Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

expresno odradjeno ..  [djavo]
josh da ubacite smajlija koji jede kokice na chat ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

jebes smajlije u dva reda
pobrisi neke koji se ne koriste da svi stanu u jedan red

i dobro bi bilo da ima neki koji place od smeha i udara sakom od pod  ;D

DebeliZmaj

#122
:) sto vishe kokicharskih ... nebio ja zmaj kokichar :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


zodiac

Server zajebava vec dva dana. Ume da davi, a ume i da izbaci poruku isp provajdera da servis nije dostupan. E, sad, da li je problem u indeksiranju baze, jer sad vec ima dosta sadrzaja i bice ga sve vise, u chatu koji provereno usporava forum i usput je pun bezbednosnih propusta, ili u velikom broju podforuma sa cim se smf slabo snalazi, ne bih znao.
Prijatelj je zao drug

Gašpar

Citat: zodiac poslato 26 Oktobar, 2010, 16:00
Server zajebava vec dva dana. Ume da davi, a ume i da izbaci poruku isp provajdera da servis nije dostupan. E, sad, da li je problem u indeksiranju baze, jer sad vec ima dosta sadrzaja i bice ga sve vise, u chatu koji provereno usporava forum i usput je pun bezbednosnih propusta, ili u velikom broju podforuma sa cim se smf slabo snalazi, ne bih znao.

Sve vise ljudi se zali na ovaj problem.. Videcemo sta cemo da uradimo...

SSZGO

ovo je shared hosting jel tako?

ciji je hosting? domaci, strani?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gašpar

Domaci, pocetnicka varijanta.
Mi smo prvi korisnici na istom...

SSZGO

#128
ja cu sada pregledati koji su najcesci uzroci SMF opterecenja

no videcu i za neki ozbiljniji hosting u USA...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

u kom delu foruma bi najprikladnije bila da se otvori tema za moto klubove,njihovu prezentaciju i predstavljanje? javljam se i za admina iste.

SSZGO

Citat: Gavrolini poslato 26 Oktobar, 2010, 16:28
u kom delu foruma bi najprikladnije bila da se otvori tema za moto klubove,njihovu prezentaciju i predstavljanje? javljam se i za admina iste.

dodao sam forum

moto klubovi

u moto putopisi, izleti, skupovi, klubovi

ti si urednik...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zodiac

Prijatelj je zao drug

SSZGO

upravo menjam podesavanja vezano za performanse


videcemo kako ce s eponasati nakon ovoga...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

kakav hosting u americi ... do tamo imash 200ms u najavi...
nije problem kad je sherovan hosting ako se uzme odgovarajuci paket i slichno
u krajnjoj liniji uvek mozesh za 60e mesechno uzmesh ceo server u keyweb ..
ali ti ne treba ... za pocetak samo iseliti forum na forum.moto-vesti.com i na poseban nalog .. posebna baza ... :)
cisto da znate da cela baza ovog foruma, znachi sama baza nije veca od 10mb na disku .. :) .. znachi to je nishta...
vidite da nije greskom upisano da je stalna veza ka bazi, ovo ne sme bude ako nije samo vash dedicated server
i o b a v e z n o probjate da umesto localhost napishete 127.0.0.1 u sekciji oko podeshavanja bazi kojom pristupata


objashnjenje sa gledaoce sa jeftinijim kartama:
kada iz php pristupash bazi kao ``localhost`` onda on koristi socket fajl a kada idesh na 127.0.0.1 koristi se mrezni
pristup ... ovaj drugi je po meni MNOGO ... MNOGO ... MNOGO brzi i po sistem ``light`` al eto sta ja znam ...
mlad, zelen, glup, stetochina i sta sve kazu za mene
[yahoo]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

ja vec imam dedicated u USA

videcemo da li ima potrebe, sad je optimizovano par stvari trebalo bi da radi odmah bolje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zodiac

Prijatelj je zao drug

zodiac

Jel moze ova osnovna garnitura smajlija da se prekopira iz mini chata, posto su postojeci jezivi? Narocito mislim na ovaj :), ovaj ;) i ovaj :P. A oni se najvise upotrebljavaju.
Prijatelj je zao drug

Gile_ExtremeBoy

Bas ta dva prva mi lice kao zombijevi, gde je tu smesak i namignuce? A i ovaj sto se plazi previse je arogantan ali je bolji od onog sa starog dzangla gde izgleda kao da pregrizo jezik..
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Gavrolini

malo mi je trulo sto su admini stavili svoje slike(ove gore sto se menjaju). Malo je suvise nadmeno. Ili ubacite jos lepih slika iz galerija sa foruma ili skinite vase i okacite neke sa neta. Malo dosade ovaj najjaci ktm i najbrzi R1  :D

Gašpar

Gavro, slobodno dajte vertikalne slike, i ubacice Ivan :)