све станице могу повезати или типа други мотор и ја морамо да имамо исте радио станице?? Типа ако ја имам мидленд, а он бронди да ли ће радити??

Vidi, neko ka¾e da mu ne treba ta komunikacija sa suvozaèem, ali veruj mi da nije lo¹e. Krene¹ na du¾i put, razmeni¹ koju reè, dogovorite se za pauzu itd. Meni odgovara.

Mislim da radio stanice ako rade po istom standardu mogu da se povezuju. U ovom AE600S kompletu dobija¹ dve varijante konektora za radio stanice. Ja sam kupio Twin Brondi gde u kompletu dobija¹ dve radio stanice, pa tako nemam tu dilemu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Jefta

Ovu 600s cu da narucim da imam za sebe, a i suvozacicu da pricamo i slusamo muziku tokom voznje, a sada ako na nekoj od voznji bude bilo vise motora lako cemo da povezemo i radio stanice radi razgovora, dogovora i ostalo...

goranvojska

pa sve te radio-stanice rade na cb tj civil band i obicno mogu medju sobom da komuniciraju.izuzetak su ukt one koriste frekvencije drzavnih sluzbi i repetitore i za njih treba polozena kategorija tj dozvola sto za cb netreba i one su mnogo manjeg dometa tj namenjene su civilima i dosta ima smetnji na njima tzv propagacija ali do par kilometara vrse posao i to je simplex vea prosto prevedeno dok jedan prica drugi slusa dok kod ovih komunikatora  je duplex tj mozes da se svadjas kao na telefonu  dok kod stanica ne.eto.mislim da sam pomogao malo.

mareskin

Citat: goranvojska poslato 29 Maj, 2012, 22:58
pa sve te radio-stanice rade na cb tj civil band i obicno mogu medju sobom da komuniciraju.izuzetak su ukt one koriste frekvencije drzavnih sluzbi i repetitore i za njih treba polozena kategorija tj dozvola sto za cb netreba i one su mnogo manjeg dometa tj namenjene su civilima i dosta ima smetnji na njima tzv propagacija ali do par kilometara vrse posao i to je simplex vea prosto prevedeno dok jedan prica drugi slusa dok kod ovih komunikatora  je duplex tj mozes da se svadjas kao na telefonu  dok kod stanica ne.eto.mislim da sam pomogao malo.

Da, sa voki-toki pritisne¹ taster, ka¾e¹ ¹ta ima¹, pusti¹ taster da bi onaj drugi mogao da odgovori.
Ja sam preskoèio ove bluetooth komunikatore zbog uparivanja, potrebe da ostali ureðaji budu bluetooth ¹to automatski znaèi i veæa potro¹nja baterija. Meni npr GPS nije BT, pa MP3 plejer, pa radio stanica itd.

Ovako napajanje sa akumulatora, imam vi¹e ureðaja koje mogu da uve¾em i nema uparivanja kacige i drugih vozaèa kad god stanemo i iskljuèimo zbog ¹tednje baterija.

I, usput dosta ni¾a cena.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

goranvojska

veruj mi imao sam sva ta sranja i samo sebi zivot komplikujes.bez toga i samo vozi.od kablova nemozes da zivis a nervira do 00,kad se upetljas.probaj .

mareskin

Citat: goranvojska poslato 29 Maj, 2012, 23:19
veruj mi imao sam sva ta sranja i samo sebi zivot komplikujes.bez toga i samo vozi.od kablova nemozes da zivis a nervira do 00,kad se upetljas.probaj .

Koristio sam komunikaciju celu pro¹lu sezonu. Nije mi smetalo. Kada ima potrebe pove¾em i koristim, kada nema vozim bez. Nije lo¹e imati kada zatreba.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

goranvojska

meni retko treba.kako ko navikao.ako ti ne smeta onda koristi.

Jefta

Узео ову 600С за себе и сувозачицу да причамо као људи да се не дерњамо испод кацига, када будем путовао у италију повезаћу је са радио станицом и користити тако, плус могу и музику и телефон да набацим што је супер. Тестирање највероватније када будемо ишли на Увац

Mr. No

Citat: mareskin poslato 26 Maj, 2012, 09:42
Ja imam komplet Albrecht AE600S (vezuješ suvozača, GPS, voki-toki, telefon, MP3, napajanje, ima ugrašen FM radio...):

http://www.alan-uk.com/mc/products_intercoms_ae600s.shtml
http://www.louis.eu/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10059309

A voki-toki je Brondi FX-100 Twin do 7 km.

