Glavni meni

Kulinarstvo

Započeo Panta Zemunac, 14 Maj, 2012, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Jao sto sam gladan! Glupa tema!!! ;D

Panta Zemunac

Jooooj a ¹ta danas spremiti a da manijaci puste bale...
Ovo je samo za gurmane morskih deli¹esa .... a, vala, ima nas!

Plodovi mora sa maldim krompiricima....namerno nisam hteo pastu, ri¾oto...ma sve uobicajeno, te bacih se na mlade krompirice!!





Znaci, ovo-ono, cen beloga da pusti miris, ali iskljucivo na maslinovom ili ev. na maslacu, pa mu date po glavici mladog, crnog lukaca, ev. crvenog, ondaK plodovi mora (100gr. po osobi) elem, pa, posle dinstanja dodati paradise sok sa malo sosa od istoga, ev. blan¹irati sve¾ pomidore, olju¹titi ga, pa na kockice....zatim, malo soli, bosiljka, pa isecen krompiric ili ceo sitan ali mlad!!
Uff, bez èa¹e beloga vina, ne mere, ne ide....Kada omek¹a krompiric, malo limunovog soka....

Servirati sa limunom, malo miroðije, parmezana...i èa¹a dobrog rizlinga!! Prijatno!!


UFF

dobro ovaj panta kuva ali mu nesto male porcije

najedes li se ti od toga? :D

Panta Zemunac

Iskreno...jes'male....sam, nekako nemam ba¹ toliki apetit...zapravo, alav sam, volim gurmanluke ali samo po malo!
Nema mene ¹aka jada, video si me i sam...nema to gde da stane...
a da sam kao tvoj kom¹'a...auuuu, bankrotirao bih!! :o :o

Panta Zemunac

#84
Verujte mi, nije mi bilo te¹ko da spremim juneæu ragu èorbu za veèeru!
Nije bilo teletine, ka¾u, zakasnio si Delijo, a tek je bilo 18h...ma, dobra je i junetina, mislim, bitno je kak'se spremi!! [dunce]

Uz ka¹iku kisele pavlake...bombonica! [yahoo]



Da, a recept...be¹e vako! Junetina na male kockice,  crni luk sitnije Cile, bez dinstanja, samo se prelije sa 3l vode, hladne...negde na pola, posle 45min, izrendanu ¹argarep'cu, celer i na kockice nekoliko maleckih, mladih krompiriæa, po ¹ake gra¹ka i cvetiæ, dva karfiola...malo bosiljka i celerovog lista...sol, papar ali pola-pola crni i beli...pa posle jo¹ pola sata, razmuæenu u po'èa¹e vode, punu ka¹iku bra¹na....cim bra¹no da gustinu, pola pavlake umuæenu sa dva ¾umanceta, èetvrt ceðenog limuna i tri prstohvata lista per¹una!
U tanjir takoðe mo¾ete dodati ka¹iku kiselog mleka ili pavlake!!

Prijatno!!

AndreyRR

koliko kila imas zemunac

Panta Zemunac

sedamdesetak...a poèesto i manje, kada doðe leto i kada me ¹valerisanje iscrpi!! :o

AndreyRR

koliko jedes mislio sam da imas 100kg

Vlajko

Nije bre kvantitet u pitanju.. nego kvalitet  ;D

i ulo¾ena ljubav prema spremanju hrane sebi i bli¾njima..  [balavi]

glavni sastojak svakog recepta..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF

zemunac a da ti spremis to u malo vecoj kolicini pa da nas pozoves na degustaciju?  [spageti]


A jel da da imam sjajne ideje?  8)

nano

prosla bi me volja kad bi spremo to sat vremena...  [plazi_se]

Nadalina

Evo vam i kulinarstvo i kulinarsko umece kad me mrzi da spremam nesto konkretno! ;D ;D ;D

Dzukela u podznaku

Panta Zemunac

Citat: UFF poslato 24 Maj, 2012, 02:33
zemunac a da ti spremis to u malo vecoj kolicini pa da nas pozoves na degustaciju?  [spageti]


A jel da da imam sjajne ideje?  8)

Ma ideja, sama po sebi, nije lo¹a...stvarno bih trebao ne¹to smisliti. Svi se veæ i licno poznajete a ja, samo par manijakalnih manijaka!! ©ta da ti reknem kada mi je ovaj tatuvirani dr. ispred nosa a jo¹ se nismo...
Malo sam i ja zakazao sa zdravljem, dr¾im se krova ali, kako je krenulo, opet cu biti onaj stari....vidi se to i po apatetitu! [dunce]

Panta Zemunac

 Stigao pretop......

   [klanjam_se]

a ba¹ka mi se ojela lepinja sa....pa sa 'sve' bre!

   [balavi] [balavi]


mkt


mrle

Овако се прави сендвич

mrle


mrle


mrle

.


[attachment deleted by admin]

UFF