Albrecht radi odlično, za priču između vozača i suvozača, kao i za ostale ulazne uređaje. Što se tiče voki-tokija njih nisam još probao na motoru, ali u kompletu sam dobio sve potrebne kablove i PTT taster koji funkcionišu sa Brondijem.

Prijatelj je kupio isti ovakav Albrecht komplet, pa je plan da mu dam jednu motorolu i putujemo na more.

Lako se montira u kacigu, a imaš i varijantu za open face tj. jet kacigu gde je mikrofon na čvrstom savitljivom vratu.

Komunikacija sa suvozačem i veza sa GPS navigacijom rade odlično. Može dosta dobro da se priča i do većih brzina, a mnogo zavisi od kvaliteta kacige, zaštite za podbradak i duvanja pored ušiju.

Prošle godine sam koristio Albrecht AE600 koji ima samo jedan ulaz, vezu sa suvozačem i radi samo na baterije. Pošto sam hteo da imam i podršku za voki-toki onda smo drugar i ja kupili po jedan AE600S komplet.


Molim te mi reci da li si u kompletu za 600s dobio i kabl za napajanje za 12V? Planiram da porucim iz Louisa ali nisam siguran da i to dobijam u kompletu.
Kako se kace mikrofoni na full-face kacigama? Lepe se ili imaju svoje nosace kao za jet kacige?

Unapred hvala na pomoci :)

mareskin

Citat: Mr. No poslato 15 Jun, 2012, 15:34
Citat: mareskin poslato 26 Maj, 2012, 09:42
Ja imam komplet Albrecht AE600S (vezuje¹ suvozaèa, GPS, voki-toki, telefon, MP3, napajanje, ima ugra¹en FM radio...):

http://www.alan-uk.com/mc/products_intercoms_ae600s.shtml
http://www.louis.eu/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10059309

A voki-toki je Brondi FX-100 Twin do 7 km.

Albrecht radi odlièno, za prièu izmeðu vozaèa i suvozaèa, kao i za ostale ulazne ureðaje. ©to se tièe voki-tokija njih nisam jo¹ probao na motoru, ali u kompletu sam dobio sve potrebne kablove i PTT taster koji funkcioni¹u sa Brondijem.

Prijatelj je kupio isti ovakav Albrecht komplet, pa je plan da mu dam jednu motorolu i putujemo na more.

Lako se montira u kacigu, a ima¹ i varijantu za open face tj. jet kacigu gde je mikrofon na èvrstom savitljivom vratu.

Komunikacija sa suvozaèem i veza sa GPS navigacijom rade odlièno. Mo¾e dosta dobro da se prièa i do veæih brzina, a mnogo zavisi od kvaliteta kacige, za¹tite za podbradak i duvanja pored u¹iju.

Pro¹le godine sam koristio Albrecht AE600 koji ima samo jedan ulaz, vezu sa suvozaèem i radi samo na baterije. Po¹to sam hteo da imam i podr¹ku za voki-toki onda smo drugar i ja kupili po jedan AE600S komplet.


Molim te mi reci da li si u kompletu za 600s dobio i kabl za napajanje za 12V? Planiram da porucim iz Louisa ali nisam siguran da i to dobijam u kompletu.
Kako se kace mikrofoni na full-face kacigama? Lepe se ili imaju svoje nosace kao za jet kacige?

Unapred hvala na pomoci :)

Ne ide kabal za napajanje. Standardni je konektor i mo¾e lako da se napravi od npr. punjaèa za neke telefone koji idu na 12V utiènicu.

Mikrofone bira¹ prilikom poruèivanja. Ako naruèi¹ dva full face onda dobije¹ dva na tankom kabliæu sa sunðerom i lepi¹ ih unutra. Mo¾e¹ i dva Jet i onda su mikrofoni na savitljivom ¹tapu i lepe se unutra ispod sunðera. A mo¾e i kombinovana varijanta jedan Fullface i jedan Jet.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu